Anksioznost

poruka: 10
|
čitano: 3.882
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Anksioznost

Nisam neki tezi slucaj kao sto dosta ljudi je, al ima trenutaka da mi se bas smuci. Vecinom mi se to desava kad izlazim iz svoje comfort zone i kad nisam 100% siguran kakav ce tijek dogadaja gdje idem biti. Često mi se dogodi da me frendovi zovu van u grad subotom i ja naposlijetku odustanem i ne odem. Kasnije mi bude i zao zapravo. Novi posao npr. Počeo sam raditi na jednom radnom mjestu kojeg nisam prije nikad radio, posao nije nesto tezak, moras par stvari upamtiti i to je to. Znam da mi nista nece biti, nece se nista lose dogoditi al brutalno me opere ta nervoza da pozelim odustat, sto se nerijetko dogodi. To su samo neki primjeri

Na kraju u velikoj vecini slucajeva sve dobro prode tako da se bzvz stresiram. Mislim da je najbolji lijek sto vise ic van, socijalizirat se, susretat se sa sto vise nepoznatih stvari, pa si zapravo naviknut na te stvari, ali nikako se natjerat. Što vi mislite?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Anksioznost
Pocni raditi male stvari koje te izvlace iz te "rutine". I natjeraj se na izlazak iz zone udobnosti, iz pocetka ti bude tesko,kasnije ces se priviknut. Mozes za pocetak pocet sa skotskim tusevima ili necim slicnim, zadavat si izazove i ispunjavat ih.

Ja sam isto tako prije imao slicnih problema,samo voljom sam se izbacio iz toga,i sad kad mi nes bude neugodno se tjeram na to.
--------------------------------------------------------------------------------------------
8 godina
odjavljen
offline
Anksioznost

Počni piti alkohol.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Anksioznost
Arendelle kaže...

Počni piti alkohol.

 Kako da ne.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Anksioznost
Kolacic kaže...

 Kako da ne.

 Zašto ne? Ne zajebavam se - alkohol bi mogao pomoći.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
10 godina
offline
Re: Anksioznost
icip kaže...

Nisam neki tezi slucaj kao sto dosta ljudi je, al ima trenutaka da mi se bas smuci. Vecinom mi se to desava kad izlazim iz svoje comfort zone i kad nisam 100% siguran kakav ce tijek dogadaja gdje idem biti. Često mi se dogodi da me frendovi zovu van u grad subotom i ja naposlijetku odustanem i ne odem. Kasnije mi bude i zao zapravo. Novi posao npr. Počeo sam raditi na jednom radnom mjestu kojeg nisam prije nikad radio, posao nije nesto tezak, moras par stvari upamtiti i to je to. Znam da mi nista nece biti, nece se nista lose dogoditi al brutalno me opere ta nervoza da pozelim odustat, sto se nerijetko dogodi. To su samo neki primjeri

Na kraju u velikoj vecini slucajeva sve dobro prode tako da se bzvz stresiram. Mislim da je najbolji lijek sto vise ic van, socijalizirat se, susretat se sa sto vise nepoznatih stvari, pa si zapravo naviknut na te stvari, ali nikako se natjerat. Što vi mislite?

Kao prvo tjerati sebe na nešto samo zato jer netko kaže da si "zdrav" ukoliko si x dana vani ili razgovaraš s deset ljudi dnevno je kontraproduktivno. Ukoliko sam sebe tjeraš na nešto a ne znaš uzrok tvog stanja radiš još gore jer što se više tjeraš to više stvaraš pritisak i dovest ćeš se do situacije da nelagodu pretvoriš u napade panike i teže anksiozne poremećaje. 

Trebaš probati skužiti u čemu je zapravo problem i zašto su ti situacije veliki stres. Možda zvuči blesavo ali moraš probati shavtiti zašto ti je problem npr ići van, da li ti se jednostavno neide, ne želiš biti među ljudima, bojiš se neke nepredviđene situacije ili nekakvog konflikta. Kad to skužiš onda lakše možeš shvatiti u čemu je problem. Isto tako s poslom probaj skužiti što ti zapravo uzrokuje mučninu u želucu prije posla. Možda si jednostavno introvert kojeg okolina iscrpljuje i to te dovodi do anksioznosti, tad si možeš pomoći raznim hobijima ili vježdama i slično. Ukoliko ne možeš naći razlog onda je možda problem dublji i možda moraš potražiti pomoć (al ne na forumu).

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
14 godina
offline
Anksioznost

treba si zadati nekakve ciljeve ,šta mu je najteže od lakšeg do težeg i pokušavat se natjerati odraditi to ,ja od prije par tjedana imam panicne napade ,meni je recimo uzrok sam strah od straha da cu opet dobiti panicni napad ,ne mogu pronaci nikakav uzrok ,nisam imao veći stresni događaj u zadnje vrijeme ,jedino ako se godinama skupljalo i sada je dovelo do toga, kao što sam pročitao neki su ljudi jednostavno osjetljiviji na stres ,i onda se dogodi zatvoreni krug (anksiozne misli -> panicni napad -> strah od napada ->opet misli ->opet napad)  

10 godina
offline
Anksioznost

Nađite si neku aktivnost ili posao, bilo kakav rad.

Radna terapija je najbolja.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 21:09 (PzKpfw).
14 godina
offline
Re: Anksioznost
PzKpfw kaže...

Nađite si neku aktivnost ili posao, bilo kakav rad.

Radna terapija je najbolja.

 pomaže ,ako se moraš u nešto jako udubiti ,nemaš vremena za razmišljati o lošim stvarima :)

15 godina
offline
Re: Anksioznost
Arendelle kaže...

 Zašto ne? Ne zajebavam se - alkohol bi mogao pomoći.

 Da, zbog alkohola će biti opušteniji, ali će ga ljudi gledati onako...

... kao neozbiljnu osobu ako bude pripit. Dakle, ne valja. Ne piti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice