Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 30.737
|
čitano: 8.168.898
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Pomoć pri odabiru mobitela

evo, ide Note 8T na punjenje nakon 2 d 21 h 17 minuta...

pogledao pod ststistikom potrošnje baterije zaslon - 6 h 28 min

ima još 18% ali ga punim preko noći, ujutro putujem pa da bude pun za navigaciju...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
minarelli kaže...

Koja je opce razlika u 48 i 64mpx senzorima, koji radi bolje slike ili je to sve isti drek?

U principu su to 12MP i 16MP senzori, ali koriste pixel binning 4 u 1 pa se dobije 48 i 64.

Više piksela = veća rezolucija fotke, da li je to bolje ovisi o tome za što ćeš koristiti fotke. U svakom slučaju veća fotka ti omogućuje cropanje (kidanje) određenog dijela, recimo da na 48MP cropneš jedan manji dio slike i isto napraviš na 64MP kod potonje ćeš dobiti čišći crop. Dalje ako koristiš fotke za print na veće formate ili gledaš na većim ekranima onda ćeš vidjeti razliku. Ukoliko ti to nije bitno i gledaš fotke na mobitelu i šeraš ih po društvenim mrežama tih 64 ili 108MP ti je potpuno nepotrebno.

E sad ako je veličina senzora ista kod 48MP i 64MP znači da na istu površinu trpaš određeni broj piksela, pa će 48MP imati veće piksele, veći pikseli su u stanju prikupiti više svjetlosti. Znači bolje fotke.

9 godina
Stric_Jura kaže...

ima li taj mob i imaš li na njemu sklopku za NFC u brzim postavkama?

Onda ti vjerujem, jer na gsmareni ne spominje NFC

Pro verzija ima NFC, a 9S nema.

LINK - Pro za 250$

7 godina

Još jedna stvar me zanima, zašto kod note 9s nemogu u postavkama kamere štelati kontrast, zasićenje, oštrinu dok recimo Mi Max 3 ima te opcije?

0 0 hvala 0
10 godina
Pozdrav ljudi, u roku mjesec dana produzujem ugovor pa usput uzimam i novi mob na pretplatu..
Trazim nasljednika Galaxyu S9..
S obzirom da se s godinama mijenjaju i prioriteti, razmisljam o iPhoneu 11..
Nisam nikad koristio iPhone pa me vuče usput i da probam..
Ali ono sto me vuce zapravo je dugogodisnja podrska, ugladjen rad, brz i štedljiv procesor i ako je vjerovati testovima, normalan rad moze izgurati i jače od jednog dana..

Ne bi isao na neki midrange uredjaj, jer sam navikao na "pogodnosti" flagshipa, ponajvise ekran ali kod S9 me zeza baterija jako, jedva nekako naguram do navecer uz stedljivu uporabu...

Drugi izbor mi se cini One Plus 7T ili 7T pro, jer Xiaomi Mi Note 10 i Mi 10 nema u ponudi, Mi10 mi se cinio cak kao prvi izbor, ali ne znam kad ce doci u ponudu i hoce li bit cak skuplji od iphonea..

0 0 hvala 0
9 godina
minarelli kaže...

Još jedna stvar me zanima, zašto kod note 9s nemogu u postavkama kamere štelati kontrast, zasićenje, oštrinu dok recimo Mi Max 3 ima te opcije?

u pro rezimu kamere?

Il mislis na ovo kad kiknes po ekranu, ili ako zadrzis pa zakljuca izostravanje i ekspoziciju

7 godina

Mislio sam na ovo kad se ode u postavke kamere, ovo je skrinšat sa Mi Max 3

0 0 hvala 0
9 godina
Pezer kaže...
S obzirom da se s godinama mijenjaju i prioriteti, razmisljam o iPhoneu 11..
Nisam nikad koristio iPhone pa me vuče usput i da probam..
Ali ono sto me vuce zapravo je dugogodisnja podrska, ugladjen rad, brz i štedljiv procesor i ako je vjerovati testovima, normalan rad moze izgurati i jače od jednog dana..

Ne bi isao na neki midrange uredjaj, jer sam navikao na "pogodnosti" flagshipa, ponajvise ekran ali kod S9 me zeza baterija jako, jedva nekako naguram do navecer uz stedljivu uporabu...

Drugi izbor mi se cini One Plus 7T ili 7T pro, jer Xiaomi Mi Note 10 i Mi 10 nema u ponudi, Mi10 mi se cinio cak kao prvi izbor, ali ne znam kad ce doci u ponudu i hoce li bit cak skuplji od iphonea..

Kao korisnik iOS i Android uređaja ova urbana legenda kako samo iPhone ima dugogodišnju podršku, uglađen rad itd. je nešto što je ima već neko vrijeme zaživjelo među Apple korisnicima kako bi opravdali cijenu iPhone uređaja. Danas im je malo lakše jer je su i neki Android proizvođači otišli u premium price kategoriju.

Znači svaki Android flagship provjerenih proizvođača (Samsung, Xiaomi, OnePlus, Huawei...) će raditi jednako uglađeno, imati će dugogodišnju podršku, baterija će biti izvrsna i moći će izdržati barem dva dana (vidi Xiaomi i Huawei modele) uz normalan rad i nitko neće preko Androida smanjiti brzinu procesora kako bi baterija duže trajala. Također će i dalje nuditi pravi multitasking.

Xiaomi Mi Note 10 nije flagship.

Ne znam koju ponudu gledaš, pretpostavljam nekakvu pretplatu?

Sada stižu OnePlus 8 Pro koji je izvrstan uređaj, pa Mi 10 Pro, Huawei P40 Pro, to bi bili pravi flagship uređaji. Još bi tu "ugurao" K30 Pro Zoom koji je s obzirom na svoju cijenu bestbuy.

10 godina

Ma da, gledam pretplatu, jer produzujem ugovor, pa onda ubacit neki mobitel usput da otplacujem mi nije neki problem, ali odmah kesirat novac mi se ne da...
Tako da mi je "ponuda" suzena..
Radi se o tcomu, nemaju ni Mi10, ni OnePlus 8, inace bi i meni Mi10 bio prvi izbor jer Xiaomi mi je odlican(a koristio sam im samo mid-range uređaje prije), dok s obzirom na trenutni S9, nekako nisam bas sretan Samsungom...
Huawei ne bih zbog tih problema sa google aplikacijama, ne da mi se zezat s tim iskreno

0 0 hvala 0
7 godina

Kaj da se uzme redmi note 8 pro ili redmi 9s..uzeo bi zeni..po performansama su tu negdje? Camere? Najbitnija je baterija...kojem ce dulje trajat? Hvala..uzimao bih danas ili sutra

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

s obzirom da su SnapDragoni ipak energetski efikasniji od Mediateka, ja bih uzeo Redmi 9s za dulji rad baterije

Ju je je? Je ju je!
7 godina

Stric jura jel ga ti mozda imas? Koliko dana traje batka i koliko sota?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Pezer kaže...

Ma da, gledam pretplatu, jer produzujem ugovor, pa onda ubacit neki mobitel usput da otplacujem mi nije neki problem, ali odmah kesirat novac mi se ne da...
Radi se o tcomu, nemaju ni Mi10, ni OnePlus 8, inace bi i meni Mi10 bio prvi izbor jer Xiaomi mi je odlican(a koristio sam im samo mid-range uređaje prije), dok s obzirom na trenutni S9, nekako nisam bas sretan Samsungom...
Huawei ne bih zbog tih problema sa google aplikacijama, ne da mi se zezat s tim iskreno

Huawei P30 Pro? Vidim da je cijena 30kn manja od iPhone 11. Na njemu google radi bez problema.

Ako ideš na iPhone onda idi radije na Pro verziju, dobiješ daleko bolji ekran, napisao si da ti je to bitno. Obična verzija ima IPS matricu, dok Pro ima OLED veće rezolucije. Uz to dobiješ i 2x optički zoom na dodatnoj kameri, ako ti je to bitno.

Dobar izbor je i OnePlus 7T Pro.

Od Xiaomija imaju uglavnom jeftine uređaje, jedino Mi Note 10, ali on nije flagship uređaj i njega ti se isplati jedino ako ti je kamera prioritet jer ima vrhunski set kamera. U globalu je to jako dobar uređaj, ali nema flagship SoC. Ovaj koji ima je vrlo dobar, ali nije u rangu SD 855 ili SD 865.

10 godina
mariolla79 kaže...

Stric jura jel ga ti mozda imas? Koliko dana traje batka i koliko sota?

Pozdrav,

nemam, imam ti RN8t, pa računam da bi R9s s novijim 720G Snapom koji je optimiziran za potrošnju a opet je malko jači od 730G valjda bio bolji on N8pro s Mediatekom koji je jak ali rastrošniji (i ima NFC, R9s ga NEMA)

a mnei baterija na RN8t drži po 3 dana s 6,5 h SoT---

Ju je je? Je ju je!
9 godina
mariolla79 kaže...

Kaj da se uzme redmi note 8 pro ili redmi 9s..uzeo bi zeni..po performansama su tu negdje? Camere? Najbitnija je baterija...kojem ce dulje trajat? Hvala..uzimao bih danas ili sutra

RN9s ima veću bateriju, 5020mAh prema 4500mAh koliko ima RN8Pro, tako da će baterija na RN9s trajati jako dugo, duže nego na RN8Pro.

Kamera glavna je po meni nijansu bolja na RN8Pro, ali ostale su bolje na RN9s.

Uz to RN9s ima snapdragon pa se možeš igrati sa GCam i custom ROM-ovima, vjerujem da će imati odličnu podršku.

9 godina

Ja bih preporučio rastezanje na Mi9T model, ako nije problem što je 6/64GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Hoce sto jacu bateriju tak da ili note 8 pro ili 9s

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
mzopg kaže...
Pezer kaže...

Huawei P30 Pro? Vidim da je cijena 30kn manja od iPhone 11. Na njemu google radi bez problema.

Ako ideš na iPhone onda idi radije na Pro verziju, dobiješ daleko bolji ekran, napisao si da ti je to bitno. Obična verzija ima IPS matricu, dok Pro ima OLED veće rezolucije. Uz to dobiješ i 2x optički zoom na dodatnoj kameri, ako ti je to bitno.

Dobar izbor je i OnePlus 7T Pro.

Od Xiaomija imaju uglavnom jeftine uređaje, jedino Mi Note 10, ali on nije flagship uređaj i njega ti se isplati jedino ako ti je kamera prioritet jer ima vrhunski set kamera. U globalu je to jako dobar uređaj, ali nema flagship SoC. Ovaj koji ima je vrlo dobar, ali nije u rangu SD 855 ili SD 865.

E hvala na odgovoru, meni je kamera zapravo najmanje bitna, brzina rada, ekran, baterija su mi najbitniji, ali reko ako vec idem na mijenjanje mobitela onda da uzmem nesto ipak bolje od S9, a ne samo bolju bateriju..
Ali hvala na odgovoru, pogledat cu i P30 pro, nisam znao da on  nema probleme sa gapps

8 godina

Pozdrav, ženska osoba misli potrošit do maximalno 2500kn za mobitel pa koji bi preporucili? Vidim da svi nudite xiaomije, a ona bi Huawei, vjerojatno sto se meni pokazao dobar (Honor 8) i oce li imat kakvih problema ako uzme neki iz novije serije? Hvala puno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 22:46 (axest).

0 0 hvala 0
6 godina
axest kaže...

Pozdrav, ženska osoba misli potrošit do maximalno 2500kn za mobitel pa koji bi preporucili? Vidim da svi nudite xiaomije, a ona bi Huawei, vjerojatno sto se meni pokazao dobar (Honor 8) i oce li imat kakvih problema ako uzme neki iz novije serije? Hvala puno.

Problem sa huaweijem do 2500kn je taj sto nema oled ekran, al ajd ako bas mora bit huawei, onda nek bude nova 5t

https://aloalo.hr/huawei-nova-5t-plavi-proizvod-10485/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Imajako dobar cpu i kamere, solidnu bateriju. 

Nije prevelik i pretezak, a cijena je ok. Naravno ima punu podrsku od googlea. 

10 godina

Pozdrav,

u Linksu je online popust u subotu:

LINKS

bude Xiaomi Mi 10 lite 6/128 za 2499 što je cca 500 kn jeftinije nego inače

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Ima kakav review za 10 Lite? Isti specsi kao Note 10, "samo" dosta lošija kamera? I navodno vrhunska autonomija

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Montezano kaže...

Ima kakav review za 10 Lite? Isti specsi kao Note 10, "samo" dosta lošija kamera? I navodno vrhunska autonomija

https://www.youtube.com/results?search_query=mi+note+10+lite

Nisam siguran na koji model misliš, kad je Xiaomi u pitanju treba biti precizan jer imaju stotine modela i kombinacija. 

6 godina

Ne vidim nikakvu prednost tog mi note 10 lite nad npr. dosta jeftinijim mi9t. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Stric jura je krivo napisao..note 10 lite je ne mi 10 lite..on jos nije ni dosao a i cjena bi mogla bit oko 4-4.5 k

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Malo je zbunjujuća nomenklatura, da :) Ali Note 10 Lite je skroz friško ispod peke. A na ovoj akciji je cijena usporediva sa Mi 9T, zato i pitam

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Nakon gledanja i razmisljanja, odlucio sam da bih ipak mogao ici na OnePlus 7t ili P30 Pro, ali danas sam imao prilike uzeti u ruke p30 pro i prevelik mi je mobitel...
Vjerujem da bih se mozda i navikao, ali bas nemam volje, trenutni S9 mi je taman, a cak bih i za njega volio da je mrvicu kompaktniji...

Nakon nove pretrage vratio sam se na Iphone 11 i/ili obicni P30... Cijenom bi mi bili slicni, ali Iphone bih volio isprobati + ima bolju autonomiju i bolji chipset, ali muci me taj display..

Jedno "glupo" pitanje, mogu li na iphone 11 gledati video na YouTubeu ili na Netflixu u FullHD rezoluciiji? Mislim da mi taj ekran nigdje drugo ne bi igrao ulogu osim toga kad bih gledao nesto na Netflixu ili Youtubeu, pa ono vrijedi li odbaciti Iphone iz tog razloga, jer me procesor i autonomija jako privlace, a 11 Pro je ipak preskupa opcija, iako je gabaritima jos bolji izbor :D

0 0 hvala 0
9 godina
Uzmi P30. Nema nikakve šanse IPS prema OLED, koliko god dobar bio. Još ako misliš gledati video, dileme ne bi trebalo biti
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
Ja sam sebi narucio preko eroneta na preplati 30KM. Huawei Nova 5 125KM, platim odmah i svaki sljedeći mjesec 24.50KM.Tako 23 mjeseca neznam jesam li se zeznuo.Gledam u hrv cijena je oko 2370kn u pevexu ako se ne varam.Sad je pitanje dali da ga u hrv kupim, jer neznam dali može mastercard creditna iz bih u hrv.A da se placa na rate, inace radi se o Addiko Banci.U bosni me izadje 688KM a u hrvatskoj 617KM.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 12:35 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Ako pevex prima mastercard nije bitno iz koje si zemlje brijem

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice