Preporuka operatera za internet na bonove

poruka: 25
|
čitano: 13.233
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Preporuka operatera za internet na bonove

 Trebao bih preporuku nekog paketa bez ugovora, jer mi privremeno treba net u Hr i na putu do Austrije, pa da li ima neki operater koji nudi net koji vrijedi i u ostatku EU a ne samo u Hr i po kakvim cijenama? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka operatera za internet na bonove

Po meni je Simpa dobar izbor. Imaju opcije dnevni/tjedni/mjesečni internet bez limita koji se lako aktivira za ok cijenu. Recimo dnevno je 10kn, 24h bez limita.

 

Za Roaming piše ovo:

 

Što kad sam u roamingu?

Simpa opcije pričaju strane jezike!

Tehnički govoreći, za korištenje opcija izvan RH primjenjuju se pravila roaming regulacija unutar EEA (EU + ISLAND, NORVEŠKA i LIHTENŠTAJN). Slobodno se zaputite u sve zemlje EEA, bit će vam kao da ste doma.

Sve mjesečne Simpa opcije (Simpa L, Simpa M, Simpa S, Simpa XS, Simpa XL) u EEA roamingu koristite kao da ste u Hrvatskoj, tj. svi gigabajti su dostupni za korištenje. Jedino opcija Simpa Tjedna ima ograničenje na 1.6 GB.

Ako u roamingu imate aktiviranu neku Simpa opciju i prebačene jedinice, prvo trošite MB iz Simpa opcije.

 

https://www.simpa.hr/tarife

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove

Treba provjeriti uvjete korištenja flat opcije jer često znaju u njima navesti ograničenje za EU/EEA. Nekako mi je sumnjivo da je skroz neograničeno u van RH.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 19:44 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
mzopg kaže...

Po meni je Simpa dobar izbor. Imaju opcije dnevni/tjedni/mjesečni internet bez limita koji se lako aktivira za ok cijenu. Recimo dnevno je 10kn, 24h bez limita.

 

Za Roaming piše ovo:

 

Što kad sam u roamingu?

Simpa opcije pričaju strane jezike!

Tehnički govoreći, za korištenje opcija izvan RH primjenjuju se pravila roaming regulacija unutar EEA (EU + ISLAND, NORVEŠKA i LIHTENŠTAJN). Slobodno se zaputite u sve zemlje EEA, bit će vam kao da ste doma.

Sve mjesečne Simpa opcije (Simpa L, Simpa M, Simpa S, Simpa XS, Simpa XL) u EEA roamingu koristite kao da ste u Hrvatskoj, tj. svi gigabajti su dostupni za korištenje. Jedino opcija Simpa Tjedna ima ograničenje na 1.6 GB.

 Internetske opcije (ovo što si ti spomenuo su i govorne tarife) kod Simpe imaju nešto više gigabajta u EU, dok Internet tjedan od 31.12.2021. ima 6GB. To piše u Cjeniku Simpe. Meni su te sve stranice operatera iritantne jer neke stvari skrivaju preko svake mjere.

 

Jedino Telemach ima sve lijepo napisano u jednoj tablici.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 20:10 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
Marko :D kaže...

Treba provjeriti uvjete korištenja flat opcije jer često znaju u njima navesti ograničenje za EU/EEA. Nekako mi je sumnjivo da je skroz neograničeno u van RH.

 Nije neograničeno u EU.

 

Internet tjedan na Simpi:

 

"Od 31.12.2021. Z a korištenje opcija izvan RH primjenjuju se pravila roaming regulacije unutar EEA zone. Internet M ima EEA roaming FUP u iznosu od 3 GB, Internet L ima EEA roaming FUP u iznosu od 5,2 GB, Internet XL ima EEA roaming FUP u iznosu od 7,7 GB, Internet Dan 0,9 GB, Internet Tjedan u iznosu 6 GB dok ostale opcije nemaju dodatni roaming FUP."

 

https://www.simpa.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=1874&rType=2

 

 

A1 Fleterica

 

"Sukladno članku 2.14. Općih uvjeta poslovanja A1, od 1.2.2021. na Fleterica tarifi primjenjivat će se prag za korištenje podatkovnog prometa po domaćim cijenama u EU/EEA roamingu od 17.528 MB. To znači da se tijekom 30 dana trajanja Fleterica tarife, prvih 17.528 MB u EU/EEA roamingu naplaćuje kao da ste u Republici Hrvatskoj, a nakon toga se naplaćuje dodatna naknada u EU/EEA roamingu od 28,42 kn/GB. Nakon svakog produljenja Fleterica tarife ponovno imate pravo na 17.528 MB u EU/EEA roamingu bez dodatne roaming naknade."

 

https://www.a1.hr/hr/inozemstvo/politika-pravedne-uporabe/obavijest/fleterica

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Treba provjeriti uvjete korištenja flat opcije jer često znaju u njima navesti ograničenje za EU/EEA. Nekako mi je sumnjivo da je skroz neograničeno u van RH.

 Nije neograničeno u EU.

 

Internet tjedan na Simpi:

 

"Od 31.12.2021. Z a korištenje opcija izvan RH primjenjuju se pravila roaming regulacije unutar EEA zone. Internet M ima EEA roaming FUP u iznosu od 3 GB, Internet L ima EEA roaming FUP u iznosu od 5,2 GB, Internet XL ima EEA roaming FUP u iznosu od 7,7 GB, Internet Dan 0,9 GB, Internet Tjedan u iznosu 6 GB dok ostale opcije nemaju dodatni roaming FUP."

 

https://www.simpa.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=1874&rType=2

 

 

A1 Fleterica

 

"Sukladno članku 2.14. Općih uvjeta poslovanja A1, od 1.2.2021. na Fleterica tarifi primjenjivat će se prag za korištenje podatkovnog prometa po domaćim cijenama u EU/EEA roamingu od 17.528 MB. To znači da se tijekom 30 dana trajanja Fleterica tarife, prvih 17.528 MB u EU/EEA roamingu naplaćuje kao da ste u Republici Hrvatskoj, a nakon toga se naplaćuje dodatna naknada u EU/EEA roamingu od 28,42 kn/GB. Nakon svakog produljenja Fleterica tarife ponovno imate pravo na 17.528 MB u EU/EEA roamingu bez dodatne roaming naknade."

 

https://www.a1.hr/hr/inozemstvo/politika-pravedne-uporabe/obavijest/fleterica

 

 Onda ovi iz Simpe nisu ažurirali podatke na webu. Koliko vidim Internet tjedan, odnosno internet dan je isplativiji od A1 fleterice.

 

A1 fleterica = 249kn = 17GB

Simpa dan = 10kn x 31 dan = 310kn = 31 x 0,9GB = 27,9GB

 

Kolega će najbolje znati koliko često putuje i koliko mu MB/GB treba, ali ovako na prvu Internet dan mi djeluje kao ok opcija, aktiviraš kad ti treba, 10kn dnevno je ok cijena.

9 godina
neaktivan
offline
Preporuka operatera za internet na bonove

telemach 20 kn i giga gratis.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
Kolacic kaže...

telemach 20 kn i giga gratis.

 Kako je to povoljnije od Simpe?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
mzopg kaže...
Kolacic kaže...

telemach 20 kn i giga gratis.

 Kako je to povoljnije od Simpe?

 jer fuk dt

4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
mzopg kaže...

 

Kolega će najbolje znati koliko često putuje i koliko mu MB/GB treba

 To nije napisao, a najbitnije je u cijeloj priči jer sužava izbor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 23:02 (zelenapaprika).
5 godina
neaktivan
offline
Preporuka operatera za internet na bonove

Oko 7 dana cu biti na putu, pa bi mi za taj period trebao net.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
javax kaže...

Oko 7 dana cu biti na putu, pa bi mi za taj period trebao net.

 Cijene po gigabajtima variraju od 39 kuna do 139 kuna (Telemach, HT, A1). Neki imaju i akcije, poput Telemacha. Sve su to mjesečni paketi koji imaju određeni broj gigabajta i za roaming.

 

Telemach

https://telemach.hr/mobilna-telefonija/paketi-na-bonove

 

Roaming

 

https://telemach.hr/podrska/usluge/osnovne-usluge/eu-roaming-regulacija-za-korisnike-bonova

 

HT Simpa

 

Govorne tarife

 

https://www.simpa.hr/tarife

 

Samo internet

 

https://www.simpa.hr/opcije/internet (tu imate i 7 dana neograničeno za 75 ili 80 kuna)

 

A1

 

https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/a1-na-bonove

 

Tako da je na vama da odaberete. SIM kartice možete kupiti na kioscima s novinama i cigaretama.

 

 

4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
mzopg kaže...

 

A1 fleterica = 249kn = 17GB

Simpa dan = 10kn x 31 dan = 310kn = 31 x 0,9GB = 27,9GB

 

 

 Internet tjedan ili Turistički flat mu daju neograničeni promet u HR po brzinama 75/25 (tako je barem deklarirano). Treba mu do 7 dana. Roaming je druga priča i tu gigabajti ovise o EU pravilima i omjeru plaćena mjesečna opcija / cijena 1GB u roamingu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

 

A1 fleterica = 249kn = 17GB

Simpa dan = 10kn x 31 dan = 310kn = 31 x 0,9GB = 27,9GB

 

 

 Internet tjedan ili Turistički flat mu daju neograničeni promet u HR po brzinama 75/25 (tako je barem deklarirano). Treba mu do 7 dana. Roaming je druga priča i tu gigabajti ovise o EU pravilima i omjeru plaćena mjesečna opcija / cijena 1GB u roamingu.

Nisam te najbolje shvatio. Ovo što sam napisao je primjer obračuna za data promet u roamingu. Simpa dan mi se čini najfleksibilniji jer ga može aktivirati kad mu treba i za 10kn dobije malo manje od 1GB dnevno.

 

Ima opciju i kupiti njihovu karticu, ali koliko vidim to je opet skuplje od Simpa dana.

 

https://www.a1.net/handys/mehr/b-free/s/wertkarte

13 godina
offline
Preporuka operatera za internet na bonove

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

 

A1 fleterica = 249kn = 17GB

Simpa dan = 10kn x 31 dan = 310kn = 31 x 0,9GB = 27,9GB

 

 

 Internet tjedan ili Turistički flat mu daju neograničeni promet u HR po brzinama 75/25 (tako je barem deklarirano). Treba mu do 7 dana. Roaming je druga priča i tu gigabajti ovise o EU pravilima i omjeru plaćena mjesečna opcija / cijena 1GB u roamingu.

Nisam te najbolje shvatio. Ovo što sam napisao je primjer obračuna za data promet u roamingu. Simpa dan mi se čini najfleksibilniji jer ga može aktivirati kad mu treba i za 10kn dobije malo manje od 1GB dnevno.

 

Ima opciju i kupiti njihovu karticu, ali koliko vidim to je opet skuplje od Simpa dana.

 

https://www.a1.net/handys/mehr/b-free/s/wertkarte

 Toliko otprilike dobije i u Internet tjednu u usporedbi s Internet danom: internet dan - 7 x 0,9GB = 6,3GB ako plaća internet dan svaki dan tijekom 7 dana. Ako plati odjedno 7 dana tj. internet tjedan, onda dobije 6GB, što je 300MB manje ali ne mora svaki da reaktivirati opciju. Druge tarife su mu čak povoljnije za 7 dana roaminga (cijenom su tu negdje, kuna simo tamo), jer na Telemachu može dobiti 7GB u najjačoj bonaškoj tarifi.

I kupovanje SIM kartice inozemne mreže je rješenje.

 

A ovo mi je za austrijski A1 smiješno:

"bis zu 100 Mbit/s Downloadbis zu 50 Mbit/s Upload". Kod nas na Simpi i Bonbonu imaš 600/150 ("Surfajte brzinom od čak 600/150 Mbit/s") u govornim tarifama. Internet dan i Internet tjedan su 75/25.

 

 

4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
domac5 kaže...

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

 "Trebao bih preporuku nekog paketa bez ugovora"

13 godina
offline
Preporuka operatera za internet na bonove

Telemach jedini bonašima ne uskraćuje podatkovni promet u EU/EEA. Kod njih koliko imaš u tarifi, toliko imaš i van RH.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
zelenapaprika kaže...
domac5 kaže...

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

 "Trebao bih preporuku nekog paketa bez ugovora"

 Pa to ti je to.. Nema ugovorne obveze kao kod ostalih.. I sam sam presao na to prije par mjeseci, mogu ukinut kad god hocu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
domac5 kaže...

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

 Bonovi? Pretplata?

 

Tu kombinaciju vidim samo kod pretplate, dođe 170kn mjesečno, sad je promo cijena 110kn mjesečno. Ne znam gdje si vidio još 40kn promo popust?

Ukoliko je to 70kn mjesečno, trajno, onda je to odlična ponuda.

 

U roamingu koliko vidim i ako sam dobro protumačio njihove uvjete korištenja od tih 20GB ima raspoloživo 13,7GB.

https://www.bonbon.hr/ponuda/cjenik/cjenik-pretplata/medunarodne-usluge

 

Po cijeni od 110kn mjesečno u roamingu ga 1GB košta 8kn.

Po cijeni od 70kn mjesečno  u roamingu ga 1GB košta 5kn.

Jedno i drugo je uz mjesečnu pretplatu.

4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
domac5 kaže...
zelenapaprika kaže...
domac5 kaže...

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

 "Trebao bih preporuku nekog paketa bez ugovora"

 Pa to ti je to.. Nema ugovorne obveze kao kod ostalih.. I sam sam presao na to prije par mjeseci, mogu ukinut kad god hocu

 Nije isto. Ugovor uvijek postoji, ali ugovorna obaveza (12. ili 24. mjeseca) ne mora postojati. To je ogromna i ključna razlika. I čovjek kaže da mu treba do 7 dana. Zašto bi uzimao mjesečnu pretplatu za potrebu od 7 dana.

 

I ja sam prešao prije par mjeseci, ali to nema veze s čovjekovom potrebom za internetom do 7 dana.

4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

 Bonovi? Pretplata?

 

Tu kombinaciju vidim samo kod pretplate, dođe 170kn mjesečno, sad je promo cijena 110kn mjesečno. Ne znam gdje si vidio još 40kn promo popust?

Ukoliko je to 70kn mjesečno, trajno, onda je to odlična ponuda.

 

 

 Joj, to smo prežvakali 100 puta u temi o Bonbonu. Od 21.6.2021. Bonbon potiho daje popust od 40 kuna na tri pretplatničke tarife. Na 2 godine. Bez ugovorne obaveze - možeš raskinuti ugovor kada želiš. I sve to piše na Bonbonovom Webu, ali je malo skriveno.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

 Bonovi? Pretplata?

 

Tu kombinaciju vidim samo kod pretplate, dođe 170kn mjesečno, sad je promo cijena 110kn mjesečno. Ne znam gdje si vidio još 40kn promo popust?

Ukoliko je to 70kn mjesečno, trajno, onda je to odlična ponuda.

 

 

 Joj, to smo prežvakali 100 puta u temi o Bonbonu. Od 21.6.2021. Bonbon potiho daje popust od 40 kuna na tri pretplatničke tarife. Na 2 godine. Bez ugovorne obaveze - možeš raskinuti ugovor kada želiš. I sve to piše na Bonbonovom Webu, ali je malo skriveno.

 

 Nisam znao, ne pratim bonbon temu. Ako je tako onda je ta opcija za 70kn više nego dobra.

4 godine
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Bonbon, uzmes novi broj i aktiviras si kombo xl opciju i trazis ih da ti aktiviraju promo popust 40 kn, dobit ces 20 gb neta i razgovora i poruka da nemres potrosit, sve to kosta 70 kn mjesecno 

 Bonovi? Pretplata?

 

Tu kombinaciju vidim samo kod pretplate, dođe 170kn mjesečno, sad je promo cijena 110kn mjesečno. Ne znam gdje si vidio još 40kn promo popust?

Ukoliko je to 70kn mjesečno, trajno, onda je to odlična ponuda.

 

 

 Joj, to smo prežvakali 100 puta u temi o Bonbonu. Od 21.6.2021. Bonbon potiho daje popust od 40 kuna na tri pretplatničke tarife. Na 2 godine. Bez ugovorne obaveze - možeš raskinuti ugovor kada želiš. I sve to piše na Bonbonovom Webu, ali je malo skriveno.

 

 Nisam znao, ne pratim bonbon temu. Ako je tako onda je ta opcija za 70kn više nego dobra.

 Sve tri tarife za pretplatnike imaju jednake jedinice razgovora i SMS-ova: 2400 minuta / 300 SMS-ova.

 

Podatkovni promet u 3 tarife:

 

Za 55 kuna (inače 95 kuna) - 6GB (2400 minuta / 300 SMS-ova)

Za 70 kuna (inače 110 kuna) - 20 GB (2400 minuta / 300 SMS-ova)

Za 100 kuna (inače 140 kuna) - 40 GB (2400 minuta / 300 SMS-ova).

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2022 20:13 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Re: Preporuka operatera za internet na bonove
Pozdrav, imam Tomato paket na bonove koji mi daje nekoliko tisuća jedinica mjesečno. Uskoro putujem u EU pa me zanima kako se troši paket/naplaćuje data promet dok sam tamo. Je li sve isto kao u HR? Je li mi isplativije tamo kupiti neku lokalnu SIM karticu s data paketom?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice