4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.469
|
čitano: 1.399.931
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
17 mjeseci
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav ekipa ,trebam par savjeta .

U mojoj zgradi postoji samo mogucnost 4g pokucnog interneta,koji i posjedujem trenutno.Imam svoj router za karticu ZTE MF286R ( prvotno sam imao uredaj koje je bi od A1 sada imam isti takav od Telemacha) ..Brzine su mi očajne.. na TV-u se stalno slika "smežura" cim je spojen 1 mob a nekad i kad nije nis spojeno..
Pošto nemam trenutno mogucnosti niti optike niti 5g razmisljam uzeti novi router ,od T-Mobile jednokratno Xiaomi 5G CPE Pro( 150eura bez ugovorne obveze) pošto koristim njhov GiGAbox paket... kakav mi Vi mozete dati savjet,ima li neki bolji  u tom cjenovnom rangu ili ce taj bit upgrade u odnosu na ovo što gore posjedujem...(na mobu mi net vrti 150mbps, na kompu od 25-40 plafon) ..

hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

maddox7 

Uzmi ga svi zasad imaju dobra iskustva sa tim routerom. Nećeš ga dobiti za 120€ bez UO 24mj. Nema veze što već imaš gigabox onda ćeš taj staviti na UO 24mj ako hoćeš router po toj cijeni od 120€

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Koji je onda bolji ruter od ova dva, koliko agregacija rade na 4G mreži, 3CA ili 4CA
Xiaomi 5G CPE Pro
ZTE MC 801A 5G
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Jel ima netko info kakav je signal kod Zatona kod Zadra? Razmišljam si uzeti neku sim-icu s flat prometom za ljetovanje i ponijeti svoj router. Bonbon vidim ima flat tjedan dana za 10€.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
srcipesak kaže...

R-a ali uz ugovornu obvezu što je OK ukoliko se treba kontinuirano koristiti iako se i takva može stavljati u mirovanje po 9 mjeseci godišnje.

 

Mislim da se nakon mirovanja naplaćuje nekih 10e naknade za uključenje i definitivno mirovanje usluge podrazumijeva i mirovanje ugovora :) znači 3mj koristis recimo. 9 miruje. Iskoristio si 3mj, ne 12 ugovora 

 

Ovo za zamrzavanje ugovorne obveze za vrijeme mirovanja sam upoznat i to mi je OK i razumno, međutim nisam znao da se plaćaju naknade kada se vraća iz mirovanja?

 

 

ps. Upravo danas 13.8. razgovarao na chatu sa ljudima iz T-com i kažu mi da je reaktivacija besplatna, na pitanje da li to znači da se naplaćuje stavljanje u mirovanje odgovorili su da NE.

Bilo bi dobro da ove navode potvrdi netko tko je već koristio uslugu jer im je dugo trebalo da provjere ove tvrdnje a s obzirom da nisu nigdje javno obznanjene nisam siguran koliko su točne.

Možda ima negdje malih slova u uvjetima korištenja usluge pa ako ih je netko dobio tko koristi uslugu da iste provjeri?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2024 15:36 (UncleJimbo).
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo zadnji put ću se oglasiti pošto je u duhu teme, imam par rutera na prodaju, a vidim da su neki i dosta tražena roba pa da vidite: Huawei B818-263 4G router, a od 5G routera imam Vodaofne Gigacube 5G (otključan na sve mreže) i ZTE MC801a 5G router (također otključan na sve mreže). Oglas unutar foruma možete vidjeti ovdje, za sve ostalo, slobodno se javite. LP i ugodan godišnji svima koji ga imaju!

Kovačić
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
display name ivo kaže...
Jel ima netko info kakav je signal kod Zatona kod Zadra? Razmišljam si uzeti neku sim-icu s flat prometom za ljetovanje i ponijeti svoj router. Bonbon vidim ima flat tjedan dana za 10€.

 

Za signal ne znam ali imaš online karte sa pokrivenošću pa možeš provjeriti, realno pokrivenost malo znači ako ne znaš opterećanja infrastrukture.

 

Što se tiče same ponude interneta A1 ti nudi  jednokratno 90GB, sim aktivan 3 mjeseca od dana aktivacije, košta 16EUR-a i naručuje se online, također imaju opciju na prepaid tarifama "Tjedni flat" za 8,9Eur-a ako želiš preko hotspota sa telefona.

 

 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Prošli petak sam na vikendici zamijenio Huawei B818-263 4G router sa Gl-inet GL-X3000/ Spitz AX 5G routerom. Router radi bez problema na Telemach mreži, sam  je uhvatio 5G signal nakon par minuta i inicijalnog updatea i u postavkama ništa nisam dirao niti mijenjao poziciju routera u odnosu na stari. Brzina downloada sa 5-20 Mbps na Huaweiu je porasla na 140-160 Mbps. Što je još bitnije, Huawei mi zadnjih 15-ak dana počeo učestalo imati prekide veze na internet i visoku latenciju, ovaj evo 6 dana radi bez ikakvih prekida. Ako koga zanima nešto posebno pitajte ili pošaljite u privatnoj poruci pa ću pogledati za vikend.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

@DDavorin Tirkiz  Znači za 5g spajanje na toranj 41233 vanjskim antenama ne postoji povoljnije rješenje od uzeti Chateau 5g AX ili ovog tvog routera koji je sličan cijenom?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 11:14 (DGS).
3 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Huawei B535-232a ne radi skripta "$('#dhcp_dns').show();" za ručno namještanje DNS servera.

Zna li tko drugi način?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Probaj ovo dolje ili preko band skripte ona isto pokaže dns meni. 

 

https://miononno.it/files/HUAWEI/latest/v5.0.min.js (dodati u bookmark > kliknuti na bookmark dok je otvorena stranica od routera)

 

$('#dhcp_dns_statistic').show();
$('#dhcp_primary_dns').show();
$('#dhcp_secondary_dns').show();

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Lil Dice kaže...

Probaj ovo dolje ili preko band skripte ona isto pokaže dns meni. 

 

https://miononno.it/files/HUAWEI/latest/v5.0.min.js (dodati u bookmark > kliknuti na bookmark dok je otvorena stranica od routera)

 

$('#dhcp_dns_statistic').show();
$('#dhcp_primary_dns').show();
$('#dhcp_secondary_dns').show();

Kodovi ne rade, javlja istu grešku. 

Skripta pokaže bandove i signal ali ne i dns

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DGS kaže...

@DDavorin Tirkiz  Znači za 5g spajanje na toranj 41233 vanjskim antenama ne postoji povoljnije rješenje od uzeti Chateau 5g AX ili ovog tvog routera koji je sličan cijenom?

 Postoji! Uskoro više o tome kada mi dođe uređaj i naravno testiram ga jer ovako na papiru svašta piše ,a stvarnost je druga. 

10 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
debeli75 kaže...ow();

Kodovi ne rade, javlja istu grešku. 

Skripta pokaže bandove i signal ali ne i dns

 E nezz onda, moguće da je blokirano u firmwareu. Taj router nema usb pa ga nije moguće flešati kao npr. B525, jedino preko ui-a ali i to mora biti baš odgovarajuća verzija (kod tebe C983).

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Adoon kaže...

Prošli petak sam na vikendici zamijenio Huawei B818-263 4G router sa Gl-inet GL-X3000/ Spitz AX 5G routerom. Router radi bez problema na Telemach mreži, sam  je uhvatio 5G signal nakon par minuta i inicijalnog updatea i u postavkama ništa nisam dirao niti mijenjao poziciju routera u odnosu na stari. Brzina downloada sa 5-20 Mbps na Huaweiu je porasla na 140-160 Mbps. Što je još bitnije, Huawei mi zadnjih 15-ak dana počeo učestalo imati prekide veze na internet i visoku latenciju, ovaj evo 6 dana radi bez ikakvih prekida. Ako koga zanima nešto posebno pitajte ili pošaljite u privatnoj poruci pa ću pogledati za vikend.

 Ima dobar modem Quectel RM520N-GL skoro pa sam vrh modema. A kakvo je stanje u sučelju ima li što zanimljivo? Cell lock ima? A i jeftin je Daj par slika sučelja koja su zanimljiva.

16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo par slika sučelja, ako vas nešto detaljnije zanima javite pa ću uslikati. Ima cell lock, hrpetinu dostupnih pluginova, OpenVPN i Wireguard predinstalirane, GoodCloud, ZeroTier, Tailscale,...Cijena - prava sitnica :-)

Starlink is Skynet!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Adoon kaže...

Evo par slika sučelja, ako vas nešto detaljnije zanima javite pa ću uslikati. Ima cell lock, hrpetinu dostupnih pluginova, OpenVPN i Wireguard predinstalirane, GoodCloud, ZeroTier, Tailscale,...Cijena - prava sitnica :-)

 Gdje si kupio Špica i pošto? Hvata li on i 4g i 5g preko antena? Ima na njihovoj stranici za 395 eura sa dostavom https://store-eu.gl-inet.com/en-jp/products/spitz-ax-gl-x3000-wi-fi-6-4g-lte-5g-nrdual-sim-openwrt-c19g?variant=44962998747413

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2024 18:50 (DGS).
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Kupio sam ga na tom linku, cijena je 392,50 Eur, direktno od njih. Ovo mi je četvrti router koji kupujem od njih i dostava im je jako brza. Hvata 4G i 5G.

Starlink is Skynet!
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Adoon   Vidim ovaj dio na slici lock tower šta mu to znači? I onaj dio nađi gdje se ćelije mogu zaključati to sučelje me zanima. Imaš možda HT sim da nešto testiraš? Ima 2.5Gbps lan sad treba testirati na tornju koji ima preko 1.5Gbps pa da se vidi kako mu to ide

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2024 21:06 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Kad klikneš na Lock Tower otvori se ova predzadnja slika, gdje piše Available tower. Koliko ja znam, ovdje je dostupna samo T-com bazna stanica, toranj je 219, ovo su sve pretpostavljam nekakvi kanali na kojima odašilje. Trenutno mi je u routeru samo Telemach kartica, za mjesec dana kad gosti odu ubacit ću njihovu T-com karticu u SIM 2 tray pa mogu istestirati kako vuče na njihovoj mreži, trebalo bi biti još brže. Piše da Lock Tower služi da u situaciji kada imaš više dostupnih baznih stanica zaključaš link na onu koja ti je najbrža.

Starlink is Skynet!
16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo screenshot.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Koja je lozinka password za ulazak u sučelje rutera ZTE MC801a, ono kada upišem 192.168.0.1 onda poslje traži lozinku.

Edit: našao sam, na dnu rutera sa zadnje strane piše zajedno sa WiFi lozinkom.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2024 23:27 (kran).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Adoon 

Jel imaš negdje za upisati PCI i ERFCN od ćelije koju hoćeš zaključati? Jer ovo izgleda kao da možeš samo zaključati toranj ćeliju na koju si trenutno spojen. 219 ti nije oznaka samog tornja na koji se spajaš HT ima 6 znamenki za ID tornja. Taj 219-01 je Identifikator javne mobilne mreže. Pogledaj na cellmapper karti na koji toranj se spajaš pa napiši da vidim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Bok,

Mozete dati koji savjet u vezi 5G antene? 
Uzeo bim poynting xpol v2 ima 2x2 mimo i 4x4 mimo. Dali to znaci da su 2 konektora za 4G  i druga 2 za 5G? 

Meni bi trebala jedna panel antena sa 4 kabla, 2 za 4G i 2 za 5G. Da skinem iskre p56 i stavim tu antenu, ako uopce i postoji tako nesto. 

Hvala. 

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ne mogu naći mjesto za upisati PCI i ERFCN, na jednom mjestu ima opciju za Band masking i sučelje za ručni unos skripti, možda se može preko toga, nemam pojma. Podaci za toranj na koji se spajam su ti na slikama.

Starlink is Skynet!
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

jucer dodjem kod kuma, ima A1 5G kucni za fritzom i vanjskom jedinicom, brzina jedva 10mbps, ja ga pitam ko je tu montirao na prozor ruter kaze serviser.

 

stavimo gore na krov antenu i ruter u sredinu kuce jer ima buzir i brzine preko 200, a upload jedva 2-3, sta nije taj kucni 5G ogranicen na 200/100 i da bi trebao imati tu brzinu, kako je uopce tehnicar mogao pustiti u pogon uredjaj bez da je testirao brzine i parametre?

 

jedan friski speedtest

 

 https://www.speedtest.net/result/16638773103.png

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 12:12 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Onda ima djelomični cell lock znaći možeš zaključati toranj na kojem si trenutno spojen(valjda) Jer kod zaključavanja ćelija ja mogu biti spojen na toranj ispred sebe i zaključati ćeliju na tornju iza sebe i router će stalno biti spojen na taj zaključani. Ti se sad spajaš na 40083 i ne možeš se spojiti na 41079 koji je iza njega i nešto dalji. Na prvom imaš recimo 30Mbps ,a na drugom 100Mbps i ako se hoćeš spojiti na ovaj brži moraš imati cell lock inače se spaja na prvi bliži jer ima jači signal. Ako imaš HT simicu testiraj jel radi agregacija 1+3+3+20

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 10:19 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Zna li netko može li se ruter Xiaomi 5G CPE Pro spojiti kao glavni ruter u mesh sustavu sa Xiaomi AX3000 mesh ruterima?
Npr Huawei H158-381 se mora kabelom spojiti sa prvim Xiaomijem AX3000, te time postaje samo modem, gubi funkciju rutera uključenog u mesh.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozz ekipa.

Kakvo je stanje s 5G routerima i antenama u usporedbi s ovim "paketom" sto T-Com nudi sa svojom vanjskom i unutarnjom jedinicom?

Jel se isplati kupiti svoj router i antenu i tako da, sto preporucujete? Moze i njemacki Kleinanzeigen.de.

 

Do sad sam bio tj jos sam na unlimited tarifi s Netgear M2 i P56 antenama i imao sam 99% vremena 100+MBit, nerijetko i 150+MBit, ali u zadnje vrijeme mi je sve palo na ca. 50MBit.

Dva frenda koja zive 2 ulice dalje imaju tu 5G opciju i brzine su im 100+MBit stalno, tak da se premisljam preci na 5G.

 

Tenks.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

isplati se preci na 5G ruter, def vece brzine ces imati

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice