Savjeti za mjerenje peformansi kućne mreže...

poruka: 5
|
čitano: 6.962
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Savjeti za mjerenje peformansi kućne mreže...

Ovako: na fakultetu imam temu za završni rad "Izgradnja kućne mreže". Ona se sastoji od T-Com-ovog Thompson routera,switcha,file servera, radne stanice sa printerom, dva laptopa i mobitela koji su spojeni bezicno na router (nešto slično iz Bug-a br. 187). E,sad trebao bih mjeriti performanse te mreže kao rezultat tog rada. Ne znam što i kojim programima bih mjerio performanse mreže. Jel ima netko kakvu ideju ili savjet? Hvala! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Savjeti za mjerenje peformansi kućne mreže...

Perfomanse wireless mreže možeš mjeriti recimo netstumbler-om (besplatan). A što bi mjerio kod žične veze, protok podataka kroz žicu? Pa nemaš valjda 5 km kabla, ako me sjećanje ne vara utp je max 100 m. Na tom file severu bi vidio pad perfomansi kad spojiš više radnih stanica, s jednom teško.

Nadalje printer se u client-server okruženju spaja na server (to je i poanta servera). Ili je riječ o peer to peer mreži, šta tu onda radi file server? Budi određeniji u pitanju.

16 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mjerenje peformansi kućne mreže...

max duljina kod utp-a je varijabilna - ovisi o kategoriji (CAT 5 - CAT 7) -> 100 do 1000m.

o kategoriji ovisi i max propusnost (10Mbps do 10Gbps).

a kako ces mjeriti propusnost? za wireless si dobio odgovor, a za utp postoji odredeni uredaji (npr. Fluke ima takv euredaje) ali kostaju poprilicno (konkretno, Fluke-ov uredaj je cca 65 000 kn)

ali sa time dobijes detaljne specifikacije mreze, kabela, propusnosti, raznih smetnji,.....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 17:05 (sasa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Savjeti za mjerenje peformansi kućne mreže...
bed kaže...

Perfomanse wireless mreže možeš mjeriti recimo netstumbler-om (besplatan). A što bi mjerio kod žične veze, protok podataka kroz žicu? Pa nemaš valjda 5 km kabla, ako me sjećanje ne vara utp je max 100 m. Na tom file severu bi vidio pad perfomansi kad spojiš više radnih stanica, s jednom teško.

Nadalje printer se u client-server okruženju spaja na server (to je i poanta servera). Ili je riječ o peer to peer mreži, šta tu onda radi file server? Budi određeniji u pitanju.

 Ovako, za file server mislim kao mjesto gdje bi se drzala hrpa podataka: slike,muzika,filmovi, nista posebno. Pisac bi sluzio cisto da se mogu svi njime koristiti u mrezi. A za wireless kažeš Netstumbler? Njega sam instalirao na svoj laptop HP 6735s ali program mi nije mogao prepoznati wirelles karticu. Da li taj program podrzava samo određene kartice ili?
15 godina
offline
RE: Savjeti za mjerenje peformansi kućne mreže...

pokušaj s MMC Performance Monitor Command Line Shell (..\WINDOWS\system32\perfmon.exe) desni klik, add counters.... (ima sve dijelove sistema)

ili s neta free NetMeter možda je dovoljan za tvoje potrebe.

 

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice