OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

poruka: 80
|
čitano: 86.216
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Dal je netko uspio to izvest sa iskonovim routerom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

jel bi mogao netko napisati sto i kako da se spojim na internet nakon sto flasham dd wrt na sx763? imam dsl signal i sve to,ali sto god upisem u wan settings mi se jednostavno ne zeli spojiti na net.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76
Bump
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Ko ti je trenutno ISP?

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

da li voip tj ims radi ako se stavi openwrt (ili dd-wrt) na sx763? znam da li je to još uvjek aktualno ali više ne pratim to pa ne znam do kud su stigli sa tim flashanjem. za net znam da radi na oba

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

ja sam stavio DD-WRT

ali sada bi htio vratiti orginal firmware nazad

jer mi DD WRT neda konekciju na internet preko carneta

 

pokušao sam kao u tutorijalu ali baš i neide

 

zapnem na onom dijelu kad trebam upisati jednu od one dvije naredbe

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

bump ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset
manutdsnak3 kaže...

jel bi mogao netko napisati sto i kako da se spojim na internet nakon sto flasham dd wrt na sx763? imam dsl signal i sve to,ali sto god upisem u wan settings mi se jednostavno ne zeli spojiti na net.

 

Ja muku mucim vec par meseci :) Ali problem je oko wireless-a... rec je u rotueru TL-WR741ND ubacio sam DD-WRT onda sam imao slican problem ono WAN adrese, isto modem nije hteo da dodeli, inace sam iz Srbije i koristim SBB internet izgleda su nesto dirali oko MAC adrese kao i ti tvoji...

 

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.sysupgrade

Ja sam resio problem tako sto sam skinuo openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade i onda samo klonirao MAC adresu i IP je dodeljena i internet radi, pa tako i wireless...

 

Srecno.

Postoji samo jedan način da budemo srećni - živjeti za druge. L.N.Tolstoj
13 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

ja kad stavim openwrt i stavim pppoe router se sledi

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

ne mogu instalirat dd-wrt :/

odaberem uimage.bin i stisnem ono da ucita ali me odmah nakon toga izbaci i pise da se ne moze spoji na 192.168.1.1

kvraguu

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset
CrossDeath kaže...

ne mogu instalirat dd-wrt :/

odaberem uimage.bin i stisnem ono da ucita ali me odmah nakon toga izbaci i pise da se ne moze spoji na 192.168.1.1

kvraguu

Imao sam isti problem kao ti, sredija san ga tako da san sve radija priko linuxa.

Znači samo upali linux (možeš ga loadat preko live CD-a), i onda sve to sredi preko firefox-a, trebalo bi raditi.

Posao oslobađa.
13 godina
neaktivan
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset
subi91 kaže...
CrossDeath kaže...

ne mogu instalirat dd-wrt :/

odaberem uimage.bin i stisnem ono da ucita ali me odmah nakon toga izbaci i pise da se ne moze spoji na 192.168.1.1

kvraguu

Imao sam isti problem kao ti, sredija san ga tako da san sve radija priko linuxa.

Znači samo upali linux (možeš ga loadat preko live CD-a), i onda sve to sredi preko firefox-a, trebalo bi raditi.

Neće ni preko Ubuntu-a

10 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

ubacio sam open-wrt na sx 763 bez frke.... ali...

ne mogu na internet nema sanse, iptv ne radi.. voip mi svakako ne treba.

puttyjem sam ubacio sam config koji je postao Friday na prvoj stranici teme, dobio jedan WAN port i jedan IpTV port.. prebacio na annex A posto sam na optimi ali i dalje nista ne radi.

ima netko dobar config da mi paste ovde, a da radi na OPTIMI net i iptv, po mogucnosti 3+1 portovi?

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

bump!

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

ne mogu na dsl ,sve sam po uputama postavio??dd wrt??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

kako vratiti staro stanje od tcoma, jer s open i dd nisam ništa uspio napraviti što sam planirao. ne radi mi dobro. 

 

Pa bi htio vratiti sve kako je bilo. Ako je moguće naravno

 

EDIT:

Ništa od toga da se vrati, sad pokušavam napraviti da mi rade thomson i sx763 zajedno, ali nikakone uspijevam. uf 

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 16:02 (Franjo15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Zna li netko sto da stavim tj koji IP od DNS da mi vuce T-Com DNS a ne neki tamo EuroDNS ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Jel itko toliko uspio unistiti router da ga je morao podici sa u-boot.asc preko UART moda lemljenjemm zica i spajanjem na TTL adapter?

 

Evo ja jesam, jer sam izbrisao kompletni flash sa "erase all" komandom cime sam ga pretvorio u ciglu.

Cak je i env NVRAM block otisao tak da sam bio i wireless izgubio (nije bilo MAC adrese) kad sam vratio DD-WRT ili OpenWRT.

 

Srecom frend je imao jos jedan sx763 pa sam ga klonirao (svaki od 9 blokova flasha putem WinSCP-a) pa su na kraju bili identicni (sa istim MAC adresama).

 

Uglavnom, ak netko ima zbrikanih mogu ih sredit ili kupit (PM) ili se javite ak netko treba pomoc da ozivi svog.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 22:57 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Je uspio netko podesit dd wrt za eduroam mrezu? ili ako imate neki link za postavke

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Jeli postoji nacin da kad ugasim i upalim ruter da se Wan automatski spoji ?

 

 

Rjeseno

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 16:13 (WalterWolf).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Jel ima nekto posavke ili upute kako spojiti ovaj router s 3g tcom stikom, Huawei.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 11:55 (Franjo15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Morat ces saznati koji cip koristi taj stick, a onda traziti package (ako ga je netko napravio) da instaliras na open-wrt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Radeci po tutorialu kojeg sam nasao na pcekspert i bug forumu uspio sam stavit dd-wrt na giagaset sx763,

problem nastaje u tome sto nikako nemogu konfigurirat dd-wrt da se spoji na centralu i da mi omoguci adsl.

Postavke (korisnicko ime,lozinku,vpi itd) sve imam u dekriptiranoj datoteci sa postvakama koju sam skinio sa rutera prije nego

sam stavio novi softwer.Te iste postavke sam probao unijet u dd-wrt sucelju ali nikako mi ne polazi za rukom da se ostvari veza(adsl) probao sam i sa openwrt ista stvar.

 

Dali mi netko moze pojasnit kako da se spojim  na adsl (Dd-wrt ili open wrt) ?

 

Pokusao sam vratit i orginal frimware i uspio sam par koraka zapne kad dode do Tffp servera ili kako vec jednostavno nemogu poslat ruteru orginalni image .

 

Ako nitko ne zna za ovo spajanje jeli mi moze pomoc barem da vratim org.frim jer onda mogu i vratit postavke sta sam izveo i trebalo bi radit.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial]OpenWrt i DDWRT firmware - Gigaset S
DJ Suvy kaže...

Trebam pomoć u vezi ovoga...krenio sam da radim pomoću ovog tutoriala i već sam zapeo na 1. koraku...nakon učitavanja "secondary_boot.img" više ne mogu pristupiti ruteru...probao sam i "Napomena 1" ali ne pomaže..

Imam isti problem,zapeo sam nakon ucitavanja secondary_boota i gotovo,192 neradi,hard reset ne funkcionira,svijetli mi lan i power...kaj sad?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 15:37 (Butch).
11 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Jesi li točno postavio mrezni interface? 

Inace obacezno prije nego sto pocnes raditi, iskljuci firewall i antivirus i koristi firefox.

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Antivirus i firewall je iskljucen,koristen je firefox,a mrezni interface?kako da ga postavim?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 23:26 (Butch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Ja sam zapeo na onom "FailSafe UI", izaberem uImage.bin sa DD-WRTom i stisnem "Submit query" i dalje se ništa ne događa, stranica se kakti load-a i dolje u status bar-u piše "Sending request to 192.168.1.1.." čekam i čekam sat vremena i duže ali ništa. U čem je bed? Na Linuxu sam i koristim mozillu firefox.

Nevermind, s prastarim Ubuntu-om je prošlo.

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 15:00 (ITman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial]OpenWrt i DDWRT firmware - Gigaset S
Butch kaže...
DJ Suvy kaže...

Trebam pomoć u vezi ovoga...krenio sam da radim pomoću ovog tutoriala i već sam zapeo na 1. koraku...nakon učitavanja "secondary_boot.img" više ne mogu pristupiti ruteru...probao sam i "Napomena 1" ali ne pomaže..

Imam isti problem,zapeo sam nakon ucitavanja secondary_boota i gotovo,192 neradi,hard reset ne funkcionira,svijetli mi lan i power...kaj sad?

Zna li tko kako rijesiti ovaj problem?

14 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Da li ikome radi najnoviji build OpenWrta na SX-u?

 

Od kad su promjenili config i pospremili lantiq danube platformu u lantiq xway sve je otislo k vragu.

Uvijek stane na ucitavanju dostupne memorije. Cak sam i kompajlirao novi Chaos Calmer u kojem se ista stvar dogada

dok na ar7 platformi sve radi cak i na polupodrzanom routeru DSL-584T.

 

Inace bio bi dobar i ovaj svn build koji imamo ali svaki paket koji mu hocu uvaliti ili ima

legacy kernel ili noviji kernel dependency pa ne radi..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

sorry sto dizem temu iz mrtvih, zanima me kako ste postavili wan postavke za t com na dd wrtu ? dobijem liniju, pise mi i brzina, ali ne zeli se spojit na net, hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice