Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 162.842
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
sebastian3 kaže...

ako ti nabiju cijenu naruci sa neta manje je od 10$ citav set sa mikrofonom pa nek ti neko zamjeni..

 gdjeda to nađem može pomoć

pronašo baš ono što mi treba na aliexpressu hvala na savjetu

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 19:02 (payo).
13 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

naručio i zamjenio a mikrofon opet ne radi ima li tko kakvu ideju zašto

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
payo kaže...

naručio i zamjenio a mikrofon opet ne radi ima li tko kakvu ideju zašto

Problem je onda softverske prirode, reinstaliraj sistem nema druge.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
chaselol kaže...
payo kaže...

naručio i zamjenio a mikrofon opet ne radi ima li tko kakvu ideju zašto

Problem je onda softverske prirode, reinstaliraj sistem nema druge.

Ne vjerujem u to, ako nije ništa prčkao po softweru i ako je napravio Hardreset dakle sve na tvorniče postavke onda ne vjerujem da je softwerski problem. Jer bi ga imali i drugi, da ga puno ljudi ima Asus bi taj problem označi krfitičnim i radio na ubrzanom updateu. 

 

 

Prije bi moglo biti da je nešto na matičnoj riknulo ili korodiralo. 

13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Arto kaže...

Ma i pretpostavljam da je to, ali vidim da ima svega po netu pa čisto da probam ako mi je nešto promaklo. Dogovaram sad za slanje u naš servis, pa javim što je bilo na kraju, ako nekome ubuduće bude potrebno.

 Evo i update, krepale su baterija i kamera. Naš servis me tražio SN i javio kako imam pravo na servis pod garancijom i kod njih (mob je iz Alze), poslao uređaj o njihovom trošku, nakon tjedan dana vraćen potpuno ispravan. Komunikacija jako brza kroz njihov sustav, preko telefona ih je teško dobiti jer je stalno zagušeno pa preporučujem preko sustava. Za sad sve pet, servis super, vidjet ćemo kako će se dalje ponašati.

14 godina
offline
Asus ZenFone 5

Dali se isplati staviti na Lollipop? Ako da, može neki dobar guide kak to napraviti?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

@null

Da se isplati nisam baš siguran jer nisam radio sebi ali prije par dana sam to odradio bez ikakvih problema. S time da sam naj prije napravio FACTORY HARD RESET

Ovdje i tu imaš sve, skini Version WW_V3.24.40.78 i stavi u memoriju uređaja, kad isključiš USB

sa uređaja pojaviti će se opcija „System Update File Detect“ to odabereš i onda budi strpljiv i čekaj.

Baterija neka bude svakako preko 50% i zlu ne trebalo beckup. Dobro pročitaj ovo sa linkova.

 ima i video.

Važno:
Provjeri dali ti je trenutna verzija softvera V2.22.40.54 prije ažuriranja na verziju (Lollipop) V3.24.40.78

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 19:31 (felicija).
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Dajte mi recite ima li smisla nadograđivati na Lolipop ?? 

 

Sto se točno mjenja na mobu ?? ima li kakve vizualne razlike ? 

 

 

 

Inače ljudi, primjetio sam da mi se mob puni duže nego prije. U čemu je problem ? Evo sječam se da sam jedan dan isao spavati u 2 sata ujutro i negdje prije  8 sam se digao i vidim da se baterija napunila do 97% a do tada je već trebala biti puna.

Dali je moguče da mi na mobu previše aplikacija aktivno pa povečava potrošnju tj usporava punjenje? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2015 15:25 (Markić7).
8 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Pozdrav htio sam staviti na svojem Asusu zenfone 5 T00J, WW ali sam zapeo na dijelu gdje se treba učitati ADB u mobitel i ne želi mi učitati, piše kao error: device not found
a na mobitelu piše E: can't open / tmp/ update-script.log

Molim za pomoć kako dalje ili kako se vratiti u početno stanje, kak je i bio pa da probam ispočetka.

HVALAA

POzz

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Filko990 kaže...

Pozdrav htio sam staviti na svojem Asusu zenfone 5 T00J, WW ali sam zapeo na dijelu gdje se treba učitati ADB u mobitel i ne želi mi učitati, piše kao error: device not found
a na mobitelu piše E: can't open / tmp/ update-script.log

Molim za pomoć kako dalje ili kako se vratiti u početno stanje, kak je i bio pa da probam ispočetka.

HVALAA

POzz

 Ja ti ne mogu pomoči jer nemam iskustvo sa time, sa Zenfoneom se nisam igrao flashanjem. Ali guglao sam onu gresku koju si stavio i odma mi se pojavilo asusova stranica  u vezi zenfonea http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=3129 

znači nisi jedini sa tim problemom. E sad, nadam se da ti engleski ide, ja ga znam samo amaterski ponešto. 

 

http://tectables.blogspot.hr/2015/10/fixed-solved-asus-zenfone-5-update.html

8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Hvala, pokušat ću pa javim :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Markić7 kaže...
Filko990 kaže...

Pozdrav htio sam staviti na svojem Asusu zenfone 5 T00J, WW ali sam zapeo na dijelu gdje se treba učitati ADB u mobitel i ne želi mi učitati, piše kao error: device not found
a na mobitelu piše E: can't open / tmp/ update-script.log

Molim za pomoć kako dalje ili kako se vratiti u početno stanje, kak je i bio pa da probam ispočetka.

HVALAA

POzz

 Ja ti ne mogu pomoči jer nemam iskustvo sa time, sa Zenfoneom se nisam igrao flashanjem. Ali guglao sam onu gresku koju si stavio i odma mi se pojavilo asusova stranica  u vezi zenfonea http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=3129 

znači nisi jedini sa tim problemom. E sad, nadam se da ti engleski ide, ja ga znam samo amaterski ponešto. 

 

http://tectables.blogspot.hr/2015/10/fixed-solved-asus-zenfone-5-update.html

 ako nisi instaliraj drivere na PC za taj model

8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Sad sam naišao na novi problem, gledam ovaj video koji je kolega objavio još na 12.-toj stranici ove teme kako to učiniti. i skinem ja onaj ROOT zenfone i ne želi rootati mobitel, onda skinem es sxplorer kako i piše i ne želi mi uključiti opciju ROOT EXPLORER ko u videu i na kraju krajeva što mi je jako sumnjivo tamo u folder "data/local/tmp" bi trebao kopirati one neke fileove sa sd kartice koje sam gore kopirao ali dok otvorim mapu "data" piše this folder is empty, pa mi nije jasno kako je prazan.

 

Hvala vam na pomoći.

 

P.S. Instalirao sam sad drivere na PC koji su preporučeni u videu

8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Uspio sam. Sad samo da nadogradim android imam trenutno KK 4.4.2, koji je po vama najbolji? 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Filko990 kaže...

Uspio sam. Sad samo da nadogradim android imam trenutno KK 4.4.2, koji je po vama najbolji? 

 

 Po meni je nepotrebno updejtanje na LP pošto je lolipop žderać baterije!ako ti sve radi na kitkatu ne diraj ništa ;)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Ok, hvala lazicki.
:)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Filko990 kaže...
Ok, hvala lazicki.
:)

 Filko a kj točno model imaš zenfona?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Imam Zenfone 5, 501CG T00J. Zakj pitaš?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Filko990 kaže...
Imam Zenfone 5, 501CG T00J. Zakj pitaš?

 Zanima me dal ti dobro radi facebook i messenger,zna mi se često dogodit da mi se baš app facebook sruši samo od sebe,...btw ja sam na 4.4.2. KK -WW2.21.40.30

8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
lazicki88 kaže...
Filko990 kaže...
Imam Zenfone 5, 501CG T00J. Zakj pitaš?

 Zanima me dal ti dobro radi facebook i messenger,zna mi se često dogodit da mi se baš app facebook sruši samo od sebe,...btw ja sam na 4.4.2. KK -WW2.21.40.30

 Ja ti imam verziju 4.4.2 KK- WW 2.21.40.13
Isto mi se dešava izbaci me van i na fejsu i na messengeru, neke app uopće ne želi ažurirati piše kao da ih nije moguće a stigla su ažuriranja, te pošto sam fan fife, iz fife 15 redovito poslije druge tekme ili tokom druge tekme me izbacuje van, pa moram sve ispocetka. to sam te mislio pitat da li znaš kako to rješit al vidim i ti imaš problema s time. Možda netko ima rješenje.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Meni na ovom buildu radi oke facebook i messenger,jedino dok isključim podatke ili wi fi onda dođe poruka da je app prestao radit.Skužio sam da na ovom buildu loše radi gps,danas ču roknut noviji od ovog što je gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Javi kako je pa ako je dobar mi pošalješ link da si skinem :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Da i još jedno pitanje da li je normalno to za njega da zna me i iz ostalih applikacija izbacivati tu i tam da zna dosta stekati i da mi npr padne postottak baterije sa 40% na 15% u roku od 20 minuta ssurfanja? te malo mi čudno ko da imam osjećaj da mu dosta treba da se napuni.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Filko da baterija je boljka na zenfonu5,ali kao i kod drugi androida,eto ipak dam stavio lollipop pa da se uvjerim šta je to...
Prvo izgleda odlićno,zasad sve radi a bateriju budem vidio kako ce
žlepat
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Meni se pojavio neki kvar da mob misli da nemam sim kartice unutra pa nema niti signala.

Hard reset ne pomaže.

 

 

Kupio sam ga preko mobicity, vi koji ste ga kupili tamo, ste dobili jamstvo i račun ??? Ja ne mogu nači, jedino imam u gmailu potvrdu o kupovini. 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Ja već par tjedana koristim Zenfone 2 jer mi na Zenfone 5 ne radi nešto tj ne moze pozive i internet. 

 

Da ne duljim,  imam dvije maske prozirne jedna je neotvorena a druga otvorena ali korištena samo 1 dan radi probe. Hoče li tko ? 

Obje su prozirne, zapakovana tj neotvorena je plava (navy) a druga je svijetlozelena. 

11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

@Markić7

 

Dali ti je Zenfon 5 na prodaju ili si ga dao na servis?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
felicija kaže...

@Markić7

 

Dali ti je Zenfon 5 na prodaju ili si ga dao na servis?

 

Uglavnom mob čuvam, ali bi ga rado prodao jer su svi ostali dijelovi čitavi, na njemu mozes ici na wifi samo se ne mozes spajati na mobilnu mrežu jer ne prepoznaje sim kartice, Zamjenio sam sim slot i dalje ne radi, uzrok je najvjerojatnije na matičnoj ploči. Nisam ga dao na servis jer mi hočeju naplatiti dijagnostiku od 200kuna. Softwerski problem nije jer sam radio hard reset više puta. Gle isprva je to prekidalo (ima signala, nema signala) a kasnije je za stalno prestalo raditi. 

 

 

Ja sam rađe novce utrošio na novi mobitel :) 

 

 

 

10 godina
offline
Asus ZenFone 5

Pozdrav ljudi. Puklo mi je staklo na zenfone-u pa sam naručio novi lcd+touchscreen i mislio sam zamjeniti pomoću tutoriala, ali sam shvatio da ipak nije to za mene i bojim se da cu zeznut nesto pa jel ima tko ideju gdje bih ga mogao odnest da mi to naprave za neku normalnu cijenu. hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
prasac kaže...

Pozdrav ljudi. Puklo mi je staklo na zenfone-u pa sam naručio novi lcd+touchscreen i mislio sam zamjeniti pomoću tutoriala, ali sam shvatio da ipak nije to za mene i bojim se da cu zeznut nesto pa jel ima tko ideju gdje bih ga mogao odnest da mi to naprave za neku normalnu cijenu. hvala

 Ma daj ako ne probas,nikad neces znat ;) stvarbo nije problem zamijenit to na tom telefonu,par šarafića i gdje koji flat kablić i to ti je to,samo polako i bez žurbe

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice