Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 797.627
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jao evo ponovo problema sa mikrofonom....zalijepio sam aluminisku traku na poklopac od cubota i radilo je a sad ponovo neradi.Jeli netko uspio ovo rijesiti a da nije rastvljanje cijelog kucista

 

nasao sam neko privremeno rijesenje....znaci dok zove nekoga i cujes zujanje treba stisniti donji dio mobitela(oznaceno na slici) sa obe strane.I tako zujanje nestane

No Pain No Gain
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2013 10:35 (Fabregas4).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

imam cubot gt99 i sd karticu od 16gb,a mob kaže da imam 10gb slobodnog

probo sam formatirat ali sve jedno ne radi

dali netko zna kako to riješiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

vjerojatno na njoj imaš više particija.

 

Akini neki partition alat i izbriši tu particiju

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

a kako da to napravim

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

skinem i sta onda

kak da obrisem

skinuo sam AParted

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Sve je to normalno jer je sve u svijetu gledano drukčije pa i ta memorija. Kada kupiš memorijsku od 16Gb zapravo možeš koristiti od 10-13Gb ovisno o proizvođaču i tipu. 

Naime sve ovisi kakve jedinice rabe, odnosno proizvođači gledaju da na proizvodu piše 16Gb uz to da oni računaju prema bazi 1000 a ne 1024 što je stvarno.

To je opće poznato svugdje, kada kupuješ hard disk od 320Gb imaš manje od 300Gb na raspolaganju i puno sličnih primjera. Tu ti ni jedan program neće pomoći.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

kada saqm ga tek kupio bilo je normalno

14.8gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Evo slika

zalijeoi filiju kao na slici zalijeoi filiju kao na slici
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2013 18:23 (markosanje).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Postavio sam ti slikuuu
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

vec sam to napravio ima koji tjedan-dva

No Pain No Gain
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

SD kartica je naručena al moram je čekati bar mjesec dana dok mi stigne,ali danas sam resetira mobitel, i ponovo vratio sve aplikacije koje sam imao i zamislite, prije reseta je memorija bila zauzeta 0.95gb a nakon reseta 317mb. Malo mi je to čudno kako je tolika razlika u zauzeću memorije. Inače Cubot nakon reseta ima zauzeto samo 72mb.

16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Sve je to normalno jer je sve u svijetu gledano drukčije pa i ta memorija. Kada kupiš memorijsku od 16Gb zapravo možeš koristiti od 10-13Gb ovisno o proizvođaču i tipu. 

Naime sve ovisi kakve jedinice rabe, odnosno proizvođači gledaju da na proizvodu piše 16Gb uz to da oni računaju prema bazi 1000 a ne 1024 što je stvarno.

Nikako ne može biti 10-13 GB. Na razliku u računanju s različitim značenjima prefiksa (da ne kažem zavaravanju kupca) otpada otprilike gigabajt prostora, dakle raspoloživi kapacitet bit će 14,8-14,9 gigabajta ako se računa s bazom 1024. Još nešto će otpasti na datotečni sustav, ali ne mnogo.

 

jozagloza123 kaže...

skinem i sta onda

kak da obrisem

skinuo sam AParted

Daj screenshotove iz te aplikacije, da vidimo stanje (držiš tipku za uključenje > Screen capture).

10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

več sam uspio.Samo što sada imam problema s wifiom 

postao je sivi.I sada nemogu na youtube niti google play store

fakad mi treba pomoc.malo sam tražil po internetu i svi ljudi kažu da je beskorisno radit factory reset.

Dali imaš neki savjet.Več mi se puno puta to dogodilo pa sam u tom slučaju stavio drugi rom pa nakon nekakvih par dana vratio na stock

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Promijeni enkripciju (wpa2 ili wep) i lozinku na routeru pa se onda pokušaj povezati.

Meni je na fakultetu gdje je eduroam i gdje se spajam preko aai identiteta isto "sivi" wifi i sve radi bez problema.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

a kak da to napravim mislim na enkripciju,ali i meni sve uredno radi ali samo nemogu koristiti usluge googlea

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
jozagloza123 kaže...

več sam uspio.Samo što sada imam problema s wifiom 

postao je sivi.I sada nemogu na youtube niti google play store

fakad mi treba pomoc.malo sam tražil po internetu i svi ljudi kažu da je beskorisno radit factory reset.

Dali imaš neki savjet.Več mi se puno puta to dogodilo pa sam u tom slučaju stavio drugi rom pa nakon nekakvih par dana vratio na stock

 

I ja sam često imao taj problem s drugim mobitelom.

Meni je pomoglo ovo pa probaj: odi u sistemski direktorij (/system/etc) s nekim root explorer programom (mora ti biti rootan mob), nađeš datoteku "hosts", otvoriš i dodaš ljestve # ispred brojčane adrese u drugom redu!

(inače kod mene je adresa #127.192.123.19android.clients.google.com     -samo nemoj dodavati na broj u prvom redu)

 

Nadam se da će ti pomoći.

 

 

Inače ja imam CUBOT nekih 2-3 tjedna i odličan mi je. Jedino mi 3g ne radi na tele2, stalno mi se gubio signal, pa na netu traži, traži pa na kraju prebaci na 2g i otvori. I naravno dok to sve traži nitko me ne može nazvati. Prebacio na 2g i sad je sve super. Jedino je mreža spora. Šteta.

 

gps sam jednom isprobao pa mi javio da sam kod susjeda tri kuće od mene preko google mapsa, na copilotu me nije našao. Poslje nisam ni pokušavao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 16:28 (Denyslav).
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

evo moj prvi problem nakon dva mjeseca korištenja..

nešto sam bio instalirao neke igre, međutim kako je bila puna memorija, sve sam pobrisao i oslobodio oko 150mb, tako da uređaj po tom pitanju trebao raditi..

no kad sam se vrati na desktop primjetio sam da mi statusbar više nije proziran(namjestio preko gravitiyboxa) nego se vratio u crno..

nisam tio duljiti pa sam odmah resetirao mobitel, i kad se mobitel upalio load nikako da prođe, vadio sma bateriju i opet isto, samo stoji onaj load cubot slovima..

usput mi se dešavajau povremene sitne vibracije

imali ko kakvu ideju?

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 16:49 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Moj bi sutra trebo doć.

Danas je došo u Osijek tak da je sutra kod mene. Nije se čak ni dugo zadržo na carini.

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUW: slinA
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 17:25 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Izvadi bateriju na 10 min na sobnoj temperaturi pa probaj opet. 

 

Ako ti se problem bude ponavljao instaliraj neki custom rom:

 

http://www.needrom.com/?s=xyz+x1&sa=search&scat=0

 

http://www.needrom.com/?s=Cubot+GT99&sa=search&scat=0

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 17:27 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

xdisx vibraciju osjetiš kada se mobitel resetira a tebi je ušao u boot loop. Čini se da je gravitybox izazvao neko oštećenje u sistemskom direktoriju kada ne može podignuti rom. Previše si petljao.

Uđi u cwm, obriši cache i stavi novi rom/reinstliraj stari.

Btw ja uz app2sd (iako sada ima novo ime a ja ga zovem po starom) sve apliakcije stavljam na memorijsku. Imam Dead Trigger 2, CSR racing, Real racing 3 koji zajedno imaju nekoliko gb i sve je na memorijskoj.

Normalno je da imate oko 200mb slobodno na internoj no ona se ionako ni ne iskorištava kada 90% ide na vanjsku. Kupite dovoljno veliku memorijsku i riješili ste sve probleme.

 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

xdisx vibraciju osjetiš kada se mobitel resetira a tebi je ušao u boot loop. Čini se da je gravitybox izazvao neko oštećenje u sistemskom direktoriju kada ne može podignuti rom. Previše si petljao.

Uđi u cwm, obriši cache i stavi novi rom/reinstliraj stari.

Btw ja uz app2sd (iako sada ima novo ime a ja ga zovem po starom) sve apliakcije stavljam na memorijsku. Imam Dead Trigger 2, CSR racing, Real racing 3 koji zajedno imaju nekoliko gb i sve je na memorijskoj.

Normalno je da imate oko 200mb slobodno na internoj no ona se ionako ni ne iskorištava kada 90% ide na vanjsku. Kupite dovoljno veliku memorijsku i riješili ste sve probleme.

 

imam jedan back up od prije, pa pomoću advance restore-a mogu odabarati da mi pojedine djelove samo restora, da li to ima smisla i koji dio da restoram ako ima?

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Restoraj sve, nemoj se igrati s tim opcijama. Obriši cache prije vraćanja tog backupa

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mmmnnn kaže...

Izvadi bateriju na 10 min na sobnoj temperaturi pa probaj opet. 

 

ovo ne radi.. a za novi rom stvarno nemam živaca ni vremena da sad sve instaliram nanovo

Ag008 kaže...

Restoraj sve, nemoj se igrati s tim opcijama. Obriši cache prije vraćanja tog backupa

napravio, backup radi dobro, samo što je od prije mjesec dana, odkad sam instalirao recovery.. bolje išta nego ništa :)

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Btw ja uz app2sd (iako sada ima novo ime a ja ga zovem po starom) sve apliakcije stavljam na memorijsku. Imam Dead Trigger 2, CSR racing, Real racing 3 koji zajedno imaju nekoliko gb i sve je na memorijskoj.

Normalno je da imate oko 200mb slobodno na internoj no ona se ionako ni ne iskorištava kada 90% ide na vanjsku. Kupite dovoljno veliku memorijsku i riješili ste sve probleme.

 

koliko imaš particija na kartici? da li je potrebno raditi drugu za appove kao da bude dio mobilne memorije, ili sve stavljaš na jednu particiju?

na starom mobitelu  sam koristio ovu aplikaciju https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=hr

morao sam imati drugu particiju, te sam tako mogao "linkati" appove tj. prebaciti CIJELU aplikaciju na tu particiju, a na mobitelu bi bio kao shortcut link do nje

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 19:05 (xDISORDERx).
10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Puno hvala

15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

TUTORIJAL: Kako povećati prostor za aplikacije

 

EDIT: Ako ne znate šta je root ili cwm recovery nemojte se upuštati u ovaj postupak! Naravno, ovo radite na vlastitu odgovornost!

Memorija u cubota je podijeljena na dva dijela: jedan dio za aplikacije a drugi dio za pohranu podataka.
Budući da su aplikacije sve veće i da mnoge nije moguće u cijelosti (neke i nikako) prebaciti na sd karticu prostor predviđen za aplikacije ubrzo može postati popunjen.

Stvar spašava sljedeća aplikacija: Meteos mtk6589 rom edit kojom je moguće povećati particiju gdje se instaliraju aplikacije. 

Postupak je vrlo jednostavan i ako poštujete upute nema opasnosti da se nešto zezne.
1. Mobitel mora biti rootan i na njemu mora biti instaliran CWM Recovery (kako to uraditi imate na web stranici anton008.com).
2. Uradite backup iz recoveryija.
3. Prebacite meteos-mtk6589-rom-edit-optimized_for_4gb-en.apk na mobitel i instalirajte ju.
4. Kada ste aplikaciju instalirali pokrenite ju i izaberite zeljenu veličinu prostora za aplikacije. Ja sam izabrao 2.5 gb i provjereno radi. Kolega @xDISORDERx je pokušao sa 2,77 gb i imao je problema. Znači preporuka je da izaberete 2.5 Gb.


5. Zatim je potrebno restartirati mob i uci u recovery te napraviti restore i to je to.


U svemu ovome najvažnije je da napravite backup! jer postupak pobriše sve sa particije kada je poveća.

Nakon postupka  stvari izgledaju kao na slici:

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 19:45 (mmmnnn).
 
1 0 hvala 6
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Hvala! Mislim da će ovo zatrebati većini nas u nekom trenutku. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Imam problem s ispravljanjem teksta.Svaku riječ koju napišem mi ispravi,u setting sam ugasio auto correct.Ima li netko savjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

meni se mob vise ne zeli upalit dali netko zna ili ima isti problem a restoro sam i updato recovery pa kaze da je error u recoveryu

samo stoji na cubot

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 18:16 (jozagloza123).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
jozagloza123 kaže...

meni se mob vise ne zeli upalit dali netko zna ili ima isti problem a restoro sam i updato recovery pa kaze da je error u recoveryu

 

sta si radio?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice