Gigabyte Maya M1 V2

poruka: 353
|
čitano: 95.483
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Pozdrav!

Pošto ima tema za Gigabyte Mayu M1 'V1', evo da otvorim i za ovaj mobitel :)

 

Uglavnom, Quad Core Cortex A7, 1GB Ram-a, 4,5'' IPS Zaslon, Power SGX544 GPU, 8MP Prednja i 2MP Zadnja kamera. Sve to nebi bilo zanimljivo da cijena ovog uređaja nije ovako niska. U Protisu košta 1550KN, što je svakako zanimljivo, a nisam napomenuo da je mobitel Dual SIM. Imao sam priliku držati stariju verziju Maye, tj. verziju sa dvojezgrenim procesorom, te je mobitel stvarno odlično izrađen (kvaliteta), stvarno je fluidan i super ga je koristiti. E sad, navodno Maya M1 V2 je iste izrade samo je pod haubom dvije jezgre vise i nesto bolji GPU. Tako da mi se čini da za 1550KN imamo BEST BUY! A što se tiče Gigabyte-a, nemozemo ga nazvati nekom lijevom markom, stvarno proizvode super ploce, a i mobiteli su im dobro koliko sam vidio, imao sam Rio R1 (koji je jedini uzas dosad), imao sam GS202, a frend mi ima Mayu M1 V1 i mobiteli su vrhunski za te novce.

 

Pa ljudi šta kažete na ovu Mayu {#}

 

Ima li ga netko i može li dojmove napisati? 

 

Link u ducanu: http://www.protis.hr/products/details/gigabyte-gsmart-maya-m1-v2-quad-core-12ghz-mediatek-mt6589-dual-sim-45-ips-960x540-4gb1gb-android-42-sdhc-8mp2mp-wifi-bgn-bt-30-3g-grey/72867

 

Link recenzije: http://mob.hr/gigabyte-gsmart-maya-m1-v2-recenzija/

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gigabyte Maya M1 V2

odličan mob,ne košta puno,tj. proizvođač ga nije precijenio....best buy,al stvarno

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

BTW Ja sam ga jutros iz Protisa naručio pa napišem kratki review kad dođe, stiže u utorak. Jednostavno nisam mogao odoljeti :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Za 1500kn, čemu to točno nisi mogao odoljet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
Penryn kaže...

Za 1500kn, čemu to točno nisi mogao odoljet?

Nemam mobitel a budget mi je bio 1700KN, pa eto pao je izbor na ovaj, pogledaj specke, čini se odličan.. i Maya M1 V1 je bila super, a kamoli ovaj :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 1:03 (MARKOZD15).
13 godina
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2

Takav mob kinezi prodaju za oko 700 kn,ovo je 99% rebrand

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2013 22:21 (robimarko).
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Kinezi nemaju bas ovakvu kvalitetu izrade, drzeci Gigabyte-a u ruci imas osjecaj da puno skuplji uređaj držiš. 

 

Meni se čini BEST BUY, još da napomenem, zvuk iz 3,5mm jacka kod Gigabyte mobitela je odličan! JAK (iznimno jak) i kod mojih AKG K518 slušalica i Gsmart GS202 sam uživao slušajući muziku :)

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
Vjeruj mi da imaju samo takvu kvalitetu.
Upravo pisem sa iOceana X7 Young koji me izasao 1400 kn,daleko je bolji
Toliko je dobar da sam si uzeo jos i iOceana X7 Plus
robimarko@gmail.com
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Ova Maya je odlična za tu lovu ja neznam šta da više kažem, govorim na našem tržištu, a to naručivanje iz Kine naslijepo me ne zanima.. Pogotovo ako mu se desi nešto pa garancija, ovo, ono.. Hvala, ali NE hvala

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
robimarko kaže...
Vjeruj mi da imaju samo takvu kvalitetu.
Upravo pisem sa iOceana X7 Young koji me izasao 1400 kn,daleko je bolji
Toliko je dobar da sam si uzeo jos i iOceana X7 Plus

imaš ljudi koji gledaju brand i  ne žele naručit iz kine...ja da imam paypal,ne bih ništa kupovao u ovoj vukoyebini.....

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Jutros mi je stigla Maya M1 V2, naprosto sam odusevljen, pa da iznesem svoje dojmove :)

 

Sadržaj Pakiranja:

Korisničke upute, punjač (+USB kabel), slušalice za koje moram reći da su jako loše kvalitete ali iskreno ja ih neću ni koristiti, no mogu proći za prvu ruku.

 

Dizajn, kvaliteta izrade, ergonomija:

 Uglavnom klasičan dizajn, na prednjem dijelu mobitela 2MP kameru, 4,5'' IPS zaslon, tri kapacitivne tipke, te slušalica za razgovor.

Na vrhu kućišta imamo malu okruglu tipku za paljenje/gašenje i otključavanje zaslona, kojoj treba malo vremena za naviku, ali evo prčkam po mobu od 10h ujutro i polako se već navikavam. Još imamo 3,5mm jack (koji uz moje AKG K518 daje IZVRSTAN zvuk!) Te microUSB utor. Na lijevom boku možemo naći fizičku tipku za podešavanje glasnoće. Straga možemo naći 8MP kameru sa dvije flash LED-ice, Gsmart logo i zvučnik (solidne kvalitete).

Kvaliteta samog uređaja je stvarno jako dobra, imao sam Galaxy S2 prije ovog mobitela i moram vam reći da S dvica izgleda plastično pored njega. Iako je i Maya M1 V2 napravljena od plastike(gumirana plastika), puno je čvršća i robusnija. Tako da same pohvale na kvalitetu izrade.

 

Što se tiče ergonomije, trebat će navike, kao i na svaki novi mobitel koji uzmete u ruke. Ja osobno imam jako velike ruke i prste te rukovanje ovim mobitelom mi je tokom dana postao užitak! 

 

Zaslon:

Zaslon je veličine 4,5'' i rezolucije 960x540 točaka te gustoće od 245ppi, prikaz na ovom zaslonu je odličan i stvarno je gušt gledati filmiće sa youtube-a. Vidljivost na suncu je prosjek.

Mane su to što nekad ne reagira na dodir dobro (na početku korištenja, sad je se smirio), te otisci prstiju.

 

OS i Performanse:

Gigabyte Maya M1 V2 dolazi sa instaliranim Android 4.2.1 OS-om(Google-ov AOSP bez ikakvih dodataka). Što se tiče fluidnosti tu nemam ama baš nijedne zamjerke. Mobitel APSOLUTNO leti na svakoj aplikaciji, igri, pri radu kroz sučelje. Prebacivanje iz igre u igru, igre u preglednik, sve se događa trenutno. Dakle u ovom segmentu me mobitel oduševio. Samo da napomenem da imam instaliran Nova Launcher Pro, no ni sa launcherom koji tvornički dolazi uz njega nema nikakvih problema.

 

Igre:

Od igara sam probao Temple Run 2 i Subway Surfers, nisam ništa više skidao iz razloga jer nisam neki gamer niti nemam volje za igranje, ali što se tiče ove dvije igre, one lete bez ikakvih trzaja i stvarno je gušt igrati, dakle u ovom segmentu također me oduševio.

 

Kamera:

Kamera na ovom mobitelu ima senzor od 8MP rezolucije Od uobičajenih opcija kamere imamo: HDR, Panorama, samookidač, ekspozicija, prepoznavanje lica, ISO osjetljivost anti-flicker, balans bijele boje te snimanje. Sučelje kamere je poznato (isto kao na ostalim Jelly Bean 4.2.1(AOSP) uređajima)


Kvaliteta fotografija je jako dobra i mogao bih ju svrstati iznad prosjeka za ovu cijenu, imao sam prije Galaxy S2 i mogu reći da ovaj daje nešto lošije fotografije na dobrom osvjetljenju. Što se tiče fotografija u mraku nisam isprobao, ali nadopunit ću tekst kada isprobam.

 

Snimanje također nisam isprobao, no na netu sam naišao na

primjerak videa. Ako želite primjerak videa u 1080p rezoluciji, onda pogledajte
.

 

Baterija:

Nisam još testirao do kraja, ali nadopunit ću do sutra popodne najdalje.

 

Zadnje riječi:

Od Gigabyte uređaja imao sam Rio R1, GS202 i evo sad i Maye M1 V2. Gigabyte proizvodi mobitele jako dobre kvalitete. Maya M1 V2 me je naprosto oduševila, kvalitetom izrade, hardverom, performansama te zvukom iz 3,5mm jack-a. Mayu sam uzeo u Protisu, za točno 1562,55 KN, te mislim da za tu cijenu, na hrvatskom tržištu, nema boljeg mobitela!

 

Primjere fotografija ću kasnije upload-ati!

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2013 20:43 (MARKOZD15).
 
4 2 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Da napomene, Dual SIM opciju nisam testirao, ali imate još par recenzija po internetu pa pogledajte.

http://www.madshrimps.be/articles/article/1000484/#axzz2dBKTnYBW

 

http://mob.hr/gigabyte-gsmart-maya-m1-v2-recenzija/

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Hvala Marko!

 

Daj samo još isprobaj bateriju koliko drži, kako lovi GPS, i kako rade dvije SIM kartice.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
MARKOZD15 kaže...

Ova Maya je odlična za tu lovu ja neznam šta da više kažem, govorim na našem tržištu, a to naručivanje iz Kine naslijepo me ne zanima.. Pogotovo ako mu se desi nešto pa garancija, ovo, ono.. Hvala, ali NE hvala

To je ono najbitnije da itekak,Izlanuo se no nekima obično mlađim i neiskusnim to izgleda još uvjek nije jasno a stvari su tolko jednostavne da ne mogu bit jednostavnije garancija je vrlo bitna.Nekaj kupljeno prek Interneta jel, a stiže iz Kine tu imaš garanciju kad na vrbi rodi grožđe fučkaj ga sad.{#}Šutim

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
Uglavnom sutra cu malo bolje napisat o gps-u, bateriji i dual sim-u. Malo sam umoran sada..nemojte mi zamjeriti :(

Garancija je danas najbitnija, to tek nakon losih iskustva ljudi shvate :/
16 godina
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Ljudi. jel zna tko dali Gigabyte GSmart Aku A1 ima HD video snimanje (barem 720p 30fps)??? Ne mogu nać taj podatak nigdje...

 

Ova maya koliko vidim ima. Nije mi jasno zašto to nije navedeno u specifikacijama... Nije to baš mala stvar...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 23:17 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
Ima 720p snimanje.
16 godina
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
MARKOZD15 kaže...
Ima 720p snimanje.

Na Aku A1 misliš ili Mayu? Ako je Aku A1, onda ga uzimam {#}

13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2

Maya M1 ima 1080p snimanje. Aku A1 ima 720p snimanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 1:01 (MARKOZD15).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2

...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 1:01 (MARKOZD15).
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Da nadopunim :)

DUAL SIM:
Uglavnom kao i ostali Android mobiteli sa Dual SIM opcijama, možemo namještati primarnu karticu za Glasovni poziv, video poziv i za poruke (dakle možemo odabrati SIM1, SIM2 ili always ask (pita nas kad zovemo ili šaljemo poruku)). Imamo par opcija za namještanje kako će se koja SIM kartica u roamingu ponašati. Data connection (dakle na SIM1 ili SIM2).

 

Važno je napomenuti da SIM1 utor podržava 3G/2G vezu, a SIM2 utor samo 2G vezu. Te da kada razgovarate npr na SIM1, a netko vas zove na SIM2, dobit ce znak zauzeća.

 

Baterija:
Ovako, stavio sam bateriju na punjenje oko 18h, sa 0% do 100% joj je trebalo 2h. No kad sam ga skinuo sa punjača, čekao ga je masakr, dakle non stop, surfanje, dopisivanje na fejsu, slušanje muzike, spajanje na komp pa prebacivanje muzike, dakle nisam ga ispuštao iz ruku. Nisam ga uspio isprazniti tek je na 54%. Dakle sa baterijom sam jako zadovoljan i definitvno je bolja nego na Prestigio 4500, Sony Xperia S, Gigabyte GS202/Rio R1, Samsung Galaxy S2/Note N7000, HTC Desire Z, dakle od  svih ovih mobitela Maya M1 V2 ima dulji vijek trajanja baterije :)

 

Definitvno će moći izdržati 1 dan uz intezivno korištenje (stalna 3G veza, automatsko osvjetljenje zaslona, par fotografija i sl.)

Ako imate 1 SIM karticu, spajate se na internet po potrebi, ne silujete ga puno igrama i sl., moći će izrržati do 2 dana na knap.

 

GPS:

Evo vi mi recite kako da ga testiram ni sam neznam sta da napišem u ovom segmentu, recite šta vas zanima, ja ću vam testirati i napisati :) 

 

Evo i napisat ću tutorijal za rootanje Gigabyte Maya M1 V2 smartphone-a :)

 

1. Uključite 'Nepoznate izvore'. Postavke-Sigurnost-Nepoznati izvori

2. Uključite 'USB Debugging'. E sad pošto je Google u Android 4.2 OS-u maknuo Developer Options iz Postavka, morate ga vratiti u postavke, a to napravite ovako: Uđete u: postavke-o telefonu. Te brzo 7 puta pritisnite na 'Build number' ili 'Broj međuverzije' (ovisno o jeziku). Tada ste omogućili 'Developer settings' u opcijama. Sada uđete u: postavke-opcija za razvojne programere i uključite 'Uklanjanje pogreške USB-a' ili takozvani 'USB Debugging'

3. Spojite mobitel na komp USB-om

4. Skinite drivere. (Pritisnite Download file now(prvo pričekajte 15s), skinite i instalirajte putem Device Managera). Skinite Root Package.

5. Pokrenite run.bat koji se nalazi u Root Package-u

6. Pratite upute

 

Mobitel će se restartati i eto ga, uspješno ste rootali Gigabyte Mayu M1 V2 :)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 16:37 (MARKOZD15).
 
2 2 hvala 2
13 godina
protjeran
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Mislim da malo pretjeruješ s baterijom...da baš dulje izdrži od note-a 2 ne vjerujem.

 

Probaj zahtjevnije igre tipa real racing 3...

 

 

I mene je mob primaljiv po specifikacijama, i kad bi bio siguran da radi kao npr s3 uzeo bi ga odmah...

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
Doctor Freak kaže...

Mislim da malo pretjeruješ s baterijom...da baš dulje izdrži od note-a 2 ne vjerujem.

 

Probaj zahtjevnije igre tipa real racing 3...

 

 

I mene je mob primaljiv po specifikacijama, i kad bi bio siguran da radi kao npr s3 uzeo bi ga odmah...

Oprosti, moja greška, nije Note 2 nego Note N7000, dakle Note 1. Od svih gore nabrojanih mobitela baterija bolje drži, dakle mislim da će svima uz intezivno korištenje moći 1 dan izdržati!

 

Danas ću probati Real Racing 3 pa javim :)

 

I dans ću uploadati par primjera fotografija pa da sami vidite kvalitetu, jedino primjedbu fotoaparatu bi dao za slabu bljeskalicu, iako je dual LED, Galaxy S2 npr koji ima single LED, neizmjerno bolje obasja mračni prostor. 

13 godina
protjeran
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Daj ga još malo poslikaj, ili ako imaš neki digitalac da ga malo snimiš u radu napraviš kratki review, jer ih i nema baš kvalitetnih na netu a ja sam jako zagrijan za ovaj model.

 

U globalu daj čim više toga... :D

 

Po meni je jedina mana samo 4gb odnosno manje od 2gb za aplikacije... :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
Doctor Freak kaže...

Daj ga još malo poslikaj, ili ako imaš neki digitalac da ga malo snimiš u radu napraviš kratki review, jer ih i nema baš kvalitetnih na netu a ja sam jako zagrijan za ovaj model.

 

U globalu daj čim više toga... :D

 

Po meni je jedina mana samo 4gb odnosno manje od 2gb za aplikacije... :(

Večeras očekuj video, samo kako da upload-am, pošto nemam yt account?? 

Snimit ću ti kako radi, u par igara, kako radi kroz sučelje, reci šta ti još treba? :)

 

Meni to nije problem jer ne pretrpavam aplikacijama, ali uvijek možeš na SD karticu prebacit, ja sam si kupio 16GB Class 6 od Kingmax-a i radi vrhunski :) 

13 godina
protjeran
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Pa snimi npr video kako ga pališ malo prođi kroz meni...tipkaj kao neku poruku i odvrti 2-3 igre...i to bi bilo to...

 

Account na youtubu napraviš za minutu, možeš i pod lažnim email-om ili uploadaj fajl nekamo pa skinem..

 

i hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Maya M1 V2

OK, može, večeras ću uploadati, nemaš beda ;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
MARKOZD15 kaže...

Maya M1 ima 1080p snimanje. Aku A1 ima 720p snimanje.

Pitao sam na GSmart Slovačkom na facebooku. Vele ovako:

 

"Hi, I was wondering can Aku A1 record HD video (720p, 30fps). I can`t find this information. 

  

Hi, Aku A1 can record a VGA video (640x480) @30fps"

 

Sad ne znam više... Na nekim trgovinama sam viđao isto 720p. ali službene informacije ili nekakve recenzije nigdje. Pitanje ako i može 720p na koliko FPS, 15 mi je premalo...

 


Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 17:02 (lllnuclearlll).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Maya M1 V2
lllnuclearlll kaže...

Pitao sam na GSmart Slovačkom na facebooku. Vele ovako:

 

"Hi, I was wondering can Aku A1 record HD video (720p, 30fps). I can`t find this information. 

  

Hi, Aku A1 can record a VGA video (640x480) @30fps"

 

Sad ne znam više... Na nekim trgovinama sam viđao isto 720p. ali službene informacije ili nekakve recenzije nigdje. Pitanje ako i može 720p na koliko FPS, 15 mi je premalo...

 


E sad nisam ni ja sto posto siguran al negdje na netu sam procitao da snima u 720P@30FPS, onda neznam, posalji Gigabyte-u mail direktno 

16 godina
offline
Gigabyte Maya M1 V2

Ma mislim da ću problem rješit kupovinom Maya M1 v2 uređaja {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice