Krađa internet veze (max adsl) zaključana tema

poruka: 91
|
čitano: 35.068
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Krađa internet veze (max adsl)

Ljudi, u mom selu neko krade internet vezu mojim prijateljima..

(meni ne jer imam wireless) svaki od njih četvero ima max adsl .. 15 GB.... a sad je mozda i poceo krast i još jednom -_-" i ovaj mjesec im je došlo da su prekoračili više od 15 gb (27gb, ne svakom) je došao račun preko 500 kn a uobičajen račune je oko 200kn .

U t-comu su ima javili da im krade neko u krugu od 150 m koji ima internet (ko neku tvrtku il što) na sebe ..

mi smo se pitali i skužili smo ko je on .

Ja neznam kako bi se moglo dokazati ko krade taj internet makar mi znamo ko je, al ne možemo to dokazati :S ..

trebao bi neki savjet. HITNO!.

 

(znam da je tema tupava)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

Bojim se da je prijava policiji jedina varijanta. To je zakonski kažnjivo djelo i progoni se po službenoj dužnosti. Policija mora obaviti izvidtemeljem Vaše prijave.

 

Ako nešto sami poduzmete možese desiti da od good guys-a postanete bad guys-i i da policija progoni Vas.

 

Djeluj odmah ine dozvoli dato ode predaleko.

15 godina
offline
Krađa internet veze (max adsl)

sumnjam da tako nesto mozes dokazat, lijepo im reci neka se zastite i nece im nitko krasti slijedeci mjesec, a za placanje ovoga racuna se nemozes nikako izvuci

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
Pa jel oni neznaju stavit zastitu?
Ako je nisu stavili mogu se hebat jer ako nisi stavio zastitu nis mu ne mozes. Ako jesu onda je to kazneno djelo...
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

Koliko ja znam ADSL je vezan za telefonski broj i nema se sta krasti unatoc tme sto znas password ili u HR nije tako?

 

Da li se radi o Wi-Fi-u?

██████████████████████
14 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

al stvarno ne kužim takve ljude.. zas uopće idu krast?

 

al ja mislim , to se ne moće nikako dokazati da je on kriv, pa ti se moze izvuc policiji tak da...

13 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
firewall,antivirusnim preskenirajte da nemate neki keylogger
13 godina
neaktivan
offline
Krađa internet veze (max adsl)

Prijateljima kradu, ali tebi ne jer imaš wireless? Neodlučan

 
18 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

pa jbt kad vam velim stavili su si i pasword i sve..

 

EDIT: taj čovjek je prije bio u zatvoru i haker je :SS

14 godina
neaktivan
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

Imaju li ti tvoji prijatelji ukljucen wireless na svojim routerima? Ne vidim kako bi im drukcije mogao krasti internet. Morao bi napraviti fizicku vezu sa routerom. Naravno postoji mogucnost i da je nekako dosao do korisnickog imena i lozinke adsl racuna, ali tada kada bi on bio ulogiran tvojim prijateljima ne bi radio internet tako da bi se to primjetilo.

 

I nije mi jasno kako vam je t-com samo tako rekao a nije htio pomoci buduci da je to kazneno djelo.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
protjeran
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
Eto moze bit iz zabave...
Nekom je i to zabavno.
14 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
GigaGirl kaže...

Prijateljima kradu, ali tebi ne jer imaš wireless? Neodlučan

da.. kaj ne kuzis ? ? ?

13 godina
offline
Krađa internet veze (max adsl)

Ja sam shvatio da se radi o ADSL-u i vjerojatno se radi o krađi osobnih podataka (loklani poštar Nevinašce). Lako je utvrditi da se neko logirao s tuđim podacima na drugu paricu (ali mislim da od T-Coma bez policije nećeš dobiti ništa).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...

pa jbt kad vam velim stavili su si i pasword i sve..

 

EDIT: taj čovjek je prije bio u zatvoru i haker je :SS

trollaš djete drago, ako je prava zaštita postavljena može biti i Chuck Norris

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
rustweaver kaže...

Imaju li ti tvoji prijatelji ukljucen wireless na svojim routerima? Ne vidim kako bi im drukcije mogao krasti internet. Morao bi napraviti fizicku vezu sa routerom. Naravno postoji mogucnost i da je nekako dosao do korisnickog imena i lozinke adsl racuna, ali tada kada bi on bio ulogiran tvojim prijateljima ne bi radio internet tako da bi se to primjetilo.

 

I nije mi jasno kako vam je t-com samo tako rekao a nije htio pomoci buduci da je to kazneno djelo.

pa nije nis reko.. samo je reko da je neko u krugu 150 m i da krade... to se i ja pitam -_-"

13 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
zovite policiju da provjere. Ako je imao dosje za hakiranje a vama netko krade mislim si sta cekate
14 godina
neaktivan
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...
GigaGirl kaže...

Prijateljima kradu, ali tebi ne jer imaš wireless? Neodlučan

da.. kaj ne kuzis ? ? ?

Zato sto se preko wirelessa i krade, lol.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
13 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

To se riješava najobičnijim firewallom. Na dolaznu konekciju stisnuti Block and Remember i nema više problema.  Cool

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...
GigaGirl kaže...

Prijateljima kradu, ali tebi ne jer imaš wireless? Neodlučan

da.. kaj ne kuzis ? ? ?

Ne.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...

pa jbt kad vam velim stavili su si i pasword i sve..

 

EDIT: taj čovjek je prije bio u zatvoru i haker je :SS

???

 

Ontopic:

Mozda da probas sa KIS -> Kaspersky Internet Security on ima anti phishing zastitu koja bi mogla pomoc.

Skini si free trial 30 dana pa vidi...

Pravi programeri programiraju binarno!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 22:47 (Pentium100).
13 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...
GigaGirl kaže...

Prijateljima kradu, ali tebi ne jer imaš wireless? Neodlučan

da.. kaj ne kuzis ? ? ?

Wireless ili mobilni internet?

15 godina
offline
Krađa internet veze (max adsl)

Ma meni ovo smrdi u krugu 150m, pa valjda ako je tako blizu krade wlan, kako bi inace otkrili koliko je blizu? Mislim pretpostavili su da netko u krugu 150 m krade wlan, zato se fino stavi wpa+2 i moze probijat kolko hoce

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

ti vjerovatno ne kužiš da je on haker i da moće nekako (neznam ni ja kako) provaliti u taj sustav............

14 godina
neaktivan
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...

pa jbt kad vam velim stavili su si i pasword i sve..

 

EDIT: taj čovjek je prije bio u zatvoru i haker je :SS

tog čovjeka treba malo pribiti xD... jer očito lijepe riječi ne pomažu, a policija tu niš nemre skoro. Zaštita i samo zaštita te jedino može spasiti od toga...

Dompa
15 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...

ti vjerovatno ne kužiš da je on haker i da moće nekako (neznam ni ja kako) provaliti u taj sustav............

ma ti nekužiš da si ti troll, ako staviš wpa zaštitu može biti i Bill Gates bez da probije

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
neaktivan
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)

Sad sam htio preporuciti WPA2 PSK enkripciju, ali gledam malo na netu i cini se da i to probijaju. Najbolje neka tvoji frendovi zaborave na wireless u takvom susjedstvu i kupe si mrezne kablove. Tada im nitko nece krasti vezu.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
hardrock kaže...

al stvarno ne kužim takve ljude.. zas uopće idu krast?

Kratko ću ti odgovoriti: Kakva nam je država kradljiva, takvi i ljudi... (veliki naklon izuzecima)

 

Sad u vezi topica. Ako ti frendovi imaju wireless a nisu ga zaštitili, onda su oni odgovorni ako im netko napravio promet. Ako je zaštićen, onda je kazneno dijelo, ali u našoj domovini niti dokazane ubojice nejdu u zatvor i ne odgovaraju za kaznena dijela a kamoli da bi se sud i policija s time bavila.

 

Preporuka da si frendovi naprave neke opake lozinke (s preko 30 znakova i slova) na wifi te da kao extra security slože filtriranje po mac adresi uređaja.

 

Ako pak nije u pitanju WIFI, onda osim da nekako netko treći ima pristup računila ili routeru ne može nikako "krasti" promet.

Broj telefona, user i pass su vezani zajedeno, tako da nitko s drugog broja s nečijim user i passom se ne može spojiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 22:47 (gkelekov).
15 godina
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
rustweaver kaže...

Sad sam htio preporuciti WPA2 PSK enkripciju, ali gledam malo na netu i cini se da i to probijaju. Najbolje neka tvoji frendovi zaborave na wireless u takvom susjedstvu i kupe si mrezne kablove. Tada im nitko nece krasti vezu.

  Ma neisplati se to probijat predugo traje, i prekomplicirano je, sumnjam da bi se to ikome dalo

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
neaktivan
offline
RE: Krađa internet veze (max adsl)
mind_challenge kaže...

  Ma neisplati se to probijat predugo traje, i prekomplicirano je, sumnjam da bi se to ikome dalo

Pa to sam i ja pomislio, ali eto, mozda je lik stvarno neki opaki haker. Lol

 

Bilo kako bilo, sa kablovima ne moze fulat.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
13 godina
neaktivan
offline
Krađa internet veze (max adsl)

Kakav krivo usmjereni potencijal. Imamo hakera koji u krugu 150 metara uspijeva probiti sve mreže osim wireless i takav expert ne radi za FBI, CIA-u, Microsoft i sl.

Gdje ide naše društvo?

 
13 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice