Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.392
|
čitano: 1.521.097
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nakon s23 ultre sam probao xiaomi 14 ultra i samsung s24 ultra.

Vratio sam se na s23 ultru nakon oba, s24u mi je cak i ok bio al jebiga volim 10x i zakrivljen ekran.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Preko 1000 slika okinuto zadnjih dana na putu i 99% njih je ispalo perfektno, kad sam prebacio i gledao na PC-u.

Stock kamera na Oneplus 12 - boje, detalji, u svim vremenskim uvjetima kamera je pokazala zube i odradila kako treba.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bas pikiram OP12, uzasno podcijenjen mob, a kamere su u rangu danasnjih flagsipa, S24U i ostale ekipe.

 

Za taj smartfon sam procitao najvise pozitivnih komentara, od recenzenata pa do korisnika, definitivno je pobjednik ove godine taj smartfon, al ujedno i prosao ispod radara vecini ljudi, odlicno izbalansiran mob uz jake adute koje ima a kupnja je bang for buck.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 16:17 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Nakon s23 ultre sam probao xiaomi 14 ultra i samsung s24 ultra.

Vratio sam se na s23 ultru nakon oba, s24u mi je cak i ok bio al jebiga volim 10x i zakrivljen ekran.

 

 

Ja opet nebi dao S24U upravo zbog fenomenalne 5X cam koja je vrhunska za macro sa minimalnom distancom fokusiranja od cca 20 cm a opet pokrije vrhunski raspon od 5-15X.

10X ce odraditi prakticki kao i S23U a preko toga je bolje ici na S23 Ultra.

Ja sebe nekako vise vidim sa odlicno pokrivenim zgusnutim fokalama od 1-10X.

 

Dolje su tri slike, prva je sa 5X i treca je sa 5X...ova treca je zoom 20X a na drugoj slici se vidi sa kolike udaljenosti je fotkana treca slika.

Baš ta svestranost 5X kamere da s njom mogu fotkati nesto iz neposredne blizine od 20 cm do npr. zgrada udaljenih cca 4 km (Unisove zgrade u Sarajevu, pogled sa Zute Tabije) mi cini ovu 5x jako pozeljnom...ako trebas portret, super je i za to.

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Bas pikiram OP12, uzasno podcijenjen mob, a kamere su u rangu danasnjih flagsipa, S24U i ostale ekipe.

 

Za taj smartfon sam procitao najvise pozitivnih komentara, od recenzenata pa do korisnika, definitivno je pobjednik ove godine taj smartfon, al ujedno i prosao ispod radara vecini ljudi, odlicno izbalansiran mob uz jake adute koje ima a kupnja je bang for buck.

 

 

 

 

Dobar je OP, pogotovo za tu cijenu.

Samo treba dobro provjeriti radi li sve.

Pisalo je i za U14 da neke stvari rade pa na kraju ipak nisu.

Sada pusem i na hladno i nisam bas siguran da cu se neko vrijeme odluciti za kineza, eventualno mozda neki Xiaomi global.

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Probao s24 ultra, nije za mene. 

S25 ultra se nadam 10x i zakrivljen ekran. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Probao s24 ultra, nije za mene. 

S25 ultra se nadam 10x i zakrivljen ekran. 

 

 

Ako tako bude ostajem na S24U. 🤣🤣🤣

4 godine
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Što se tiće noćne fotografije, par sa Oneplus 12 isto.

Kao što se vidi na slikama, ljudi u pokretu nisu zamućeni - sve automatika - što znaći okidać radi fenomenalno a izvori svjetlosti nemaju ružan halo efekat.

Isto, količina svjetla se može vidjeti koliko 1.4" senzor u njemu može upiti - zadnja slika sa hramom gdje je bilo 80% manje svijetlosti na sceni - znači, softver nije pretjerao, napravio dan na slici nego točno dovoljno.

(prva slika je bio pljusak)

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 17:52 (Mr.Inferno).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...

Što se tiće noćne fotografije, par sa Oneplus 12 isto.

Kao što se vidi na slikama, ljudi u pokretu nisu zamućeni - sve automatika - što znaći okidać radi fenomenalno a izvori svjetlosti nemaju ružan halo efekat.

Isto, količina svjetla se može vidjeti koliko 1.4" senzor u njemu može upiti - zadnja slika sa hramom gdje je bilo 80% manje svijetlosti na sceni - znači, softver nije pretjerao, napravio dan na slici nego točno dovoljno.

(prva slika je bio pljusak)

 Daj digni na flickr ode upload na forumu svaka fotka ko samsung a12

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ove dvije su sa Gcam.

Prva sa glavnom cam, druga sa 3X telefoto.

 Gdje si skinuo gcam koji radi dobro za s24 ultru? 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
domac5 kaže...
ocean77 kaže...

Ove dvije su sa Gcam.

Prva sa glavnom cam, druga sa 3X telefoto.

 Gdje si skinuo gcam koji radi dobro za s24 ultru? 

 

 

Na telegram grupi za S24 Ultra.

16 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže..

 

 

Dobar je OP, pogotovo za tu cijenu.

Samo treba dobro provjeriti radi li sve.

Pisalo je i za U14 da neke stvari rade pa na kraju ipak nisu.

Sada pusem i na hladno i nisam bas siguran da cu se neko vrijeme odluciti za kineza, eventualno mozda neki Xiaomi global.

 

 Mislim da cu uzet global verziju sa podrskom za esim i 2g.garancije. 

Imao 13Pro, razocaran sam baterijom, a hyperos mi nije htio jedan program pokrenut, forscan lite, dok moj stari oneplus nord 2 uredno pokrece tu aplikaciju, i cak mi je hyper os gutao bateriju, tak da, nije mi xiaomi ostavio dobar dojam, onaj 1" senzor je odlican, ali, kamera ne cini sve, baterija mi je ostavila gorak okus u ustima.

 

Oxygen OS je ispeglan, a i kolko citam, radi ko podmazan. 

 

Taj zakrivljeni ekran mi bas nije sjeo, al nije me to tolko smetalo kolko baterija.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo par fotki 10x sa s23 ultra, jebiga bas mi je draga ova leca.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

A evo i par nocnih sa s23u

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Slažem se sa x10 na S23U - jedina kamera vrijedna spomena i koja me oduševila, naravno dok ima svjetla. Jedino zbog nje sam imao gcam jer bi je mogao odabrati + astro mod u noćnim uvjetima i dalje se moglo uslikati nešto. Za Samsung Ultra seriju preporučam AGC verziju i skinite si AGC Toolkit sa Google trgovine, u njemu uz LUT fajlove imate i razne config ljudi koji ih razvijaju već jako dugo i znaju šta rade.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mr.Inferno 

 Ajd ak možeš, stavi još fotki na flickr il uploadaj, ovdje se teško može nekaj vidit. 

OP12 su dobrano nahvalili po pitanju kamera, očito je napravljen veliki pomak spram prošlogodišnjeg flagšipa OP11.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...

Slažem se sa x10 na S23U - jedina kamera vrijedna spomena i koja me oduševila, naravno dok ima svjetla. Jedino zbog nje sam imao gcam jer bi je mogao odabrati + astro mod u noćnim uvjetima i dalje se moglo uslikati nešto. Za Samsung Ultra seriju preporučam AGC verziju i skinite si AGC Toolkit sa Google trgovine, u njemu uz LUT fajlove imate i razne config ljudi koji ih razvijaju već jako dugo i znaju šta rade.

 

 

Za sto ti koristis tu od 10X?

Meni je ta kamera potpuno beskorisna, kada sam doma, radim i zivim svakodnevicu nemam sto fotkati s njom.

Trenutno sam na godisnjem i takodjer ne pronalazim svrhu osim uhvatiti sa plaze neki zanimljiv brod ili cruiser na pucini...ili neku dobru zensku ili guzu...ali to je onda vec scumbag zoom.🤣

Jucer fotkam malo familiju, uglavnom portreti, nesto malo plazu i za sve mi 10X preusko.

Hoces portret moras ili 3X ili 5X, probam 10X cisto da sebi pokusam objasniti vasu fascinaciju tom lecom i imam u kadru nos i oci...probam 3X...cak mi presirok kadar...stavim 5X...taman.

Sa 10X mogu jedino fotkati nepoznate ljude sa vece distance a to mi ne treba.

Mjesec, brodove i udaljene stvari isto ne vidim svrhu da fotkam.

Kao netko tko koristi prave fotice i objektive, takodjer nikada nisam vidio svrhu velikih zoom objektiva.

Čak i tu koristim prime objektive u rasponu od 28-90mm.

Svojevremeno sam uzeo objektiv 40-150mm koji je na m4/3 senzoru ekvivalent  80-300mm full framea i nasarafio sam ga svega 2 puta na aparat, nisam imao sto s njim fotkati.

Ovaj post nije kritika, vec sam znatizeljan za koju svrhu vam konkretno treba 10X osim ovog gore navedenog, dajte mi ideju sto da fotkam ostatak godisnjeg s tom fokalom.

Dolje su dva primjera...prva je 5X, druga je 10X...S24U odradi i 5 i 10X vrhunski ali 10X mi je 90% situacija preuska, moras se odaljavati...zato ne volim S23U,  imas 3X pa rupetinu i onda tek 10X...prevedeno u brojke to vam je 69mm pa skok na 230mm...izmedu nema nista, rupa!

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Mr.Inferno kaže...

Slažem se sa x10 na S23U - jedina kamera vrijedna spomena i koja me oduševila, naravno dok ima svjetla. Jedino zbog nje sam imao gcam jer bi je mogao odabrati + astro mod u noćnim uvjetima i dalje se moglo uslikati nešto. Za Samsung Ultra seriju preporučam AGC verziju i skinite si AGC Toolkit sa Google trgovine, u njemu uz LUT fajlove imate i razne config ljudi koji ih razvijaju već jako dugo i znaju šta rade.

 

 

Za sto ti koristis tu od 10X?

Meni je ta kamera potpuno beskorisna, kada sam doma, radim i zivim svakodnevicu nemam sto fotkati s njom.

Trenutno sam na godisnjem i takodjer ne pronalazim svrhu osim uhvatiti sa plaze neki zanimljiv brod ili cruiser na pucini...ili neku dobru zensku ili guzu...ali to je onda vec scumbag zoom.🤣

Jucer fotkam malo familiju, uglavnom portreti, nesto malo plazu i za sve mi 10X preusko.

Hoces portret moras ili 3X ili 5X, probam 10X cisto da sebi pokusam objasniti vasu fascinaciju tom lecom i imam u kadru nos i oci...probam 3X...cak mi presirok kadar...stavim 5X...taman.

Sa 10X mogu jedino fotkati nepoznate ljude sa vece distance a to mi ne treba.

Mjesec, brodove i udaljene stvari isto ne vidim svrhu da fotkam.

Kao netko tko koristi prave fotice i objektive, takodjer nikada nisam vidio svrhu velikih zoom objektiva.

Čak i tu koristim prime objektive u rasponu od 28-90mm.

Svojevremeno sam uzeo objektiv 40-150mm koji je na m4/3 senzoru ekvivalent  80-300mm full framea i nasarafio sam ga svega 2 puta na aparat, nisam imao sto s njim fotkati.

Ovaj post nije kritika, vec sam znatizeljan za koju svrhu vam konkretno treba 10X osim ovog gore navedenog, dajte mi ideju sto da fotkam ostatak godisnjeg s tom fokalom.

Dolje su dva primjera...prva je 5X, druga je 10X...S24U odradi i 5 i 10X vrhunski ali 10X mi je 90% situacija preuska, moras se odaljavati...zato ne volim S23U,  imas 3X pa rupetinu i onda tek 10X...prevedeno u brojke to vam je 69mm pa skok na 230mm...izmedu nema nista, rupa!

 10x je zakon ne budi ljubomoran :D

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

mmmmm volim mačorce...male i velike....njam 

 

 

 

4 godine
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Mr.Inferno 

 Ajd ak možeš, stavi još fotki na flickr il uploadaj, ovdje se teško može nekaj vidit. 

OP12 su dobrano nahvalili po pitanju kamera, očito je napravljen veliki pomak spram prošlogodišnjeg flagšipa OP11.

 

 Ako stignem danas na imgbb.

ocean77 kaže...

 

Za sto ti koristis tu od 10X?

 Osobno, koristio sam je bio za ovakve fotke:

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...
zvonac kaže...

Mr.Inferno 

 Ajd ak možeš, stavi još fotki na flickr il uploadaj, ovdje se teško može nekaj vidit. 

OP12 su dobrano nahvalili po pitanju kamera, očito je napravljen veliki pomak spram prošlogodišnjeg flagšipa OP11.

 

 Ako stignem danas na imgbb.

ocean77 kaže...

 

Za sto ti koristis tu od 10X?

 Osobno, koristio sam je bio za ovakve fotke:

 

 

Mislio sam da se radi o necem specificnom.

Taj tip fotki ce ti i S24U  odraditi bez greske.

 

Bumbar je 10X, a bogomoljka 5X.

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/e552441Sb2

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Wiz3m4n kaže...

mmmmm volim mačorce...male i velike....njam 

 

 

 

 

Odlicna je fotka na prvu, ali probaj izbjegavati portrait mode...skuzi se lako da je fake.

Taj mob moze to odraditi vrhunski i bez tog mode.

4 godine
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Rekao si za šta koristimo tu x10, pa sam ti poslao. Nitko nije rekao da neće S24U odraditi isto - onaj tko ga ima.

Ja sam naveo samo od S23U svih kamera x10 mi je bila jedina vrijedna spomena, posebno pri slikanju wild life-a, iz primjera gore.

 

Edit; da ne bude zabune, ne posjedujem više S23U, kratko smo se družili pa pričam iz tog iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 14:43 (Mr.Inferno).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...

Rekao si za šta koristimo tu x10, pa sam ti poslao. Nitko nije rekao da neće S24U odraditi isto - onaj tko ga ima.

Ja sam naveo samo od S23U svih kamera x10 mi je bila jedina vrijedna spomena, posebno pri slikanju wild life-a, iz primjera gore.

 

Edit; da ne bude zabune, ne posjedujem više S23U, kratko smo se družili pa pričam iz tog iskustva.

 

 

Imao sam i ja proslo ljeto S23U ali nisam ga ostavio jer mi se nije svidio IQ pa sam ga koristio sa Gcam  i bio zadovoljan fotkama.

Pokusavam se sjetiti jesam li imao na njemu instaliran Camera Assistant jer ta app je sada kljucna za svakoga tko percipira Galaxy S24 Ultra kao foto mobitel.

Tamo ima par opcija koje znacajno kameru dovedu u red, u tolikoj mjeri da se cesto pitam treba li mi uopce Gcam.

Stvarno su odradili odlican posao sa tom app.

16 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...

Rekao si za šta koristimo tu x10, pa sam ti poslao. Nitko nije rekao da neće S24U odraditi isto - onaj tko ga ima.

Ja sam naveo samo od S23U svih kamera x10 mi je bila jedina vrijedna spomena, posebno pri slikanju wild life-a, iz primjera gore.

 

Edit; da ne bude zabune, ne posjedujem više S23U, kratko smo se družili pa pričam iz tog iskustva.

 Po sjecanju. S23U vs OP12, koji ti je ostavio najbolji dojam po pitanju fotica?

 

Kolko sak gledao, OP12 malo steka sa videom, ipak je tu samsung, ajfon, gugl bolji (?)

4 godine
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
Mr.Inferno kaže...

Rekao si za šta koristimo tu x10, pa sam ti poslao. Nitko nije rekao da neće S24U odraditi isto - onaj tko ga ima.

Ja sam naveo samo od S23U svih kamera x10 mi je bila jedina vrijedna spomena, posebno pri slikanju wild life-a, iz primjera gore.

 

Edit; da ne bude zabune, ne posjedujem više S23U, kratko smo se družili pa pričam iz tog iskustva.

 Po sjecanju. S23U vs OP12, koji ti je ostavio najbolji dojam po pitanju fotica?

 

Kolko sak gledao, OP12 malo steka sa videom, ipak je tu samsung, ajfon, gugl bolji (?)

 Zašto ne uzmeš X100 (Pro,Ultra) od Viva i imaš puno flagship iskustvo kamera bez kompromisa za nešto veću cijenu od Oneplusa a manju od Samsunga i iPhonea?

Oneplus mi je bolji.

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Mr.Inferno kaže...

Rekao si za šta koristimo tu x10, pa sam ti poslao. Nitko nije rekao da neće S24U odraditi isto - onaj tko ga ima.

Ja sam naveo samo od S23U svih kamera x10 mi je bila jedina vrijedna spomena, posebno pri slikanju wild life-a, iz primjera gore.

 

Edit; da ne bude zabune, ne posjedujem više S23U, kratko smo se družili pa pričam iz tog iskustva.

 

 

Imao sam i ja proslo ljeto S23U ali nisam ga ostavio jer mi se nije svidio IQ pa sam ga koristio sa Gcam  i bio zadovoljan fotkama.

Pokusavam se sjetiti jesam li imao na njemu instaliran Camera Assistant jer ta app je sada kljucna za svakoga tko percipira Galaxy S24 Ultra kao foto mobitel.

Tamo ima par opcija koje znacajno kameru dovedu u red, u tolikoj mjeri da se cesto pitam treba li mi uopce Gcam.

Stvarno su odradili odlican posao sa tom app.

 Pretpostavljam da si ublazavanje slike stavio na high u toj app?

Kaj si jos mijenjao da bude top? Mozes i ss zaljepit da kopiramo postavke 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 16:03 (domac5).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...
zvonac kaže...
Mr.Inferno kaže...

Rekao si za šta koristimo tu x10, pa sam ti poslao. Nitko nije rekao da neće S24U odraditi isto - onaj tko ga ima.

Ja sam naveo samo od S23U svih kamera x10 mi je bila jedina vrijedna spomena, posebno pri slikanju wild life-a, iz primjera gore.

 

Edit; da ne bude zabune, ne posjedujem više S23U, kratko smo se družili pa pričam iz tog iskustva.

 Po sjecanju. S23U vs OP12, koji ti je ostavio najbolji dojam po pitanju fotica?

 

Kolko sak gledao, OP12 malo steka sa videom, ipak je tu samsung, ajfon, gugl bolji (?)

 Zašto ne uzmeš X100 (Pro,Ultra) od Viva i imaš puno flagship iskustvo kamera bez kompromisa za nešto veću cijenu od Oneplusa a manju od Samsunga i iPhonea?

Oneplus mi je bolji.

 

 

Previse je tu kompromisa sto se SW tice.

Na OP12 ima funkcionalan mobitel a kamere kao cjelokupan paket ni Vivo nije baš bezkompromisno rjesenje...evo bas je gsm arena danas objavila njegov test.

16 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...

 Zašto ne uzmeš X100 (Pro,Ultra) od Viva i imaš puno flagship iskustvo kamera bez kompromisa za nešto veću cijenu od Oneplusa a manju od Samsunga i iPhonea?

Oneplus mi je bolji.

 OP12 je najzaokruzeniji smartfon, kamere nisu na vrhu, al su malo ispod, tocno da mogu stat uz bok ostalim flagsipima.

 

A i ak je nekom smartfonu adut kamera, na nekom drugom mjestu zato kiksa. Uglavnom, kompromisi.

 

A i OP12 je definitivno jedan od najjeftinijih ako je i najjeftiniji flagsip smartfon 2024te.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 16:28 (zvonac).
4 godine
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Op12 samples

 

Nisu moje slike ali dovoljno za vidjeti u punoj rezoluciji. S tim da je kasnije kamera dobila nekoliko nadogradnji.

 

Uzmeš OP12 sa TZ, ako ti se ne sviđa prodaš ga za isto ili više novca na oglasniku bez problema.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice