NVIDIA Control Panel - Manage 3D Settings

poruka: 3
|
čitano: 4.071
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Control Panel - Manage 3D Settings

Zamolio bi nekog da mi objasni kako da namjesim postavke u control panelu za što bolje performanse prilikom igranja pošto se baš ne snalazim u ovom??

 

Hvala

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Control Panel - Manage 3D Settings

mogu ja ovaj post uppat? identicno meni treba, ima nekih postavki za koje nemam dume jel bolje da su ON ili OFF

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Control Panel - Manage 3D Settings
definho kaže...

mogu ja ovaj post uppat? identicno meni treba, ima nekih postavki za koje nemam dume jel bolje da su ON ili OFF

zasto ne!{#} iako ti sve pise ako samo drzis mis na tekstu! pa evo budem ja ovak na pamet:

 

bukvalno nemozes promjeniti nista na znacajno "Krivo" osim mijenjanjem AA(anti aliasing) i AF(anisotropic fil.) levela na manual tj da forsiras karticu da ih stalno koristi bez obzira na postavke u igrama!

Ako nemas barem neku grafu od cca 2000kn Anistropic fil, Antialiasing i sve sto ima u tekstu taj naziv nebi trebao uopce dirati(jer je prezahtjevno) odnosno stavi na Application controlled i kao takav ces to moci mijenjati/birati direkt u igri pa ces tamo najbolje i najbrze vidjeti dali ti je grafa u mogucnosti to tjerati u prihvatljivim fps-ima kod neke igre!

 

CUDA-Gpus: ovdje biras preko koje graficke ce se nesto rendati (computing ili physics)ako imas dvije ili vise mozes svakoj dodjeliti neki dio tako da rasteretis kartice ili cpu ovisno o potrebama...naravno ak imas jednu karticu mora biti upaljeno(kavacica)

 

Maximum pre-rendered frames: ovdje namjestavas koliko ce ti grafa pripremiti frejmova, naravno sto vise bi trebalo znaciti bolje(gladi gameplay) no nije cesto tako jer ovisi o vise parametara, s ovim se treba igrati jer na nekim sistemima i igrama daje znacajan utjecaj na fps i fluidnost slike na monitoru!

 

Multi-display/mixed-GPU acceleration: s ovim ces se igrati ako imas vise kartica bilo desktop/pro itd ili mix izmedu amd-a i nvidija gpu-a! naravno ako imas jednu karticu izabrati single mod


Power managment mode: ovdje namjestavas dali ce ti kartica ako je u mogucnosti koristiti definirane modove za manju potrosnju dok recimo kartica nije u loadu ili samo surfas netom ili gledas film pa ce raditi na manjem taktu...

ovaj mod zna zadavati nekim karticam u kombinaciji s nekom verzijom drivera i probleme, pa u tom slucaju valja staviti na max perfomance no to je ujedno i najbolji nacin!

 

Texture filtering:(sva 4 ispod) ovaj dio je malo vezan za AF i filtriranje textura i poligona odnosno njihove daljine iscrtavanja!

s ovim se takoder mozes poigrati jer opet u nekim situacijama(zavisi opet od igre i hw) moze znatno utjecati na brzinu a pogotovo na prikaz na  ekranu, izrazito treba pripaziti na ovaj Texure filtering jer je on najbitniji i donosi najvece promjene em u prikaz em u brzini!

 

Threaded optimization: e za ovo neznam tocno(jer do sad nisam naisao na nikakav utjecaj mijenjanja), no citajuci neki javljaju da u nekim bilo starijim bilo novijim igram rijesava stuttering(u svakom slucaju ak ces imati kakvih problema s tim treba probati promjeniti na off ili on)

 

Triple Buffering: ovaj dio je po defaultu zapravo iskljucen i namjenjen je za opengl igre koje imaju podrsku u sebi no i nemoraju jer se moze cak i forsirati da grafa pripremi jos jedan extra frejma za glade izvodenje no ponekad opet u nekim sistemima ima gadnih problema i padom fps-a/lagom itd pogotovo u kombinaciji s vertical-sync-om no takoder moze biti totalno drugacije tj na bolje!

 

Vertical sync: on zakljucava frame rate(fps) na brzinu osvjezavanja monitora(recimo 60hz) i tako izbjegavamo pojavljivanje horizontalnih crta(lomljenja slike) na monitorima! obicno se to desava ako nam igre idu recimo preko tih 60 fps-a, (no nije 100% pravilo za sve igre i monitore jer opet nekad ovisi i o njima)!

sto se tice perfomansi najbolje je staviti na "off" jer cete tako igrama koje idu vise od 60fps-a omoguciti sebi vizalno gladi gameplay( uglavnom dok je na "on" moguce je javljanje input laga ako kartica nije u stanju drzati tih 60fps-a)!

 

eto toliko ovak lajscki na brzinu! znaci sve sto namjestis ovdje na manual nemozes mjenjati u igri osim ak nisi stavio na auto!

ak sam sta krivo rekao ispravite me!

LP{#}

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 16:05 (Stjepanj).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice