[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

poruka: 187
|
čitano: 72.010
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

I koristeći htc supertool na kraju procesa pise mi ROOTED,ali nakon toga instaliram aplikaciju Root Check koja kaže da mobitel nije rootan,šta sad?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
rorii kaže...

Otkljuca san bootloader,u hbootu na vrh pise "unlocked" ali ispod jos uvijek piše s-on.
U cemu je problem? 

isti problem ko i kod mene... cm romove mogu stavljat, a bilo koji drugi koji ima sense ne mogu... 

11 godina
odjavljen
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
rorii kaže...

I koristeći htc supertool na kraju procesa pise mi ROOTED,ali nakon toga instaliram aplikaciju Root Check koja kaže da mobitel nije rootan,šta sad?

Moras prvo preko CWM instalirati superuser i binary da bi ti se omogucio root. evo ti link http://androidsu.com/superuser/ skini prvi onaj i onda u CWM flashas to.  (nemoj otpakirat zip file) 

14 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

došel mi u ruke htc wildfire,al imam problem odma na početku-nemogu unlockati bootloader-,zadnju nadogradnju softvera sam napravil na mobu-s htceove stranice,,..instaliral sam java runtime 7-updejtal-al kad hoču instalirati sdk manager prikaže mi da mi nije instalirana java..win7 x64 u pitanju!

 

edit:riješeno sdk manager  kaj skinul je u banani-najbolje je skidati onaj koji se s cjelim folderom kopira na hard-netreba nikakva instalacija...{#}

 

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2012 3:36 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

može pomoć mala-u rom manageru kad izaberem reboot into recovery pojavi se ovo(slika dolje),mobitel je rootan..nikak nemogu dobiti recovery mod..

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2012 12:15 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

To ti je orginalni recovery od htc-a, moras instalirati custom recovery.  Preko adb-a fleshaj cwm (custom recovery) ili nekom drugom metodom..uglavnom moras instralirati cwm.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
Robilad kaže...

To ti je orginalni recovery od htc-a, moras instalirati custom recovery.  Preko adb-a fleshaj cwm (custom recovery) ili nekom drugom metodom..uglavnom moras instralirati cwm.

 mislim da je greška u ovome-piše da je unlocked a ostalo je S-0N,trebalo bi sad biti S-OFF..

instaliral sam prvo rom manager i preko njega updejtal recovery,to nije upalilo onda sam probal i sdk managerom i onda nije uspjelo-sad mi se ne pokazuje ona slika nego ostane na htc logu i nikaj se nedogađa :(

 

 

 

 

 

 

 

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2012 19:27 (bahrija).
11 godina
odjavljen
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

treba biti unlocked, a za s-on - s-off manje vise. Mozes instalirati recovery bez problema.. probaj rucno flahati preko adb-a- comanda ti je :: fastboot flash recovery nazivrecoverya.img   s tim da ti je recovery (onaj CWM) u istom folderu gdje ti je i adb.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
Robilad kaže...

treba biti unlocked, a za s-on - s-off manje vise. Mozes instalirati recovery bez problema.. probaj rucno flahati preko adb-a- comanda ti je :: fastboot flash recovery nazivrecoverya.img   s tim da ti je recovery (onaj CWM) u istom folderu gdje ti je i adb.

 unlocked je-al problem je kaj sam sve isprobal i nikak doći u rekaveri mod...

budem još probal i ručno ukucavati naredbe..

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2012 19:16 (bahrija).
11 godina
odjavljen
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
bahrija kaže...
Robilad kaže...

treba biti unlocked, a za s-on - s-off manje vise. Mozes instalirati recovery bez problema.. probaj rucno flahati preko adb-a- comanda ti je :: fastboot flash recovery nazivrecoverya.img   s tim da ti je recovery (onaj CWM) u istom folderu gdje ti je i adb.

 unlocked je-al problem je kaj sam sve isprobal i nikak doći u rekaveri mod...

budem još probal i ručno ukucavati naredbe..

Pa nemozes doci u rekaveri mod kad ga nisi instalirao.. kao sto vidim napravio si samo unlock bootloadera preko HTCdev stranice.. iduce sto moras je skiniti CWM rekaveri i onda instaliras preko komande koju sam ti napisao.

14 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

nekaj me hebe ..?

 

edit:

evo mislim da je sad ok-idem isprobati jer može ući u recovery sad...

edit:evo sve isprobal al fakat neznam di zapinje-kad prebacim da oču otić u recavery pojavi se samo htc i tu stane...fakat neznam di grešim :(

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2012 22:18 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

nakon natezanja 2dana-mobitel prodan-hebo te led tolko se namučil ko da dva dana kopal kanale :)

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 13:39 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Nikako nema srece s ovim smecem... jel tko uspio sloziti da ima vise prostora za aplikacije? trenutno imam 20mb free za aplikacije i praznu sd karticu... dvije aplikacije mi apsolutno nist ne znace...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

De molim vas jel mozete napraviti video ovo zadnje Cwm nikako nemogu skuzit kako to ide. :(
Kad udem u rom manager pise mi kao da ga nisam rooto molim vas pomagajte mobitel ide za tri dana na prodaju brzooooooooooooooo :///

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
Robilad kaže...
rorii kaže...

I koristeći htc supertool na kraju procesa pise mi ROOTED,ali nakon toga instaliram aplikaciju Root Check koja kaže da mobitel nije rootan,šta sad?

Moras prvo preko CWM instalirati superuser i binary da bi ti se omogucio root. evo ti link http://androidsu.com/superuser/ skini prvi onaj i onda u CWM flashas to.  (nemoj otpakirat zip file) 

Molim te objasni mi kako to napraviti!!!!! ://///

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
11 godina
odjavljen
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
sta te tocno zanima? kako instalirai cwm ili nesto drugo?
13 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Gledaj ovako.

kada skinem rom manager i idem ono flash blablabla ide mi do kraja i onda stane i pise erorr just for privileged users tak nest..
I sad neznam jesam ga rootao (a pratio sam sve upute)  il koj vrag :S
A i ne znam sta je to flashanje uopce nije objasnjeno :(
Molim te pomozi mi :/

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
jel ti otkljucan bootloader? jel ti je s-off ?
13 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Pise mi unlocked
marvel pvt ship s-on rl

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Ljudi problem je riješen...
ali onaj link za download roma neradi :SS
Jel moze netko drugi link stavit

 

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
Marino_14 kaže...

Ljudi problem je riješen...
ali onaj link za download roma neradi :SS
Jel moze netko drugi link stavit

 

Koji rom hoces?

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
13 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Daj mi onaj wildchild ak moze :P
Jel mi mozes objasniti kako podijeliti te particije to nikako ne kuzim..

 

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Marino, kako si riješio problem? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
Blade18 kaže...

Nikako nema srece s ovim smecem... jel tko uspio sloziti da ima vise prostora za aplikacije? trenutno imam 20mb free za aplikacije i praznu sd karticu... dvije aplikacije mi apsolutno nist ne znace...

prijatelju, probaj ovo, spasit ce ti zivot :D

15 godina
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Hvala puno, jel bi ti bio problem malo objasnit kak to radi kad se instalira? dali se može napraviti više mjesta za aplikacije ili se sve aplikacije prebacuju na karticu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
Blade18 kaže...

Hvala puno, jel bi ti bio problem malo objasnit kak to radi kad se instalira? dali se može napraviti više mjesta za aplikacije ili se sve aplikacije prebacuju na karticu? 

Znaci moras napraviti drugu particiju na sd kartici (ext 3 ili 4) sa mini partition tool wizardom ili nekim drugim programom na kompu, veličinu koju odabereš za tu particiju, toliko ćeš i imati internal memorije poslije kad flashas scriptu. Ja osobno koristim D2EXT+ script, al ti možeš koja ti se najviše sviđa. 
 Instalacija je jednostavna, skines scriptu koju zelis, stavis na memorijsku, rebootas u recovery (napravis backup prvo naravno, ako nesto pođe po zlu), onda install zip from sd card, odaberes scriptu na sd kartici gdje si ju spremio, flashas (instaliras) ju te nakon toga imas opciju u recoveryu gdje piše mounts and storage, tu odaberes format/ sd-ext. I na kraju reboot {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...
Blade18 kaže...

Marino, kako si riješio problem? 

 

 .... Neka napiše.

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 15:33 (Fero).
13 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Možeš i iz recovery napraviti particiju.

Ideš samo Advanced -> Partition SD Card i odabereš koliko hoćeš memorije interne i onda 0M sačekaš i instaliraš data2sd..

OVO ĆE TI IZBRISATI SVE SA KARTICE.

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: [HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Ma u onom programu nisam stisnio dobru tipku treba stisnit 2 umjesto jedan(i onda ti bljesti i pise da si ga rooto ... Ma bezveze sam postavljao glupa pitanja al prvi put radim pa sam zelio bit siguran

Hvala decki svima na pomoći :)

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
13 godina
neaktivan
offline
[HTC Wildfire S] Sve što trebate znati...

Imam novi problem..Kada instaliram pojedini rom neki nemaju tipkovnicu..kako staviti tipkovnicu?
Imam jedan predobar rom i sad nemogu nist bez tipkovnice :(

Ovdje leži, jos je svježi i ne bježi
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice