Samsung Galaxy S IV - Rasprava

poruka: 3.531
|
čitano: 769.707
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Jebote je filozofiraš, a sam znaš što znači to.... i ne kužim što si ti drugačije rekao od mene u smislu značenja riječi.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
3 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

U nedostatku argumenata uvijek se napada to plastično kučište kod Galaxy linije, a gdje ste bili dok je Nexus 4 došao? Da ti Nexus padne ne može se izbjeći pucanje zadnjeg stakla dok Galaxy dobi pokoju ogrebotinu...

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Al pazi, još se najviše u temi spominje Xperia Z, a ovaj o Appleu.. {#}

 -- || http://youtu.be/FGBhQbmPwH8 \o/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
Matijasever kaže...

Dkc, ti nisi probao niti jedan od gore navedenih, a kamoli posjedovao. O uredjaju mozes pricati iskljucivo ako si ti osobno to isprobao, a ne se bazirati na youtube probama i sl. Ti vjerojatno posjedujes jedan entry-level mobitel od samsunga, i sgs3 je tvoj nedostizni san, i onda ga tako velicas...ako nisi znao, sgs3 je konkurent xperiji s/sl...nema tu sad puno filozofije...da ne znas da samsung ima quad a sony dual, ne bi to niti primjetio i cinilo bi ti se da su isti hardwareski...previse ljudi prica o uredjaju kao da su ga rabili duze vremena i potpuno ga isprobali, a jedino sto su radili je citati karakteristike i pogledati koju snimku na youtube-u...jadno {#}

A jesi ti isprobao i jedan i drugi?

Tek si došao na forum, a ja moje neznanje ili znanje ne moram tebi, a ni ostalima dokazivat. Što je najžalosnije na onom videju je US verzija SGS-a III (odnosno dual core S4) dok Xperia Z ima S4 pro. Eto, toliko o tom.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
US verzija SGS3 je bolja verzija zbog 2gb rama, a i proc je dosta brzi osim kad app zna idealno iskoristit 4 jezgre sta je nikad.
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
Dkc kaže...
Matijasever kaže...

Dkc, ti nisi probao niti jedan od gore navedenih, a kamoli posjedovao. O uredjaju mozes pricati iskljucivo ako si ti osobno to isprobao, a ne se bazirati na youtube probama i sl. Ti vjerojatno posjedujes jedan entry-level mobitel od samsunga, i sgs3 je tvoj nedostizni san, i onda ga tako velicas...ako nisi znao, sgs3 je konkurent xperiji s/sl...nema tu sad puno filozofije...da ne znas da samsung ima quad a sony dual, ne bi to niti primjetio i cinilo bi ti se da su isti hardwareski...previse ljudi prica o uredjaju kao da su ga rabili duze vremena i potpuno ga isprobali, a jedino sto su radili je citati karakteristike i pogledati koju snimku na youtube-u...jadno {#}

A jesi ti isprobao i jedan i drugi?

Tek si došao na forum, a ja moje neznanje ili znanje ne moram tebi, a ni ostalima dokazivat. Što je najžalosnije na onom videju je US verzija SGS-a III (odnosno dual core S4) dok Xperia Z ima S4 pro. Eto, toliko o tom.

 

jesam, isprobao sam s3...ne us verziju, ali mislim da nema tu sad puno razlike u brzini...a isprobao sam nekih 15 min i xperiu posto ju namjeravam nabaviti...sto sam malo na forumu ne znaci nista...uclanio sma se kad sam se vratio u hrv studirati...kakve to veze ima sa mojim znanjem?

12 godina
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Evo objave o tome u kojim zemljama ce biti dostupni modeli sa snapdragonom a u kojima sa exynos.

 

http://www.gsmarena.com/heres_a_list_of_which_country_gets_which_samsung_galaxy_s4_model-news-5739.php

 

Hrvatske nema na popisu,al ima bosna koja dobiva snapdragon verziju. Iskreno se nadam da ce Hrvatska dobiti exynos verziju,jer mi LTE netreba.. A htio bi preci sa S2 na S4.

 

Ako pak dobijemo snapdragona,onda cu cekati s5, ipak je S2 jos sasvim pristojan uređaj {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Mitsuoka cestitam bukmarkirao sam tvoj blog i nadam se zanimljivom stivu :D

lp

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Ma ja sam tu već starosjedioc, planiram sad napravit stranicu kako sam tu već 2. godinu, a imam server i sl., pa nije neki trošak.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Mislio sam da si stariji :P haha.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 16:04 (kpavl).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
GrimReaperKC kaže...

Evo objave o tome u kojim zemljama ce biti dostupni modeli sa snapdragonom a u kojima sa exynos.

 

http://www.gsmarena.com/heres_a_list_of_which_country_gets_which_samsung_galaxy_s4_model-news-5739.php

 

Hrvatske nema na popisu,al ima bosna koja dobiva snapdragon verziju. Iskreno se nadam da ce Hrvatska dobiti exynos verziju,jer mi LTE netreba.. A htio bi preci sa S2 na S4.

 

Ako pak dobijemo snapdragona,onda cu cekati s5, ipak je S2 jos sasvim pristojan uređaj {#}

Ajd iskreno, koji će k BiH Snapdragon i LTE?
Nadam se da nam stiže internešnal verzija kao što je do sada bio slučaj sa svim Galaxy S serijama.

 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

nama ce doci i9505 verzija, jer ako i bosancima i slovencima dolazi ta verzija doci ce i nama 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
sudy_freak kaže...
Ajd iskreno, koji će k BiH Snapdragon i LTE?

Nadam se da nam stiže internešnal verzija kao što je do sada bio slučaj sa svim Galaxy S serijama.

 

 

Pa to si i ja razmisljam {#}

 

Nadam se da bude i9500 kod nas, s3 mi je stvarno premalo nudio u odnosu na s2 a i s2 sam frisko kupio,dok s4 je vec znacajniji upgrade u odnosu na s2 pa bi si ga kupil. Al nikaj od toga bude i9505.. bum pricekal s5,nije hića {#}

 

neznam na temelju cega su donijeli odluku s kojim modelom ići na koje tržište

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

i slo ce dobit lte, al mislim da ce hr dobiti obje verzije :-)

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Ne razumijem zašto bi netko pored LTE-a birao Exynos (bez LTE). Zar je toliko bolji od Snapdragona? 

 -- || http://youtu.be/FGBhQbmPwH8 \o/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
Agent Rico kaže...

Ne razumijem zašto bi netko pored LTE-a birao Exynos (bez LTE). Zar je toliko bolji od Snapdragona? 

Slazem se s tobom da je razlika u brzini mala, ali posto kod nas LTE nema prakticki nikakve svrhe (na mobitelima), bolje da onda dobijemo taj malo brzi "octa".

 

daniel
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
Agent Rico kaže...

Ne razumijem zašto bi netko pored LTE-a birao Exynos (bez LTE). Zar je toliko bolji od Snapdragona? 

 

koliko ja znam nigdje jos nije viden s4 exynos, kod predstavljanja je bio prikazan samo snapdragon model.

 

a ako živis u 4g pokrivenosti i ja bih odabrao lte verziju jer vjerojantno osim razlike u bencu nigdje se razlika nece osjetiti

12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

A sta ce ti LTE i da zivis gde je pokrivenost dobra, kad imas 1GB prometa (vecina ima tolko, cak i manje)? Ovak ces samo brze potrositi promet i kaj onda?

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Također.
Ako već dođe GT-I9505, bit će prednost zbog custom ROM-ova jer su driveri za njega lakše dostupni od Exynosa.
Ali ako već dolazi S IV, neka dođe kako spada, a to je main feature Octa-Core aka 2xQuad Core.

LTE ne planiram koristit još ohohohohoho vremena.
Jer promet koliko dobijem bih potrošio u roku od cca. 2 dana.
Ovako me 3G limitira pa za neke veće stvari hvatam WLAN.

 

 

Pray for GT-I9500!{#} 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

A ovaj za Kinu 9502? Exynos octa, ali dual sim? Bi to radilo kod nas?

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
daniel.hajdinjak666 kaže...

A ovaj za Kinu 9502? Exynos octa, ali dual sim? Bi to radilo kod nas?

Baseband je bitan, a to se sredi.
Mislim da bi trebali.
Svi uglavnom koji su GT-I95XX bi trebali raditi, jedino Ameri izmišljaju. tj. izmišljali su sa svojim ejti and ti, verajzon, sprajnt itd.

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 20:00 (sudy_freak).
14 godina
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Ako kod nas ne dođe I9500, osobno ću bit razočaran.

Samo zato jer se toliko buka i rasprava (gdje god sam naišao na temu o uređaju) digla oko tog octa core procesora, da ga na kraju ne bi ni vidjeli.

IMO, to je za mene minus.

 

Ionako nisam pretjerano previše razmišljao o prelasku na noviju seriju mobitela.

Ali ako i budem, nekako me trenutno najviše privlači HTC One.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 20:05 (zabranjeniples).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava
a šta i da dođe snapdragon? na 1.9ghz to je brutalno jak soc. u radu se neće primjetiti koji je soc unutra, jedino po benchmarcima.
jedino ako octa donosi osjetno bolje trajanje baterije, onda može biti žal ako dođe snapdragon
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
zuper kaže...
jedino ako octa donosi osjetno bolje trajanje baterije, onda može biti žal ako dođe snapdragon

U prvom redu je to.

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

U octa se manje zahtjevni procesi sele na slabiji procesor, a u Snapdragonu-u se umjesto toga skalira frekvencija.

Ne vidim zakaj bi octa bil stedljiviji, ali mozda nisam dovoljno upucen u detaljan rad istoga, makar mi sve to smrdi na teski marketing.

daniel
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava
zuper kaže...
a šta i da dođe snapdragon? na 1.9ghz to je brutalno jak soc. u radu se neće primjetiti koji je soc unutra, jedino po benchmarcima.
jedino ako octa donosi osjetno bolje trajanje baterije, onda može biti žal ako dođe snapdragon

Nije stvar u tome!

Stvar je u tome da je to bolja varijanta i da se večinom o tome razglabalo, te se digla najveća rasprava po svim forumima.

 

I na kraju šta!

HR dobije ''okrnjenu'' verziju, a ne pulena najnovije inačice iz Galaxy familije.

Iskreno, živo mi se fućka za LTE, ionako ga ne koristim.

 

A iskreno, da će neka ogromna razlika u trajanju baterije bit, čisto sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 20:31 (zabranjeniples).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

nažalost, vjerojatno ćemo dobiti lte verziju pošto imamo lte (makar je pokrivenost nikakva). vjerojatno će i naši operateri inzistirati lte verziju.

a ne kužim zašto samsung nije ugradio lte u exynos...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Ako budemo imali sreće, dobit ćemo obje verzije, kao Poljska.
Ali većina europskih država dobije GT-I9505.

Za Hrvatsku se još ne zna, ali ne gine nam gore navedeni.

Izvor 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

Posto je operaterima u interesu sto vise reketariti narod, ipak mislim da nista od Exynosa, jer ce ugovarati upravo Snapdragon koj ima LTE podrsku.

Mozda s vremenom dođe i octa, ne znam, treba pitati nekog insajdera.

 

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S IV - Rasprava

cemu tolika fama oko tog exynos procesora? 

 

1) android ne iskoristava ni 4 jezgre kako treba, kamoli da ce 8

 

2) a i tih 8 jezgri koje ima taj exynos ne mogu raditi sve u isto vrijeme, tj 4 jezgre su samo za idle i low priority taskove, a preostale 4 za zahtjevnije stvari 

 

3) snapdragon 600 je odjednom smece? lol, imam mob sa tegrom 3, osim u beskorisnim igrama ne znam gdje vise do izrazaja mogu doci te 4 jezgre tj koji je trenutno smisao njih (nadam se da biti kad dodje android 5 koji bi navodno trebao imati dual boot sa chrome OSom)

 

sto se tice reprodukcije full HD videa, surfanja, flasha imam android uredjaj sa Cortex A9 Dual Core procesorom (1.6ghz) i gigom memorije koji to zvace bez problema 

 

btw evo kako kinezi zamisljaju flagship uredjaj

 

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi3_may_boast_a_5_1080p_screen_snapdragon_800_chipset-news-5733.php

 

samsungov zadnji inovativni proizvod je bio note, otad samo izdaju upgrejdane verzije svojih uredjaja (S2+, S3mini,note2, S4)

 

da bar HTCu daju da opet napravi nexusa..

Moj PC  
2 1 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice