WindowsPhone - Općenito

poruka: 19.924
|
čitano: 2.807.656
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

ATM hunter - pronalazi bankomate u blizini

CroVijesti - hub sa domaćim portalima

Linada - app za DLNA stream

MPC-HC remote - remote za MPC

PayPal

StarChart - za ljubitelje noćnog neba

TuneIn radio - internet radio

Wikipedia

 

Nemam 14 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
WP8 - Općenito

ok, postavljam pitanje ovdje

 

Nova sam ovdje, morala sam se priključit ovoj temi radi famoznog htc 8s . Naime, imam pitanje, i ako netko zna molim vas da mi odgovorite čim prije.

Naime, imam htc 8s, i trebam skinuti neku apps za blokiranje poziva i poruka, probala sam milijun toga, i nisam našla ništa. Dali netko zna ime te apps koje možda ima na marketu njegovom, ili slično, mučila sam se dosta, sad odustajem, a vrlo mi je hitno, ako ko uspije i rješi moj problem plaćam čevape

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito

nema ti takve app, na žalost. ne znam zašto ali ni npr iphone to nema. eventualno možeš zatražit od svog providera da ti blokira brojeve. neću čevape

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

je8eš dropbox uzmi box. 25gb free ali preko ovog linka (ja ne dobivam ništa s time)  https://www.box.com/signup/o/25gigsforgameday

http://www.wpcentral.com/box-cloud-storage-giving-away-25gb

 

edit; dobio neki update, blage veze nemam što je... možda je ovo http://forums.wpcentral.com/htc-8x/214254-mystery-167mb-htc-update.html

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 6:55 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

Na kojoj si mreži? Tog updatea nema za moj mob... (t-mob)

Nemam 14 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
WP8 - Općenito

Ni ja nisam ništa na VIP-u dobio...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito
Vip, ne znam sto je ali navodno da je neki skype fix...
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

Svaka im čast ako za skype fix treba update od 167 MB... moralo bi tu biti još toga

Nemam 14 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito
Ma vjerovatno ima toga jos...
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Re: WP8 - Općenito

Napravio Update. Ota

http://www.downloadmoreram.com/
14 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

Ma samo da dodaju zasebnu kontrolu jačine dolazne melodije a ne ovak sa tipkama sa strane... svako malo moram paziti da ga slučajno ne prebacim na vibru

Nemam 14 godina
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 16:14 (Danijel14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito

Daj poslikaj to... Ne vidim ja to tj ni ne znam na sto tocno mislis

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 15:04 (skank666).
12 godina
offline
WP8 - Općenito

Izasao je update za PDF Reader, ne primjecujem poboljsanja, radi mi jednako katastrofa kao i prije.

Why so serious?
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito
Cordas kaže...

Izasao je update za PDF Reader, ne primjecujem poboljsanja, radi mi jednako katastrofa kao i prije.

 kako ne? Sad mozes sherat a i izbrisat pdfe sa moba... Prije to nisi mogao

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
offline
Re: WP8 - Općenito
skank666 kaže...
Cordas kaže...

Izasao je update za PDF Reader, ne primjecujem poboljsanja, radi mi jednako katastrofa kao i prije.

 kako ne? Sad mozes sherat a i izbrisat pdfe sa moba... Prije to nisi mogao

To stoji, ali sto mi to vrijedi kad koristeci tu app imam osjecaj kao da imam Android s 600 Mhz procesorom koliko laga i koliko je spora.

Why so serious?
14 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

Meni PDF reader radi bez frke.

Nemam 14 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
WP8 - Općenito

JBG cordasa non stop neke žulja ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
WP8 - Općenito

Ne znam, mozda je i do velicine dokumenta, ali bez obzira, u odnosu na pdf readere na iOS-u to je kriminalno lose. Ne znam kako si MS moze dopustit tako nesto, pogotovo sad kad imaju konkurenciju u vidu BB-a.

Why so serious?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
WP8 - Općenito

Brisati.

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 21:35 (Cordas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

dakle, krajem 2 mjeseca ili kada već u barceloni bi trebao biti predstavljen sljedeći update, apollo+. a nakon toga dolazi blue http://www.wpcentral.com/microsoft-update-code-named-blue-windows-phone

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
WP8 - Općenito

ozbiljan battery drain imam od ovog updatea... od 06:00h do sada i več sam na 42%... dva poziva i par poruka, večina stand by a battery sense javalja da je prosječan consuption rate 11,7% inače je oko 1%

 

doduše, nisam restartao uređaj nakon updatea što uvije napravim... ostalo još od androida

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 11:39 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WP8 - Općenito

Poželjno je napravit reset nakon svakog updejta, bar je tako bilo sa wp7-7.5-7.8, iako nije zahtjevao reset, nakon reseta bi uređaj baš "proradio"

 

Vidim da portico update donosi dobra poboljšanja za kameru ,bateriju.. ali svi pišu za nokiu, jel se to odnosi i na htc?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 12:02 (bik).
15 godina
offline
Re: WP8 - Općenito
Za koje wp8 mobove je ovaj porticio update?
Windows Phone FTW
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito
Jos jedan se javio i on je restartao ai mu nije pomoglo
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito
Portico je bio za sve i taj je vani vec duze... S njim smo dobili wifi dok je ekran ugasen, draftove itd. Ovo je navodno htcov update za skype..
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
Tjedan dana s WP8 - Lumia 820

Nakon tjedan dana korištenja WP8, došao je red i da vam poblize dam u uvid u sve prednosti,a i mane istog.
 
Prošli tjedan sam dobio 7kom Lumia 820. Svaki je imao bežično punjenje i dodatni okvir koji omogućuje bežično punjenje. Sam okvir daje dodatnih 20-30g, i mobitel se čini dosta lakši s orginalnim okvirom. Dobra stvar promjenjivih okvira je sto i nakon ih ogrebete(tesko),da jednostavno naručite novi s Ebaya i zamjenite ga,premda sama zamjena ide malo teže.
Sami mobitel izuzetno dobro prijanja u ruci,rubovi su obli,i sve skupa to dobro izgleda s WP8. Imam tu i iPhone5,i vjerujte mi,iPhone se doima godinama natrag u odnosu na 820, kamoli tek za 920. To je u smislu izgleda,ali WP8 ima dosta nedostataka,pa krenimo redom.

 
  


Čega se god Nokia dohvatila na mobitelu(i hardverski i softverski),odrađeno je do kraja,no WP8 ima još dosta posla.

Najprije da kažem da sam ja poprilično štur poslovni korisnik,dakle nemam fejsa,ni Instagrama,niti mi trebaju.

Pozivi i poruke: Bez većih primjedbi na kvalitetu razgovora,pozivima je lako pristupiti,nažalost,mislim da ima jedan korak previse kod traženja unutar kontakta,bilo bi dobro kad bi se odmah iz povijesti tražilo unutar kontakta. Sms i mms su bez zamjerki.

E-mailovi,kalendar,kontakti: kako imam hotmail,gmail,lako sam sve syncao,no imao sam problema s Exchangeom,jer nemamo public signed certifikat. Nakon sto sam ga nekako uvezao,probao sam naš CRM isto tako syncati kroz ActiveSync i nisam uspio. Ista stvar radi na iosu/androidu,čak i self-signed certifikati,samo kliknem,vjerujem im. Malo mi je glupo što kod prosljeđivanja mailova kliknem na odgovori,pa onda prosljedi,i kod prosljeđivanja nemogu urediti ili izbrisati prethodnu konverzaciju. I mean, WTF?!

VoIP: Skype kao takav radi,premda je još testna faza,naravno,znate da se zasada gasi u pozadini, ali barem bi trebale MS stvari raditi kako treba,zar ne. Viber ne radi,odnosno radi samo slanje poruka. Najgore od svega je što nema generic SIPa,tako da nemogu nositi svoj lokal iz ureda. Pa zar nijedan jedan hebeni developer nije se udostojio napisati aplikaciju koja se moze spojiti na telefonsku centralu. Desetine free ih ima za Android/iphone.

Kamera/video: bez zamjerki vecih,nema OISa,niti Portorico update,valjda ce biti jos i bolja,tako kazu. Nokiji dodaci su zbilja korisni,i daju dosta opcija fotografiji ili videu.

Baterija: 24h ako držim isključen ili povremeno upaljen 3G,inače 15h. Koga briga,samo ga spustim i počne se puniti,plus,baterija se može mjenjati,tako za godinu ako izgubi kapacitet,kupi novu, i ljuljaj dalje.

Medija: Prelijepo izgleda i tako i radi. U WP8, postoji mogućnosti mass storagea,i za nekoliko sekundi se ima multimedija koja je potrebna na mobitelu. Šteta sto nema file explorer na samome mobitelu za ovo. Imao bi najbolje Androida i iPhonea.

Aplikacije: Ono sto imam na Android tabletu,vise manje imam tu. Dobro,osim SIPa. Grrrr. Stvarno neznam šta bi mi više trebalo. Možda free Angry Birdse,ali uz Nitendo,nece faliti igara.

IE: Koja steta sto su ga toliko minimizirali i okrljaštili,da ruba upotrebljivosti. Moglo se to bolje,nek se ugledaju na Safari,dok Android ima hardverske tipke i već tu prednost.

Navigacija: najbolja navigacija i iskustvo na svemu što sam vidio. Nebi je mjenjao za Navigon i gMapse i IOS navigaciju zajedno. Kad pokažeš City Lense,oduševljenje.

Zaslon: najbolji dio telefona. Premda i nije nesto razlučljiv,WP8 su predobro iskustvo,jos su tako lijepi u žutome,da se moraju izdvojiti od hrpe ostalih telefona. S supersensitive touchom,mozete čak s spajalicom upotrebljavati telefon,no nema Gorilla Glassa.

Ostalo: postoje super aplikacije za RDP,ali bez VPNa,ne vidim svrhu. Dosta dobri su Connectivity tiles,koji omogućavaju manipulaciju s svim mrežnim vezama s start screena.

Zaključak: Lumia s WP8 su sigurno telefoni na koje se nestrpljivo čekalo,međutim,čekanje nije gotovo. Dosta stvari treba doradu,ili uopće nemaju nekih featurea. Microsoft je jako spor i to ne ide tako brzo kako bi trebalo. Posebno neznam šta developeri čekaju,ova platforma se mora snažnije gurati,jer po korisničkom iskustvu,i po meni,najbolja phone platforma.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 15:57 (Smooth Operator).
 
6 0 hvala 6
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tjedan dana s WP8 - Lumia 820

itekako mu fali nekih featura (pričam o OS-u opčenito) i ako to ubrzo ne srede mislim da su odje8ali karijeru pogotovo zato jer im sad blackberry puše za vratom... 

čekamo barcelonu i nakon toga prve naznake projekta blue, taj bi trebao sustavno kroz dulji vremenski period osvježavat funkcije i poboljšavati stabilnost OS-a.. defintivno imaju na umu produženje života platforme ali nemaju baš vremena za to. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
WP8 - Općenito

Dobar review nakon par dana korištenja

Ovo si dobro reko za iphone, dizajn mu je zaostao par godina. Baš nekidan kolega uzeo ip 4s i izvadim mu ja svoj novi htc 8s sivo-žuti (koji je duplo jeftiniji od 4s), samo je reko wau. {#}

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
WP8 - Općenito

Mene recimo zivcira sto svaki put kad zelim uci u neku aplikaciju, a koja je multitaskana, ona se ponovno otvara. Recimo to mi najvise smeta kad pisem poruku na WhatsApp, ne udje odmah u poruku-kao na iOS-u i Androidu-nego ponovno loada aplikaciju.

Takodjer, smeta mi sto nema kvalitetne aplikacije za citanje pdf dokumenata. Isto tako, iako ne igram igre, mislim da je za dobrobit platforme stvarno nuzno da dodju igrice tipe subway surfers ili temple run.

Da ne spominjem kako je krajnje vrijeme za Instagram. Cekam update i nadam se nekim poboljsanjima, u suprotnom vracam se na iOS zbog toga sto se radi presporo na WP-u.

Iako, prelijep je UI na WP-u s bijelom pozadinom.

Why so serious?
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP8 - Općenito
Totalno se ispraznila baterija oko 14:00h. Napunio ga, skinuo oko 17:30 i otisao u djir sa psetom i upaljenim sports trackerom i sad, na kavi, mi baterija na 98%. Kad sad tek stigao je bila na 99%. Current consumption rate mi se vratio na normalu 1, 2%!!
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice