Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 917.252
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav ekipa, ovako, trebam pomoć. Ispao mi je mobitel te su se na ekranu pojavile 2-3 crte/pukotine, kao da je zarezano. Trebao bih zamijenit ekran al vidim da to kod naših servisa ide i do 1000 kn tako da nista od toga. 

 

Sad sam mislio naručit taj cijeli prednji dio i sam nekako uz YouTubea ili uputstva zamijenit. Samo mi treba netko pomoć u odabiru prave stvari na ebayu. Cijene su većinom 20-40 dolara. Ima ih dosta ali ne znam koji izabrat, pa ako bi netko mogao pomoći bio bih jako zahvalan. Mobitel: Sony Xperia Z L36h C6603

 

Hvala unaprijed. :)

 

Za sad sam gledao ovaj.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 22:29 (CroRex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony Xperia Z

Preporućio bi ti da ovdje pogledaš, tu bi mogao naći ono što tražiš i gdje najbolje kupiti..

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/Display

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Pogledao sam, hvala, imas li kakvu preporuku od koga naručit taj ekran, ima ih dosta. Htio bih sto sličniji originalu ali da ne ide preko 30 dolara. 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

nekad mi se dogodi da zvučnik ne radi pa ne mogu čuti drugu stranu, čitao sam negdje da je riječ o tvorničkom bugu, nešto s poklopcem otvora za slušalice...

 

pa ako je netko mijenjao zvučnik, zanima me koliko je koštala zamjena jer je garancija istekla?

Tko pod drugim jamu kopa pod prvim je već iskopo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 16:26 (Laptop).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

bok, da, to je bug na Z seriji, moj je jos bio pod garancijom pa su zamijenili besplatno, al dugo sam se mucio s tim problemom, ako otvoris pa zatvoris poklopac za slusalice i malo to prodrmas onda zvuk ponekad proradi i slicno. Onda mjesec dva radi super, pa je koma pri svakom pozivu i tako..

 

Ovo su naveli u servisu: "NE RADI SL. DIO.", "Navedeni kvar uočen i popravljen zamjenom slušnog dijela i softwarea.test rada aparata sa servisnom SIM karticom u pozivu ok"

 

Od softverskih stvari mozes probati ovo

Settings> App> All> Smart connect> clear data> force stop

 

a ono s cim se ljudi snalaze van garancije je ovaj program

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix&hl=hr

 

znaci, u njemu podesis da ti pozive uvijek salje na interni zvucnik...to kolko tolko funkcionira...

 

 

vise o problemu

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-ZL-ZR/Xperia-Z-No-Sound-on-Calls/td-p/304217

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-ZL-ZR/problem-with-ear-speaker-on-my-xperia-Z/td-p/413041

https://www.ifixit.com/Answers/View/214268/Headphone+always+on+-+detected

 

Mozda da posaljes upit Agramservisu koliko bi to cca kostalo

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

hvala na informacijama,

 

bio sam ih zvao još ljetos i rekli su da popravak traje neka 3 dana, ali na kraju nisam odnio na popravak dok je još bio pod garancijom jer je nakon nekog updejta radilo skroz normalno.

zovnem ih sljedeći tjedan da provjerim i cijenu.

 

sretan Božić svima :)

Tko pod drugim jamu kopa pod prvim je već iskopo.
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozz ekipa, istice mi garancija(druga godina) na Xperiji Z za mjesec dana.. A baterija se jako brzo prazni. Da li to spada pod predmet reklamacije i mogu li traziti da mi zamjene bateriju? hvala, pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Ako nemaš fizička oštećenja, poslikaj ga svud okolo i odnesi na servis. 50/50 je da će servis to primit i neće ništa reći. Al vrijedi ti probat.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Nema ni najmanju recku, mob je kao nov.. A cekaj , zasto da ga slikam..Da ga ne bi mozda oni ostetili tamo? :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Da, jer je bilo slučajeva gdje su ofrlje sklapali ili su nedostajali djelovi, vrag zna što još je bilo pa radi sigurnosti u slučaju nedaj Bože nečeg sličnog da imaš dokaze da si predao isti dan urednog i neoštećenog a svako daljnje oštećenje je njihova krivica.

8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

LP! Dakle pojavilo mi se ovo i pije mi bateriju ko ludo.U 1h u standby 10%.Dali je do baterije ili je nesto ukljuceno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

a šta god da su ti ti "Mediji"... dobro ti jedu bateriju. nađi što je, pa obriši ili reinstaliraj, ili nadogradi na noviju verziju...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Gledao sam to se nemoze izbrisati niti zaustaviti.

Probao sam restart preko moba i nisu se pojavili sat vremena pa onda opet jesu?!?

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Lukaman kaže...

Gledao sam to se nemoze izbrisati niti zaustaviti.

Probao sam restart preko moba i nisu se pojavili sat vremena pa onda opet jesu?!?

 meni ta slikica liči na download nekakav... prikači ga na punjač i pusti da završi to što radi. jer ako to stalno radi non stop 24 sata to je neki bug. iako neznam koji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Ma on tako vec dva dana.Moguce da se radi o bagu.

Nista,sad idem ga flashat na 4.4.2 pa cemo vidjet.

Znaci baterija nemoze bit?

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Lukaman kaže...

Ma on tako vec dva dana.Moguce da se radi o bagu.

Nista,sad idem ga flashat na 4.4.2 pa cemo vidjet.

Znaci baterija nemoze bit?

 a dokle god je neki proces koji troši 50%, onda baterija nije. da mob ne radi ništa i potroši cijelu bateriju onda da.

10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Prodaje se na ebayu novi za 100 eura, sa PDV-om i ostalim davanjima ne bi trebao prijeci 1000kn.
http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Sony-Ericssion-Xperia-Z-C6603-Androide-Telefono-Movil-16GB-13-1MP-White-/252402698852?hash=item3ac45f8a64:g:gVAAAOSwY0lXRmlK

Koliko se to isplati za nezahtjevnog korisnika?
Jamstvo moze problem, ali u slicnoj situaciji sam sa bilo kojim modelom koji dolazi iz Kine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
texas.bug kaže...

Prodaje se na ebayu novi za 100 eura, sa PDV-om i ostalim davanjima ne bi trebao prijeci 1000kn.
http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Sony-Ericssion-Xperia-Z-C6603-Androide-Telefono-Movil-16GB-13-1MP-White-/252402698852?hash=item3ac45f8a64:g:gVAAAOSwY0lXRmlK

Koliko se to isplati za nezahtjevnog korisnika?
Jamstvo moze problem, ali u slicnoj situaciji sam sa bilo kojim modelom koji dolazi iz Kine.

 nije li to malo prestari mobitel...? ima mnogo boljih mobitela sa puno novijim HW-om, a slične cijene. tipa redmi 3 pro ili običan.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Sad imam stariji, i puno losiji, a mjenjam ga samo jer je dao svoje, mislim da ni nova baterija ni factory reset vise ne bi pomogli

Tako da bi mi Z bio dobar za iducih par godina za ono za kaj meni treba. Red mi 3 pro je malo bolji, ali i 30% skuplji (ne vidim ga nigdje ispod 130 e)

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5204&idPhone2=8007

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

baterija na xperii Z je katastrofa i ako imalo drzis do battery life onda izbjegavaj taj mob

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Hvala na upozorenju. Da li postoji jos nesto sto steka na xperii Z? Ako je samo baterija onda jos i dobro  Makar sam citao da na 5.1.1. nije taj problem izrazen kao sto je bio na nekom prethodnom kitkatu?

Nazalost vise nema dobre pouzdane nokije kod koje je sve radilo, sad je ili baterija katastrofa, ako nije slaba baterija onda se pregrijava (LG G3)  ili se izgubi wi fi signal pa se mora resetirati, ili se gubi zvuk u razgovoru, ili se gasi, ili se pali, ili mu skripi plastika,ili ima kineski ROM umjesto EU (redmi 3)... nema androida da nema manu. Kupim mobitel i onda na svom mobitelu moram gubit vrijeme i rootat ga i tako se rjesit sranja bloatwarea koja je proizvodjac stavio na moj mobitel, koja mi nicem ne koriste, ali trose bateriju, RAM, internet... Ili isprobavanje razlicitih custom ROM-ova, jednom ne radi kamera, drugom ne radi radio, trecem ne radi nista, tko ima vremena za ta mjenjanja ROM-ova osim skolaraca ili studenata na praznicima? Mobitel koristim i zbog posla i ne mogu par sati mjenjati nesto na njemu i biti nedostupan ako to bas i ne uspije, niti imam imalo volje za to. Radije bi dao 500kn vise da ne moram.

Sto se tice ovog Z dugo je na trzistu, uglavnom je OK ocjenjen,nisam mu nasao neke vece mane,nesto u vezi zvuka razgovora i vodonepropusnog poklopca utora za slusalice, ali to servis rijesi. Bar kod nas u Zg ima SONY servis i netko tko zna popravit xperiu ako treba. Nasao sam na xda, jednostavno se roota, rom-ovi me ne zanimaju.

Ne kazem da je ova xperia super, daleko od toga, ali koji god drugi mobitel mi netko preporuci ima isto ili vise mana. Najnoviji proc. chipset ili grafika mi malo znace, zelim samo da ono sto ima, pa makar zastarjelo, radi kako treba.

Cijena od 1000kn je ok, ako mi upadne u kanalizaciju ili nesto slicno duplo manje ce me boljeti nego da sam kupio mob od 2000kn, a troduplo manje nego onaj od 3000

Slobodno recite jedan mobitel do 1000kn moze 1500 da je "pali i vozi", bez vecih komplikacija. Ma ako ima takav moze i 4000kn

 

Xenial Xerus
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 21:53 (texas.bug).
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
texas.bug kaže...

H...

Cijena od 1000kn je ok, ako mi upadne u kanalizaciju ili nesto slicno duplo manje ce me boljeti nego da sam kupio mob od 2000kn, a troduplo manje nego onaj od 3000

Slobodno recite jedan mobitel do 1000kn moze 1500 da je "pali i vozi", bez vecih komplikacija. Ma ako ima takav moze i 4000kn

 

 pa meni je uvijek bio dobar lg g2 (za tu cijenu recimo). ima noviji čip nego z i veću bateriju. ili možda sony z1. i to je isti HW kao kod g2.

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

paralelno koristim Xperiu Z i Moto G2 i preporucio bih Moto G2 (ako vec ne patis na HW).

Xperia kao sto rekoh ima odvratnu bateriju, grije se, wifi antena nema bas neki prijem za pohvaliti se, ekran je TFT, puna je sonyevog bloata..

kod motorole, ako nista drugo, imas stock android sa (u tadasnje vrijeme) donjim-mid hardverom i baterijom koja izdura dva dana jednakog koristenja kao i XZ.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Nije toliko uopce losa Z kako ovi tule, moja npr. se ne grije niti traje manje od 4-5 sati tzv. sota, u realnom koristenju dan dva kao poslovni mob:

ali do 1000-1500 kn ako potrazis mozes pronaci z2, i ako znas provjeriti da li je ispravna - ona je pali i vozi.

U svakom slucaju vozi daleko od moto g2 bez obzira na sve - uz iskustva i patnje koje si naveo zadnja stvar koja ti je potrebna je smartphone s 1gb ram koji je i kao nov bio slab i nikakav *sic*

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Z se voli grijati, kamera nije nešto posebno, ekran je... onak... dno  Što se specki tiće... rama ima dovoljno, jedino je proc malo stariji, ali zato s onim staklom izgleda sexy i ima premium feel 

Imao sam ju 2 god, imaš mojih postova u temi. Što se tiće Sonya, mogu preporučiti Z2 (jer je ista kao Z3 koju sad imama) - baterija jako dobro drži, ima bolju kameru, pošteni ekran, dobar proc... Ako možeš to naći na njušci uzmi to.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Sony Xperia Z

Ovako, imam xperiu z3 compact. Kada reproduciram audio zapis na whatsapp-u ili kada zovem nekog ekran se zacrni i zamrzne na nekih 30/40 sekundi. U cemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
kukuriža kaže...

Ovako, imam xperiu z3 compact. Kada reproduciram audio zapis na whatsapp-u ili kada zovem nekog ekran se zacrni i zamrzne na nekih 30/40 sekundi. U cemu je problem?

 Imaš temu za Z3 mobitele http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/sony-xperia-z3-rasprava/214545.aspx

Probaj "clean data" (force stop pa onda clean data) ili jednostavno reinstalaciju (obje bi trebale dati jednak učinak) za whatsapp u postavkama uređaja. Backupiraj si poruke na google drive prije toga.

Ako se to i dalje dešava probaj napraviti frišku instalaciju firmwarea (ili preko PC comapniona ili preko Flashtoola)

7 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Veliki pozdrav ljudovi,imam problem,dakle na kameri straznjoj su se pjoavile crne tackice kako da otvorim i da ocistim ju i jel stetno da je sam otvaram

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Damsigon kaže...

Veliki pozdrav ljudovi,imam problem,dakle na kameri straznjoj su se pjoavile crne tackice kako da otvorim i da ocistim ju i jel stetno da je sam otvaram

 a prvo probaj sa tlačenim zrakom (kompresor, ili one kantice ko sprejevi). u suprotnom moraš sa fenom grijat krajeve i skinut zadnju maskicu. više neće bit vodootporan ali bar ćeš kameru očistit.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

HVala druze samo mi objasni to sa kompresorom ne kntam to bas,a kad skinem fenom i ocistim hocel se moci staviti poklopac onda

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice