IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

poruka: 60
|
čitano: 17.486
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Evo... korisnik sam jailbreakanog iPhonea 2G (metalna pozadina, bez 3Ga, bez GPSa) koji me jako dobro služio... Programi su odlični (stvarno ima što god poželiš!), ima super igara za kratiti vrijeme (Shredder šah je prva liga!) a i iPod je odličan (iako ga ne koristim otkad imam Sansa Clip+ na koji čita FLACove i podržava replay gain).

 

No... došlo je vrijeme za novi mobitel... Na mojemu je jako tiho zvono (mislim da je od 2 zvučnika dolje pri dnu jedan otišao... mislim čuje se sve ali dosta tiše nego kod drugih iphoneova), fali mi 3G, htio bih i GPS (pogotovo sada kad ima TomTom, Navigon i iGO za iPhone)

 

Bratić mi može preko firme nabaviti iPhone 3GS (pošto je on nositelj flex team pretplate, a ne treba mu mrcina od mobitela mogao bih ga dobiti za 1600kn) a najbolji frend je još 2 mjeseca u americi tako da mi tamo može kupiti Google Nexus One (otključan je 530 dolara) i dofurati kad dolazi (radi na europskim frekvencijama).

Tko ne zna kaj je Nexus One... evo malo http://www.engadget.com/2010/01/02/exclusive-google-nexus-one-hands-on-video-and-first-impressio/


E sad... kod N1 mi se sviđa:

  • OLED ekran visoke rezolucije
  • bolji fotić (sa solidnim blicom)
  • poznata HTC kvaliteta izrade (teflon coated, kao i bijeli HTC hero)
  • trackball
  • Android verzije 2.1, na Android Marketu BRZO raste broj dostupnih programa (sad su već negdje oko 20000) - a i Android se JAKO brzo razvija
  • widgeti na dekstopu, sa savršenom integracijom sa gmailom i sl. - dakle nemoram posebno pokretati weather, gmail, facebook i sl. nego sve vidim odmah
  • multitasking
  • Snapdragon procesor na 1GHz (Cortex A8 jezgra kao na iPhoneu 3GS)
  • 512 MB RAM
  • izmjenjiva baterija, izmjenjivi memory cardovi (podržava  micro SDHC do 32 GB)
  • nema potrebe za rootanjem (jailbreakom ) osim ako želiš piratske programe
  • dostupnost custom romova (npr. Sense UI od HTCa... iako sa androidom 2.1 više nema potrebe za tim)
  • google turn by turn navigacija (ali to papa data promet, pa je ipak bolje instalirati neku koja drži karte na memory cardu)

 

 

Kod iPhonea 3GS mi se sviđa

  • više aplikacija na app storeu (postoji kaj god poželiš... i sve ima skoro pa identičan UI tako da je user experience vrhunski... kako i očekujemo kod Apple proizvoda)
  • dostupnost hrpe dodataka za iphone (futrolice, dockovi, headsetovi - npr. uzeo bih si onaj mali dock sa budilicom da imam pored kreveta i da me ujutro probudi neka mjuza sa iPoda)
  • bolji devkit... zna se da apple radi odlične devkitove... pogledajte samo aplikacije za OSX - imam na svom kompu instaliran OSX leopard 10.5.8 i fakat je odlično iskustvo... ali ipak rađe koristim Windows 7 zbog boljih programa koji više odgovaraju mojim potrebama (jedino kaj mi fali u usporedbi sa OSX je adium)
  • aplikacije su nativne (pisane u C++ i onda kompajlirane... tako da je glatkoća izvođenja na iPhone 3GS ipak nešto bolja prema prvim reportima - unatoč 30% sporijem CPU... to je prednost kad imaš jednu fiksnu hardversku platformu) - Android aplikacije koriste Dalvik Java VM, ali su u Googleu prije nekoliko mjeseci izbacili devkit koji omogućuje nativno programiranje
  • bolji grafički čip (PowerVR SGX535 vs ATI Adreno... malo manje troši i ima bolji fillrate) to nije važno samo zbog igara, nego i zbog glatkoće UIa i dosta programa koji koriste 3d akceleraciju... npr. navigacije i sl.

 

Zapravo.. kupio bih Nexus One uz vjeru da će Android Market i dalje rasti... jer onda ću uskoro vidjeti i aplikacije koje su zasad iPhone ekskluziva (npr. Shredder, Lexi-complete, Labyrinth 2 i sl.). Ali u ovom trenutku upravo aplikacije sa app storea (normalno... jailbreakaš pa installous) daju veliku prednost iPhoneu

 

Koja su vaša mišljenja?

Vjerujem da niti sa jednim mobitelom ne mogu pogriješiti :)

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Dileme uopce nema.

Google phone je funkcijama i snagom daleko ispred iPhone-a.

- Psiho246
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
Nexus jos nije ni izasao a vec znam da je bolji :)

Kako nekad fali mogucnost postavljanja ankete...
addicted to HD :)
16 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Vjerujem da je glavni razlog što su u Googleu uzeli stvar u svoje ruke to što je android ekosustav postao dosta fragmentiran (dosta mobitela još uvijek koristi 1.5 ili 1.6 - prije svega zbog lijenosti GSM providera... jer se vani android mobiteli razvijaju u suradnji sa carrierom, a carrier na sebe preuzima izdavanje upgradeova... npr. Moto Droid sa Verizonom, Hero sa Sprintom i HTC G1 i Magic sa T-mobile)

 

Jedan ovakav mobitel (a razlog zašto su od američkih providera odabrali baš T-mobile je to kaj oni koriste iste frekvencije kao i Europa tako da pokrivaju puno više potencijalnih korisnika) će biti JAKO popularan (Google je iza njih, i zadnja 2-3 tjedna se posvuda jako piše o njemu... u USA čak i televizijske emisije pričaju o mobitelu koji još nije izašao :) i hrpa developera će izdavati programe pisane ciljano za Android 2.1, što će dovesti do većeg pritiska na proizvođače da upgradeaju softver - npr. Samsungovi mobiteli još uvijek koriste Android 1.5... a source kod od 2.0.1 (koji je na Moto Droid/Milestone) je dostupan već preko mjesec dana. Jedino HTC i Motorola se trude biti u toku... iako je HTC nešto sporiji jer zbog Sense UI uvijek kasne.

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Google naravno! Uzivaces u googleovom phoneu i AndoriduNamigiva

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Kao što si i sam analizirao, teško da ćeš nešto pogriješiti sa bilo kojim. Svaki ima svoje prednosti i mane. Ja imam 3Gs i zapravo apsolutno mi ništa na njemu ne fali. Jedino što očekujem od sljedećeg telefona je bolje snimanje fotografija i videa pri slabom svjetlu ( možda neki blic ) i nadam se boljoj bateriji ako je to moguće tražiti. 

 

Ti zapravo biraš između dizajna i eventualno raspoloživosti dodataka za telefon. Sve ostalo imaš i na jednoj i na drugoj platformi jer ti zahtijevi nisu nešto specifični. Android će se sigurno razvijati dalje i u dogledno vrijeme bi morao prestići iPhoneOS, iako iPhone OS neće zaostajati, dapače, zbog otvorenog pristupa androida i sada mješanja googlea očekujem da će iPhone jedini i dalje zadržati dosljedni look and feel kroz sve aplikacije i UIje. Android će vjerojatno dosta odskakati iskustvom od telefona do telefona i od aplikacije do aplikacije, što mi osobno ne odgovara.

A.
 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

nema uopce dileme iphone 3gs imam a nexus kada dode u hrvatsku cu imati (ako dode) i dilema rijesena. nikada nije na odmet imati 2 super mobitela

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 16:00 (zovitemebuha).
 
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
zovitemebuha kaže...

nema uopce dileme iphone 3gs imam a nexus kada dode u hrvatsku cu imati (ako dode) i dilema rijesena. nikada nije na odmet imati 2 super mobitela

LOL? Preporučaš mu da kupi oba mobitela? Ili se samo hvališ? Možda nisi znao, ali nemamo svi para na bacanje da možemo kupiti što nam padne napamet.

 

OnT: Nexus One. Kada izađe posudi ga od nekog tko ga je kupio da vidiš kako je raditi s njim, i onda usporedi sa iPhoneom. No mislim da će N1 prevagnuti. Namigiva

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
zovitemebuha kaže...

nema uopce dileme iphone 3gs imam a nexus kada dode u hrvatsku cu imati (ako dode) i dilema rijesena. nikada nije na odmet imati 2 super mobitela

zasto bacati pare na dva najskuplja mobitela? ako vec ima para neka kupi jedan,a 2 je totalna budalastina,nisu to igracke nego naprave od 6000kn!!!

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

To je bilo u kontekstu kao po meni su 2 odlicna mobitela googleov OS mi se pari super winos i symb mi nekako nije bas sjeo... koliko god volio svoj iphone mislim da je nexus ipak bolji iako ga nisam koristio nego sve sto znam o nexusu je s neta :P po ovome bih da moram birati uzeo nexus ... ali licno nemoram birati sada imam iphone a imati cu i nexus :)

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
artfull kaže...

Kao što si i sam analizirao, teško da ćeš nešto pogriješiti sa bilo kojim. Svaki ima svoje prednosti i mane. Ja imam 3Gs i zapravo apsolutno mi ništa na njemu ne fali. Jedino što očekujem od sljedećeg telefona je bolje snimanje fotografija i videa pri slabom svjetlu ( možda neki blic ) i nadam se boljoj bateriji ako je to moguće tražiti. 

 

Ti zapravo biraš između dizajna i eventualno raspoloživosti dodataka za telefon. Sve ostalo imaš i na jednoj i na drugoj platformi jer ti zahtijevi nisu nešto specifični. Android će se sigurno razvijati dalje i u dogledno vrijeme bi morao prestići iPhoneOS, iako iPhone OS neće zaostajati, dapače, zbog otvorenog pristupa androida i sada mješanja googlea očekujem da će iPhone jedini i dalje zadržati dosljedni look and feel kroz sve aplikacije i UIje. Android će vjerojatno dosta odskakati iskustvom od telefona do telefona i od aplikacije do aplikacije, što mi osobno ne odgovara.

 

Zapravo... volim se i tu i tamo poigrati :) - tu enormnu prednost dajem iPhoneu

 

Volim i slušat mjuzu (inače sam gitarist po hobiju) kad nemam MP3 player uz sebe... ali užasno mi je to kaj sam ovisan o itunesima (imam HRPU mjuze u FLAC i OGG formatu, a cijeli library mi ima uređene ID3 tagove i cover.jpg u folderu svakog albuma), kod Androida je super kaj sam kopiraš mjuzu na memorijsku karticu u windowsima (ili bilo kojem drugom OS) i to je to... on the other hand - sam player je dosta lošiji od iPoda - možeš samo browsati artist, album i genre.

 

Ono što me čudi je - pošto nema ograničenja na app marketu zašto netko ne isprogramira music player koji će podržavati hrpu formata (zapravo... dosta je MP3, AAC, WMA, OGG i FLAC), custom playliste (npr. da možeš playlistu "rock albumi snimljeni između 1965 i 1975"), album art koji je u formi cover.jpg u folderu (podržavaju jedino embeddani u tagu) i možda neki kul prikaz naslovnica albuma sličan cover flowu (koji ne koristim ali dobro dođe tu i tamo za pravit se važan).

 

Tune wiki je OK, ali ipak mu fali dosta mogućnosti... manje me zanimaju "social" stvari, više ove muzikalne... na kompjuteru za slušanje mjuze koristim Foobar 2000 i savršen mi je

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
16 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Meni je žalosno vidjeti da je toliko ljudi navalilo na smartphone, a 70% na njima samo sluša muziku,   odigra koju igricu, eventualno GPS i web. Tko od vas tu uopće koristi razne organizatore, poslovne alate za analizu, uređenje dokumenata, i ostale stvari za koje smartphoni služe. Koliko vas ovdje sebe smatra ozbiljnim poslovnim čovjekom, kojemu jedan ovakav, moćan uređaj služi kao pomoć na poslu, a ne da upali divx ili pinball.

Ovo sve što vi radite možete i na nekom dummyju od 1500 kn. Naravno, čast iznimkama.

 

Inače, On topic: N1 bi bio moj izbor.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :

Za mene je n1 bolji izbor, ali IPhone Ne samo zbog applove politike...a ako mogu da biram to je onda HTC HD2 znaci kralj telefona :)

[url=http://www.derventacafe.com]Derventa[/url]
15 godina
protjeran
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
Probao sam malo s iphone 3g i po meni je predobar mobitel! Ima puno aplikacija a igre za njega su odlične,pogotovo one koje koriste akcelerometar!
Registriraj se:Molim vas prijavite se na ovo nemoraju biti točni podatci sam se regajte potrošite tu 1 minutu meni treba plizz!!! http://apple.freebiejeebies.co.uk/180330
14 godina
protjeran
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
Robi959 kaže...
Probao sam malo s iphone 3g i po meni je predobar mobitel! Ima puno aplikacija a igre za njega su odlične,pogotovo one koje koriste akcelerometar!

ma nemoj lagati da si probao šta lažeš tu ljudima!  živiš  tamo u Sibinju gdje nema struje a kamoli da netko ima mobitel!

15 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Sta god izaberes neces pogrijesiti sigurno...

 

Ali kada bi ja birao uzeo bih iPhone, zbog boljeg OS-a (MOJE MISLJENJE)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
FlyBoy kaže...

Meni je žalosno vidjeti da je toliko ljudi navalilo na smartphone, a 70% na njima samo sluša muziku,   odigra koju igricu, eventualno GPS i web. Tko od vas tu uopće koristi razne organizatore, poslovne alate za analizu, uređenje dokumenata, i ostale stvari za koje smartphoni služe. Koliko vas ovdje sebe smatra ozbiljnim poslovnim čovjekom, kojemu jedan ovakav, moćan uređaj služi kao pomoć na poslu, a ne da upali divx ili pinball.

Ovo sve što vi radite možete i na nekom dummyju od 1500 kn. Naravno, čast iznimkama.

 

Inače, On topic: N1 bi bio moj izbor.

 

Vjerujem da danas postoje dvije vrste smartphonea... poslovno orijentirani smartphone i multimedijski orijentirani smartphone... i svaki od njih ima svoje prednosti i mane i ciljanu publiku.
iPhone/iPod touch kao gamersko multimedijska platforma su odlični - podrška velikih studija, OpenGL ES 2.0 podrška, dobar procesor, odličan zvuk i AD/DA konverteri (velika prednost Appleovih mobitela u odnosu na ostale - harmonijska distorzija i signal/šum omjer su fantastični u usporedbi sa HTCom, Nokiom i Blackberryem)

 

Ja na svom iPhoneu dosta koristim kalendar (no, ne syncam ga sa google calendarom jer nisam TOLIKO ovisan o kalendaru - to će se sigurno promijeniti ako uzmem N1 jer on automatski synca sa googleom, bez potrebe za podešavanjem exchange active sync i sl.), pišem bilješke, šaljem mailove i sl.

 

Nisam poslovni korisnik nego liječnik, i tu je velika prednost Appleove platforme... dosta medicinski orijentiranih programa... npr. program Lexi-complete se stalno updatea najnovijim lijekovima i rezulatima kliničkih istraživanja... tako da kad npr. tražim dokaze o nefrotoksičnosti nekog novijeg antibiotika imam NAJ svježije informacije u svojem džepu. Usporedbe radi, svako izdanje farmakoterapijskog priručnika u izdanju medicinske naklade onog trenutka kad bude tiskano zaostaje najmanje 3 mjeseca u odnosu na najnovije studije. Više informacija o tom programu može se naći na www.lexi.com

 

Ah... slatke muke :)

 

Više ću znati za tjedan dana... tad ćemo imati nekoliko recenzija N1, a bratić se vraća sa godišnjeg pa ćemo onda vidjet da li uzimam 3GS ili N1... najrađe bih oba ali nositi 2 mobitela sa sobom je KOMA :)

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

odmah sam ti ja rekao da nema tu dileme uzmi oba pa dokror si :P ako ja kao ekonomista mogu mozes i ti :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

@Gerontius

 

A gdje planiras uzeti N1,posto ga na nasem trzistu nece biti jos zadugo?

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
stevan94 kaže...

@Gerontius

 

A gdje planiras uzeti N1,posto ga na nasem trzistu nece biti jos zadugo?

pa napisao ti je, frend, USA.

A.
15 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Bas slatke muke.. Koristim 3gs i mogu reci da sam jaaaaaaaako zadovoljan.. Kao sto si rekao ima aplikacija more.. i doslovno za sve i svakoga.. E sada posto koristis vec Iphone znas njegovo sucelje i sve kako se na njemu radi i sto trebas napraviti da bi ga u cijelosti iskoristio.. Vjerujem da ce Nexus bio novo revolucionarno čudo od mobitela.. Lijepo izgleda na oko.. Moj izbor bi bio Nexus, samo zbog toga sto vec sada koristis Iphone.. Pa da prijeđeš na nesto novo.. Odnosno da ti nije isto vec par godina Namigiva i naravno, da nama prenes iskustrva nove mrcine..

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

http://www.engadget.com/2010/01/02/exclusive-google-nexus-one-hands-on-video-and-first-impressio/

 

iako je ovo gotovo sigurno najveći konkurent ajfonu, reakcije su za sad, not yet ajfon killer ... pretpostavljam da je jedini ajfon killer ajfon 4 koji po svemu sudeći izlazi već u 4. mjesecu.

 

Iako, sve u svemu, jako dobar uređaj, da nisam toliko u apple eko sustavu i da mi se toliko ne sviđa biti u istom mislim da je uz droid jedini uređaj koji bih uzeo u obzir, da mogu baš birati.

 

 

A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

jako dobar uređaj... stvarno teska dilema, ali ako vec imas iPhone 3G bolje si uzmi google....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Moje mišljenje. Nije stvar u recenzijama. Recenzije su često hardverske prirode. Vjerojatno je Nexus One hardverski nadmoćniji od 3GS-a.

 

50 % moje odluke bi bila dostupnost i broj aplikacija. Kao što si i sam rekao, iPhone je vladar sa App Storeom. Pričekao bih da vidim kako će se stvari sa Androidom razvijati. Ako se kreatori aplikacija zalijepe za Android poslije izlaska Nexusa (kao što su sa iPhoneom), onda bih se odlučio na Nexus.

 

Kako god bilo, uživaj.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Da istina, ja bi se odlucio za iPhone samo zbog puno aplikacija, i taj mobitel ti nece tako brzo dosaditi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
Psiho246 kaže...

Dileme uopce nema.

Google phone je funkcijama i snagom daleko ispred iPhone-a.

Slažem se..Ali uzmi u obzir cijenu i appove!

1.Nexus one je po hardveru znatno jači od iPhonea 3GS (naravno i od 3G i 2G)

2.Cijena Nexusa je ako me pamćenje ne vara više od 500$  a iPhonea 3GS 199$

3.Aplikacije:Za Android (OS na Nexusu) ima manje appova nego za iPhone (iPhone ih ima oko 100000 a za Android neznam)

Čovjek je rođen da trpi i radi...Ako to ne čini mora propasti...
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
_Dangerous_Lickz_ kaže...

Slažem se..Ali uzmi u obzir cijenu i appove!

1.Nexus one je po hardveru znatno jači od iPhonea 3GS (naravno i od 3G i 2G)

2.Cijena Nexusa je ako me pamćenje ne vara više od 500$  a iPhonea 3GS 199$

3.Aplikacije:Za Android (OS na Nexusu) ima manje appova nego za iPhone (iPhone ih ima oko 100000 a za Android neznam)

pa druze moj iphone 3GS te dodje 199$ kada ga uzmes na pretplatu u T&T mobileu uz ugovor na dvije godine....

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :
stevan94 kaže...
_Dangerous_Lickz_ kaže...

Slažem se..Ali uzmi u obzir cijenu i appove!

1.Nexus one je po hardveru znatno jači od iPhonea 3GS (naravno i od 3G i 2G)

2.Cijena Nexusa je ako me pamćenje ne vara više od 500$  a iPhonea 3GS 199$

3.Aplikacije:Za Android (OS na Nexusu) ima manje appova nego za iPhone (iPhone ih ima oko 100000 a za Android neznam)

pa druze moj iphone 3GS te dodje 199$ kada ga uzmes na pretplatu u T&T mobileu uz ugovor na dvije godine....

 Jbg.Ljudski je griješiti....

Čovjek je rođen da trpi i radi...Ako to ne čini mora propasti...
16 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Nexus, dobar uređaj po prvim pregledima, osobno mi smeta što nema multitouch, dakle nema nekih stvarčica na browseru na koje sam navikao i igre se poprilično mogu zaboraviti budući da najbolje igre na ajfonu koriste više prstiju, dakle multitouch i media player je loš.

 

Dizajn mi se sviđa, naravno treba ga viditi uživo. Hardware je odličan, vjerujem da je nešto brži u određenim stvarima od iPhonea ( browsanje, za ostalo ne vidim ni da iPhone može biti brži ) ali pričekati ćemo testove.

 

Android 2.1 je ništa novog i izgledom i mogućnostima osim nekih caka me ne privlači osobito za sad.

 

Zanima me trajanje baterije, prvi testovi korisnika, koliko vidim dosta njih bi radije droid izabralo i dalje iako je meni fizička tipkovnica na droidu totalno nepotrebna, samo dobija na težini i dimenzijama i još nešto mehaničko za pokvariti se ...

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
IPhone 3GS vs Google Nexus One - slatke muke :)

Ne vidim svrhu kupnje bilo kojeg od tih mobitela, jer smatram njihove cijene apsolutno pretjeranima. Toliko koštaju laptopi, a ne telefoni.

Imam iPhone, ali samo zato jer sam ga dobio za pišljivih 0 kn, što smatram vrlo prihvatljivom cijenom za mobilni telefon na kojem je sasvim ugodno pogledati ponekad i e-mail.

Sve više od toga, paprena je cijena i smatram da je čak i 9kn koliko sam platio Samsung Omniu, previše za grozan touch screen u odnosu na iPhone (npr.).

 

Uzmi bilo koji kada dođe kod naših operatera i to kod operatera kod kojeg si i inače, tako da ti produljenje ugovora ne znači teret i da te dođe minimalan iznos novca, koji možeš potrošiti i na pametnije i korisnije stvari.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice