DVD Flick tutorijal

poruka: 16
|
čitano: 11.255
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dvdflick tutorijal

Posto sam vec kolegi na PM napisao upustvo za dvdflick evo da ga i ovdje stavim. Inace program je besplatan i sluzi prebacivanje bilo kojeg videa u DVD format spreman za gledanje na bilo kojem DVD-u.

 

Otvorite DVDflick i automatski ti se kreira novi projekat. Desno imas add title, kliknes i pokazete mu gdje je video. On ce ga automatski ucitati. Ako je titl u istom folderu i ako ima isto ime pisace 1 audo track i 1 subtitle na samom flimu koji je dodao. Ako zelite biti siguran oznacite taj film i desno idete na edit title. U meniju koji se otvori idete lijevo na subtitle tracks i desno ce se pokazati titl. Nemojte da vas zbuni ako pise jezik engleski. Titl mozete provjeriti u nekom media playeru je li ispravan. Ako jeste i tu stoji kliknite na accept i na glavnom prozoru skroz u dnu imate da izaberete u koji folder ce vam smjestiti dvd. Izaberite neki prazan i u vrhu imas tipku create dvd. kliknete i sacekate da se enkodiranje zavrsi. Kad zavrsi imacete u tom folderu folder dvd i unutar njega foldere audio_ts i video_ts. Zatvorite to sve i otvorite cdburnerxp i izaberete data ili podatkovni dvd. Kad se otvori glavni prozor idete na file ili datoteka i izaberete video dvd layout. Otvorice se prozor gdje u gornjem dijelu nadjete taj folder video_ts i automatski ce se sadrzaj tog foldera ucitati u donji dio. Onda idete na napravi sliku filma. Sad vam samo ostaje da izaberete brzinu rezanja i da narezete na prazan dvd. Dobijete dvd koji radi u svakom dvd playeru bez obzira podrzava li divx ili ne jer je to sada klasican video dvd.

:)
Moj PC  
0 0 hvala 6
13 godina
neaktivan
offline
Dvdflick tutorijal

Koliko otprilike vremena treba za .mkv film od 1,2 gb?

Evo koliko mu je trebalo za 2 videa od 300mb. Evo koliko mu je trebalo za 2 videa od 300mb.
The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2011 2:31 (GigaGirl).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dvdflick tutorijal
GigaGirl kaže...

Koliko otprilike vremena treba za .mkv film od 1,2 gb?

CCA pola sata sa tvojim procesorom.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvdflick tutorijal
Father_Dougal kaže...

CCA pola sata sa tvojim procesorom.

Zašto mi je onda ovo gore trajalo ovako dugo (wmv format)? {#}

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
16 godina
offline
Re: Dvdflick tutorijal
GigaGirl kaže...

Zašto mi je onda ovo gore trajalo ovako dugo (wmv format)? {#}

Tek sad vidjeh... pitaj boga. mpeg2 enkoderi nisu toliko zahtjevni - radili su mi dosta brzo još dok sam imao Durona 1200.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
moderator
offline
Re: Dvdflick tutorijal
GigaGirl kaže...
Father_Dougal kaže...

CCA pola sata sa tvojim procesorom.

Zašto mi je onda ovo gore trajalo ovako dugo (wmv format)? {#}

Jesi gledala u Task Manageru kakvo ti je stanje sa zauzećem procesorskog vremena? Možda ti je tijekom kodiranja neki drugi program maksimalno opteretio procesor pa se DVD Flick, tj. MPEG2 enkoder, mučio s onim koliko mu ga je ostalo. U gorem slučaju, možda neki problem s diskom, iako mi se to čini malo vjerojatno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvdflick tutorijal
mbaksa kaže...

Jesi gledala u Task Manageru kakvo ti je stanje sa zauzećem procesorskog vremena? Možda ti je tijekom kodiranja neki drugi program maksimalno opteretio procesor pa se DVD Flick, tj. MPEG2 enkoder, mučio s onim koliko mu ga je ostalo. U gorem slučaju, možda neki problem s diskom, iako mi se to čini malo vjerojatno.

Upravo me to i začudilo jer je stanje u task manageru bilo sasvim normalno, kao da se konverzija niti ne odvija. CPU ne iznad 15%, ovu opciju sam sa below normal promijenila u normal očekujući nekakav napredak, ali ništa.

 

Našla sam i na netu nekoliko sličnih slučajeva, ali nigdje rješenja, nažalost. Svi pribjegavaju alternativama, a u ovom slučaju to je XtoDVD koji je za manje od 30 minuta odradio isti posao.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
15 godina
neaktivan
offline
DVD Flick tutorijal

Postavke za enkodiranje? Kako su naštimane?

 

Kao na slikama?

 

Na ovaj način možeš ubrzati cijeli proces..

BOG I HRVATI
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Dvdflick tutorijal
GigaGirl kaže...
Našla sam i na netu nekoliko sličnih slučajeva, ali nigdje rješenja, nažalost. Svi pribjegavaju alternativama, a u ovom slučaju to je XtoDVD koji je za manje od 30 minuta odradio isti posao.

Trebaš otkriti je li u pitanju enkoder ili dekoder. Probaj napraviti DVD od videa slične duljine, ali neka ne budu WMV-ovi, nego recimo XviD AVI. Ako je situacija ista, onda znači da ti zbog nekog razloga DVD Flickov enkoder (ffmpeg ili koji već?) ne radi kako treba. Ako nije, onda znaš da je problem u WMV dekoderu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: DVD Flick tutorijal
Bellatrix kaže...

Postavke za enkodiranje? Kako su naštimane?

 

Kao na slikama?

 

Na ovaj način možeš ubrzati cijeli proces..

Mijenjala sam postavke. Isprobavala na kratkom videu od 52mb i trebalo mu je nešto manje od 40 min.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
12 godina
neaktivan
offline
DVD Flick tutorijal

Imam problem,nakon što kliknem create dvd piše mi:your projects destination folder path contains non- standard charathers.Inače sam napravio prazni folder,nazvao ga dvd i tamo želim to spremiti.Stvarno nema neka slova koja nisu po standardu ako sam dobro shvatio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 16:15 (Krešo_Š).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVD Flick tutorijal

Imam opakih problema sa programom.

 

Film od 2 sata encodira već 14 + sati i tek je na 78% encodiranaja zvuka. Zauzeće procesora prilikom encodiranja videa je bilo oko 30%, a zvuka od 0-3%.

Procesor je četverojezgreni Phenom II 965 @3.40 Ghz.

 

Proces je postavljen na High i affintiy all processors, a u programu na above normal. 

 

Što treba raditi da ovo čudo ne ide puževom brzinom?

 

Da li ima kvalitetna alternativa programu?

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVD Flick tutorijal

Isti problemi i kod mene kao što možeš vidjeti par postova iznad.

Convert XtoDVD odrađuje posao iako mu je nedostatak cijena.

15 godina
offline
Re: DVD Flick tutorijal
GigaGirl kaže...

Isti problemi i kod mene kao što možeš vidjeti par postova iznad.

Convert XtoDVD odrađuje posao iako mu je nedostatak cijena.

Sve je na kraju trajalo oko 17 sati, pustio sam baš da vidim koliko će trajati. U prošlom Bugu su ga još nahvalili, mislim odradi posao kvalitetno, ali je nenormalno spor pa prema tome i neupotrebljiv. 

Isti posao sam odradio sa Freemake Video Converterom (besplatan program) koji je uradio isti posao za manje od sat vremena.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
DVD Flick tutorijal

Pozdrav svima

Ovako, imam problem s DVD Flickom,naime kad pokušam spržiti film piše mi (kad ubacim titlove) da su moguće time-stamps i da će ih DVD Flick pokušati popraviti,e sada ne znam da li je to zbog toga ali kad spržim film ide samo do 40.minute i onda ide ispočetka.

Ako mi netko može pomoći ja bi ga molio jer mi je ovo jako važno.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVD Flick tutorijal

Probaj odraditi DVD sa programom kojeg sam preporučio u gornjem postu.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice