5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

poruka: 22
|
čitano: 7.908
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Prije tjedan dana na klupi jednog parka nasao sam izgubljenu nokiu 5800 XM

 

Probao sam naci vlasnika mobitela, ali ima jedan problem....

 

Inace vec je bilo situacija da sam nasao tudji mobitel, nazvao u imeniku nekog pod "Tata" ili "Mama" itd. kako bih ga vratio vlasniku

 

Ovaj puta sam u drugacijoj situaciji....mobitel koji sam nasao bio je iskljucen, tako da od imenika na SIM kartici nista....

 

Pretpostavljajuci da cu se domoci imenika kad mobitel ukljucim sa svojom ili bez SIM kartice, naisao sam na problem....naime osoba koja je bila vlasnik ovog mobitela koristi "Lock Code" te me ga trazi kad god ja upalio mobitel.....ne mogu ga ni spojiti na USB dok ga ne otkljucam....probao sam sve "klasicne" kodove tipa 0000, 1234 itd. ali bez uspjeha

 

Postoji li nacin da se domognem imenika na mobu ili da ako ga bas ne mogu vratiti....da ga probam nekako iskoristit....tipa neki "restore" da sve se na mobu izbrise pa da bude na tvornickim postavkama....ALI KAKO?

 

Tu je dio gdje trebam vasu pomoc, savijet ili slicno

 

Unaprijed Hvala :D

 

 

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Prijavi ga na policiju jednostavno.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Gola, gola, skini mi se gola, možeš gola, možeš i do pola, ja sam ovde turista, budi malo nudista. - Ekrem Jevrić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Ne. Mislim da mob obicno trazi lock code kad je kartica od drugog operatera u neotkljucanom mobitelu... :P

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

odneses nokiji i oni flashaju mob. mozes iskoristit mob, ali neces imat imenik od vlasnika. ali pazi da ti nije vlasnik prijavio krađu jer ako te nađu preko imei-a grdo ti se pise na policiji.

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
Lord_Marko kaže...

odneses nokiji i oni flashaju mob. mozes iskoristit mob, ali neces imat imenik od vlasnika. ali pazi da ti nije vlasnik prijavio krađu jer ako te nađu preko imei-a grdo ti se pise na policiji.

To je već pitanje morala.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Gola, gola, skini mi se gola, možeš gola, možeš i do pola, ja sam ovde turista, budi malo nudista. - Ekrem Jevrić
14 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Jojojojojoj.....Ljudi.....ja ne zelim imenik od vlasnika da bih mogao zaj****** druge ljude, nego da bih nasao vlasnika....i da, mozda da ga predam policiji dobra ideja...o tome jos razmislit

 

@8ax -> ovo sta si reko nije istina.....Lock Code je za zaključavanje telefona, kao što se zaključava sim, samo se ovako i mobitel....kad ga upalim BEZ ikakve sim kartice, on trazi lock code

 

@Lord_Marko -> kolika je vjerojatnost da ako sam ga naso u gradu 400 km daleko od grada gdje zivim (sad sam na moru -> jos dalje), da mi se dogodi tak nes?; osim toga kolika je vjerojatnost da je vlasnik bas iso prijavit IMEI od moba.....

 

Postoji li nacin da sve napravim sam....tj. flasham?

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

a cuj... mojem frendu su ukrali mobitel u skoli, prijavio je imei i za dva dana su mu nasli mob u velikoj gorici ili di vec.

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Stavi kao radijski oglas.

http://www.youtube.com/watch?v=2ijHlDfxBKw&feature=related
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Pokušaj Ukucat 12345 (to je defaultni kod), možda ga vlasnik nije promijenio. Nisam siguran može li se preko JAF-a naci Lock Key od mobitela ili samo napraviti hard format. Hard fromat možeš napraviti i kombinacijom tipki na mobitelu (ne znam na pamet, imaš po forumu).

Po meni bi ti najbolja opcija za traženje vlasnika bila ići kod operatera sa karticom koja je bila u mobitelu i objasniti situaciju, a ako ti oni ne mogu pomoći onda na policiju. Ako policija u određenom periodu ne uspije naći vlasnika mobitela, ti ga imaš pravo zadržati (mislim da bi još trebao dati i oglas da si našao mobitel), ali će ti vjerojatno policajac to prešutiti i pokušati sebi mobitel ostaviti.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Poznavajući naše policajce, vrlo vjerovatno će ti reći kako si ti dobar dečko i čim ti iz vrata sebi u džep telefon Plač

 

Ok, trudio si se naci vlasnika, j**** nije išlo, odi u neki privatni servis i reci da ti ga flashaju plati i bok i imaš novi telefon Sramim se

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
Mojpismonosa kaže...

Jojojojojoj.....Ljudi.....ja ne zelim imenik od vlasnika da bih mogao zaj****** druge ljude, nego da bih nasao vlasnika....i da, mozda da ga predam policiji dobra ideja...o tome jos razmislit

 

@8ax -> ovo sta si reko nije istina.....Lock Code je za zaključavanje telefona, kao što se zaključava sim, samo se ovako i mobitel....kad ga upalim BEZ ikakve sim kartice, on trazi lock code

 

@Lord_Marko -> kolika je vjerojatnost da ako sam ga naso u gradu 400 km daleko od grada gdje zivim (sad sam na moru -> jos dalje), da mi se dogodi tak nes?; osim toga kolika je vjerojatnost da je vlasnik bas iso prijavit IMEI od moba.....

 

Postoji li nacin da sve napravim sam....tj. flasham?

 

Tvoju namjeru mi ne znamo, jedno je što kažeš, a drugo što misliš ;-)  Kao što kažeš - *možda* je dobra ideja predati na policiju hehe

 

Lock code istina jeste zaključavanje telefona, samo što većina mobitela ni ne možeš startati bez SIM kartice pa to ljudi percipiraju kao "ne može se druga kartica staviti".

Budući da je to ipak zamišljeno za zaštitu, bilo bi glupo da svako to može sa vulgaris kablom otključati/flashati, vjerojatno se da riješiti u ovlaštenom servisu pomoću posebnog kabla i softwarea, pa tako i razni unlockeri preko oglasnika vjerojatno isto tak mogu, no to ti je dodatni trošak.

 

Uglavnom, što se tiče IMEI-a, ako je čovjek prijavio krađu, ili možda samo nestanak, na garanciji mu piše IMEI, pa ga je mogao komotno priložiti, što tebe dovodi u nezgodnu poziciju ako u dogledno vrijeme uspiješ pokrenuti mobitel (spojiš se na mrežu, a tamo te detektira).

Možda da probaš staviti par oglasa negdje, sa naznakom da vjeruješ samo donosiocu garantnog lista. Npr. plavi oglasnik, newsi, njuskalo (vlasnik vjerojatno traži drugi mobitel kghmmm).

Na kraju, pohvalno za namjeru, ipak je to solidni trošak kad izgubiš tak nešto.

15 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

probaj hard reset pomocu one kombinacije tipki ili daj oglas i ko se javi,neka ti rekne code,ako je tacan vratis mu :D

I got my weed from the west,my pills form the east....Young Money
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2010 12:37 (Nyxem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Mobitel odnesen na policiju.....ako je vlasnik na forumu ima srece, jer sam cijeli mobitel (koji je bio u grooooozno prljavom izgrebanom stanju) rastavio, detaljno ocistio (cak i polirao)....dosta sam truda ulozio jer sam ga neko vrijeme (priznajem) htio zadrzati...ali mislim da sam dobro postupio....nadam se da kad izgubim svoju nokiu E51 da cu je nac u buljem stanju neg sta je bila :D

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
Mojpismonosa kaže...

Mobitel odnesen na policiju.....ako je vlasnik na forumu ima srece, jer sam cijeli mobitel (koji je bio u grooooozno prljavom izgrebanom stanju) rastavio, detaljno ocistio (cak i polirao)....dosta sam truda ulozio jer sam ga neko vrijeme (priznajem) htio zadrzati...ali mislim da sam dobro postupio....nadam se da kad izgubim svoju nokiu E51 da cu je nac u buljem stanju neg sta je bila :D

  E pa svaka čast na poštenju ;) Bilo bi lijepo još oda to dođe do pravog vlasnika... i koje će to samo iznenađenje biti kad nađe novi mob :D

Ljudi koriste te razne lock kodove i zaključavanja kao sustav zaštite, ali po meni je bolje (osim za one koji imaju supertajne podatke) imati otključan mob, u slučaju gubitka je puno veća vjerojatnost da će pošteni nalaznik vratiti kad upali i otvori imenik. Malo tko bi si dao toliko truda i vremena.

 

Osobno, iako bi razmislio   i vjerojatno vratio mob vlasniku, nebi se toliko trudio ;)

Nedavno sam našao mob, upalio ga pošto je bio otključan, ali na računu nije bilo novaca. Nije mi padalo napamet trošiti svoje novce i zivkati po imeniku. Sačekao sam, vlasnik se brzo javio, rekao mu gdje da dođe i da mu svoj broj moba, izvadio bateriju iz njegovog da mi ne zvoni niti cvile alarmi. Nakon mjesec dana on i dalje nije došao po njega a i meni ne pada napamet tražit ga i ganjat, trošiti svoje vrijeme i novac. Ako on nema interesa, nemam ni ja.

14 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
krikesa kaže...
Mojpismonosa kaže...

Mobitel odnesen na policiju.....ako je vlasnik na forumu ima srece, jer sam cijeli mobitel (koji je bio u grooooozno prljavom izgrebanom stanju) rastavio, detaljno ocistio (cak i polirao)....dosta sam truda ulozio jer sam ga neko vrijeme (priznajem) htio zadrzati...ali mislim da sam dobro postupio....nadam se da kad izgubim svoju nokiu E51 da cu je nac u buljem stanju neg sta je bila :D

  E pa svaka čast na poštenju ;) Bilo bi lijepo još oda to dođe do pravog vlasnika... i koje će to samo iznenađenje biti kad nađe novi mob :D

Ljudi koriste te razne lock kodove i zaključavanja kao sustav zaštite, ali po meni je bolje (osim za one koji imaju supertajne podatke) imati otključan mob, u slučaju gubitka je puno veća vjerojatnost da će pošteni nalaznik vratiti kad upali i otvori imenik. Malo tko bi si dao toliko truda i vremena.

 

Osobno, iako bi razmislio   i vjerojatno vratio mob vlasniku, nebi se toliko trudio ;)

Nedavno sam našao mob, upalio ga pošto je bio otključan, ali na računu nije bilo novaca. Nije mi padalo napamet trošiti svoje novce i zivkati po imeniku. Sačekao sam, vlasnik se brzo javio, rekao mu gdje da dođe i da mu svoj broj moba, izvadio bateriju iz njegovog da mi ne zvoni niti cvile alarmi. Nakon mjesec dana on i dalje nije došao po njega a i meni ne pada napamet tražit ga i ganjat, trošiti svoje vrijeme i novac. Ako on nema interesa, nemam ni ja.

  Pravo zboriš :D

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
15 godina
odjavljen
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
Mojpismonosa kaže...

Mobitel odnesen na policiju.....ako je vlasnik na forumu ima srece, jer sam cijeli mobitel (koji je bio u grooooozno prljavom izgrebanom stanju) rastavio, detaljno ocistio (cak i polirao)....dosta sam truda ulozio jer sam ga neko vrijeme (priznajem) htio zadrzati...ali mislim da sam dobro postupio....nadam se da kad izgubim svoju nokiu E51 da cu je nac u buljem stanju neg sta je bila :D

Ako ti nije problem samo napiši što je na kraju bilo. Da li se uspio pronaći vlasnik, da li je policija tebi vratila mobitel kao poštenom nalazniku ili?

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

piši propalo. počastio si nekog policajca.

 

lock code je stavio neki diletant. ima opcija da kad umetneš drugu karticu na takav mob pojavi ti se poruka.

 

pa pošteni nalaznik vrati.

 

ili na treći mob stigne poruka tipa vašim mobitelom se koristi 09x 123 456

 

al svaka čast.

Worry gives a small thing a big shadow.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Samo za informaciju vama koji smatrate kako se policajac okoristio ovim mobitelom koji je pronalazač predao u policiji, kao i bilo kojim drugim mobitelom u bilo kojoj drugoj situaciji:

1. Kad predate mobitel u policiju, policajac NEMA mogućnosti prisvojiti taj mobitel - mobitel se evidentira kao pronađen i traži se vlasnik koji je prijavio krađu ili gubitak mobitela, a do preuzimanja od strane vlasnika mobitel se pohranjuje;

2. svaki mobitel se može pronaći putem IMEI broja. Naravno, pod uvjetom da vlasnik posjeduje nekakav dokument sa IMEI brojem.

3. policija pronalazi i vraća mobitele vlasnicima. U slučajevima krađa i drugih kaznenih djela kad je otuđen mobitel, kao i slučajevima kad vlasnik svojom nepažnjom i nemarom izgubi mobitel - čak i tad ga policija pronađe i vrati. E sad, pošto policija ne pruža telefonske usluge, već to rade T-mobile, VIP i Tele2, jasno da policija nije jedini čimbenik u samom pronalasku.

 

Policija radi svoj posao. A i nemaju policajci baš tako loše plaće da bi eto jedva čekali nečiji rabljeni mobitel.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
shrikehyp kaže...

Samo za informaciju vama koji smatrate kako se policajac okoristio ovim mobitelom koji je pronalazač predao u policiji, kao i bilo kojim drugim mobitelom u bilo kojoj drugoj situaciji:

1. Kad predate mobitel u policiju, policajac NEMA mogućnosti prisvojiti taj mobitel - mobitel se evidentira kao pronađen i traži se vlasnik koji je prijavio krađu ili gubitak mobitela, a do preuzimanja od strane vlasnika mobitel se pohranjuje;

2. svaki mobitel se može pronaći putem IMEI broja. Naravno, pod uvjetom da vlasnik posjeduje nekakav dokument sa IMEI brojem.

3. policija pronalazi i vraća mobitele vlasnicima. U slučajevima krađa i drugih kaznenih djela kad je otuđen mobitel, kao i slučajevima kad vlasnik svojom nepažnjom i nemarom izgubi mobitel - čak i tad ga policija pronađe i vrati. E sad, pošto policija ne pruža telefonske usluge, već to rade T-mobile, VIP i Tele2, jasno da policija nije jedini čimbenik u samom pronalasku.

 

Policija radi svoj posao. A i nemaju policajci baš tako loše plaće da bi eto jedva čekali nečiji rabljeni mobitel.

 

naravno da ima

stavi mobitel sebi u džep,ne evidentira da je zaprimio ikakav mobitel i to je to...

 

ali skrenuli smo s teme a i ne vjerujem da ga je policajac uzeo sebi

šansa postoji ali da je toliko velika kao što se govori,ne

15 godina
odjavljen
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
shrikehyp kaže...

Samo za informaciju vama koji smatrate kako se policajac okoristio ovim mobitelom koji je pronalazač predao u policiji, kao i bilo kojim drugim mobitelom u bilo kojoj drugoj situaciji:

1. Kad predate mobitel u policiju, policajac NEMA mogućnosti prisvojiti taj mobitel - mobitel se evidentira kao pronađen i traži se vlasnik koji je prijavio krađu ili gubitak mobitela, a do preuzimanja od strane vlasnika mobitel se pohranjuje;

2. svaki mobitel se može pronaći putem IMEI broja. Naravno, pod uvjetom da vlasnik posjeduje nekakav dokument sa IMEI brojem.

3. policija pronalazi i vraća mobitele vlasnicima. U slučajevima krađa i drugih kaznenih djela kad je otuđen mobitel, kao i slučajevima kad vlasnik svojom nepažnjom i nemarom izgubi mobitel - čak i tad ga policija pronađe i vrati. E sad, pošto policija ne pruža telefonske usluge, već to rade T-mobile, VIP i Tele2, jasno da policija nije jedini čimbenik u samom pronalasku.

 

Policija radi svoj posao. A i nemaju policajci baš tako loše plaće da bi eto jedva čekali nečiji rabljeni mobitel.

Po zakonu ukoliko su sve mjere da se nađe vlasnik poduzete, a vlasnik se nije našao u zakonskom roku, pošteni nalaznik ima pravo zadržati nađeni predmet. Baš me zanima da li u tom slučaju policija vrača mobitel nalazniku!

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
neaktivan
offline
5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?

Krivo. Ne postoji zakon kojim je to definirano kako ste Vi naveli. Nalaznik nema pravo vlasništva nad pronađenim predmetom samo zato što vlasnik nije pronađen ili utvrđen.

Predmete koje nalaznici predaju policiji, a policija zbog manjka dokumentacije nađenog predmeta, nemogućnosti pronalaska vlasnika ili nekog drugog razloga predmet ne može nikome ustupiti, ustupaju se nalaznom uredu (u Zagrebu Heinzelova). Policijska uprava ili nalazni ured potom u sredstvima javnog priopćavanja objavljuje posjedovanje takvog predmeta, daje detaljan opis predmeta i poziva osobu koja može dokazati vlasništvo nad navedenim predmetom da predmet preuzme. Ukoliko nitko ne dođe po predmet, predmet ide na javnu dražbu - datum javne dražbe se također objavljuje u medijima. Novčana sredstva ostvarena javnom dražbom pripadaju državnom proračunu.

Zadržavanje pronađenog predmeta jest kazneno djelo utaje.

Tako da ni u kom slučaju nije opravdano pronađeni mobitel zadržati za sebe i forumaš koji je započeo ovu temu je ispravno postupio.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: 5800 XM; Mogu li ga iskoristiti?
shrikehyp kaže...

Krivo. Ne postoji zakon kojim je to definirano kako ste Vi naveli.

Khm:  ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA

 

Na izgubljene stvari i nalaznika se odnosi dio od članka 134 do članka 140.

Posebnu pažnju bih Vam skrenuo na članke 138 i 139:

Predaja stvari nalazniku

Članak 138.

(1) Ako se osoba koja je izgubila posjed stvari, a niti vlasnik stvari, ne jave u roku od godine dana od objave oglasa o nalazu stvari, ili ne dokažu svoje pravo na stvar ili odbiju primiti stvar, tada se nađena stvar, odnosno novac dobiven njezinom prodajom predaje u neposredni posjed nalazniku.

(2) Javi li se naknadno onaj koji je stvar izgubio ili njezin vlasnik, nalaznik mu mora vratiti stvar zajedno s dobivenim koristima, odnosno vratiti za nju dobiveni novac zajedno s kamatama, po odbitku nužnih troškova, a onaj kome je stvar vraćena dužan je platiti nalazninu.

Stjecanje vlasništva nađene stvari

Članak 139.

(1) Nađenu stvar, odnosno za nju dobiveni novac može nalaznik steći u vlasništvo pod pretpostavkama za stjecanje stvari putem dosjelosti, s tim da je njegov posjed nađene stvari pošten ako ne zna niti bi morao znati čija je stvar.

(2) Nalaznik koji nije postupio po odredbama članka 134. do 136. i članka 138. stavka 2. ovoga Zakona, ne može steći pravo vlasništva stvari dosjelošću, niti ima pravo na nalazninu.

Republika Hrvatska je vlasnik nađene stvari samo ako se radi o blagu ili arhivskoj građi od općega kulturnoga interesa. Također bih istaknuo da nalaznik ima pravo na nalazninu u visini od 10% od prometne vrijednosti stvari (članak 137), a i na naknadu za nužne troškove koje je imao u svezi s nađenom stvari, a ako se radi o blagu nalaznik i vlasnik nekretnine u kojoj je nađeno blago imaju pravo na primjerenu nagradu od Republike Hrvatske, koja ne može biti manja od nagrade kakva bi bila za nađenu tuđu stvar ni veća od vrijednosti nađenoga blaga, a imaju pravo i na naknadu nužnih troškova (članak 140).

 

Molim Vas da ubuduće ne govorite na pamet, a ukoliko ste pravnim, molim Vas da napišete Vaše cijenjeno ime kako ne bih došao u situaciju da me zastupate po imovinsko-pravnim   pitanjima.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice