"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.386
|
čitano: 6.102.176
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...


Naručen s Coolicool s poreznim osiguranjem (cca 184 $ ukupno) oko 6.6., nakon carine dostavljen 3.7.

 A jesi morao plaćati dodatnih 25$ za poštarinu jer si iz smrdljive Hrvacke?

 

Jer su neki forumaši uzimali mobitele s njihove stranice, pa im nakon 3 dana kažu "e, vi živite na udaljenoj lokaciji, na svemirskoj postaji pa ako želite mobitel platite još 25$"

Can't find a better Jam!
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tih dodatnih cca 27$ plaćaš samo ako uzimaš iz njihovog EU skladišta - ja sam uzeo iz Kine, s osiguranjem od poreza (13 $), ali ću dobiti natrag 45 $ PDV-a koje sam platio državi. I BTW, ne kažu to nakon 3 dana već to piše velikim crvenim slovima na stranici ispod svakog uređaja koji dolazi iz EU skladišta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 16:48 (frulex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

>>Elephone P5000, 205g.,..

 

Vec po speckama pise da je tezak (GearBest 199g - ok, 6g simo-tamo).

 

Vise me zanima traje li ta teska baterija s nominalnih 5350 mAh stvarno (citiranih) 4 dana?

Fingerprint - radi li upotrebljivo?

 

Pitam zbog iskustva s P3000 MT7320 - tamo 3150 mAh baterija tesko traje vise od dva dana, a Fingerprintu treba prstom povuci vise puta.

 

Inace, slicna, generalno pozitivna iskustva (radi out-of-the-box, nema kineskih aplikacija, nisu potrebne custom ROM instalacije) imam s navedenim P3000 te P6000 - uostalom picky kakav jesam, ne bih narucivao drugog da s prvim nisam bio zadovoljan price/performance.

 

Dapace, P6000 su upgrade-ali na Lollipop - iako ne OTA (za kupce koji su kupili s KitKatom). Sad najavljuju sluzbenu desktop aplikaciju za upgrade, mozda ce i P5000 dobiti L.

 

Nj. modele treba kupovati samo kad su vec dulje na trzistu i za koje se na Internetu mogu naci iskustva stvarnih korisnika; doduse po tom nacelu trebalo bi i inace kupovati...

 

Ne kojekakve 'most worth' admiralske brodove, s pretprodaje, za koje se ne zna ni kad ce ih poceti lifrati ni kakve ce konacne specifikacije nositi - da ne spominjemo sto ce i kako raditi. Npr. P7000, P8000, VowNey, P9000, P10000, sve 'flagship' modeli koji su bili, jesu ili ce doci na pre-order od travnja do listopada o.g ;(

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

JIAYU S3 Advance RAM 3GB ROM 16GB 4G FDD LTE MTK6752 64-bit Octa Core SmartPhone Android4.4 5.5 Inch 1080P IPS FHD 13MP 3000mAh.........Molio bih za mišljenje i pomoć jer do sada nisam kupovao kod kineza.

 

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
igra333 kaže...

JIAYU S3 Advance RAM 3GB ROM 16GB 4G FDD LTE MTK6752 64-bit Octa Core SmartPhone Android4.4 5.5 Inch 1080P IPS FHD 13MP 3000mAh.........Molio bih za mišljenje i pomoć jer do sada nisam kupovao kod kineza.

 

 dobar mobitel, dosta članova sa foruma ga ima i zadovoljni su sa njime

16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vrijedi li ta razlika od 40$ više za  JIAYU S3 3gb u odnosu na Lenovo K3 note?

 

i kako to da na jednom reviewu K3 note ima npr. 46k na antutu, dok na drugome 36k itd... od čega ovise te oscilacije?

Can't find a better Jam!
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

napokon naručen Lenovo K3 Note sa minideal-a sa španjolskog skladišta

 

javim dojmove kad stigne...

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2015 8:54 (jura).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jura kaže...

napokon naručen Lenovo K3 Note sa minideal-a sa španjolskog skladišta

 

javim dojmove kad stigne...

 dali sam dobro shvatio da treba dodati 10$ za shipping "other EU country" ?

Kod njih je znači 199 $

God save flat rate
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok Jura!

 

Nakon velike dileme (jiayu vs lenovo), evo i ja sam kupio K3 note iz istog skladista (u nedjelju 05.07). Cekam da mi posalju tracking num. Nadam se da ce uskoro stici...

 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
juchinio kaže...
jura kaže...

napokon naručen Lenovo K3 Note sa minideal-a sa španjolskog skladišta

 

javim dojmove kad stigne...

 dali sam dobro shvatio da treba dodati 10$ za shipping "other EU country" ?

Kod njih je znači 199 $

 Da, dobro si shvatio :)

Bene docet, qui bene distinguit.
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

da, konacna cijena je 199$

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mikulaa kaže...

Bok Jura!

 

Nakon velike dileme (jiayu vs lenovo), evo i ja sam kupio K3 note iz istog skladista (u nedjelju 05.07). Cekam da mi posalju tracking num. Nadam se da ce uskoro stici...

 

 ma i ja sam imal istu dilemu i ipak uzel lenovo, samo se nadam da ne budemo dugo čekali da nam stigne.mislim da je napisal lik da je maksimum nekih 10 dana.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Korisnici Meize :)

Nakon toliko cekanja i biranja telefona ovih dana cu vjerovatno naruciti MEIZU MX5. Telefon je fantastican, vec postoji nekoliko reviewa na kojima su korisnici prezadovoljni sa njim. Ali imam jedno pitanje, da li postoji neki FORUM gde su glavnom svi korisnici Meizue gde bih mogao postaviti pitanje i dobiti odgovor. To je mnogo bitno jer koji god sam problem imao sa Xiaomi-em na forumu bih dobio odgovor, il bi mi odgovorio moderator il neko od korisnika.

kiki
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
wave90 kaže...

Korisnici Meize :)

Nakon toliko cekanja i biranja telefona ovih dana cu vjerovatno naruciti MEIZU MX5. Telefon je fantastican, vec postoji nekoliko reviewa na kojima su korisnici prezadovoljni sa njim. Ali imam jedno pitanje, da li postoji neki FORUM gde su glavnom svi korisnici Meizue gde bih mogao postaviti pitanje i dobiti odgovor. To je mnogo bitno jer koji god sam problem imao sa Xiaomi-em na forumu bih dobio odgovor, il bi mi odgovorio moderator il neko od korisnika.

 Mislim da meizu nema takve fanove kao xiaomi i da je pomoć community-a manja nego kod xiaomi-a. To je još telefon koji nije skroz provjeren, rađe malo pričekaj da se vide cjelokupni dojmovi, da bugovi isplivaju na vidjelo itd..

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2015 11:53 (molnyi).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
molnyi kaže...
wave90 kaže...

Korisnici Meize :)

Nakon toliko cekanja i biranja telefona ovih dana cu vjerovatno naruciti MEIZU MX5. Telefon je fantastican, vec postoji nekoliko reviewa na kojima su korisnici prezadovoljni sa njim. Ali imam jedno pitanje, da li postoji neki FORUM gde su glavnom svi korisnici Meizue gde bih mogao postaviti pitanje i dobiti odgovor. To je mnogo bitno jer koji god sam problem imao sa Xiaomi-em na forumu bih dobio odgovor, il bi mi odgovorio moderator il neko od korisnika.

 Mislim da meizu nema takve fanove kao xiaomi i da je pomoć community-a manja nego kod xiaomi-a. To je još telefon koji nije skroz provjeren, rađe malo pričekaj da se vide cjelokupni dojmovi, da bugovi isplivaju na vidjelo itd..

 

Citajuci iskustva korisnika sa MX4, MX4 PRO, su prezadovoljni, dobije se neki bug ali se to popravi updatom. Zbog nekih drugih stvari bih volio forum, zbog nekih dodataka koje se radu modofikovanjem nekih fajlova, ispravljane bugova, i dodatnih novih roomova. Ipak mnogo je bolje sa forumom nego bez njega. Pa da li postoji neki forum na engleskom il na kineskom pa cu prevodit preko google translatora. :/

kiki
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima!

Gledao sam po forumu i tražio podatke o ovom Lenovu međutim ima nešto ali starijeg izdanja.

Dakle, kako se Vama, kud i kamo većim znalcima od mene, čini slijedeći uređaj:

http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-lenovo-a8-a806-white-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

 

Dakle plan je taj neki cjenovni rang, EU warehouse da se ne mučim sa "našima", rang 2gb ram, 16gb rom...

Mislite da je dobra kupnja?

Iskustva sa tim webshopom?

 

Cijenim savjete, hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam bas koliko je sretno rjesenje uzimati telefon sa realno prevazidjenim MTK6592 procesorom? Taj procesor je dobar i brz, ali prilicno trosi bateriju.

Ne kazem da ces imati problema sa njim, ali realno kupujes telefon koji ima hardver od prije jedno godinu dana...gledaj uzeti nesto sa 64-bit tehnologijom, dobijes istu ili bolju brzinu nego na recimo 6592 procesoru a pri tome trosis 30% manje energije.

U rangu do 200$ bestbuy su po meni Lenovo K3Note, Jiayu S3, Asus Zenfone 2 (nemam osobno iskustvo s njima li ga dosta ljudi uzima i kazu da su zadovoljni)...

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dodaj na listu i Meizu m1 note

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zgf kaže...

>>Elephone P5000, 205g.,..

 

Vec po speckama pise da je tezak (GearBest 199g - ok, 6g simo-tamo).

 

Vise me zanima traje li ta teska baterija s nominalnih 5350 mAh stvarno (citiranih) 4 dana?

Fingerprint - radi li upotrebljivo?

 

 Da, izvagao sam ga, zato 205 g   Za bateriju ne znam kakva će biti u praksi, valjda će nekaj i držati s takvim akumulatorom, a za Fingerprint sam već napisao da je odradio 10 od 10 pokušaja otključavanja uspješno, dalje nisam isprobavao...

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wolf79 kaže...

Ne znam bas koliko je sretno rjesenje uzimati telefon sa realno prevazidjenim MTK6592 procesorom? Taj procesor je dobar i brz, ali prilicno trosi bateriju.

Ne kazem da ces imati problema sa njim, ali realno kupujes telefon koji ima hardver od prije jedno godinu dana...gledaj uzeti nesto sa 64-bit tehnologijom, dobijes istu ili bolju brzinu nego na recimo 6592 procesoru a pri tome trosis 30% manje energije.

U rangu do 200$ bestbuy su po meni Lenovo K3Note, Jiayu S3, Asus Zenfone 2 (nemam osobno iskustvo s njima li ga dosta ljudi uzima i kazu da su zadovoljni)...

molnyi kaže...

Dodaj na listu i Meizu m1 note

 ...imam samo nekoliko uvjeta koji se ne poklapaju sa navedenim prijedlozima na kojima zahvaljujem:

1. da je do 5"

2. da je onako "oku ugodan" ...pst! kupujem za ženu :-)

3. Asus Zenfone 2 dosta je skuplji... barem koliko ja vidim

 

 

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio iz everbying k3 note 21,6,po trackingu mobitel stigao u Hrvatsku,nešto mi se to oteglo.Koliko dugo traje carinjenje.U petak stigao na odredište.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kome treba jako jeftin uređaj  - 5" Lenovo za 360 kn, akcija do sutra... LINK

Moj PC  
1 3 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lite kaže...

1. da je do 5"

2. da je onako "oku ugodan" ...pst! kupujem za ženu :-)

3. Asus Zenfone 2 dosta je skuplji... barem koliko ja vidim

 

 

 Onda je za tebe nešto tipa XIaomi mi4i ili ako želiš jeftinije onda xiaomi mi 2

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Asus Zenfone 2 ZE551ML , 2gb verzija. Ili Lenovo K3 note. I zašto baš taj? Ako može pomoć pri odabiru. Hvala :)

11 Asus Zenfone 2
5 Lenovo K3 note
De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema sanse da ce izgurati 4 dana, naravno ako ga normalno koristis - wifi + mobilni net, viber, surf, pozivi, sms i ostalosto svaki prosjecan korisnik radi svakodnevno. Ako ces ga drzat iskljucenog u ladici onda moze i 14 dana :)

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav ekipa, treba mi mala pomoć, specijalci sa minideala mi nisu poslali leather case za asus zenfon5, naravno uredno plaćeno, pa sad ne mogu naći za naručit original lc za fon, može mala pomoć, ako netko zna gdje kupiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

probaj ovdje.

Steam: charmander2005
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kroz dan-dva mi dolazi meizu m1 note pa napišem dojmove :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
2 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice