OnePlus One - Review

poruka: 6
|
čitano: 5.949
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
OnePlus One - Review

Pozdrav.

 

Početkom 4. mjeseca počeo sam pratiti novu kinesku firmu u razvoju OnePlus, najavivši svoj model One iz milja nazvan "flagship killer". Najavljene specifikacije stvarno su bile obečavajuće: 2.5 ghz quad core Snapdragon 801, 3gb rama, 5.5" ekran, 13mpx kamera, 16/64gb interne memorije i custom rom CM11S. Pogotovo jer je najavljena cijena za modele bila 299/349$ (16/64gb). Tada su objavili da je cijena niska jer uređaj neće biti dostupan u dućanu, nego samo putem web shopa, i da sljedeće dvije godine ne ciljaju na zaradu nego na stvaranje kvalitetnog brenda. To naravno ne bi bilo moguće bez male pomoći starijeg brata OPPO-a. Njihov model je vrlo sličan OPPO-vom Find 7, samo osjetno jeftiniji. Također su objavili da će u početku uređaj biti moguće dobiti samo putem pozivnica koje će dijelit na forumu i društvenim mrežama raznim oblicima natječaja. Iako se može naručiti od bilo kuda, 16 država u koje dostavljaju su: SAD, Švedska, Danska, Nizozemska, UK, Španjolska, Njemačka, Francuska, Italija, Finska, Belgija, Austrija, Kanada, Hong Kong, Tajvan, Portugal. Krajem 4. mjeseca su napravili natječaj "Smash the Past" gdje su odabrali 100 najboljih  načina razbijanja svog flagshipa, ali su na kraju pobjednici mogli odlučiti da li žele razbiti svoj mobitel ili ga donirati organizaciji medicmobile.org. Nakon toga su pomalo počeli sa puštanjem pozivnica, ali to je bilo nedovoljno zato što je u vrlo kratkom roku broj ljudi na forumu narastao na brojku od 40k ljudi. Da skratim ja sam svoju pozivnicu uspio dobiti u natječaju za svjetsko prventsvo kada sam pogodio da će Nizozemska rasturiti Meksiko. Pozivnice sada idu isključivo za model od 64 gb u crnoj boji jer su ljudi iskazali interes za 64 gb. 

 

Narudžba

Mobitel sam naručio sa njihove stranice. Pozivnicu sam dobio 1.7, mobitel sam naručio 2.7 i dostavljen je u Austriju kod prijatelja 15.7. Postoje dvije opcije dostave, obična i brza. Cijena je bila 10€/20€. Sada se cijena dostave snizila. Sve skupa me ispalo 309€, mobitel 299€ i 10€ dostave. Na tu cijenu se ne plaća PDV jer ide iz europskog skladišta. Prijatelj mi ga je dalje proslijedio poštom. 

 

Specifikacije

 

Dimensions: 152.9 x 75.9 x 8.9 mm

Weight: 5.71 ounces (162 g)

Operating System: CyanogenMod 11S based on Android 4.4

CPU: Qualcomm© Snapdragon™ 801 processor with 2.5GHz Quad-core CPUs

GPU: Adreno 330, 578MHz

RAM: 3 GB LP-DDR3, 1866MHz

Storage: 16/64 GB eMMC 5.0, available capacity varies

Size: 5.5 inch JDI

Resolution: 1080p Full HD (1920 x 1080 pixels), 401 PPI

Sensor: 13 Megapixel - Sony Exmor IMX 214

Front Camera: 5 Megapixel - Distortion free

Connectivity

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz

WCDMA: Bands: 1/2/4/5/8

LTE: Bands: 1/3/4/7/17/38/40

Speakers: Bottom Facing Dual Speakers

Microphones: Tri-microphone with noise cancellation

Buttons: Power Button, Volume Rockers, Capacitive / On-screen buttons

Battery: Embedded rechargeable 3100 mAh LiPo battery

 

Detaljnije

 

Verzije

Postoje dvije verzije, internacionalna i kineska. Internacionalna je 16gb bijela boja i 64gb crna boja, a kineske su svi modeli u crnoj ili bijeloj. Glavna razlika je u tome što je na internacionalnoj verziji CM11S i ta verzija podržava par LTE verzija koje se koriste u Americi, ali niti jedna ne podržava LTE frekvencije 800mhz, a na kineskoj je instaliran Color OS. Kineske verzije je moguće naručiti preko raznih kineskih web shopova i Mobicitya uz nešto višu cijenu gdje nude da oni flashaju CM11S.

 

Pakiranje

Pakiranje je jednostavno, ali već sama kutija daje dojam da se radi o premium uređaju. Iz crvene kutije izlazi bijela kutija u kojoj se nalazi mobitel, usb kabl i privjesak za ključeve koji kada se izvadi služi za izbacivanje utora za micro sim karticu. U manjoj kutiji se nalazi punjač.

 

Dizajn

Prednja strana jako sliči na OPPO Find 7. Okvir je rađen od aluminija, a zadnja strana je 100% poly-carbonate sa "sandstone black" teksturom. Stražnja strana je hrapava, nešto slično kao pijesak ili mekani šmirgl papir i daje dobar osjećaj kada mobitel leži u ruci, iako je poveći ne može baš lako ispasti iz ruke. Mala zakrivljenost stražnje strane olakšava držanje. S lijeve strane se nalaze volume tipke, a s desne strane je lock button. Tipke su dobro pozicionirane, lako dohvatljive, nalaze se 2/3 dužine mobitela. S gornje strane se nalazi utor za slušalice što je po meni jedina ozbiljnija mana kod dizajna. S donje strane se nalaze dual zvučnici, a na zaslonu je moguće odabrati da li će se koristiti kapacitivne ili on-screen tipke. Druga manja mana je što je svjetlina kapacitivnih tipki slaba, pod malo jačim suncem su nevidljive. Ja koristim kapacitivne i to me ne smeta.

 

Zaslon

Zaslon je IPS Full HD, sa 401 PPI. Slike su oštre i nemam nikakvih zamjerki. Što se tiče boja ekran malo vuče na žutkastu (topliju) boju koja bi trebala olakšati čitanje na teksta na bijelim pozadinama, ali moguće je i ručno podesiti postavke da bude bjelji. Najavili su u sljedećem softwareskom updejtu da će napraviti profil da se to ne mora ručno podešavati. Neki korisnici su rekli da vide sitnu žutu crtu na dnu ekrana, ali ja ne vidim ništa. 

 

Dimenzije

Zaslon je dimenzija 5,5" i s obzirom da sam prije imao S2 bio sam skeptičan da će mi mobitel biti prevelik, ali već nakon 10 minuta sam se naviknuo na veličinu. Iako nemam baš prevelike ruke mogu baratit njime jednom rukom bez nekih većih problema. Također sam se dvoumio između g2 i OPO-a, ali mislim da nije prevelika razlika pa sam se odlučio za OPO.

 

Kamera

Kameru još nisam imao prilike bolje isprobati. Par slika koje sam opalio stražnjom kamerom mi se čine oke, a niti prednja od 5mpx nije loša. Za dan dva ću updejtat slike i video. Blic je okej. ali mi se čini da je žutkast i malo slabiji od onog na S2. Aplikacija je solidna, nema neke specijalne opcije, ali obavlja svoj posao. Ima opciju live prikaza efekata slajdanjem prstom gore/dolje.

 

Povezivost

Mobitel ima dual band wifi, solidno hvata signala, nisam imao nikakvih problema. Kvaliteta poziva odlična, ja čujem razgovjetno osobu s druge strane i ona mene čuje, jedino bi moglo biti malo glasnije, ali će to biti riješeno sljedećim updejtom. Što se tiče 3g-a brzine su dobre, prije na S2 nisam mogao preći 5,6 mbit-a, dok sam sada bez problema došao na 14, iako mi nije jasno kako sam to uspio kada bonbon ima ograničenje do 7,2 mbita. Tu su i dva speedtesta, jedan iz centra Zagreba, drugi sa okretišta Ljubljanice.

 

Baterija

Baterija od 3100mah omogućava nesmetano korištenje zahtjevnijim korisnicima tijekom cijelog dana bez potrebe za punjenjem. Ja nisam uspio napraviti previše ciklusa pražnjenja da bih mogao reći detaljno koliko bi točno mogla trajati, ali mislim da bi mogla 2 dana normalnog korištenja. U srijedu popodne oko 6 sam ga upalio, bio je na 70% i tek u četvrtak oko ponoći na 10% sam ga stavio puniti. Baterija nije zamjenjiva, bar ne kao na drugim mobitelima.

 

Brzina

Hardware odlično radi u kombinaciji sa softwareom. Mobitel radi fluidno, doslovno leti, što se i očekuje od flagshipa. Još nisam uspio isprobati neke zahtjevnije igrice, ali budem to kroz dan dva. Mislim da tu ne trebam ništa posebno opisivati, stavit ću antutu benchmark.

 

Zvučnik i slušalice

Zvučnici su jedni od jačih koje sam čuo, a koliko sam vidio testove na internetu i najglasniji. Nema baš nekog basa, ali se čisto čuje. Koristio sam stock slušalice za s3 mini i solidno se čuje. Uz pomoć equalizera se mogu dobiti jako dobri rezultati.

 

Software

CM11S je baziran na androidu 4.4.2 Kitkat. Nudi dosta opcija personaliziranja, ima vlastitu aplikaciju za odabir tema gdje je moguće promijeniti icone, wallpapere, fontove, boot animaciju i sl. Moguće je instalirati npr samo fontove ili ikone neke druge teme, a ostalo ostaviti kako je bilo. Postoji opcija otključavanja kao i na G2 double tapom, paljenje kamere ili ledice na zaključanom zaslonu crtanjem O ili V. Pomoću posebnog equalizera je moguće podesiti neke napredne opcije i isto tako definirati da li se odnosi na zvučnike, slušalice, bluetooth, wifi ili usb. Dobra stvar je što podržavaju promjenu roma i na njihovom forumu su dostupni romovi poput: Paraonida, SlimKat, Pacmana, stock AOSP, itd. Ali još uvijek CM11S nije savršen i postoje neki bugovi, npr double tap zna nekad otključati mobitel dok je u džepu, sporo okretanje ekrana neće okrenuti orijentaciju u landscape, ali radi se na otklanjanju takvih bugova. Najavljena je i nadogradnja na Android L do 90 dana od izlaska finalne verzije.

 

Garancija

Garancija za Europu je 2 godine, dok za ostatak 1 godinu. To uključuje slanje i popravak. Postoji mogućnost vraćanja uređaja u roku od 14 dana bez nekog posebnog razloga i oni nude povrat novca, ali korisnik mora platiti slanje i ne dobiva povrat za shipping. Rootanjem se ne gubi garancija dok god se ne overclocka ili undervolta.

 

Zaključak

Iako sam bio skeptičan veličinom i time što je start up kinez, mobitel me oduševio. Kvaliteta izrade, fluidnost i brzina, software i naravno pristupačna cijena ga čine po mome mišljenju best buyom. Definitivno može stajati uz bok S5, M8 ili G3 i to za duplo manje novce. Za sada je kupnja moguća samo uz pozivnicu, ali u zadnje vrijeme dosta pozivnica se dijeli po njihovom forumu jer svatko tko kupi mobitel nakon određenog vremena dobije 3 pozivnice za prosljediti dalje.

 

Prednosti

  • brzina (procesor i rami)
  • CM11S
  • baterija
  • dimenzije
  • dizajn
  • podrška romova

 

Nedostaci

  • nema zamjenjivu baterija
  • nema sd utor (za mene nije jer su mi 64 gb dovoljna)
  • nema FM radio
  • nema dodatne opreme poput slušalica
  • položaj utora za slušalice
  • kupnja uz invite

 

Kroz par dana ću probati updejtati trajanje baterije, slike sa kamera i ako se sjetim još nečega.

 

Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte. {#}  Naručio sam za njega i cover. Tu je link.

 

Evo i linka na njihovom forumu za sve sa balkana.

 

 

 

 

 

 

Kutija od mobitela i punjača Kutija od mobitela i punjača
Zagreb centar Zagreb centar
Zagreb Ljubljanica Zagreb Ljubljanica
Baterija 1 Baterija 1
Baterija 2 Baterija 2
Antutu Antutu
Sandstone black Sandstone black
Zaslon Zaslon
Maska Maska
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 10:39 (skyline91).
 
35 0 hvala 25
10 godina
neaktivan
offline
OnePlus One - Review

Dobra recenzija, kolega ! {#}

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus One - Review

Baterija nakon par ciklusa punjenja. 

 

 

Baterija Baterija
Screen on time Screen on time
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus One - Review

Par slika sa automatskim postavkama.

 

Album

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OnePlus One - Review
Baš lijepo, ja sam dobio pozivnicu, no nisam dugo gledao mail i tako je propustio. Danas koliko sam čuo više nije potrebna pozivnica, no peh mi je to što nema kod nas kupiti pa bi morao u Austriju. Da se ovdje prodaje cijena bi bila minimalno 3000 kuna, ako ne i više.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus One - Review
SRLETRON kaže...
Baš lijepo, ja sam dobio pozivnicu, no nisam dugo gledao mail i tako je propustio. Danas koliko sam čuo više nije potrebna pozivnica, no peh mi je to što nema kod nas kupiti pa bi morao u Austriju. Da se ovdje prodaje cijena bi bila minimalno 3000 kuna, ako ne i više.

Još uvijek je potrebna pozivnica. Od sljedećeg mjeseca bi trebali krenuti sa pre-orderima.

 

Ne moraš u Austriju. Možeš odabrati državu dostave Njemačku i onda preko mailboxde.com proslijediti na svoju adresu u Hrvatsku. I opet te ispadne jeftinije nego sa Wow-a.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice