Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 798.657
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

također i meni, mislim da je do gravity boxa jer sam u njemu minja boje pozadine.

al ne predstavlja mi problem, pa me nije briga

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Dali itko zna kako ukljuciti 3g na Vipu?Dobio onaj 1 gb preko nagradne i sad neznam kak uključit tako da ako netko zna.

I dali je itko jos probao ovo ''http://www.gizmochina.com/2014/03/10/finally-android-4-4-kitkat-is-available-for-mediatek-mt6589-chipset/''

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 19:42 (jozagloza123).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jel ima tko problema sa flashtool-om
meni ne radi
program se pokrene i sve al kad stisnem start i stavim bateriju ništa se ne događa 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

da li ti se pojave one boje ka da je očitalo mobitel?

 

meni flash nije tia raditi na windows xp, na sedmici sam uspia

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ma loada-ju se svi failovi ali kad spojim mobitel da zvuk da je spojen i odspojen
ništa se ne dešava 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pa nemoj koristiti njegov usb,nego od samsunga i neces imati problema

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mmmnnn kaže...

TUTORIJAL: Kako povećati prostor za aplikacije

 

EDIT: Ako ne znate šta je root ili cwm recovery nemojte se upuštati u ovaj postupak! Naravno, ovo radite na vlastitu odgovornost!

Memorija u cubota je podijeljena na dva dijela: jedan dio za aplikacije a drugi dio za pohranu podataka.
Budući da su aplikacije sve veće i da mnoge nije moguće u cijelosti (neke i nikako) prebaciti na sd karticu prostor predviđen za aplikacije ubrzo može postati popunjen.

Stvar spašava sljedeća aplikacija: Meteos mtk6589 rom edit kojom je moguće povećati particiju gdje se instaliraju aplikacije. 

Postupak je vrlo jednostavan i ako poštujete upute nema opasnosti da se nešto zezne.
1. Mobitel mora biti rootan i na njemu mora biti instaliran CWM Recovery (kako to uraditi imate na web stranici anton008.com).
2. Uradite backup iz recoveryija.
3. Prebacite meteos-mtk6589-rom-edit-optimized_for_4gb-en.apk na mobitel i instalirajte ju.
4. Kada ste aplikaciju instalirali pokrenite ju i izaberite zeljenu veličinu prostora za aplikacije. Ja sam izabrao 2.5 gb i provjereno radi. Kolega @xDISORDERx je pokušao sa 2,77 gb i imao je problema. Znači preporuka je da izaberete 2.5 Gb.


5. Zatim je potrebno restartirati mob i uci u recovery te napraviti restore i to je to.


U svemu ovome najvažnije je da napravite backup! jer postupak pobriše sve sa particije kada je poveća.

Nakon postupka  stvari izgledaju kao na slici:

Znam da su ovakvi postovi blagi spam, ali moram ovako da se zahvalim kolegama mmmnnn i Ag008 na izuzetno korisnim uputstvima. Izabrao sam varijantu 2.5GB i za sada stvari izgledaju jako dobro. 

9 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

planiram kupiti cubota gt99, našao sam ga na stranici comebuy http://en.comebuy.com/cell-phones-android-phones-4-inch-phones-om31929.html

košta sa dostavom i nekakvim popustom 115 eura i ima ga u njemačkoj na skladištu...

zanima me da li mi preporučavate ovaj mobitel i ima li tko iskustva s ovom stranicom te kakva je situacija sa PDV-om kada je iz skladišta u DE?

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja ne bi. Imam ga doma, i preporučam bježi od toga. 

Znam da će neki sada reći da njima radi dobro, ali meni se baš zgadio.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Traži ovde preporuku za te pare.

 

GT99 je toliko koštao i pre godinu dana (bez PDV-a i manje), sada sigurno može da se nađe nešto bolje za taj novac, za početak nešto čemu GPS radi kako treba. Kažem to bez ikakve gorčine, i ne smatram da sam loše prošao što sam ga uzeo jer, GPS na stranu, mene moj godinu dana služi jako dobro (2G i 3G signal, WiFi, bluetooth) i za sada ne mislim da ga menjam. Čak je i pao dosta puta (jbg, trapav sam {#}), bez ikakve zaštite, no osim ćoškova zadnjeg poklopca, odlično je to podneo. Samo, kao što rekoh, mislim da sada za te pare ima bolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 22:40 (Ivan(4)).
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Opet imam isti problem,mob mi se ne želi upalit,a nisam ništa prčkao,čak nisam ni root-o.U đepu mi se ugasio i vise se ne pali sam stoji kod onog pomičnog CUBOT.Ima li itko sugestiju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Glupo pitanje, ali jesi li vadio bateriju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jesam ali tek kad ga više nisam mogao upalit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

flashaj ponovno čisti stock, formatiraj sd card, spasi šta se da.. ima sam isti problem.. nakon toga je ko nov

uredno počešljan i obuven
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 12:35 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

http://androidxda.com/download-cubot-stock-rom-models

Evo napravio sam ovo i sad sve radi

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 16:19 (jozagloza123).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ima li netko problema sa senzorom za blizinu lica? Mislim na to kad primaknete mobitel uhu, ekran se ugasi a kad ga odmaknete ekran se upali.

 

Meni se u zadnje vrijeme događa da senzor ne radi ispravno što zna praviti problem jer ne mogu prekinuti poziv. 

Maknem mob od uha, ali buudući da je ekran i dalje ugašen ne mogu prekinuti poziv.Često zna biti nezgodno. 

 

Ima li neko rješenje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Imaš li foliju naljepljenu na ekranu? Ona zna radit takve probleme

Zdravi i veseli bili :)
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

imam.

Šteta ako je budem morao micati jer dobro leži već godinu dana.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 8:36 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

senzor se nalazi kod prednje kamere, gdje se lako skuplja prašina, mislim da ti je do toga.. nemam ideju kako to očistit, eventualno probat kroz prednji zvučnik nekom četkicom..

uredno počešljan i obuven
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Nažalost još nisam uspio rješiti problem sa senzorom.

Pokušao sam i sa drugim romom ali nije pomoglo.

Pokušat ću još maknuti zaštitnu foliju pa ćemo vidjeti.

Trenutno sam na Note 3 romu koji me oduševio.

Otkad sam ga stavio mob mi se ni jednom nije restartirato što je prije bio čest slučaj.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja na svom imam stock ROM već skoro godinu dana i broj reseta mogu prikazat preko prstiju jedne ruke.

Nemam nikakve zamjerke za mobitel, jedino da su GPS malo bolje odradili.

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

je li moguće ikako namjestiti da se ekran ne gasi prilikom razgovora? 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

probaj ovo

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
xDISORDERx kaže...

probaj ovo

nisam uspio

15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ima li tko smart cover za Cubota? Vidim da ga prodaju na netu, a nisam znao da ima tu funkcionalnost. Probao sam proći laganim magnetom po cijeloj prednjoj površini mobitela, ali nije reagirao.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

što bi se zapravo trebalo desiti u tvom primjeru?

ako misliš na otključavanje i zaključavanje mobitela,

mislim da to ne funkcionira preko magneta, nego preko proximity sensora koji se nalazi lijevo od zvučnika za razgovor.

kada je senzor upaljen vidi se crvena lampica, zapravo teško je uočiti, pogotovo preko dana.

imaš aplikaciju koju sam stavio dva posta iznad, koja ti omogućava kad se prekrije senzor, da se mobitel zakljuca i obrnuto, recimo kad stavis mobitel u džep on se zakljućam a kad izvadiš otkljuća..

 

 

uredno počešljan i obuven
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Imam cubota vec godinu i par mjeseci, radio je normalno do jucer. Zvonio mi je alarm ujutro i kad sam ugasio alarm ugasio se i mobitel i od tada ga nemogu upalit. Jedino se nakratko upali kad ga spojim na punjač(bijeli ekran i piše cubot) te se nakon desetak sekundi ugasi i ponovo upali i tak stalno(probao sam s drugom originalnom baterijom,ali ista stvar). Nisam stavljao nikakve custom ROMove ni ništa na njega,kakav je došao takav je i sad. Pitanje je dali se da nešto napravit jer imam neke podatke na njemu koji mi trebaju? Imate kakve prijedloge?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

probaj spojit na komp bez baterije

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

mislim da ti ne preostaje ništa osim flashanja čistog stocka preko flash tool-a, imaš postupak u temi.. prije toga spasi s kartice šta se da pa i nju formatiraj

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Zna li tko gdje ima za kupiti start tipku, ne reagira mi. iz zga sam pa ako postoji neki servis ili nesto takoder bi pomoglo. 

01000101010000010101010000100000010100110100100001001001010101000010000001001100010011110100111101010011010001010101001000100000001110110010100100101001001010010010100100101001001000000100100000110011
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice