Xiaomi MI3W - review

poruka: 1.470
|
čitano: 255.983
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Kako dev ROM jos uvijek je pun bugova i pola toga ne radi, narocito na zadnjem 4.4.27 ima problema sa snimanjem videa, itd, odlucio sam se staviti stable ROM, v13.0..

 

Kako taj rom nema mogucnost root ovlasti vrag mi nije dao mira dok nisam nasao nacin na koji da rijesim root..

 

Procedura je sljedeca, OVDJE ima tema gdje se moze skinuti CWM za MI3W, ukoliko se nekome ne trazi kako dalje sta, itd neka samo prati ove korake:

 

1. s OVOG linka neka skine file, stavi ga na mob, u glavni folder, s upravo takvim imenom kakvo je kad skinete datoteku (update.zip)

2. ugasite mob i kombinacijom tipki power+volume up uđite u recovery mod, odite samo i instal updae.zip, nakon instalacije i restarta telefon ce se normalno pokrenuti

3. Zatim skinite file s OVOG linka, i stavite ga nedje na mobitel

4. ponovo ugasite mob i kombinacijom power+volume up sada ulazite u CWM, tu odaberete flash zip from sd card, nek vas ne bune cudni folderi, samo udjite u folder 0, to je interna memorija zapravo, pronađite gdje ste stavili file iz 3. koraka, fashajte ga, i viola, vas mobitel je rotan.. :)

 

Isprobano na stable JXDCNBD13.0, developer options omogucite tako sto odete u about phone i 7 puta za redom stisnete na android version.. Preko titaniuma restorane aplikacije sa starog Galaxy-a S2 bez problema, cak i wifi sifre koje sam na starom mobu imao, i nema crashanja ni nicega..

Znanstvenici kazu: "Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 23:41 (majdo).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
sudy_freak kaže...

Prije je bila fora da se mogu kineska slova maknuti s lockscreena.

Ja sam otvoril temu na kompu i slike u folderima fotošopiral po želji. To je bilo za S3 ali trebalo bi biti isto za sve miui teme.

Poigraj se malo i namjesti si svaki pixel kak hoćeš.

Crkva je zlo 21. stoljeća
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Na forumu je osvanuo i HR prijevod samog roma

http://en.miui.com/thread-20017-1-1.html

Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Evo mali update.

 

Uploader doduše uništi slike, ali čisto okvirno da se vidi što je u stanju MI3 fotografirati (s ovako lošim softverom kamere).

 

Što se samog uređaja tiče, prezadovoljan sam!
Prošlo je nešto više od mjesec dana otkako ga imam i apsolutno nikakvih problema koje bih pripisao uređaju, a ne sustavu (MIUI-u).
Kamera ima još puno potencijala te na tom području očekujem i značajan napredak.

 

Video koji sam ranije "obećao" jednostavno iz tehničkih raloga nisam snimio. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
Moj PC  
6 0 hvala 5
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI3W - review

pozdrav ekipica, zna li netko koliko je ovo "dobro uzeti".. http://www.aliexpress.com/item/brand-new-Original-Xiaomi-M3-Mi3-WCDMA-Qualcomm-8274AB-Quad-Core-Mobile-Phone-2GB-RAM-5/1846931448.html
ima li što bolje za te novčiće? hvala {#} 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Prva stvar, 163$ tu znas da nesto smrdi, pa toliko im nije ni Hongmi koji je njihov osnovni model.. Druga stvar nema feedbacka nikakvog, nitko jos nije kupio, bas se pitam zsato? :)

Sami zdrav razum ce ti reci ako svugdje drugdje je mob 400$ a ovdje toliko da tu nesto ne stima..

Znanstvenici kazu: "Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

okej, hvala na odgovoru {#} pogledaj komentare, šta bi to moglo bit? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 19:55 (imdropz).
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
majdo kaže...

Prva stvar, 163$ tu znas da nesto smrdi, pa toliko im nije ni Hongmi koji je njihov osnovni model.. Druga stvar nema feedbacka nikakvog, nitko jos nije kupio, bas se pitam zsato? :)

Sami zdrav razum ce ti reci ako svugdje drugdje je mob 400$ a ovdje toliko da tu nesto ne stima..

328$ na to2c.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 12:39 (vepar).
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
vepar kaže...
majdo kaže...

Prva stvar, 163$ tu znas da nesto smrdi, pa toliko im nije ni Hongmi koji je njihov osnovni model.. Druga stvar nema feedbacka nikakvog, nitko jos nije kupio, bas se pitam zsato? :)

Sami zdrav razum ce ti reci ako svugdje drugdje je mob 400$ a ovdje toliko da tu nesto ne stima..

328$ na to2c.

Grabite ovo dok ima!
I ne plaća se ništa na druge boje! 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
sudy_freak kaže...
vepar kaže...
majdo kaže...

Prva stvar, 163$ tu znas da nesto smrdi, pa toliko im nije ni Hongmi koji je njihov osnovni model.. Druga stvar nema feedbacka nikakvog, nitko jos nije kupio, bas se pitam zsato? :)

Sami zdrav razum ce ti reci ako svugdje drugdje je mob 400$ a ovdje toliko da tu nesto ne stima..

328$ na to2c.

Grabite ovo dok ima!
I ne plaća se ništa na druge boje! 

Danas naručio :D, a sada čekanje :/...1869kn, još da prođe bez carine bit će super :)))

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI3W - review

Pozdrav svima,

 

Nedavno sam uplatio LG G2 32GB no ispostavilo se da ga prodavač ne može isporučiti i dobio novce natrag.

Htio sam MI3 od prvog trena, no na početku mi se činio malo glomazan za nositi po džepovima kao moj stari SGS2. Onda se pojavio taj OnePlus One i više nisam bio siguran što uzeti. Odjednom mi je i ovaj MI3 prihvatljiv kad vidim u kojem smjeru sve ide. Iskreno, i dalje bih radije neki manjih gabarita ali takvi su trendovi.

 

Čitajući nekoliko HR foruma o mobitelima shvatio sam da "vepar" ima iskustva i s LG G2 i MI3 pa me baš zanima kakva je njegova konačna ocjena oko ta dva modela. Iskreno...

Za LG G2 postoje razni custom romovi dok za MI3 koliko znam samo ili skoro samo MIUI. Da, ja sam na svom SGS2 imao MIUI u doba Gingerbreada i bilo je sve uredu.

Nakon MIUI sam prešao na CM i osato sve do sad (CM11). No, dosta mi je više Samsunga i vrijeme je za nešto novo. Ponuda je sad prilično dobra: XIAOMI, ONEPLUSONE, OPPO... (sami kinezi) i naravno - LG G2.

 

Imam još dva podpitanja:

1. Ima li smisla "zamjeriti" MI3 što nema LTE?

2. Na koju carinu u Zagrebu stižu MI3 naručeni iz Kine? (Zračna luka ili Branimirova?)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
cervelo kaže...

Pozdrav svima,

 

Nedavno sam uplatio LG G2 32GB no ispostavilo se da ga prodavač ne može isporučiti i dobio novce natrag.

Htio sam MI3 od prvog trena, no na početku mi se činio malo glomazan za nositi po džepovima kao moj stari SGS2. Onda se pojavio taj OnePlus One i više nisam bio siguran što uzeti. Odjednom mi je i ovaj MI3 prihvatljiv kad vidim u kojem smjeru sve ide. Iskreno, i dalje bih radije neki manjih gabarita ali takvi su trendovi.

 

Čitajući nekoliko HR foruma o mobitelima shvatio sam da "vepar" ima iskustva i s LG G2 i MI3 pa me baš zanima kakva je njegova konačna ocjena oko ta dva modela. Iskreno...

Za LG G2 postoje razni custom romovi dok za MI3 koliko znam samo ili skoro samo MIUI. Da, ja sam na svom SGS2 imao MIUI u doba Gingerbreada i bilo je sve uredu.

Nakon MIUI sam prešao na CM i osato sve do sad (CM11). No, dosta mi je više Samsunga i vrijeme je za nešto novo. Ponuda je sad prilično dobra: XIAOMI, ONEPLUSONE, OPPO... (sami kinezi) i naravno - LG G2.

 

Imam još dva podpitanja:

1. Ima li smisla "zamjeriti" MI3 što nema LTE?

2. Na koju carinu u Zagrebu stižu MI3 naručeni iz Kine? (Zračna luka ili Branimirova?)

Evo ako ti ja ikako mogu pomoć....Ista priča kao i kod mene samo sam ja imao S3.Čekao sam S5 ali nije ispunio moja očekivanja.

 

Svi ti mobiteli koje si nabrojao i meni su bili u igri.

Xiaomi - odličan mob za odličnu cijenu, samo me j... ta garancija. Šta ako nešto krene po zlu, di ču ja sad pakirat uređaj i slat ga u Kinu na servis...prekomplicirano.

Oppo - imaju Eu shop pa bi ga dobio bez carine - pikirao sam Find 7a.,ali ista priča oko te garancije.Ipak je to novi uređaj i što ako prve serije budu imale neku grešku, gdje da ga ja popravim...

ONEPLUSONE - do njega je jednostavno nemoguče doći

G2 - meni osobno najljepši mobitel trenutno na tržištu.,kompaktan. Cijena više nego pristojna, kao i specifikacije. Nikave velike razlike nema između Snapdragona 800 i 801.Garancija 2 godine i ako što ode znam gdje im je servis. Ja sam ga jučer kupio i prezadovoljan sam s mobitelom, posebno kamerom. Kamera je fantastična.

G3 - njega se isplati čekat osim ako si ne strpljiv kao ja.

 

G2 podržava LTE i na bonbon 4G surfam i mogu reći da je LTE zakon. Jeb... brzo.

 

Koji god izabereš ne možeš fulat. Sve je bolje od S2.

 

Mislim da ti stiže u Branimirovu, pa ga oni šalju na carinu na Jankomir.Jedan forumaš iz Slavonije je uspio dobit MI3 bez carine. Imao je j... sreče!!!

12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
R36 kaže...

Evo ako ti ja ikako mogu pomoć....Ista priča kao i kod mene samo sam ja imao S3.Čekao sam S5 ali nije ispunio moja očekivanja.

 

Svi ti mobiteli koje si nabrojao i meni su bili u igri.

Xiaomi - odličan mob za odličnu cijenu, samo me j... ta garancija. Šta ako nešto krene po zlu, di ču ja sad pakirat uređaj i slat ga u Kinu na servis...prekomplicirano.

 

 

Vec se pisalo u ovoj temi, a i na drugim mjestima, XiaomiShop, i imas fino EU garanciju bez sekiranja na dvije godine, mob se salje DHL-om i kod tebe je unutar par dana, webshop je u Italiji, legit je i tamo je i servisni centar i sve, tvoj trosak je ukoliko nedaj Boze budes imao potrebe za reklamiranjem samo trosak postarine do tamo.. Cijena mozda u startu je mrvu skuplja nego na kineskim web shopovima, ali ako uzmes i pomnozis kinesku cijenu lagano dolazis do racunice da ce te ako te PDV zahvati doci do iste cifre kao da si i odavdje mob kupio, razlika parsto kn mozda, nisam pratio sad cijene u Kini vidim da su padale.. 

Pa tko misli da garancija vrijedi malo vise tih novaca, zna se di moze gledati mob.. {#}

 

EDIT:

Također i ibuygou za sve svoje kupce je uspostavio servisni cenatar u Bugarskoj koja je clanica EU, servisni centar se zove MiCENTER, nesto vise o tome, imate na samoj stranici..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 23:42 (majdo).
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Zar nije izasao prije mj dana jos?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitch kaže...

Zar nije izasao prije mj dana jos?

Nije.
Bio je u BETA fazi.
Sad je Public.

Evo ga ovdje

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Imam par pitanja u vezi narucivanja pa ko zna..
1. Odakle se najvise isplati narucivati? Dal sam siguran da cu izbjec carinu i pdv ako narucujem iz italije?
2. Za koliko najkrace moze doc mob? I koliko onda ta postarina kosta?
3. Jel taj mob ima play store znaci sve applikacije se mogu instalirat kao i za svaki drugi Android?

Hvala, to je to za sada.
Windows Phone FTW
15 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

1. Za EU je najbolje iz Italije

2. Ovisi od kad posalju, ali ako ide iz italije, onda je unutar 3-5 radnih dana i mislim da je to najbrza opcija.

3. Ima, a ima i cisti AOSP Android ako ne zelis MIUI

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitch kaže...

1. Za EU je najbolje iz Italije

2. Ovisi od kad posalju, ali ako ide iz italije, onda je unutar 3-5 radnih dana i mislim da je to najbrza opcija.

3. Ima, a ima i cisti AOSP Android ako ne zelis MIUI

1.Moze link od neke pouzdane stranice iz Italije di bi ga mogao kupiti? Ako je iz Italije onda 100% nema carine i pdva?

3.To si mogu ja sam kad mi dode mob ili to trebam odabrati kada narucujem na webu?

Windows Phone FTW
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 12:59 (DommY).
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
DommY kaže...
Mitch kaže...

1. Za EU je najbolje iz Italije

2. Ovisi od kad posalju, ali ako ide iz italije, onda je unutar 3-5 radnih dana i mislim da je to najbrza opcija.

3. Ima, a ima i cisti AOSP Android ako ne zelis MIUI

1.Moze link od neke pouzdane stranice iz Italije di bi ga mogao kupiti? Ako je iz Italije onda 100% nema carine i pdva?

3.To si mogu ja sam kad mi dode mob ili to trebam odabrati kada narucujem na webu?

http://xiaomishop.it/, nema carine jer je EU i u Italiji im je skladiste, ovo je official

 

3. To si mozes sam

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitch kaže...

http://xiaomishop.it/, nema carine jer je EU i u Italiji im je skladiste, ovo je official

 

3. To si mozes sam

Hvala, vidim da tu dode nesto vise od 2250kn, a na www.to2c.com dode nesto manje od 1900kn. Znaci preko 300kn razlike. 
Sta se nebi onda vise isplatilo uzet sa to2c, pa u slucaju da ne carine onda sam ustedio 300kn, a ako carine  onda sam tu negdje kao da sam uzeo u italiji?

Koliko bi mi izaslo sveukupno sa carinom i pdvom? 33% se dize cijena ili? Nemam iskustva s tom carinom i pdvom do sada..

 

Jel ima neko da je narucio sa to2c i koliko ga je izaslo sveukupno sa carinom i pdvom? Hvala!

Windows Phone FTW
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Da ali ne racunas da s tih 300 kn vise ims EU garanciju od 24 mjeseca?

 

Na cijenu u kunama dodaj 25% toliko ces PDV-a platiti i jos nekih 15-20 kn troskoci carine, itd, i eto ti konacne cifre...

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
DommY kaže...
Mitch kaže...

http://xiaomishop.it/, nema carine jer je EU i u Italiji im je skladiste, ovo je official

 

3. To si mozes sam

Hvala, vidim da tu dode nesto vise od 2250kn, a na www.to2c.com dode nesto manje od 1900kn. Znaci preko 300kn razlike. 
Sta se nebi onda vise isplatilo uzet sa to2c, pa u slucaju da ne carine onda sam ustedio 300kn, a ako carine  onda sam tu negdje kao da sam uzeo u italiji?

Koliko bi mi izaslo sveukupno sa carinom i pdvom? 33% se dize cijena ili? Nemam iskustva s tom carinom i pdvom do sada..

 

Jel ima neko da je narucio sa to2c i koliko ga je izaslo sveukupno sa carinom i pdvom? Hvala!

Nemoj s to2c, tko zna sta se moze desit, a za 350 kn se ne isplati klosarit u odnosu na 700-1000 kn carine

+ dobijes garanciju u EU.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
15 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Ne racunam jer nisam znao, zato pitam 

Sta ovi iz kine ne daju garanciju?
Ovaj iz Italije ako se pokvari onda ga moram u Italiju slat? Sta zapravo znaci eu garancija?

 

Odakle ti ovo za carinu samo 15-20kn? Sta nije carina nekih 7-8% ili tako nesto? Po tebi, izaslo bi me kao da kupujem u italiji, oko 2250kn sa 25% pdva.

 

 

EDIT: tek sad vidim gore poruku.

Pa sta se nekom desilo nesto da nije bilo ok prilikom narucivanja sa to2c ili? Kakvih 700-1000kn carine ? {#}

Windows Phone FTW
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 14:34 (DommY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
PDV ti je 500 kn okruglo, i onda jos na tu cijenu s PDV-om ide ti 10% carine.


Ta EU garancija ti znaci da saljes njima uredaj i popravlja se unutar EU.

A sto se tice carine to ti cisto ovisi o sreci.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
15 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Uh puna glava svega mi je...

Uglavnom ti preporucujes da narucim iz Italije zbog EU garancije i sigurno bez placanja pdva, a koliko sam shvatio carina 10% je moguca?

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
DommY kaže...

Uh puna glava svega mi je...

Uglavnom ti preporucujes da narucim iz Italije zbog EU garancije i sigurno bez placanja pdva, a koliko sam shvatio carina 10% je moguca?

Nema carine, nema PDV-a jer smo EU.

Da, naručuj iz Italije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitch kaže...
DommY kaže...

Uh puna glava svega mi je...

Uglavnom ti preporucujes da narucim iz Italije zbog EU garancije i sigurno bez placanja pdva, a koliko sam shvatio carina 10% je moguca?

Nema carine, nema PDV-a jer smo EU.

Da, naručuj iz Italije.

U redu, hvala. Citao sam po drugim forumima i spominju neki VAT da se naplacuje, sta je to uopce, zna neko? da se ne iznenadim kasnije

Windows Phone FTW
15 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

To je britanski porez, ne moras se brinut.

 

Gledas cijenu na sajtu, i ta cijena ce izac na kraju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitch kaže...
PDV ti je 500 kn okruglo, i onda jos na tu cijenu s PDV-om ide ti 10% carine.


Ta EU garancija ti znaci da saljes njima uredaj i popravlja se unutar EU.

A sto se tice carine to ti cisto ovisi o sreci.

 

Zbunjujes covjeka max, na mobitele nema carine, to sto placas kad ti mob zavrsi na "carini" je samo PDV nasoj drzavi od 25% + jos desetak kn za carinski postupak..

Znaci narucujes mob s to2c, 330$, po danasnjem srednjem tecaju to je 1815,38 kn, dodje mob, ako prodjes bez carine odlicno ako te traze racun znaci na tu cifru ide 25% sto je 453,84 kn i plus jos 10-tak kn carisnki postupak.. I u konacnici je to cifra od cca 2300kn..

 

VAT je porez u EU drzavama, ako narucujes iz drzave clanice EU i ako je u toj drzavi podmiren VAT, tebi mob kad dodje dolazi direktno na vrata bez dodatnih troskova jer je to roba zajednice.. Tipa u ovom slucaju iz Italije narucis mob ti stize na vrata, ili sto se meni dogodilo kad sam kupovao bio prvog Xiaomia, narucio sam mob iz Njemacke i webshop mi je automatizmom odbio njemacki VAT u iznosu od 19%, i po toj logici mob bi se na ulasku u Hrvatsku trebao ocariniti po nasem PDV-u jer nije placeno na njega nista unutar zajednice, ali niti taknuli posiljku nisu samo pustili dalje, jer je roba iz Njemacke i u postanskom prometu na robu zajednice nema ni carine ni PDV-a..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 16:56 (majdo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice