Sony Xperia U

poruka: 2.057
|
čitano: 733.534
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sony Xperia U

ok, kad bude molim te da staviš link ovdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U
Naravno da ide link čim vidim
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U

I evo ga izašao je novi stock unofficial rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2284394

Tu su svi potrebni podatci i upute

robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

budem vidio par dana komentare pa ćemo vidjet. probao tko?

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U
Ja skidam pa ću probati za par minuta
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
robimarko kaže...
Ja skidam pa ću probati za par minuta

 

Ako budeš imao vremena usput napiši kako to sve skupa napraviti. Moja mudrost se svodi na flešanje roma s flashtoolom, više od toga ne znam :)

 

+koji je postupak za vraćanje na stock rom od sonija.

 

=)

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U

Evo isprobao sam i zadovoljan sam jer sve radi osim led bara koji pokazuje samo notification

Prvo je potrebno naravno skinuti rom i kernel

NARAVNO POTREBAN JE OTKLJUČAN BOOTLOADER.

  1. Zatim extractirati kernel i kopirati rom u mob
  2. Spojiti mob u fastboot modeu(Ugasiti ga i držati volume up i dok držimo gumb spojiti usbom)
  3. Zatim extractirani boot.img flashati preko flashtoola u fastboot modeu(Može se i preko android platform-toolsa)
  4. Nakon uspješnog flashanja flashanja ištekati mobitel i upaliti ga.
  5. Kada se pokaže SONY logo stiskati volume down dok ne zavibrira te se pokrene CWM recovery
  6. Zatim u CWM-u napraviti wipe data/factory reset i u advanced wipeati dalvik cache
  7. Onda flashati rom zip u CWM-u(Install update from sd card)
  8. Rebootati i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 5 minuta)
  9. Zatim čekati dok mobitel ne izbaci power off gumb na ekranu,te ga onda odabrati
  10. Nakon što se uređaj ugasi ponovno ga upaliti i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 10 minuta,ali će više od pola samo stajati na SONY logou)
  11. Onda postaviti sve po želji i maknuti malo bloatwarea i uživati

 

P.S Najlakše je samo flashati ftf preko flashtoola ako želite vratiti original ICS ili GB

 

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 20:43 (robimarko).
13 godina
offline
Sony Xperia U

Kako napraviti ovo pod 1.?

Ili kako da rom pretvorim u ftf?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 22:19 (indy500).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
robimarko kaže...

Evo isprobao sam i zadovoljan sam jer sve radi osim led bara koji pokazuje samo notification

Prvo je potrebno naravno skinuti rom i kernel

NARAVNO POTREBAN JE OTKLJUČAN BOOTLOADER.

  1. Zatim extractirati kernel i kopirati rom u mob
  2. Spojiti mob u fastboot modeu(Ugasiti ga i držati volume up i dok držimo gumb spojiti usbom)
  3. Zatim extractirani boot.img flashati preko flashtoola u fastboot modeu(Može se i preko android platform-toolsa)
  4. Nakon uspješnog flashanja flashanja ištekati mobitel i upaliti ga.
  5. Kada se pokaže SONY logo stiskati volume down dok ne zavibrira te se pokrene CWM recovery
  6. Zatim u CWM-u napraviti wipe data/factory reset i u advanced wipeati dalvik cache
  7. Onda flashati rom zip u CWM-u(Install update from sd card)
  8. Rebootati i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 5 minuta)
  9. Zatim čekati dok mobitel ne izbaci power off gumb na ekranu,te ga onda odabrati
  10. Nakon što se uređaj ugasi ponovno ga upaliti i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 10 minuta,ali će više od pola samo stajati na SONY logou)
  11. Onda postaviti sve po želji i maknuti malo bloatwarea i uživati

 

P.S Najlakše je samo flashati ftf preko flashtoola ako želite vratiti original ICS ili GB

 

 

Hvala, u biti mi nije bilo jasno jel se može s flashtoolom sve napraviti.

I nikak mi nije jasno zašto za instalaciju kernela treba bootloader unlock ako ftf fajl s već upakiranim kernelom možeš staviti i bez toga. :D

 

Pričekat ću još koji dan, čitam da prednja kamera ne radi, a i nema još konkretnih komentara.

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2013 0:13 (Zoran).
14 godina
offline
Re: Sony Xperia U
robimarko kaže...

  1. Rebootati i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 5 minuta)
  2. Zatim čekati dok mobitel ne izbaci power off gumb na ekranu,te ga onda odabrati
  3. Nakon što se uređaj ugasi ponovno ga upaliti i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 10 minuta,ali će više od pola samo stajati na SONY logou)

 

ne razumijem baš ovo, sve sam napravio do tu i mobitel je bootao prvi put (ovo kad se čeka 5 minuta), i onda mi se pokaže ono da odaberem jezik, ali ne kužim gdje se treba pojaviti taj power off gumb na ekranu? meni se to ne pojavljuje, a pošto se nije pojavljivalo, probao sam ugasiti mobitel preko tipke, ali onda se učitava drugi put kad uplaim preko 20 minuta i ništa se ne dešava, samo stoji onaj Sony logo. Probao sam i drugi puta sve ispočetka, ali uvijek ista stvar, ne pojavljuje se taj power off gumb, a kad sam ugasim mobitel, onda mi ne boota sljedeći put kad upalim.

 

edit: proradilo sve kako spada, ponovno sam flashao stock ICS pa onda ovaj JB.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2013 2:13 (antimadridista).
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U

Ovaj rom nije u ftf-u vec je zip za flashanje u CWM-u

Potreban je otkljucan bootloader jer kernel moras flashati preko fastboota

robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Sony Xperia U

kako da ga prebacim u ftf?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U
Pa nemožeš ga prebaciti u ftf
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Sony Xperia U

I kako onda da ga stavim na mobitel?

Znam samo ftf stavljati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
robimarko kaže...

Evo isprobao sam i zadovoljan sam jer sve radi osim led bara koji pokazuje samo notification

Prvo je potrebno naravno skinuti rom i kernel

NARAVNO POTREBAN JE OTKLJUČAN BOOTLOADER.

  1. Zatim extractirati kernel i kopirati rom u mob
  2. Spojiti mob u fastboot modeu(Ugasiti ga i držati volume up i dok držimo gumb spojiti usbom)
  3. Zatim extractirani boot.img flashati preko flashtoola u fastboot modeu(Može se i preko android platform-toolsa)
  4. Nakon uspješnog flashanja flashanja ištekati mobitel i upaliti ga.
  5. Kada se pokaže SONY logo stiskati volume down dok ne zavibrira te se pokrene CWM recovery
  6. Zatim u CWM-u napraviti wipe data/factory reset i u advanced wipeati dalvik cache
  7. Onda flashati rom zip u CWM-u(Install update from sd card)
  8. Rebootati i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 5 minuta)
  9. Zatim čekati dok mobitel ne izbaci power off gumb na ekranu,te ga onda odabrati
  10. Nakon što se uređaj ugasi ponovno ga upaliti i čekati dok se ne izboota do kraja(Oko 10 minuta,ali će više od pola samo stajati na SONY logou)
  11. Onda postaviti sve po želji i maknuti malo bloatwarea i uživati

 

P.S Najlakše je samo flashati ftf preko flashtoola ako želite vratiti original ICS ili GB

 

 

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
13 godina
offline
Sony Xperia U

TO ZNAM I SAM NAĆI NEKOLIKO POSTOVA IZNAD, AKO NEMAŠ NAMJERU POMOĆI NE MORAŠ PISATI GLUPOSTI

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia U
indy500 kaže...

TO ZNAM I SAM NAĆI NEKOLIKO POSTOVA IZNAD, AKO NEMAŠ NAMJERU POMOĆI NE MORAŠ PISATI GLUPOSTI

To ne mozes. Nije moguce napraviti konversiju. Koji je problem flashati preko cwm?

SE T200-Siemens C45-Nokia 3200-LG U8180-LG U880-Nokia 6120c-Nokia 3120c-Nokia C3-01-Galaxy Fit-Xperia U-Xperia SL-SGS3 LTE
13 godina
offline
Sony Xperia U

Problem je u tom kaj to ne znam.

Radio sam po nekim uputama sa nekog foruma, ali nije uspjelo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia U
indy500 kaže...

TO ZNAM I SAM NAĆI NEKOLIKO POSTOVA IZNAD, AKO NEMAŠ NAMJERU POMOĆI NE MORAŠ PISATI GLUPOSTI

indy500 kaže...

Problem je u tom kaj to ne znam.

Radio sam po nekim uputama sa nekog foruma, ali nije uspjelo

Ne deri se bezveze, upute su sasvim ok. Ako nisi sposoban instalirati CWM, onda se nemoj ni upuštati u ovo jer ćeš brickati mob.

 

A u ovoj temi je barem 4-5 puta objašnjeno kako se CWM instalira i kako se sa njime flasha fw.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2013 15:02 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U
Pa koliko detaljne bi ih trebalo napisati.Sve imaš već prije objašnjeno,a i na XDA imaš sve
robimarko@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Koji je sad top ROM+Kernel kombinacija ?

atm frendu sam stavio JB ovaj unofficial al ne radi onaj LED i Front Camera(cini mi se).

Nebitno
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

piše i na xda da ne radi to dvoje. piše i da počinje rad na novom romu u kojem se nada da će to popraviti.

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Kad se sve svrsi oce izac ikada ftf ? ili ce se moci samo ako imas otkljucan bootloader

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia U

Neće biti ftf-a od toga nikad. I BL mora biti otključan jer ide drugi kernel. Lockani BL neće bootati nepotpisani kernel kao što je ovaj. Isto vrijedi i za one custom ROMove sa modificiranim kernelom kojih ima na lopate - sa lockanim BLom je moguće staviti samo ROM koji je baziran na stock 2.3.x ili 4.0.x

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Sony Xperia U

Frend mi ima Xperia Solu (koji je skoro isti mobitel kao i ovo) i zanima ga kakav je ICS upgrade?

Ja sam mu rekao da ga ne stavlja odmah jer je meni Xperii Neo V samo pravio probleme.

 

Znači, dali stavljati ICS upgrade ili ne?

Eh šta volim ovaj režim... Sunce sija, a ja ležim...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Ne, Ne i Ne. Uostalom nek proba ali nek si sačuva 2.3 FW jer će mu trebati.

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia U

Ima neki dobar custom rom za lockani bl? Trenutno sam na terrarom.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Pozdrav ekipa

 

Imam problem sa Xperiom U.Ukratko,kupio sam mob sa slomljenim displayom i digitizerom,pa sam ih narucio sa ebaya i zamijenio.Mob je zastekavao na bootanju,pa sam pokusao flashat drugi stock fw,tj. nekoliko njih i to se i dalje ponavljalo.Nekad je zastekao na prikazu "Xperia" a nekad na lockscreenu.Znači,zašteka,i nakon 30tak sekundi se resetira i ispocetka sve.Onda sam otključao BL i isprobao razne ROM-ove i custom kernele.Jedini uspjeh,donekle,se desio sa Sliding XU 3.5 ( CM ) kernelom u kombinaciji sa stock Indian 4.0.4 ftf-om.Tada se mob upali normalno,i moze se koristiti bez da se zamrzava ili resetira,ali mi ne radi SIM,kamera,wifi itd.U biti,sa tim kernelom rade i drugi stock ftf,ali isti je rezultat.Također,sa nekim stock fw mi je izbacio ponekad i gresku koja pokazuje uplakani smajli i kaze "the phone has crashed.......creating crash data log " ili tak nest pa se ucita do 100% i napravi neki crash log.txt koji je vidljiv na internoj memoriji.

 

Mislio sam da mozda zamjenski ekran i digitizer izazivaju probleme,ali oni rade normalno u CWM-touch ili u toj jednoj kombinaciji kad je mob upotrebljiv.Sumnjao sam i da je neka hardwerska greska kad se  mob zamrzvao sa svakim softwerom,no onda sam bas pogodio taj kernel koji digne mob da radi normalno.Cudno mi je i da npr taj kernel,Sliding XU 3.5 (CM) radi sa stock ftf-ima ali Sliding XU 3.5 (Stock) ne radi u kombinaciji sa nicim :(

 

Ako tko ima ideju,molio bih bilo koji prijedlog.Flashao sam dosad mali miljon puta svakakve kombinacije ali bez uspjesno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2013 20:36 (Stena.Blek).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Stena.Blek kaže...
:(

 

Ako tko ima ideju,molio bih bilo koji prijedlog.Flashao sam dosad mali miljon puta svakakve kombinacije ali bez uspjesno.

Što lako kad može komplikovano(uradi sve korake ako ti se da)

1. Rastavi i digitizer i touch(dijelove koje si stavio), ocisti sve od prasine, vrati nazad.

2. Skini DiskWipe, pravac u CWM i mount USB - da možeš na PC-u vidjeti memoriju(4gb).

3. Preko programa Diskwipe, pronađi njegov Removable storage i odradi wipe, ne obični, imaš pri dnu zaista specijalne metode koje definitivno očiste internu memoriju od svega i svačega što se iz cwm NE MOŽE. Odaberi Gutmann metodu ili neku prije njega. Ne prvu.

4. Nakon svega toga, flashaj Generecic ICS Stock .54 sa XDA i ako udjes na sistem, uradi fabricki reset.


To je to, trebalo bi popraviti stvar!

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Moze neka preporuka ROM+Kernel ?

Nebitno
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice