VE-mil - NE-mil

poruka: 133
|
čitano: 27.946
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

OK POzdrav ekipi

Registrirah se u svojoj nemoci i jadu , jer mi sad jedino rijesenje preostaje masirati Ve-mil preko foruma . Naime kupio sam u Ve - milu u Rijeci nesto komponenti (cca 5K kuna) i buduci da nisu imali memoriju koju sam trazio, na preporuku prodavaca uzeo sam 2 modula od 2gb Buffalo Firestick PC8500 1066 Mhz , uz napomenu ako nisam zadovoljan da cu doci po zamjenski proizvod. Buduci da sam otkrio da papci prodaju seriju Heat a ne Pyro po "dobroj cijeni" odlucio sam napraviti zamjenu za OCZ , i tako zamjena je dogovorena i trebala je biti izvrsena danas, no docekalo me objasnjenje da ima je iz Zagreba stigla direktiva da nema vise zamjena . Napominjem da njihova sluzba za reklamacije ne dogovara na mailove i telefon , koliko god se ja trudio. Ima tu jos price ali nema smisla opisivati partiju ping-ponga.

 

Pa eto moja iskustva su sljedeca:

-Nikad , ali bas nikad ne kupuj komponente na preporuku prodavaca jer ako nisi zadovoljan , kasnije se mozes ceskati ( sto ja i radim sad )

-Nikad , ali bas nikad ne kupuj komponente za koje nisi iskopao tonu informacija po netu ( i to je moja greska koja kosta) jer prodavaci su ( da jadni , male place , bla bla !!!!) tu  da ti uvale robu , ako mogu

-(Bozicna zelja ) Bojkotirajte Ne-mil jer drugdje je bolje.

 

- Najbitnije ne kupujte nesto sto ne poznajete 100% jer kasnije se mozete slikati zajedno sa svojim nevoljenim proizvodom

 

 

U nadi da sam bar nekome olaksao porodjajne muke novoga PC-a pozdrav odoh ja dalje oglasavati VE-milovu prevaru i obmanu

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

ali buffalo firestiks slove kao odlicni i OC ramovi...barem su bili...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil

Poanta je u tome da je podrska kupca u banani . Ako ti obecaju da ces dobiti nesto pa te onda otpile jer eto ... Mislim frend je imao frku sa logitechovim VX nano misem , izgubio je racun , pa nije mogao ostvariti garanciju , pisao je logitechu, koji su trazili da im posalje sliku razvaljenog mousa ( cekicem Smijeh )  i poslali su mu novi mouse .

Uostalom za cijenu od 900 kn sam dobio 2 x HEat seriju , jer Ve-mil  ne radi razliku izmedju Heat i Pyro serije . Sad trenutno tlacim proizvodjaca pa javim rezultate.

 

 

16 godina
offline
RE: VE-mil - NE-mil

ja sam osobno kupovao u Ve-milu u Rijeci (varteks)te su savim dobri i ljubazni,vjerovatno samo nemaš sreće

Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 1024 MB (DDR2-667 2x512) AMD Athlon 64 3200+ (2),Nvidia GeForce 7600gs (256mb), 160gb.... 1. Isatknuti suradnik na gallery.live.com
15 godina
online
RE: VE-mil - NE-mil
Ag008 kaže...

ja sam osobno kupovao u Ve-milu u Rijeci (varteks)te su savim dobri i ljubazni,vjerovatno samo nemaš sreće

 Ja isto kupujem tamo i zadovoljan sam. I da ljudi što tamo rade su dobri i ljubazni.
16 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil
entertainment kaže...

ali buffalo firestiks slove kao odlicni i OC ramovi...barem su bili...

To si dobro rekao.
Dok su imali micronove cipove išli su dobro.
To je bilo samo na pocetnim serijama valjda da privuku kupce.
Sada firestixi nisu ništ posebno
E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
protjeran
offline
VE-mil - NE-mil

Mislim da prema zakonu o zaštiti potrošaća rok za zamjenu robe je 8 dana.

U vezi mem. čipova, vidio sam na nekim Kingmaxima čipove sa Micronovim logom, nisam očekivao tako nešto.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2008 0:18 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil
Vik kaže...

-(Bozicna zelja ) Bojkotirajte Ne-mil jer drugdje je bolje.

 
pa da odemo svi skupa u hg-spota da nas jos gore prevare i po mogucnosti docekaju na vratima s 'naivcine' umjesto 'dobar dan'.

Zakonski rok za zamjenu/povrat je 8 dana uz predocenje racuna, na taj dio se ne mogu oglusiti.
A i ti si mogao jako gore proci, zamisli da si dobio neispravnu memoriju.... uuuu sto bi tek onda bio ljut, a nebi bio prvi slucaj.

Ipak, ili Najbitnije kako bi ti rekao, kupio si nesto sto nisi htio i prepostavljam da se nisi pojavio u roku od 8 dana na istoj blagajni radi zamjene pa sad kukas.
A sto se tice prodavaca, covjek nije jadan i nema bla-bla-bla... njegovo da ti proda nesto. Pokusat ce te savjetovat kako ON misli, ili njegov poslodavac, nikako te nece (ne moze) savjetovat onako kako ti mislis, pa ako nisi htio tu memoriju nisi je smio kupiti, jednostavno...

s Ve-milom (split) dosada nemam losih iskustava i namjeravam u njih nastaviti kupovati.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
15 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

Ja sam radio u VE MILu u Zagrebu... oni mijenjau zaposlenike svaka tri mjeseca.. stalno odlaze i dolaze novi... ne educiraju niti ikaj. Svakoga zaposljavaju. Nemres dobiti konkretan odg ni na jedno pitanje, a na tel ih je nemoguce dobiti. Uglavnom, ja kupujem u Linksu i Optimum racunalima, a u VE MILu ili HgSpotu samo kad nemam izbora, ali hvala Bogu, to je rijetko. Izgleda da su mali ducani dobri dok ne postanu veliki.

 

 

P.S. - Da, zakonski rok je 8 dana. Tako sam zamjenio PDA odmah za kompletno novi umjesto da cekam mjesec i pol koliko je trebalo za novu maticnu da dodje iz Svabije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2008 1:02 (infinityzg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: VE-mil - NE-mil

za ove koji tvrde da je zakonski rok 8 dana, molio bi da tu pastaju taj clanak ili zakon koji to tvrdi...

 

hvala

15 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil
pixelatem kaže...
Vik kaže...

-(Bozicna zelja ) Bojkotirajte Ne-mil jer drugdje je bolje.

 
pa da odemo svi skupa u hg-spota da nas jos gore prevare i po mogucnosti docekaju na vratima s 'naivcine' umjesto 'dobar dan'.

Zakonski rok za zamjenu/povrat je 8 dana uz predocenje racuna, na taj dio se ne mogu oglusiti.
A i ti si mogao jako gore proci, zamisli da si dobio neispravnu memoriju.... uuuu sto bi tek onda bio ljut, a nebi bio prvi slucaj.

Ipak, ili Najbitnije kako bi ti rekao, kupio si nesto sto nisi htio i prepostavljam da se nisi pojavio u roku od 8 dana na istoj blagajni radi zamjene pa sad kukas.
A sto se tice prodavaca, covjek nije jadan i nema bla-bla-bla... njegovo da ti proda nesto. Pokusat ce te savjetovat kako ON misli, ili njegov poslodavac, nikako te nece (ne moze) savjetovat onako kako ti mislis, pa ako nisi htio tu memoriju nisi je smio kupiti, jednostavno...

s Ve-milom (split) dosada nemam losih iskustava i namjeravam u njih nastaviti kupovati.
Hg spot i Ve mil su ista stvar , a preporuku ducana dozivljavam kao besplatno reklamiranje sto ne dolazi u obzir.
Zakonski rok od 8 dana sam ispostovao , a oni kazu da nema zamjene jer zagreb neda i samim tim su me skarali jer je danas 9 dana . Puno pretpostavljas , sta si radio ili radis u Ve-milu , da te moji stavovi o prodavacima toliko uznemiruju ? Ja recimo nikad nisam imao problema s HG-spotom , ali sve jedno ne kupujem bas rado kod njih , jer vidim da ljudi imaju iskustva koja si ne zelim .
Vidim da smo maksimalno zreli za onu maksimu "Kupac je uvijek u pravu" . BTW radio sam kao prodavac i znam da je gazda uvijek u pravu ali to nikad nije zanimal kupce , ali da nismo ovce mozda bi to mogli promjeniti ovako , ostaje mi jos jedna firma i Slovenija koja mi je blize od ZG i gle cuda ... jeftinija .
Zato pozdrav svima  ne zelim vam ovakva iskustva
16 godina
offline
VE-mil - NE-mil

Zakonski rok je zakonski rok. Nemaju oni što ne dati ili slične nebuloze. Danas je 9. dan? Odjel za reklamacije se ne javlja na mail ili na telefon?

 

Odlično. Ti fino napiši mail sa SVIM tim podacima i šalji na adresu nekoga IZNAD svih kojima si se do sada obratio. I tako korak po korak ideš do vrha. To što je tebi netko iz dućana nešto usmeno rekao ne mora biti istina (ovo da je iz ZG stigla direktiva). Možda je tip to izmislio. Jesi li nazvao Zagreb i potvrdio to? U ovakvim slučajevima je dobro znati ime prodavača koji ti je to rekao, kao i onoga koji ti je rekao da ćeš moći obaviti zamjenu, pretpostavljam da to nisi pamtio u ovakvoj situaciji.

 

Ako ne reagiraju skroz prema vrhu, kontaktiraj lokalne novine, televiziju i slično, možda se tamo netko zainteresira za tvoju priču, pa se pojavi i poneki prilog o tome u medijima. Ako ništa drugo, razmisliti će o tome koliko ime se isplati takvo poslovanje u budućnosti...

 

Naravno, na kraju ti ostaje čak i traženje pravde sudskim putem, ali nekako mi se čini da ti to nije u interesu za jednu ipak sitnu stavku. Osim toga, obično se ovakve stvari nakon gornjih postupaka riješe na obostrano zadovoljstvo =)

 

Što se tiče roka od osam dana osobno ne znam, znam samo za 7 dana na online kupljenu robu, što nije tvoj slučaj.

Pazi, gledam te!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

nemaju oni tebi šta prodavat nikakve fore s direktivama. po zakonu u prvih tjedan dana ako ti se kupljena roba nesviđa imaš pravo ju vratit i dobit ili nazad novce ili uzet neki drugi zamjenski proizvod. to je tvoje pravo i čak nemoraš navest nikakav razlog. mene je tako hgshrot zalevatio jednom pa sam im isti dan kad sam skužio šta su napravili otišao i donio nazad stvar te reko oću nazad pare, i vratili su. naravno uvjet je da moraš imat račun i da nisi ništa pokvario u međuvremenu, te moraš imat ambalažu.

 

samo ti fino odi u trgovinu i pozovi se na zakon o zaštiti potrošača, te reci da ćeš ih prijavit ako ne vrate... pa ćeš vidjet kako će ti dat novce nazad. dovoljno je da samo malo budeš bezobrazan i po mogućnosti glasan kao što i oni znaju bit bezobratni.

 

a nevezano uz to, u Osijeku kad moram birat između hgspota, linksa i vemila, najviše sam problema imao sa hgspotom (u koji više neidem uopće i svim prijateljima koji pitaju za savjet predlažem da neidu tamo ni pod koju cijenu), links zasad pokušava isto to postić ali još me nisu dovoljno izlevatili valjda, a s vemilom nisam imao nikakvih problema.

...I put on my robe and a wizard hat...
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2008 10:38 (pootzko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

ne kužim...

ako dodes i znas sto zelis kako te mogu prevariti???

meni su svi ti ducani isti - dodem kupiti ono sto zelim, a ako nemaju NE kupujem nista po njihovim preporukama jer znam da oni samo zele uvaliti svoju neku xy robu iz nekih, njima poznatih razloga,....

ako si vec zelio tu neku specificnu memoriju onda si je mogao pricekati ili naruciti iz zg.....

mislim da je problem u ljudima jer previse vjeruju u znanje tih prodavaca u specijaliziranim ducanima... ima ih i koji znaju nesto, ali opet do koje mjere..... kako oni znaju zbog cega ja nesto kupujem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

Slazem se sa sasom, ako ne poznas zovi nekog tko poznaje... ako nemaju ne kupuj po preporukama nekih klinaca ili ekonomicara, trgovaca a od informaticara ni I.

 

U vemilu znam da je jedan instruktor voznje u autoskoli sa zavrsenom trgovackom skolom, drugi je zavrsio ekonomsku, treci je na praksi sa tehnicke skole

 

ubiti da skratim, nema veze sa informatikom a nedao bog mu dat neki gamer za slozit...

 

nadalje, pricam o RIJECI, pred godinu dana sam kupio hard i dosao nakon godine na reklamaciju (jos je vrijedila) i oni meni pricaju kako su dobili direktivu da ne primaju be jamstvenog lista (ono zaljepljeno na hrdu pri kupovini) iako na racunu pise "ovaj racun pisan je informatickim putem i sukladno clanku tom i tom se uzima kao original vrijedan racun bez pecata i potpisa.

ovaj racun ujedno je i jamstveni list stoga vam preporucujemo da ga cuvate do isteka roka garancije vaseg uredaja"

 

tako nekako....

oni bi meni po novim pravilima uimali stari racun? kao da sad dode zakon o nepusacima pa sve kazne koji su pusili prije 2 godine u kaficu...

 

nakon svada preko njih 8 prijetim se zakonom o poslodavcu i zovem prijatelja odvjetnika.

Cudno kako direktor i voda smjene reagiraju na zvanje odvjetnika i prijetnjom kontrolama, odvjetnicima, zakonima itd.

 

Zalosno je da vise kupac nije u pravu, a jos zalosnije da njih 8 nezna zaprimit robu na popravak.

zvali su covjeka koji zivi u blizini kako bi to napravio (njih 8 u smjeni u tom trenutku).

covjek dolazi izvan radnog vremena i sad ja kulturno zamolim ako mogu vijet kakav je formular za zaprimanje robe:

 

Ime

Prezime

Ulica

Kontakt

Email

Broj racuna

Vrsta uredaja

Sifra uredaja i datum kupnje

 

eto sta neki neznaju...

 

da se razumijemo, nijedan drugi ducan opreme me nije odusevio znanjem ili ljubaznoscu u Rijeci.

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil

Je je ovo su vec konkretni savjeti i na tome sam zahvalan

Ma radilo se o tome da sam slagao komp mjesec dana i jednostavno nisu imali memoriju koju sam htio , a meni je vec bio pun kufer svega pa sam rekao ajde . U kontaktu sam s proizvodjacem , koji ipak pokusava odrzati dobar glas, tako da cu ih jos malo stisnuti . Memorija je inace totalno ok uspio sam je oclockati na 1198 MHz mislim da mi je FSB bio na nekih 370 ali nemam pojma jer sam sve vratio na tvornicko , ali sve skupa je jedan veliki srot jer je to tako u nas Rvata , kupac je popusio onog tren kad je dao lovu . Sutra ide ZG na red i pljuvanje po jos nekoliko foruma , a prekosutra ide pljuvanje po stranim OC forumima , ako se ne uspijem dogovoriti s proizvodjacem . Nije da sam ljut jer sve sljaka , ali jednostavno imam namjeru to isfurati do kuda ide , da vidim koliko je kod nas potrosac ovca za sisanje ( kao da ne znam ). Inace sam se namjerio na OCZ 2 x 2 Gb kit PC8500 reaper serija , pa cemo viditi .

16 godina
offline
VE-mil - NE-mil

no bude netko citirao taj zakon po kome kupac ima pravo vratit robu u roku 8 dana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

moram ove u Osijeku u vemilu pohvalit još jednom, do sada nikada problema nisam imao nekih problema s njima, pa tako ni danas. kupio 2x1gb ram-a za laptop i jedan modul nije radio.. odnio, i čovjek mi bez ikakvog problema zamijenio oba modula čak za drugog proizvođača da nemam problema sa kompatibilnosti budući da sam bio uzeo zadnje dvije pločice od kingmaxa.

...I put on my robe and a wizard hat...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

Što se tiče Ve-mila mogu reći svoje dojmove iz Varaždina. Kupujem tamo već godinama, svako malo neku sitnicu (nedavno i komponente za cijeli komp), i mogu reći da NIKAD nisam imao ni najmanjih problema. Uvijek je neko dostupan, ljubazni su i spremni za pomoći. Ma sve zavisi o prodavaču (dobro, ne baš sve, ali puno toga). Treba prije kupnje malo proučiti što se nudi, cijene i tome slično. Što se tiče Varaždinskog Ve-mila - sve najbolje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil
Kant kaže...

no bude netko citirao taj zakon po kome kupac ima pravo vratit robu u roku 8 dana?

 neznam dali je ovo bilo nesto zlonamjerno ali:



ako te zanima jos, javi mi na pm gdje imam cijeli pdf zakona pa i ovaj o potrosacima....

Ako Vam ovo ne uspije, izgubite malo vremena (puno) zovite televiziju, novine i policiju di dignite nevidenu frku.
Naravno prije svega zatrazite razgovor sa direktorom firme ili predstavnikom podruznice, koji ce se ponasati bezobrazno kao i zaposlenici i nemate nista drugo nego zvati policiju i novine i time dobiti zadovoljstvo...

u 95% slucaja netrebate na sud, a 2000 kuna je vrijedno svakog suda, jer to ste zaradili svojim mukama i radom
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
offline
VE-mil - NE-mil

Super da si te linkove sa zakonom podijelio samnom, ali bilo bi jos bolje da si ih i procitao...

 

...jer da si ih procitiao, vidio bi da rok od 8 (14) dana vrijedi iskljucivo ako je proizvod kupljen izvan prostorija trgovca ili je ugovor sklopljen na daljinu.

 

O tome jasno govori zakon o zastiti potrosaca, glava VI. clanak 33. te glava VII. clanak 45.

 

eto, malo si procitaj.

 

Tako da, nije moguce prosetat do Ve-Mila ili Hg-Spota, kupiti graficku, u roku tjedan dana doma odigrat omiljenu igru i zatim vratit graficku i uzet novac nazad.

 

Jedino sto mozes je da lijepo zamolis djelatnika/sefa da si iz neznanja uzeo proizvod koji te ne zadovoljava pa ako je ikako moguce da ga vratis.

 

Ali to je naravno stvar njihove dobre volje a ne njihova obveza

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil

Ok idemo dalje, jucer sam kontaktirao VE-milovu centralu , gdje su uzeli moje podatke i rekli da ce mi se javiti u roku od radnog dana u vezi moje reklamacije , sto naravno nisu ucinili . Kontaktirao sam proizvodjaca memorije ( Buffalo tech ) i danas ili sutra imam razgovor s njima . Kao malo sam pretjerao , ali me zivo zanima di ovo vodi i kako ce se zavrsiti jer se Ve-mil predstavalja kao sluzbeni reseler za Buffalo a sta ce oni s njima pojma nemam . Mislim  da kad bi svaki nezadovoljni kupac reagirao ovako mozda nesto krenulo na bolje , uglavnom jevim sta se dalje desava Smijeh

16 godina
offline
VE-mil - NE-mil

To je sve i pitanje (ne)sreće.

Evo recimo ja kupujem u Ve-Mil-u u ZGu već dugi niz godina i sasvim sam zadovoljan svime kupljenim (izaberem si prek neta pa dođem i kupim), dok moj frend je prije 2 tjedna kupio DVD player koji mu nije radio čim je stigao doma i sad su ga sve neki krajnje neljubazni likovi vozali od servisa do servisa, da bi mu na kraju u glavnom servisu neka pristojna žena objasnila kakva je procedura i zamolila ga da se strpi par dana dok ne pogledaju o čemu se radi.

Da meni nešto nije radilo bio bi jako ljut i skidal bi im sve po spisku, no meni sve radi pa nisam ni bio u prilici doživjeti neku neugodnost (na sreću) Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil

Evo sluzbeno Ne-mil me otkantao , sad cekam Buffalo tech

Dakle , bez obzira na sve ako vam i prodavac u Ve-milu izadje u susret radi to protiv volje svog poslodavca, pa prema tome sve njihove preporuke uzimajte s dozom rezerve. Kad si nesto kupio , e pa kupio si

15 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil

Buffalo tech me kontaktirao i salju mi novu memoriju Pyro edition

 

Happy end :D

16 godina
neaktivan
offline
RE: VE-mil - NE-mil
Kant kaže...

Super da si te linkove sa zakonom podijelio samnom, ali bilo bi jos bolje da si ih i procitao...

 

...jer da si ih procitiao, vidio bi da rok od 8 (14) dana vrijedi iskljucivo ako je proizvod kupljen izvan prostorija trgovca ili je ugovor sklopljen na daljinu.

 

O tome jasno govori zakon o zastiti potrosaca, glava VI. clanak 33. te glava VII. clanak 45.

 

eto, malo si procitaj.

 

Tako da, nije moguce prosetat do Ve-Mila ili Hg-Spota, kupiti graficku, u roku tjedan dana doma odigrat omiljenu igru i zatim vratit graficku i uzet novac nazad.

 

Jedino sto mozes je da lijepo zamolis djelatnika/sefa da si iz neznanja uzeo proizvod koji te ne zadovoljava pa ako je ikako moguce da ga vratis.

 

Ali to je naravno stvar njihove dobre volje a ne njihova obveza

 ima snegdje na narodnim novinama..
pitati cu frenda odvjetnika pa javim neki link...
ali sigurno se moze vratiti...
15 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

Kupi ono što hoćeš, nemoj uzeti ono što ti ne odgovara, pa ćeš to u dogovoru sa trgovcem poslije kao zamijeniti, hoćeš kur.. trgovac će ti svašta nabajat samo da ti proda, a poslije će se pravit glupav, to im je u opisu radnog mjesta.Ima i među njima iznimaka, ali to je iznimka  a ne pravilo.

 

Privatno je bolje kupovati u malim dućanima, jer se želi probiti, pa mu je stalo da kupac bude zadovoljan, stoga će mu često izići u susret, dok oni dronovi u velikim centrima neće, briga njih, njima niti u đep niti iz đepa, kadar se i tako mijenja svaka tri mjeseca pa ni napredovaje nije razlog zbog kojega bi bili ljubazniji ili težili usavršavanju, ili izišli kupcu u susret, ili nedaj bože prekršili kakvo minorno pravilo rupe u kojoj rade.

 

No poanta je slijedeća, ne slušaj trgovca (u mnogim slučajevima nezainteresirani tukaec vulgaris), imaš net pa vidi, odluči se za ono što ti treba i pogledaj gdje toga ima po cijeni koja ti odgovara, dođi u odabrani dučan i kupi, ako nema navedene komponente, kažeš doviđenja i odeš drugdje.I uvijek, uvijek pazi da dobiješ valjano ispunjen račun i garanciju, i zadnje ali ne manje važno, pri preuzimanju robe vizualno provjeri pakiranje (da li je oštećeno ili otvarano) te na kraju otvori i vizualno provjeri i konkretan proizvod, ništa ne prepuštaj slučaju, jer ćeš imati "okapanja" sa raznoraznim budalama iza pulta.

 

A ako se svega pridržavajući nađeš u situaciji kada znaš da si u pravu a tgovac te "ne doživljava", reci mu da ćeš otić na državni inspektorat, a ako te i dalje šikanira, odi na stranice državnog inspektorata i već po hitnosti zatraži izlazak na teren ili ako ti se stvarno žuri otiđi do njih "nanoge" (što je najbrži naćin).Naravno več samo spominjanje državnog inspektorata kod trgovca budi nelagodu, a ako se počneš stvarno "pjeniti", a trgovac zna da nije u pravu, popustiti će.Većinom pali ako se "raspališ" i digneš veliku galamu, urazumljivanje trgovca i tiha logika uobičajno ne pali, ali strka i zbrka, to ti oni ne vole.U većini slučajeva pokušit će smiriti situaciju, a to znaći napraviti onako kako bi trebali.

 

Naravno galamu treba dozirati, nemoj dić takvu deračinu da policija mora doć po tebe, sve ima granice, treba napraviti frku, ali sa stilom, bez vrijeđanja i sličnog, jer tako ćeš samo antagonizirati čovjeka, a tako nećeš nigdje dospjeti, uglavnom treba prijetiti na glasan način i pri tome imati držanje i stav nekoga sa kim se nije sam tak zafrkavati, zato kad ideš nešto reklamirati ili znaš da bi moglo doć do konflikta, a nisi izbrijani dvometraš, obuci se kao mladi poslovan čovjek, nemoj doć u bermudama i havajki, a na nogama sandale.Kad se takav pojaviš, i još k tome digneš frku, čovjek će si mislit, koja si ti budala, ma nema šanse, no kad se pojaviš u košulji sa kravatom, to je sasvim drugi par rukava.

 

Poanta je Floki ne daj se.

Phalanx One
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

Pošto u Ve-milu kupujem puno godina i nikada ama baš nikada nisam imso problema (u Osijeku),jako me čudi da u Rijeci dozvoljavaju takav neprofesionalizam.

Cure i dečki u Osiječkom Ve-milu su prva liga. Čak i znaju puno toga, tako da te neće loše savjetovati.

Links mi isto nije loš, ali nisam imao prilike reklamirati pa taj dio još ne znam.

HGšrot je totalni fijasko. Da bog da propali isto kao i Konikom (infokom).

Hebi ga politika firme nije u svakom gradu ista, pa treba biti uporan i čvrst koliko god se može.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VE-mil - NE-mil

RIjeka---- zoves jedno 2 sata svakih 7-8 minuta do kraja 2 puta zaredom.
Onda posaljes email i odjednom svi odgovaraju na isti mail...

 

Problem je u tome da mu rpeko maila nemogu rec sta mislim :P

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: VE-mil - NE-mil
sasa kaže...
Kant kaže...

Super da si te linkove sa zakonom podijelio samnom, ali bilo bi jos bolje da si ih i procitao...

 

...jer da si ih procitiao, vidio bi da rok od 8 (14) dana vrijedi iskljucivo ako je proizvod kupljen izvan prostorija trgovca ili je ugovor sklopljen na daljinu.

 

O tome jasno govori zakon o zastiti potrosaca, glava VI. clanak 33. te glava VII. clanak 45.

 ima snegdje na narodnim novinama..
pitati cu frenda odvjetnika pa javim neki link...
ali sigurno se moze vratiti...

Kako mozes biti siguran kad si dobio linkove na aktualne zakone? Prodavac postupa kako je njemu drago - neki dozvoljavaju da vratis robu u roku 3 dana, neki 8 dana, neki uopce ne dozvoljavaju povrat robe (cak ni ako si kupio pokvarenu robu - salju te na servis), neki dozvoljavaju u roku 7 dana, ali ti zaracunaju "manipulativne troskove". Drugim rijecima, svatko radi kak mu pase, a na kupcu je da se sam informira jer zakon regulira samo vracanje robe kupljene "na daljinu". Ne moze tvoj frend odvjetnik iscitati iz zakona nesto sto u njemu ne pise... Ili ipak moze? Jesmo svi mi nesto previdjeli?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice