Nokia 5800 Cooked FW by Dome

poruka: 40
|
čitano: 19.462
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5800 Cooked FW by Dome
DommY kaže...

nazalost neam pojma, nisam se bavio sa tako necim.

taj def ring mod, di se mjenja koji ce profil defaultan ?

Def ring ton služi za ubacit proizvoljne profile.

 

DommY kaže...

a ovaj mod za kameru on ti poboljsa kameru i to je to, koliko ja znam ne smanjuje velicinu il sta vec.

Čitao sam na DM-u da smanji kompresiju slike pa slika bude veća (oko 1-2 MB).

 

Ipak ovo nije konačna verzija, imam par grešaka:

-Profili osim imena imaju upaljene tonove tipki u 2 profila gdje to nisam želio

-Fring se ne može spojit, izgleda da imam grešku u postavkama (do ubacivanja postavki je radio)

 

Edit:

Profile sam rješio tako da sam u Z:\C_private\10202be9\persist\ stavio 101f8798.cre i u ScriptInit naredbu da kopira u C:\Private\10202be9\persist\ Suhi test (ručno kopiranje s memorijske nakon izmjene profila) radi, pa će valjda radit i u CFW-u. Ako uspije, može se iskoristiti i za ostale postavke. Edit: Ipak ne radi - ScriptInit ignorira persists\*.cre fileove.

Fring sam na kraju uspio rješit. Ide na sistem sve ili ništa (ako nema sve filove s postavkama, uzima default), pa sam se odlogirao i kopirao cijeli folder s postavkama.

 

Složio sam sad nadam se konačnu verziju. Otvoriti ću ipak novu temu da tu više ne spamam.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 1:47 (MrBlc).
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Cooked FW by Dome

Ova poboljšavanja kvalitete kamere su priče za malu djecu..

Nemoraš se s tim niti truditi.

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
offline
Nokia 5800 Cooked FW by Dome

VAZNO!!

POSTOVI updateani

izdana nova verzija cfw-a v2.0

download link u 1. postu!!

Zelim OC-ati procesor, ako mi neko moze pomoc nek se javi na PP jer mi je to novo i prvi put biradio.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 Cooked FW by Dome
DommY kaže...

TUTORIAL - KAKO FLASHATI 5800

Priprema

  1. Skinite NAVIFIRM - program pomocu kojega skinete file-ove od fw-a, mozete skinuti za bilo koji product code!
  2. Skinite i instalirajte JAF - program za flashanje
  3. Skinite i instalirajte Nokia PC Suite

 

Flashanje

   1. Kopirajte cijeli firmware u : "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\"
   2. Otvorite OGM_JAF_PKEY_Emulator_v3.exe
   3. Clicknike GO
   4. Pojavit ce vam se error "BOX DRIVER NOT INSTALLED", samo kliknite ok i otvorit ce vam se program.
   5. Kliknite na karticu BB5
   6. Oznacite: Manual flash, Dead USB, Normal mode i USE INI te nadite svoj mob na listi.
   7. Vidjet cete da su MCU, PPM, CNT i APE VARIANT postale zelene.
   8. Sada UGASITE MOBITEL i onda kliknite flash tipku, ako vas nesto pita samo stavite yes.
   9. Kada stisnete Flash, dolje ce vam pisat "press power ON NOW" PRETISNITE, nemojte drzati tipku na mobu za upaliti mob, znaci samo pritisnite i flashanje ce krenut.
  10. Kada flash zavrsi dole ce vam pisati Done! kada tu poruku vidite mozete odspojit mob i pogasit JAF. Uspjesno ste flashali mob! Uzivajte :D

meni nema onih 6 ili 7 datoteka imam samo 3 i nece da mi pokrene flashanje :/
pomoc

15 godina
offline
Nokia 5800 Cooked FW by Dome

Pozdrav. Evo i ja sam nabavio nokiu 5800xm i instalirao cfw SYMBIAN^3 v6.1 Sve izgleda odlicno i radi odlicno. Ali moze li mi neki znalac reci moze li se tu baciti hrvatski jezik za pisanje. Ne treba mi za telefon ali za t9 mi treba jer ga koristim. Hvala u naprijed.

 


Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 15:30 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 Cooked FW by Dome
nisi instalirao symbian3 nego lagano modani c6 cfw.
2.854 Posts! And counting...
15 godina
offline
Re: Nokia 5800 Cooked FW by Dome

Znam to ali znas li kako tu ubacit hrvatski za pisanje?

15 godina
offline
Nokia 5800 Cooked FW by Dome

@acornoje

pa idi u opcije, pa jezik pisanja, tako nesto ide neznam napamet! trazi malo!

 

@majstorSZ

ima samo 3 da, ove druge si ti skini pomocu navifirma!

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia 5800 Cooked FW by Dome

Ma nema u mobu stari. Nisam noob. Koristim symbian vec 10 godina. Mislio sam kako ubacit hrvatski u firmware.

15 godina
offline
Re: Nokia 5800 Cooked FW by Dome
acarnoje kaže...

Ma nema u mobu stari. Nisam noob. Koristim symbian vec 10 godina. Mislio sam kako ubacit hrvatski u firmware.

a to je malo teže..ja to ne radim vec dugo vremena..al ima dosta zahebancije..ako hoces naucit, imas na daily mobile forumu tamo sam i ja naucio..samo sam zaboravio.

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice