Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

poruka: 63
|
čitano: 12.421
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Pozdrav svima,

 

zanima me vaše mišljenje u vezi moje dvojbe između ova dva moba. Mob ću (uz pozive, SMS i mailove) aktivno koristiti i za surfanje, zafrkanciju s aplikacijama i igrama te casual fotke.

 

Samsung sam par puta uzeo u ruke po centrima raznih operatera, svidjela mi se veća dijagonala nakon koje mi se iPhone učinio malen, a moj Vivaz kao privjesak za ključeve. Općenito mi se Galaxy SII sviđa a i komentari javnosti su pozitivni (bio je mob godine po BUGovom izboru).

 

HTC nisam stigao isprobati (relativno je svjež na tržištu), mob mi se čini skroz dobar, ima jači procesor i veću gustoću piksela. U osnovi me zanima koliko je ova (relativno) manja gustoća piksela kod Samsunga u odnosu na HTC (i iPhone kojeg sam neko vrijeme koristio) i slabiji procesor minusi. Također, isplati li mi se čekati neko vrijeme da krenu dolaziti novi mobovi s četverojezgrenim procesorima ili je Galaxy SII još uvijek top tehnologije za aktivnosti koje sam naveo na početku.

 

Hvala vam na odgovorima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Moje mišljenje, svakako One X, nema tu šta SGSII tražit kraj njega (napominjem moje mišljenje).

Ipak je X noviji mob, a ako ti se baš Samsung sviđa pričekaj još koji tjedan i baci pogled na SGSIII kad izađe. Meni je Sense puuuno draži od TouchWiz-a ako ne misliš root-at odnosno koristiti stock. Osobno sam vlasnik Desirea ali skoro namjeravam prelazak na One X, kad sam se malo igrao s njim ostao sam ugodno iznenađen. Šteta što One S-a nema negdje za pogledat pa da potvrdim odluku. Ono što me malo brine kod X-a jest baterija i to da je Tegra nešto slabija od procesora u S-ici? S druge strane Veći i bolji ekran, 32 GB ...

4 SGSII
68 One X
6 One S
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

One X definitivno rastura što se tiče sirove snage, jedini problem kod njega je sense, mislim ljepši je od touchwiza i sve to ali zna mobitel zagušiti da to nisu istine.

Ja bi išao na one X i čekao nekakav stabilan AOSP rom za njega.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Meni je SGSII minijaturan mob. HOX ima veći i bolji ekran, kvalitetnija izrada i bolje leži u ruci. HOS je malo jeftiniji, ali i dalje sjajan mob.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Cancer kaže...

zanima me vaše mišljenje u vezi moje dvojbe između ova dva moba. Mob ću (uz pozive, SMS i mailove) aktivno koristiti i za surfanje, zafrkanciju s aplikacijama i igrama te casual fotke.

Ako ti razlika u cijeni nije bitna svakako one x.. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Hvala svima na komentarima.

 

Zna li se kad bi SGSIII trebao doći na tržište kod nas? Ako se ne varam, u svibnju će ga se po prvi put uopće predstaviti. Je li razumno očekivati da će se i kod nas pojaviti odmah nakon svjetske premijere?

 

P.S. Vidim da su HTCovi mobovi gotovo istovremeno i kod nas osvanuli nakon premijere...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Navodno ne dugo nakon predstavljanja. Mislim puno kraće nego u slučaju HTC One mobitela jer su oni predstavljeni u Barceloni a tek nedavno postali dostupni kod nas. Mislim da se Samsung okreće novom trendu gdje mobiteli dolaze na tržište odma po predstavljanju, al nisam siguran vrime će reć.

16 godina
moderator
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Kao jednogodišnji vlasnik Galaxyja S2 koji je također isprobao HTC One X, upućujem te na HTC-a :)

Work is for people who suck at video games.
12 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

touchwiz je naspram sensea stock android...

sense je genijalan,htc one x je odlican mob,danas ga kupio...

max
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Po meni je jedini minus HTC-a naspram Samsunga neizmjenjiva baterija i nedostatak SD kartice. U svemu ostalom rastura! :)
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
15 godina
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
One X.

Vlasnik sam SGS2, probao na par dana One X.
Oduševljen....SGS2 je down, makar 3.5 ti izlazi SGS3 pa pričekaj...al to će bit tu negdje...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Mitch kaže...
One X.

Vlasnik sam SGS2, probao na par dana One X.
Oduševljen....SGS2 je down, makar 3.5 ti izlazi SGS3 pa pričekaj...al to će bit tu negdje...

šta to znači down? pa htc izbacuje 10 mobitela tjedno na tržište,kako se tu uopće snaći?
koliko je to ozbiljno,ja sam danas malo prčkao po evo 3d,to dizajnerska katastrofa

15 godina
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
seneka kaže...
Mitch kaže...
One X.

Vlasnik sam SGS2, probao na par dana One X.
Oduševljen....SGS2 je down, makar 3.5 ti izlazi SGS3 pa pričekaj...al to će bit tu negdje...

šta to znači down? pa htc izbacuje 10 mobitela tjedno na tržište,kako se tu uopće snaći?
koliko je to ozbiljno,ja sam danas malo prčkao po evo 3d,to dizajnerska katastrofa

A gle, Evo 3D je dvojezgrenaš koji ko da ima jednu jezgru na 1ghz...nista posebno, dhd sa losijim ekranom.

 

SGS2 nije softverski dobro podrzan, TW je ko stock android, ali je barem brz.

 

HTC One X napokon ima sve sto treba, ekran je napokon normalan, malo veci od optimale, tegra 3 radi svoj posao na razini dual-corea, ali je tu Sense 4 i 25GB na dropboxu uz jos neke bolje znacajke.

 

One X je novi HD2, pojam smartphonea.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

ok,ali ja bi ipak čekao s3,samo da ne povećaju ekran i sam uređaj
ova priča s htc-om mi je neozbiljna,desire je nekako iskočio u tom konteksu,makar mi ne bi nikad palo na pamet da kupim išta od htc-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
SGSIII ce imati 4.7" ekran.
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

kolko tu trolova ima strasno...

htc izbaci lose modele jeli? a samsung kaj fura isti dizajn i istu plastiku?

htc evo je dizajn katastrofa? ok deblji je i tezi... al izgleda hebeno mocno u usporedbi sa sgs2 koji izgleda ko igracka...

i da se ponasa kao jednojezgreni,pa s koje ste vi kruske pali?

imo sam taman jedan poslje drugog,istu knjigu u pdf formatu otvara 3 put brze..

necu s vama raspravljat tako pametnima,tema je sgs vs one x i samo najzagrizeniji trol ce rec samsung...

max
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Istina.

Uopce mi je neobicno pitanje. Ne vidim jedan razlog po cem bi SII bio bolji.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
U drugom postu ti je anketa gdje možeš viditi tko je sve glasao za GS2. Dizajn je subjektivan, isto kao i ovo tvoje "3x brže otvara PDF".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Pfff ne kuzim sta pretjeruju s tim ogromonim ekranima. Ok, ugodno je raditi na velikom i lijepom ekranu, ali do neke mjere. Nemaju svi ljudi rucetine i torbice kao zene...
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Ovisi kolko para hoces dati. Jbg HOX je sad top, SGSIII bi ga mogao i prestici ali tko ce cekati? Cijena??

 

Imam SGII i ne moras se bojati da ces vidjeti ikakvu nazubljenost na ekranu, ako kupujes na njuskalu a ne uzimas neku bijesnu pretplatu mislim da za kojih 2500kn kolko bi mogao dati za SGSII je bestbuy.

Neces se razocarati u nikojem pogledu, zasigurno. Ako pare nisu problem samo go on na HTC OX, i ja bi ga! :D

[M|C] pleXx
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Htc evo 3d ne radi kao da ima jednu jezgru radi tri puta brze od Hd2 kojeg sam imao i koji je blokirao jednom tjedno.One X je vrlo dobar ali da jos htc nema pravu kameru to je steta.Kad bi One X u oglasu kostao kao i galaxy s2 onda bi ga uzeo inace zbog kamere prednost s2.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Jesi imao WP7 na HD2?
Očito ne.

Brži uređaj trenutno nemam...niti sam imao (a imao ih puno)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Najbolja izjava je ona da se ne mora bojat da ce vidit "nazubljenost" na ekranu SGS2.
Zapravo, uz odgovarajucu dioptriju i nenosenje naocala je i to moguce..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Thx, takva iskustva me zanimaju, iz prve ruke...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
U Vipa npr. koštaju isto...
12 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

glejte momci,kaj od ja napisem to znaci da sam to isprobo,iliti iz prve ruke vam velim...

to kaj je evo 3d brzi od desirea hd to kazem jer sam ih oba imao dosta dugo...

to kaj kazem da je one x najbolji mob na trzistu to kazem jer sam imao sve one koji bi mu mogli konkurirat,a ne mogu haha...

jedino subjektivno je to kaj volim kad je mob tezi i deblji al to ne isticem pri svojim izjavama...

al je opce poznato da je samsungov dizajn dosadan...

max
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
berofx kaže...
SGSIII ce imati 4.7" ekran.

steta, trebali su ga samo hardverski nabrijati  i ostaviti ove dimenzije i tezinu koje su ajmo rec gotovo idealne za pc u dzepu

12 godina
neaktivan
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Zna li tko gdje se u ZG može uživo isprobati HTC One X?

 

Bio sam ovaj vikend u Vipu i City Centru East pa su ga imali samo u vitrini...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy SII ili HTC One X - preporuka
Cancer kaže...

Zna li tko gdje se u ZG može uživo isprobati HTC One X?

 

Bio sam ovaj vikend u Vipu i City Centru East pa su ga imali samo u vitrini...

Gajeva, Westgate.

12 godina
offline
Galaxy SII ili HTC One X - preporuka

Definitivno htc one x. Totalno neusporedivo. A sad, jel to doista leti toliko kolike su brojke, to ostavimo da usporede oni koji ga imaju.

 

Procesorska snaga je mmmm (po testovima, jel..) .

Malo me to :/ sto kazu da se bateriju ne moze exchangati..sto nema utor za microSD ali...al ajd...Ja ipak volim svasta nagruvati na sd od moba pa onda samo izvadim sd i u citac kartica jer jednostavno ne mozes usporediti brzinu prijenosa   citac kartica(ili adapter) vs kabl@phone .

ja
 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice