T-com optika

poruka: 41
|
čitano: 17.714
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: T-com optika, kvaliteta slike
tomislav10 kaže...

Na maxtv-u preko žice slika je prilično loša, je li bolja i kakava je, preko optike?

 Slika na MaxTv-u je poprilično loša i putem optike, bilo da se radi o HD ili SD sadržaju. Prije Tcoma sam imao Bnet, i slika je bila dosta bolja, neovisno o kvaliteti sadržaja...

12 godina
offline
Re: T-com optika, kvaliteta slike

HDMI, ali parica je bakrena. Ne kužim zašto ne puštaju veću rezoluciju slike tamo gdje je optika?

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika, kvaliteta slike

Ne, ne puštaju. Isti su stream serveri za ADSL, fiber i MaxTV SAT korisnike.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
T-com optika

 

Evo mene jope! Ne budi lijen uzo Unifi UAP-AC-PRO nebil digo brzinu vajfaja! Pa bih bio zahvalan ako znate koje setingse u conroller software-u treba dić da bi friziro mrežu!

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-com optika
Malo je teško ovako bez da vidim Unifi controller tj. postavke kod tebe.

Prvo bi trebao pustiti firmware update,a zatim RF scan.

Kanale možeš ostaviti na AUTO,pa će pri bootu naći najbolje kanale.

Channel widht mora biti 40Mhz za 2.4Ghz a za 5Ghz bi 40Mhz trebalo isto biti dostatno.

Transmit power možeš ostaviti na Auto pa kasnije možeš ručno probati dobiješ li što povećanjem snage osim više smetnji.

Inače ako s UAP AC Pro ne možeš izvući velike brzine nećeš nikada
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
T-com optika

 

Ok, sve napravio osim što mi za 2G mrežu channel width postavljen na HT20(?) Mogu ga promijeniti na HT40 ukoliko si o tome..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-com optika
Pa ako hoćeš otići preko teoretskih 74 mbps za 20Mhz kanal onda moraš ići na 40Mhz
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

Čak sam i skonto!

Ljudi hvala vam na svemu!

15 godina
neaktivan
offline
T-com optika

Pitanje. Ako je optika uveda u zgradu tj do stana da li to znači da bilo koji operater može pružati uslugu preko te optike ili svako provlači svoje kablove.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-com optika

da, trebali bi. Tako pise barem u pravilniku/zakonu. Moraju ustupiti, kakva je praksa i koje su prepreke ne znam. No ako zeljeni operater nije u ormaricu kod njih tesko da te moze spojiti. Oni imaju osiguranu trasu od tebe do lokalne centrale, no ne i od centrale do njih. 

 

Sad ovisi kak je izvedeno sve, a ako su upuhivane niti i do svakog stana vodi cijev onda mogu upuhivat svoju nit ili iznajmiti nit od operatera koji je izgradio sve. Ako je GPON (koji vise ne smiju implementirat) onda definitivno ne.

Linux, Arch Linux.
12 godina
offline
T-com optika

Inače, koji provider ima najbolju tv sliku?  Znam da maxtv ima jedno od najlošijih ako ne i najlošiju...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice