Sony Xperia U

poruka: 2.057
|
čitano: 735.237
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
laux kaže...

Našao sam na njuškalu xperiu  U za 400kn, ne želi se upaliti. Šta bi tu moglo biti neispravno? Čitao sam da samo treba upgradeati softver.

ne pali se ili ne boota? velika je razlika

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Kaže da ne daje nikakve znakove života.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

onda je riknio.

 

Da se bar upali pa da izbaci grešku dalo bi se rješit, ali ako se neće ni upalit... teško da je samo softverske prirode.

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony Xperia U

postoji li neki način da na ovom mobtelu isključim ono svjetlo ispod ekrana da mi ne troši bateriju? nisam našao nigdje u postavkama, pa ako ima neka aplikacija...? ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor&hl=hr

 

Uglavnom drži ugašenim, samo odznačiš softkey backlight. Nemoraš brightness dirat uopće.

 

Ali kad se upali recimo music player obavezno se  upali i to... Misim da za kompletno gašenje bi trebao neke sistemske fajlove obrisati.

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia U

Može neka preporuka custom ROMa koji je baziran na stock ICSu? Bootloader je lockan. Trenutno je gore 2.3.7.

 

Hvala svima na pomoći ali stavljen je TerraROM (na stock ICS 4.0.4), CWM 1.0 i radi ko' veliki.

Screenshot Screenshot
http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 15:10 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

jel itko od vas rijesio problem zvuka za dolazni sms? ima par dana vise mi uopce ne zvoni?! srica pa imam onaj illumination bar pa mi blinka jarko crvenom bojom, pa ubrzo primijetim... ako netko zna kako rijesiti ovo, bio bih veoma zahvalan

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Probaj opet podesiti notification tone u messaging app settingsima =)

meni je radio normalno na ICSu

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Sum_of_all_fears kaže...

Može neka preporuka custom ROMa koji je baziran na stock ICSu? Bootloader je lockan. Trenutno je gore 2.3.7.

 

Hvala svima na pomoći ali stavljen je TerraROM (na stock ICS 4.0.4), CWM 1.0 i radi ko' veliki.

 

Jel ima Roboto font s tim romom?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

probao, vise puta. i nista.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Koj je ultra najednostvaniji dummy frendly nacin instalacije sluzbenog ics roma na zakljucani t-com xperiu u. Znaci ultra jednostavan step by step dummy frendly nacin? Nemrem vjerovat da su ovo tolko zakomplicirali da se nemrem normalno preko pc companiona updejtati bez greske:/

 

EDIT: dali se ispalti stavljat sluzbeni ics jer kolko citam nitko nije zadovoljan sa njime. Koj epic fail. Rotanje i modificiranje ne dolazi u obzir.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2013 21:08 (kach).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Pa najdummy way je preko PC companiona.

Druga opcija to je flashtool koji je poprilično dummy-proof :D

 

meni je ics grozan i vratio sam ginger.

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Zoran kaže...

meni je ics grozan i vratio sam ginger.

Dali si probao Terra Rom V2.1? Ja ga koristim već mjesec dana i rom je fantastičan, nema laga, SVE radi odlično, baterija dugo traje. ICS kamera je malo sporija ali to sam riješio sa appom Camera Zoom FX i sada radi kamera brže i bolje nego na gingeru.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Takoder koristim Terra Rom V2.1 i prezadovoljan sam, ovakav rom je trebao Sony isporuciti, a ne ono sr*nje. S onim je poceo tako gadno stekati da mi je inbox otvarao po 5 i vise sukundi, a da ne govorim o browseru itd

Ovdje cak i sa intaliranim govnom od fb-a imam oko 90mb rama stalno slobodno, a sa stockom sam imao oko 40mb, ugl preporuka svima koji se jos uvijek zezaju sa stock romom.

 

Jos uvijek si tu? Trk i skidaj {#} 

Korisnik bonbona? Imas smarthpone koji pokreće android?, što čekaš onda: http://www.probonbon.net
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia U

Još jedan happy user TerraRom-a. Predobar ROM baziran na ICSu koji radi kako spada.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

ima i v3 sad vidim.

 

hmh. ako bi to stavaljao morao bi otključat bootloader da bi rootao ili mogu rootat bez prčkanja po bootloaderu?

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Zoran kaže...

ima i v3 sad vidim.

 

hmh. ako bi to stavaljao morao bi otključat bootloader da bi rootao ili mogu rootat bez prčkanja po bootloaderu?

Tamo piše "This is Complete ROM For all Locked And Unlocked Boatloaders" tako da ne moraš otključavati bootloader, moj je automatski bio rootan nakon stavljanja tog roma i možeš staviti taj rom preko bilo čega jer je to kompletan rom.

Vidio sam i ja da je izašla v3 ali je nisam stavio, pratio sam post i neki ljudi se žale na neke stvari (većinu su sredili sad). Ja koristim v2.1 i za taj mogu garantirati da je super, za v3 ti nemogu garantirati ništa jer ga nisam probao. V2.1 je meni bolji od v2 jer ima sve stvari koje su mi bile dobre u stock romu. Ljudi su se žalili da im fale neke stavari sa stocka u v2 pa je lik napravio 2.1. Isto razlog zašto nisam stavio v3 je taj da v2.1 meni radi tako dobro da si nemogu zamisliti da v3 radi bolje {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 10:21 (bubimir5).
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

al da bi stavi moram rootat - stavit recovery pa tek onda, zato pitam. Nemogu ovaj fom flashat s flashtoolom

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Malo si pogriješio možeš rootati ICS bez otključavanja bootloader a CWM sam ja čak prvi portao za zaključan BL pa ne vidim gdje tu problem leži.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia U
s onim root by restore mozes rootat ako imas zakljucani bootloader
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

Pozdrav Mar123. Proslo je oko 9 mjeseci od tvog pisanja o Sony U telefonu. Mogu ti reci da dosta nisi u pravu! Sto se tice baterij, za razliku od mnogih i skupljih smartfonova, ona odlicno sluzi. Sto se tice zvucnika, ni tu nisi u pravu, zvucnik je odlican, cak sto vise. A javio sam ti se najvise zbog toga sto nisam vecu glupost procitao, lumia 710 tata za Sony U??? Ja cu ti navesti jedan samo primjer: HTML5, to je dosta ako se razumijes u fonove. Druga stvar nokia lumia 710 nema ni adobe flash player, sto znaci da ne mozes da gledas live streamove. Treca stvar sistemi se totalno razlikuju. Da su lumie dobre, poplavile bi trziste... Nesto nisam siguran da je tako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 21:53 (coloseum).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia U

A jeste ga zakomplicirali...

 

Dakle, prvo updateajte na ICS (kako god, flashtool ili PC companion)

Root za lockani i unlockani bootloader

CWM za locked i unlocked bootloader

TerraRom (preporučam v2.1), upute za instalaciju su u postu (copy to sd, wipe data&dalvik sa CWMom, install sa CWMom)

 

Ako nekom treba - upute kako flashati manje više sve Xperie i još ponešto sa linkovima na download čistih fw-ova

 

I ako opet netko nešto pita, može slobodno odustati od daljnjeg flashanja jer su sve potrebne upute i download linkovi tu. Ako nije sposoban to naći onda su 99% šanse da će shebati mob.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Piše na linku da je to za b10 root. Jel radi i na c10?

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia U
ne ak si na c.10 onda moras flashat kernel od b.10 pa rootat i kad rootas onda vratiš kernel od c.10...u flashtoolu ides normalno ko da ideš flashat firmware samo odznaci sve osim exclude kernel
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
bubimir5 kaže...
Zoran kaže...

ima i v3 sad vidim.

 

hmh. ako bi to stavaljao morao bi otključat bootloader da bi rootao ili mogu rootat bez prčkanja po bootloaderu?

Tamo piše "This is Complete ROM For all Locked And Unlocked Boatloaders" tako da ne moraš otključavati bootloader, moj je automatski bio rootan nakon stavljanja tog roma i možeš staviti taj rom preko bilo čega jer je to kompletan rom.

Vidio sam i ja da je izašla v3 ali je nisam stavio, pratio sam post i neki ljudi se žale na neke stvari (većinu su sredili sad). Ja koristim v2.1 i za taj mogu garantirati da je super, za v3 ti nemogu garantirati ništa jer ga nisam probao. V2.1 je meni bolji od v2 jer ima sve stvari koje su mi bile dobre u stock romu. Ljudi su se žalili da im fale neke stavari sa stocka u v2 pa je lik napravio 2.1. Isto razlog zašto nisam stavio v3 je taj da v2.1 meni radi tako dobro da si nemogu zamisliti da v3 radi bolje {#}

 

Probam ga. U slučaju da mi se ne svidi i oću nazad na GB, samo s flashtoolom flešam GB rom?

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Zoran kaže...

 

Probam ga. U slučaju da mi se ne svidi i oću nazad na GB, samo s flashtoolom flešam GB rom?

Yep. Flashtoolom vraćaš kompletan rom ne samo system particiju.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Probao. Sve (instal ICS, adb driver, root, cwm, terra rom) trajalo manje od 20min bez ikakvih problema. Sve je stvarno pretty straight foward.

 

Na kraju vratio GB. Tera rom je super, ali mi je nadasve ružan, pogotovo teme koje je lik napravio, a po prilici sam vizualni tip. :D

 

Neću se više ni bavit time jer "Don't fix what's not broken". GB mi radi sasvim kako treba i zadovoljava sve moje mobilne potrebe pa nema potrebe da nešto nadograđujem.

 

Hvala na pomoći svima =)

Bitno da sam ja savladao novo gradivo i ispunio si dosadno jutro :)

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia U

Teme su sa JBa ja mislim a oriđiđi lako vratiš (to za terra rom govorim)...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Hmm, meni je izgled odlican, sta te toliko smeta i da je toliko losije od stock-a? :)

Korisnik bonbona? Imas smarthpone koji pokreće android?, što čekaš onda: http://www.probonbon.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

I ja koristim Terra V5..

Bilo bi mi drago da mogu vratiti stock font.

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 15:45 (Prilika).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice