Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.611
|
čitano: 11.363.014
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ajimerej kaže...


PS, u buduće ako navedete neki samsung kao preporuku, bilo bi fer da navedete da postoji mogućnost problema sa povezivanjem na android auto (AA).
Ili ako preporučite midrenđ ili nešto jeftiniji mob. navedite ljudima da nema proxy senzor i da je to kompromis, ili nešto drugo, uglavno fer je navesti mane, da nema IP68, nema gorilla staklo...
Npr. kao kod huawei što se navede i logično je da ćeš napisati da nema googla.

 Gle, to ti je identično kao sa "recenzijama" na Youtubeu. Moraš ih pogledati jako puno kako bi saznao neki detalj koji te zanima. Nedavno sam gledao jedan tablet u domaćim trgovinama zbog "back to school" akcija. I pogledao sam hrpu videa u kojima su svi ponavljali podatke o tabletu koje sam i sam pročitao na Webu, a pišu i na kutiji tableta = te "recenzije" su bile beskorisne. Tek je jedan tip (Flossy Carter) spomenuo nešto što mi je bilo bitno i zbog čega nisam kupio tablet.

 

A vi koji pitate: pitajte vrlo konkretno. Hoću znati to i to. A ne - možete li mi preporučiti mobitel do 400 EUR-a.

 

Za sve ostalo imaš tisuće Web stranice o svakom modelu, videa na Youtubeu, iskustava servisera...

4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

"All the top manufacturers’ latest smartphones now come with virtual proximity sensors, which utilize the gyroscope and accelerometer. This state-of-the-art feature eliminates the need for extra hardware sensors and has an exceptional capability to detect when the phone is brought near the ear."

 

https://www.androidpimp.com/mobile-phones/xiaomi-13t-review/11/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A bitna razlika je da sva ta skalamerija u samsungu radi, dok sa nekim brendovima tipa ćaomi "moram odmicat mobitel od lica i onda je ok."



Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...

"All the top manufacturers’ latest smartphones now come with virtual proximity sensors...

 Čista dezinformacija.

Ako ćemo vjerovati gsm areni i njihovim podacima te globalno recenzijama, virtualni senzor koriste mahom midrange Xiaomi/Poco i midrange Samsunzi.

https://www.gsmarena.com/results.php3?sFreeText=virtual%20proximity

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Apachy kaže...
A bitna razlika je da sva ta skalamerija u samsungu radi, dok sa nekim brendovima tipa ćaomi "moram odmicat mobitel od lica i onda je ok."


 Nemam taj problem.

 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SharkZ kaže...
zelenapaprika kaže...

"All the top manufacturers’ latest smartphones now come with virtual proximity sensors...

 Čista dezinformacija.

Ako ćemo vjerovati gsm areni i njihovim podacima te globalno recenzijama, virtualni senzor koriste mahom midrange Xiaomi/Poco i midrange Samsunzi.

https://www.gsmarena.com/results.php3?sFreeText=virtual%20proximity

GSM Arena kažeš...

 

"To our surprise and disappointment, there is a virtual proximity sensor - Samsung Palm Proximity Sensor V2. It works quite reliably to turn off the display while on a call."

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24-review-2663p4.php

2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ajde čitaj malo postove, to je već prije tebe stavljeno, ima fizički senzor.

Nepotrebno se vrtimo u krug, sve je rečeno na tu temu, ako nekome ne smeta virtualni - super, ja osobno ne želim takve gluposti na mobu niti kompromise.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SharkZ kaže...

Ajde čitaj malo postove, to je već prije tebe stavljeno, ima fizički senzor.

Nepotrebno se vrtimo u krug, sve je rečeno na tu temu, ako nekome ne smeta virtualni - super, ja osobno ne želim takve gluposti na mobu niti kompromise.

 Sam si se pozvao na GSM Arenu. Sad opet imaš primjedbu.

 

Meni je svejedno je li fizički ili virtualni ili hibridni. Nemam problema s time. Nisam niti imao.

 

Savršeni mobitel bez nedostataka ne postoji. Što zbog nedostataka pojedinih tehnologija u nekoj točki razvoja, što zbog strategije proizvođača da sa sljedećim mobitelom ima reklamirati nešto novoga i poboljšanoga u odnosu na prethodni model. A raja to puši. I sumanuto kupuje mobitele, svađaju se sa svima kako da je riječ o kruhu, a ne o prokletom telefonu, kunu se u tuđe testove koji sami nisu kadri provesti, i najmanje koriste mobitele. Evo, znam jednoga koji je kupio novi mobitel i drži ga u ladici.

 

Tako da ćeš do kraja svog života biti prisiljen na kompromise i još ćeš ih skupo plaćati. I zato je bolje ne tražiti dlaku u jajetu svemu i svakomu, jer ćeš završiti na psihijatriji ili će ljudi početi bježati od tebe. Uživaj u trenutnom mobitelu, a još više u životu.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa,

 

U nadi da će Vivo ili Oneplus izbaciti neki flagship s ravnim ekranom, za sad bih dok čekam uzeo OnePlus 12...

 

Znate li za neke kupon kodove na tradingshenzenu?

 

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-16gb512gb

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima, ima savršenih mobitela a to su top modeli, oni preskupi i precijenjeni zvani flegšip, tu nema kompromisa.
Npr. Honor (ili bilo koji drugi proizvođač), ali primjer Honor, u svoj top model magic 6 pro je stavio najbolje što ima na tržištu od procesora, materijala do memorije, senzora najviše (face ID, proxy...) ... I stavio je najbolje što može napraviti ekran, kamere, softver kamere, senzore kamere, kao i što ga sastavlja najbolje što znaju da ima IP68, ekran od ruba do ruba, prekidače vrhunske, najbolju bateriju na svijetu... I naravno honor daje najdužu podršku za flegship mobitel.
A svi ostali modeli su mu kompromis, tipa ovaj je plastika ima naj procesor ali nema ono, onaj ima gorilla zaštitu ali nema ovo...
Naravno može se tu cjepidlačit da je magic 6 pro pretežak, prevelik i tada si ti u pravu da svi imaju manu.

Ali i sam si svjestan da je bilo članaka koliko proizvođače košta procesor, koliko gorilla glas 5,... sumiraš i vidiš da sve to ima razlog zašto je flegšip najskuplji uz naravno najveću maržu.

Nije to samo za mob., imali sam nedavno problem sa laptopom ideapad r7 procesor, katastrofa kako loše radi, guši se u lošem laptopu, a isti taj procesor u Thinkbook laptopu milina za raditi. I nije samo tu razlika, Thinkbook je negdje srednja klasa od lenovo i ima samsung SSD tvornički ugrađen i ostale komponente vrlo kvalitetne kao i vanjštinu, dok je ideapad osnovna lenovo linija i naravno plastika, lošije komponente, vjv. lošiji ventilator. Ali imaju u Lenovu i Thinkbook (flagship) 🚩🛥️
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 16:37 (ajimerej).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Neka preporuka u srednjoj klasi do 500€? Ne igram se ma mobu, dakle svjetao ekran na suncu i solidna kamera...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Honor 200 ti daje sve to, a i puno više

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da li su popravili haptic na Honoru? Na svim modelima koje sam imao, haptic je bio dosta lošiji od konkurencije (70, 90, Magic 6 Pro).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Haptic je na većini novijih mobitela dosta loš. Očigledno ne pridaju neku pozornost tome. Na Magic 5 i Magic 6 dosta slabašan, ni S23 me nije oduševio. Na Mate 50 Pro ništa posebno, ali zato Mate 40 Pro jako dobar, kao i na iPhoneu 14 od nećaka...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@zuper ne znam zašto tvrdiš neistinu na moj komentar gdje sam sve lijepo objasnio ti napišeš da neki upola jeftiniji mob. daje više. I koji to klovnovi mi dadoše minuse, nema veze samo sam shvatio da imam posla sa nezrelim osobama, odrastite.

Mobiteli magic 6 pro i honor 200 nisu uopće usporedivi, od materijala izrade, zaštite stakla, ekrana, kamere, senzora, ništa nemaju isto, kao i nadogradnje koje će nekoliko godina trajati duže na magic 6 pro. A i ono što misliš da je isto, kao memorija recimo, nije isto. Ajd nešto je bolji honor 200 pro, ali opet ni blizu nije.
Ljudi odete na gsmarena stranicu odaberete Honor magic 6 pro, ispod kliknete na compare, kao model za usporedbu odaberete Honor 200 i vidite tko je u pravu i dajte mi još koji minus ;)

I glavna stvar sad zaključite koji je jeftiniji kroz duži period, honor 200 za 500 eura koji vjv. neće uopće dobit nadogradnju na novi android ili honor magic 6 pro koji će dobiti ČAK četiri android nadogradnje. I ti ćeš kupujući jeftiniji kroz godine platiti više zato što ćeš morati kupovati češće mobitele a konstantno ćeš imati lošiji mobitel. I tako još i dodatno zagađuješ zato što kupuješ više smeća umjesto da odabireš kvalitetu koja traje duže. I također mali crnci rudare više da bi ti kupovao češće jeftiniji mobitel. Štivo staro 15 godina i kako kapitalizam funkcionira ne kužite.

Lijep pozdrav 🖖
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 23:12 (ajimerej).
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@tomislav10 zar nisi već pitao za mobitele?

Od srednje klase da ima najbolje kamere za taj novac pogledaj honor 200
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/38473515/telefoni/mobiteli-oprema/mobiteli-pametni-telefoni/honor-pametni-telefon-200-12gb512gb-black

Ali ako je ikako moguće pogledaj honor 200 pro, neusporedivo je bolji, kamere i sve ostalo i dulje će trajati nadogradnje za njega. Pogledaj u pretplatama može se dobiti popusta pa da te i ovaj košta blizu 500 eura.

Preporučam Honor 200 ili 200 pro zato što je i namijenjen za to što tražiš dobra kamera i dobra baterija.
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz, dobio sam jednu ponudu rabljeni ali kaze u top stanju Meizu 20 Pro mobitel za 260 eura. Jel to dobra ponuda mobitel mi po specifikacijama izgleda super ali nemogu pronaci nijedan posten review. Jel sve uredno radi u Europi? jel imao tko taj mobitel i jel mi se isplati uzimati to. Kakva je podrska?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ajimerej kaže...
@zuper ne znam zašto tvrdiš neistinu na moj komentar gdje sam sve lijepo objasnio ti napišeš da neki upola jeftiniji mob. daje više. I koji to klovnovi mi dadoše minuse, nema veze samo sam shvatio da imam posla sa nezrelim osobama, odrastite.

Mobiteli magic 6 pro i honor 200 nisu uopće usporedivi, od materijala izrade, zaštite stakla, ekrana, kamere, senzora, ništa nemaju isto, kao i nadogradnje koje će nekoliko godina trajati duže na magic 6 pro. A i ono što misliš da je isto, kao memorija recimo, nije isto. Ajd nešto je bolji honor 200 pro, ali opet ni blizu nije.
Ljudi odete na gsmarena stranicu odaberete Honor magic 6 pro, ispod kliknete na compare, kao model za usporedbu odaberete Honor 200 i vidite tko je u pravu i dajte mi još koji minus ;)

I glavna stvar sad zaključite koji je jeftiniji kroz duži period, honor 200 za 500 eura koji vjv. neće uopće dobit nadogradnju na novi android ili honor magic 6 pro koji će dobiti ČAK četiri android nadogradnje. I ti ćeš kupujući jeftiniji kroz godine platiti više zato što ćeš morati kupovati češće mobitele a konstantno ćeš imati lošiji mobitel. I tako još i dodatno zagađuješ zato što kupuješ više smeća umjesto da odabireš kvalitetu koja traje duže. I također mali crnci rudare više da bi ti kupovao češće jeftiniji mobitel. Štivo staro 15 godina i kako kapitalizam funkcionira ne kužite.

Lijep pozdrav 🖖

 Kolega, ja sam odgovorio kolegi koji je tražio mob do 500 eura.

Nigdje nisam usporedio Honor 200 sa Magic 6

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moje isprike @Zuper, zbunjujuće je s mobitela.
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ajd mi pomognite potrošiti (baciti) novce (moguće u vjetar). Sad koristim skoro pa tri godine S21 sa 128GB. Non stop je uparen s Galaxy Watch 5 satom i kad sjednem u auto odmah se pali Android Auto. Baterija izdura čitav dan korištenja, ali ako se vozim na nekoj duljoj relaciji, recimo 200-300km, pa mob vrti mjuzu i navigaciju, teorije nema da izdura dan osim ako ga ne držim na punjaču. Vjerojatno ne bi ni vožnju izdurao. Inače aplikacije lete, apsolutno nikakvih primjedbi na fluidnost i "korisničko iskustvo" s aplikacijama. Problem 1: 128GB mi je postalo pretijesno, prebacio sam sav video s moba na hard, deinstalirao sve nepotrebne aplikacije i pazim sad što trpam gore, znači nemam više komocije s memorijskim prostorom iako se nekako snalazim. Problem 2: baterija, htio bih da ipak dulje drži. Problem 3: ni jedan od velikih mobova mi neće stati u postojeće džepove jakni i torbica, morao bih mijenjati stvari po tom pitanju ali nije da je to sad baš presudno i da se nekako ne bih snašao. Znači htio bih ostati u Samsungovom ekosistemu radi sata (Samsung Health i ogroman history podataka koje sam do sada skupio na Samsungovim uređajima), ali i navike jer koristim samo njihove mobove već desetljeće i više. Ne igram igre, čak ne koristim 5G jer mi je i 4G uvrh glave za sve što trebam, ne fotkam s mobom ništa posebno, video snimim par puta godišnje 10-20-30s onak bezveze da nešto ovjekovječim. Znači nisam content creator. I kaj sad kupiti? Gledam ono kaj mi je relativno jednostavno dostupno i čega se nađe i po oglasnicima novo zapakirano. Opcije na koje sam se sveo su S24 256GB, S24+ 256GB, S24 Ultra 256GB, S24 Ultra 512GB, A55 256GB. Vrtio sam ih prekjučer sve u rukama, S24+ mi nekako najbolje leži i zgleda, Ultra je cigletina totalna i pika šaku već i nakon par sekundi držanja, obični S24 je isto ok ali to mi je malo bed opet uzimati radi male baterije, A55 da ima USB 3 i brži flash uzeo bih ga odmah. Ne znam kaj da radim? Da čekam S25 Ultra koja bi trebala biti ipak malo zaobljenija? Nije da se sad još uvijek ne snalazim sa S21, ali ono... Ići odmah na 512GB? Sve baciti u vodu i kupiti neki iPhone i neki njihov sat te opet pokupovati gomilu aplikacija? Pa ako ima ko kakvu pametnu na ovu temu... Lova nije toliko problem, ali definitivno mi se ne bacaju (pre)veliki novci na mobitel ako baš nije nužno.

4 S24 256GB
0 S24+ 256GB
1 S24 Ultra 256GB
1 S24 Ultra 512GB
0 A55 256GB
0 S23 Ultra 256GB ???
0 migracija na iPhone i novi sat
1 ostati na S21 još neko vrijeme
Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 12:14 (deckard).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zasto s23 ultra ne probas ili 23+? Jeftiniji su a ako gledas A55 ne moze bit losiji od njega sigurno....
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jocommb kaže...
Zasto s23 ultra ne probas ili 23+? Jeftiniji su a ako gledas A55 ne moze bit losiji od njega sigurno....

Gledam i to, kad bi negdje uletjela neka dobra cijena... Ovo sad što površno nalazim je sve u rangu cijena S24+/ Ultra (novo trgovina/njuškalo, meni svejedno).

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 11:18 (deckard).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A to je... Cijenu drze dobro s s23+ i ultra jos uvijek... A da ne pricam o onim jos zapakiranim... A najgori su mi pacijenti koji "otvore samo da slikaju"...
VenAtoR#2231
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@deckard, prijatelj imao samsung s21, pa je prešao radi baterije na s23 (isto mu odgovara kompakt manji mob., ne želi velike), pa mu nedavno isto falilo prostora ima isto 125GB, ali i opet nije sw usrećio sa baterijom na S24. Onda kupi skupu memory card radi prostora, pa je popizdio što samsung ne podržava karticu (možda je trebao provjeriti prije kupnje) . I sad cilja na sony koji još uvijek proizvodi te male dimenzije mobitela a također ne blokira memorijske kartice kao dodatni prostor. Isto ima samsung sat na ruci.

Ako se odlučiš na samsung s24 provjeri prije kupnje kako se ponaša sa Android Auto aplikacijom u tvom autu, već su trojica na ovom forumu kukala da imaju problema sa Google maps u autu, blokira, smrzava se, kažu neupotrebljiva.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 11:31 (ajimerej).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Što se tiče android auta, tu bih rekao da je problem do auta i njegovog softwarea, nego do mobitela.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

"trojica kukala" a 133-ci radi bez beda. i naravno problem je u samsungu/ x proizvođaču, a ne u softu auta. jeb*te logike.

 

deckard - ako si zadovoljan sa samsungom, onda nema smisla prelazit na nešto drugo, osim na novi model. s24 ultra ako uleti neka dobra cijena, u suportnom s23/23+ jer imaju SD soc koji je štedljiviji od exynosa, a jednako snažan.

kineze za te pare ne treba ni gledati.

Na ios je bez veze uletjeti a da ga prvo ne probaš, a ako se i zezneš,  ajfone je najlakše i najbrže preprodati.

 

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pero Dinamit kaže...

Što se tiče android auta, tu bih rekao da je problem do auta i njegovog softwarea, nego do mobitela.

I ja bih rekao, makar... Meni S21 sad radi besprijekorno na Corolli iz 2023, ali žično. Za bežično sam kupio AAWireless adapter i igrao se tjedan dana dok to sve skupa nisam ustabilio, u biti je trebalo uključiti jednu fix opciju u postavkama aplikacije adaptera jer se inače AA povremeno nije uključivao kod paljenja auta. No u radu nikad problema. Isto sam čitao svega i svačega o AA na raznoraznim autima i Samsungovim telefonima (i ne samo Samsungovim), no ako sad ovaj S21 a Androidom 14 dobro radi preko adaptera, pa ne znam što su točno mogli napraviti u S24 da to pokvare?

Deckard
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hornet_93 kaže...

deckard - ako si zadovoljan sa samsungom, onda nema smisla prelazit na nešto drugo, osim na novi model. s24 ultra ako uleti neka dobra cijena, u suportnom s23/23+ jer imaju SD soc koji je štedljiviji od exynosa, a jednako snažan.

Da, ovo što su ugurali Exynos 2400 na S24/+ mi je isto totalno bezveze, gledam usporedne testove baterija SD i Exynos modela, ono, 15-20% razlike, ne čini mi se baš malo .

Deckard
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel postoji razlika između A55 od 128GB i 256GB (osim naravno u veličini memorije).

Čini mi se da je netko negdje napisao da ima još nešto ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deckard kaže...
Pero Dinamit kaže...

Što se tiče android auta, tu bih rekao da je problem do auta i njegovog softwarea, nego do mobitela.

I ja bih rekao, makar... Meni S21 sad radi besprijekorno na Corolli iz 2023, ali žično. Za bežično sam kupio AAWireless adapter i igrao se tjedan dana dok to sve skupa nisam ustabilio, u biti je trebalo uključiti jednu fix opciju u postavkama aplikacije adaptera jer se inače AA povremeno nije uključivao kod paljenja auta. No u radu nikad problema. Isto sam čitao svega i svačega o AA na raznoraznim autima i Samsungovim telefonima (i ne samo Samsungovim), no ako sad ovaj S21 a Androidom 14 dobro radi preko adaptera, pa ne znam što su točno mogli napraviti u S24 da to pokvare?

 Opet, to je do auta i njegovih postavki. Meni AA ne radi bežično na mojoj razini opreme, ali recimo najniža oprema ima tu mogućnost. Nema neke logike, ali tako su napravili. Do auta je to, nije do mobitela. Moguće da je različita verzija AA (ili samog androida) pa se tu negdje kolje, tko će ga znati više.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice