Sony Xperia Z2 - rasprava

poruka: 376
|
čitano: 101.636
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Na ekranu mi se pojavila zuta fleka koja je vidljiva na bjeloj povrsini! Pretpostavljam da se moze rijesiti samo nosenjem uredaja na servis?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Da li neko ima problem sa zvukom kod poziva na ovom mobitelu,naime kod mene se desava da zvuk koji cuje moj sagovornik bude isprekidan ili sa odredjenim sumom iako je signal sasvim dobar.Vjerujem da nije do mikrofona jer snimljeni zvuk je sasvim ok.Ako neko ima kakav savjet,dobro bi dosao svakako.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

uglavnom, posto tek odskoro imam ovaj mob upratio sam da isprekidan zvuk i kao neki eho moj sagovornik cuje samo ako tise pricam,dok kod normalnog razgovora zvuk je odlican

da li je to inace slucaj kod z2 ili je kod drugih zvuk uvijek dobar

ako neko ima xperia z2 volio bi da podijeli iskustvo

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Pozdrav, jedan problem se pojavio otkad je update-an na lolipop, kada ja zovem nekoga druga strana mene ne čuje, kad zovu mene sve normalno radi, gledao sam neke postavke poziva al niš se nije popravilo, stavio sam sim kartice dva različita operatera i opet isto. Dal zna netk u čemu je problem? hvala

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Z2 380 eura, Z3 490 eura. Koji je vise isplati?

 

Koje su uopce bitne razlike? I da li ima ikakvih razlika u kameri na ova dva moba?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Kod mene radi sve savršeno na Lollipopu, na AnTuTu na 4.4 imao je 41 219, a sada na 5.0 ima 42,264.

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
macgyver kaže...

Z2 380 eura, Z3 490 eura. Koji je vise isplati?

 

Koje su uopce bitne razlike? I da li ima ikakvih razlika u kameri na ova dva moba?

Nema razlike, Z2 ima bolji battery life i malo bolju kameru, Z3 ima problema sa balansom bijele i ima široku leću pa zna biti distorzija na kutevima slike. Z2 ima super kameru, pogotovo sa 4.4.4 update-om.

Z3 jedino ima bolju vidljivost na suncu što se ekrana tiče.. i ljepši dizajn (meni osobno)

16 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Vidim da Z2 nema vise nigdje u prodaji, ocito ga Sony povlaci. Sto je cudno jer su tek najavili Z4 koji nece izaci prije ljeta i nece biti dostupan nigdje osim u Japanu, a novi flagship ce navodno najaviti u 5. mjesecu i vjerojatno nece biti dostupan prije jeseni. Znaci iducih 4-5 mjeseci imamo samo Z3

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
ricky619 kaže...

Pozdrav, jedan problem se pojavio otkad je update-an na lolipop, kada ja zovem nekoga druga strana mene ne čuje, kad zovu mene sve normalno radi, gledao sam neke postavke poziva al niš se nije popravilo, stavio sam sim kartice dva različita operatera i opet isto. Dal zna netk u čemu je problem? hvala

 I ja imam sličan problem, doslovno šuštanje tokom poziva i isprekidanost...Budem probao sa PC companionom fixat (repair mode)... Koliko vidim, dosta ljudi su to riješili preko toga....

 

rokson kaže...

Da li neko ima problem sa zvukom kod poziva na ovom mobitelu,naime kod mene se desava da zvuk koji cuje moj sagovornik bude isprekidan ili sa odredjenim sumom iako je signal sasvim dobar.Vjerujem da nije do mikrofona jer snimljeni zvuk je sasvim ok.Ako neko ima kakav savjet,dobro bi dosao svakako.

 PC Companion (sony-ev app), repair (backup prije)...Meni je općenito kriminalno loš zvuk kod poziva (šuštanje, isprekidanost), uglavnom na stock androidu to nisam imao, znači nije do HW-a...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 1:23 (DarthMarkus).
12 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Jel ima iko od vas problem sa battery drainom odkad je dosa lollipop

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Ja nemam draina. Još mi baterija na lollipopu duže traje.

12 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Meni jucer baterija jedva 3h SOT dok danas recimo 6:30h SOT

Neznam sta je bilo jucer

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Pozz, jeli itko dozivio onaj self crack od ekrana? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Jeli samo ja imam problema, sa ovim da ne mogu vise postavit zakljucan zaslon, da ga otkljucajem klizanjem, vec samo uzorak pin i lozinka. Ako neko zna nek pomogne.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Piše ti što može biti razlog. Pogledaj administratore uređaja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Moraš u tom meniju sigurnost otić na brisanje vjerodajnica i mislim da će ti se otvorit taj izbor za klizanje

16 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Imam 5.0.2 na svom Z2, mogu li preko xperifirm staviti VIP-ov ROM?

Koji od ova dva? 23.4.A.1.200/R7C ili 23.4.A.0.546/R7C

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Možeš, pretpostavljam da je ovaj .200 noviji sa 5.1.1., pitanje je što želiš s tim postići?

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
bubimir13 kaže...

Možeš, pretpostavljam da je ovaj .200 noviji sa 5.1.1., pitanje je što želiš s tim postići?

 Ažuriranje na novu verziju jer ne mogu stavljati custom ROM na njega, tvornički zaključan Bootloader 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Za to ti je dovoljan i PC Companion kad ga prikopčaš i raspozna pa će ti javit nadogradnju. Al dobro, .200 je novija, pogledaj samo da nema možda .232 verzija, to je najnovija. I obično generičke i unbranded varijante poput CE1 dobiju brže ažuriranja, pa razmisli o flashanju te umjesto brandirane VIP pri čemu VIP prvo mora odobrit i malo izmjenit prije nego pusti ažuriranje.

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
bubimir13 kaže...

Za to ti je dovoljan i PC Companion kad ga prikopčaš i raspozna pa će ti javit nadogradnju. Al dobro, .200 je novija, pogledaj samo da nema možda .232 verzija, to je najnovija. I obično generičke i unbranded varijante poput CE1 dobiju brže ažuriranja, pa razmisli o flashanju te umjesto brandirane VIP pri čemu VIP prvo mora odobrit i malo izmjenit prije nego pusti ažuriranje.

 Koji preporučuješ?

CE1-Central Europe 1?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 14:01 (Najbrži).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Ja sam na svim Sonyjima imao do sada CE1 i nikad problema.

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
bubimir13 kaže...

Ja sam na svim Sonyjima imao do sada CE1 i nikad problema.

 Puca mi download većinom oko 20~30%, a sada na 71%, ima nekakav drugi način za skinuti? Torrent?

 

EDIT: našao link na http://xperiafirmware.com/8-firmware/51-sony-xperia-z2-d6503

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 20:46 (Najbrži).
16 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Flashao sam pomoću flashtool i to D6503_23.4.A.1.232_CE.ftf

Pitao me "FSC script is found" da li želim to koristiti na što sam kliknuo yes.

Sada se boota i pretpostavljam da mu treba nekoliko minuta za prvi boot kao i kod flashanja custom ROM-ova?

 

EDIT: digao se nakon 7 minuta

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 22:27 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Prvi boot zbog wipe-a duže traje, zna i do 15 minuta, meni jedamput već sam kosu počeo čupat i onda tada :D

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
bubimir13 kaže...

Prvi boot zbog wipe-a duže traje, zna i do 15 minuta, meni jedamput već sam kosu počeo čupat i onda tada :D

 Ma imao dosta takvih iskustava s flashanjem custom ROM-ova. Problem je sada što treba sve aplikacije nanovo preuzeti, a nisam koristio Titanium backup. Neka bude sve clean. Budem ga napunio i testirao sutra SoT

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Moraš proć nekoliko ciklusa punjenje-pražnjenje jer će ti na clean ROMu sad stalno neki drek sinkronizirat i drainat. Nakon tjedan-dva ćeš tek imat jasnu sliku.

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Moguće? Max svjetlina i dosta WiFi + youtube videozapisa
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava

Izuzetno dobro, al može to i bolje, jelda 

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
bubimir13 kaže...

Izuzetno dobro, al može to i bolje, jelda 

 Može, već nisam bio siguran da li je to legit pošto drugi pametni mobači imaju SoT 3-4h?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice