Windows Server 2012 dhcp

poruka: 9
|
čitano: 84.043
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2012 dhcp

Poštovani,

na jedno starije racunalo instalirao sam Windows Server 2012, instalirao dhcp i dns, te sam postavio raspon IP adresa od 192.168.2.100 do 192.168.2.200.
Laptop i jos jedno racunalo zajedno sa serverom povezana su switchom.
Laptop i ovo drugo racunalo mi imaju sasvim drugacije ip adrese. Nije mi jasno u cemu je problem.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 dhcp

jedna mreža jedan server (npr DHCPa), to što si postavio na 2.100-200 vjerojatno nema veze s postojećim routerom tj DHCP serverom u 'muultipraktik' kutiji od kojeg vjerojatno računala dobijaju podatke.

- ako je cilj učenje, kreni s čitanjem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2012 dhcp

u cijeloj priči nema routera. dakle  3 su racunala, od toga jedan server i svi su povezani putem switcha

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 dhcp

-računala imaju omogućen auto-ip? ako je DHCP ispravno konfiguriran (server uobičajeno fix na 192.168.2.1) moraju dobiti adresu iz rangea 100+.. što dobiju? 192.168 ili ništa?

-pinganje?

-podesi firewall kroz GPO (ili barem privremeno ga na serveru isključi).

-pokušaj ručno postaviti ip na računalima, ako to radi (ping, share), tad ti DHCP nije konfiguriran/aktivan ili firewall i sl.

-važan je redosljed kod instaliranja roleova, podešavanja, npr DHCP moraš authorizirati ako koristiš AD. Tad je jasan redosljed, nema preskakanja... btw, radi backup/image systema između koraka, neke stvari se ne mogu undoati. Nakon tog vidi DHCP policiese, tj definiraj kriterije koji korisnicima (npr po MACu) dodjeljuju IP iz zadanog rangea/scopea/poola. Recimo da je osnovna ideja podjela usera na npr users i guests.. ili bilo koji drugi kriterij za grupiranje, npr leasing time dodjeljene IP itd. itd. Ako si kreirao usera (username i pass) tad to može biti kriterij, može bit MAC, može biti.. npr ako imaš AD i ako su računala dodana u domenu, tad su u tom scopeu i bit će im dodjeljena odgovarajuća adresa (rezervirana i sl.).

 

-još je 2012 friški, tako da je ovo više napamet nego iz prakse, ako googlaš pripazi na datume tj dodane su neke opcije koje starije verzije 2008.. nemaju.

vidi ovdje... kompletan redosljed, ako si bilo što napravio drugim redosljedom, možda ćeš morati ponoviti od nule.

 

ciki2013 kaže...

konkretno ovo je switch
..

svi zajedno nemaju izlaz na net 

 -switch je sporedan. Kako misliš nemaju izlaz na net? Imaš modem, ADSL...? Ako imaš normalan adsl-modem (i router), tad imaš vjerojatno problem, tj dva DHCPa, uz nedostatak routanja da bi sve to radilo.

-  GW i DNS se ne postavljaju napamet. Ako je modem (router) na 192.168.1.1 to upiši na serveru. Ali sumjam da serverPC ima dvije mrežne kartice, preduvijet za routanje kroz server. Dva routera ne smiju biti na fizički istoj mreži (switch), ako spojiš računala na switch preko kojeg je spojen i modem tad ta računala uopće ne moraju ići na server po podatke tj server je tad sljepo crijevo uz problem da računala ne znaju koji server slušati-kolizija...

ako je to na kućnoj mreži, isključi DHCP server, mreža će proraditi normalno.

 

uvek pingaj, router, localhost, GW.. ponekad je potrebno ipconfig /flushDNS i /renew ili restart.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2012 dhcp

imaju dodjeljen ip 169.724.2.50...a nije mi jasno kako...auto ip je ukljucen

to je posebno odvojena mreža 

definirana je domena kuca.com
scope 192.168.2.100 - 192.168.2.200 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2013 15:28 (ciki2013).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 dhcp

-računala ne vide DHCP server, dobijaju 'divlju' adresu (nakon timeouta). Ponovi po gornjem linku.

ako je mreža odvojena, tad nema interneta, razmisli što pokušavaš. Mreža (internet) mora biti fizički spojena kroz router (hardwarei ili soft), to je routanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2012 dhcp

ja sam to zamislio kao intranet bez vanjskog pristupa

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows Server 2012 dhcp

Jesi napravio autorizaciju servera?? Kako si instalirao DHCP i DNS ?? Jesi ručno ili preko dcpromo ?

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice