ASUS predstavio 2 nova ZenFone uređaja(3ZOOM i AR)

poruka: 6
|
čitano: 1.506
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
ASUS predstavio 2 nova ZenFone uređaja(3ZOOM i AR)

 

Asus je danas kroz Zennovation konferenciju u Las Vegasu(CES 2017) predstavio dva zanimljiva uređaja:

 

Jedan je Asus Zenfone 3 Zoom koji je stvoren za ljubitelje fotografije a drugi je ZenFone AR koji preko svoje napredne kamere virtualnu realnost podiže na novu razinu...

 

 

 

Specifikacije:

 

 

 

* Asus ZenFone 3 Zoom

- Dimenzije: 154.3 x 77 x 8 mm

- Težina: 170g

- Procesor: Snapdragon 625

- Grafika: Adreno 506

- Memorija: 4 GB RAM-a, 32/64/128 GB ROM-a

- Ekran: 5.5inča FullHD Amoled(500 Nit-a), Gorilla Glass 5

- Baterija: 5000mAh (USB Type C ulaz)

- Kamera: Straga Sony IMX362 12MP Dual kamere od koje jedna ima optički zoom(x2.3) a druga širokokutnu leću...

  - Otvor blende f/1.7

  - DualPixel tehnologija

  - RGB color senzor, OIS, EIS

  - Laserski autofokus druge generacije(TriTech Autofocus(0.03s))

  - Gorilla glass zaštita leća kamera

  - U kombinaciji sa štedljivim SD625 procesorom i 5000mAh baterijom može snimati preko 6h 4K videa

  - Sprijeda je 13MP selfie kamera

 ...

 

Sve to u metalnom kučištu debljine ispod 8mm...

 

ZenFone 3 Zoom video:

 

 

 

* Asus ZenFone AR

- Težina: 170g

- Dimenzije: 158.7 x 77.7 x 9 mm

- Procesor: Snapdragon 821

- Grafika: Adreno 530

- Memorija: 4/8 GB RAM-a, 32/64/128/256 GB ROM-a

- Ekran: 5.7inča WQHD(1440 x 2560 pixels) Super Amoled, Gorilla Glass 4

- Baterija: 3300mAh (USB Type C ulaz)

- Vapor Cooling sistem hlađenja

- Kamera: AR kamera koja poboljšava VR iskustvo i po prvi put u komercijalne uređaje uvodi google-ov Tango(AR) i Daydream(VR) preko jedne kamere koja prati pokrete i druge "fish eye" kamere za prepoznavanje dubine prostora

  - Sony IMX318 sensor(23MP)

  - Otvor blende f/2.0

  - Super rezolucija od 92MP

  - OIS, EIS, TriTech Autofocus(0.03s)

  - Sprijeda je 8MP selfie kamera

 ...

 

Zenfone AR video:

 

 

 

Evo i snimke samog predstavljanja:

 

 

 

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 11:35 (Chriss).
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
ASUS predstavio 2 nova ZenFone uređaja(3ZOOM i AR)

Čine se kao zgodni uređaji sa zgodnim fičrima, al kod ovog Zooma mi nije jasno zašto nisu išli na 650 ili 652 barem, ako ne i na 808, jest da je prošlogodišnji al je u razini s ovima. Ovako će na 625 telefon već za 6 mjeseci tražit novi kod malo jačih korisnika. A i nevjerujem u priču sa 4K...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
ASUS predstavio 2 nova ZenFone uređaja(3ZOOM i AR)

 

Izgleda da su se primarno bacili na odličnu kameru i veliku štedljivost odnosno autonomiju u kombinaciji s takvom baterijom i procesorom, gdje je što se procesora tiče čini mi se ipak više stvar štednje na krivom mjestu i slažem se da su trebali ići na nešto jače pa čak i na 820/821 a na ZenFone AR baciti SD835, koji je na istom sajmu i predstavljen, tim više što imaju dobru suradnju s Qualcommom, pa i ne radi neke potrebe nego radi bolje prodaje jer novije/jače prolazi i prodaja bi im bila bolja radi toga(ako već misle držati višu cijenu), povijest ih je učila tome sa Zenfone 3 ali ne i naučila izgleda...

 

A opet, što se tiče Zoom-a, s obzirom da je rekao bih procesor jedina "mana" možda i neće puno ljudi pobjeći od njega jer mislim da će oni kojima je namijenjen prijeći preko toga i biti sretni s odličnom kamerom i bolesnom autonomijom... aaaako bude poštena cijena :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ASUS predstavio 2 nova ZenFone uređaja(3ZOOM i AR)
Slazem se, proc je mozda jedina mana.. Samo treba vidit kak ce se u praksi pokazat taj 4 axis ois, predobro mi to sve zvuci, trebat ce vidit rezultate krajnjih korisnika, zasad je sve pet...

Napokon velika baterija, nadam se da ce i ostali sljedit taj primjer..
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
ASUS predstavio 2 nova ZenFone uređaja(3ZOOM i AR)

A što je najbolje, 5000mAh-a spremili u 8mm debljine 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ASUS predstavio 2 nova ZenFone uređaja(3ZOOM i AR)

Teško da će itko do MWC-a predstavit išta sa SD835 jer mislim da ga još štancaju tek. Tako da bi bilo dovoljno da su stavili 652, 808 ili 820 čak a u ovog boljeg 821 onda. No mislim da su išli ipak na cost benefit planove pa su tu napravili određen kompromis. Samo, to zezne tehnologiju jer nije ista tehnologija na čipu u 625 i 820, Hexagon, Adreno i Spectra bi radili razliku...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice