Kako spojit dva racunala?

poruka: 10
|
čitano: 2.999
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojit dva racunala?

pitanje je kak spojiti dva racunala jedan kraj drugog. mreznim kablom? il kak ? ima veze s modemom. mislim onak lokal mreza. jer mi se neda stavljat u usb pa na komp 2 m dalje. -.- pls helP!

 

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako spojit dva racunala?

pa mozes lan kabelom pa preko njega prebacivat podatke

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojit dva racunala?

e to i mene zanima, iam istu situaciju i onaj lan kabel, Vista i XP pa ne znam konfigurirati kako spada. jedan komp ima vezu na net drugi ne...

srorry vlasniku teme možda i njemu pomogne

Ukoliko želite LOCKERZ POZIVNICU obratite mi se na PM ili upišite svoj mail na ovom linku: http://fs17.formsite.com/CroWarrior/form245636018/index.html
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dva racunala?

Koristi crossover kabel ako spajaš 2 kompa direktno na LAN kartice (bez Switcha), osim ako nemaju mogućnost da same prepoznaju koji je kabel u pitanju .  

15 godina
neaktivan
offline
Kako spojit dva racunala?

Ajde par pitanja.


Želiš li direktno spojiti oba računala čisto zbog dijeljenja podataka ili ti je potreban i internet na oba?

Koji internet modem imaš?

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dva racunala?

ovak ja sam laik u tome. jos ucim :) sad neznam lan kablovi kakv ono utor imaju? i ja trebam kabel da djelim podatke jer net imam na oba dva. i jedan vista jedan xp :S moze sad pomoc?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
14 godina
offline
RE: Kako spojit dva racunala?

lan kabeli ti koriste ethernet priključak, da bi dijelio podatke moraš uključiti file sharing (network and aharing center na visti, network na xp-u), i isključiti firewall ili ga konfigurirati da dopušta pristup sa drugog računala. Pretpostavljam da imaš ADSL, pa ćeš morati isključit kabel od modema iz mrežne da bi uključio lan kabel.

15 godina
neaktivan
offline
Kako spojit dva racunala?

Pa zašto bi to radio. Ako imaš internet u oba, pretpostavljam da su ti oba spojena u modem.


Daj nam model modema, pa ću provjeriti di ti se pale upnp i nat routing i to je to. Koristit ćeš modem kao switch između ta 2 računala.

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojit dva racunala?

Ako imas na oba net kao sto kazes (valjda nisam procitao krivo) zasto ne share-as HDD ove? Link

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dva racunala?

d-link. neki tam :S provjeri pls

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice