Odabir Wi-Fi routera?

poruka: 13
|
čitano: 3.947
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Wi-Fi routera?

Poštovanje i pozdrav svima,
Imam problem s Wi-Fi internetom i pingom na igricama...brzina je sasvim dovoljna za mene ali problem je ping koji zadnjih par mjeseci doslovno divlja, trebam odspojit sve wi-fi uređaje da bi ping bio normalan ali i onda bud 60ms pa skoči na 600ms naprimjer
Znaci sad trenutno imam t-mobile mobilni internet na kartici i ovaj mali router i ovaj adapter na računalu, zanimalo bi me dali postoji neki veci router (i koja je vaša preporuka) u koji bi se stavila sama kartica ili stik te da taj router može slat wi-fi signal ali da u usto vrije moze bit spojeno racunalo pomocu LAN-a
Ja se nadam da bi to riješenje pomoglo oko pinga kad bi računalo bilo spojeno direktno na router ako ne ima li netko neku ideju 
Nadam se da kuzite što pokušavam reci i nadam se da netko zna riješenje :D
Hvala unaprijed, LP

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Odabir Wi-Fi routera?

Spajanjem računala i rutera preko lana nebih toliko pomoglo. Lag kao što sam kazes izazivaju drugi uređaji koji su u tom trenutku spojeni na internet dok ti igras.Mislim da je to više problem zbog tog sticka odnosno 3g/4g modula na kojem radi. Za kvalitetno igranje trebao bi ti ADSL.

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Wi-Fi routera?

Hvala na pomoći

ali mobilni internet je zapravo jedino riješenje (adsl bezobrazno spor ovdje)ova mobilna brzina zadovoljava sve ali gaming na novom računalu je zadnjih par mj nemoguć :(
a ja se toliko ne kužim u routere i bilo kakvo mrežno spajanje tako da je ovo bila ideja koja ovako na prvi pogled mi se činila moguča u teoriji ali u praksi vjerojatno nebi bilo ništa bolje.

ako neko ima bolju ideju slobodno nek kaže

Moguće da postoji neki drugi problem jer se to događa zadnjih par mjeseci prije je sve bilo uredu
LP

 

12 godina
offline
Odabir Wi-Fi routera?

Dali taj uredaj mozes drzati negdje blize prozoru da ima sto manje "ometanja" signala, jesi isprobao igrati na drugom laptopu,racunalu ,  da nemas mozda neki virus ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Wi-Fi routera?

Probat cu ovo s prozorom a virusa nema nikakvih skenirano prije par dana...
Mogučnost je da negdje posudim stick i probam svoju karticu bacit unutra pa da onda vidim jel bi preko usba bilo bolje

12 godina
offline
Odabir Wi-Fi routera?

Isprobaj sve mogucnosti koje su ti na domet.Mozda netko u meduvremenu napise nesto pametno na temu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Wi-Fi routera?

Probat ci nesto s tim pingom sigurno malo da progooglam pa cu vidjet  :D 
Hvala na pomoci, LP

12 godina
odjavljen
offline
Odabir Wi-Fi routera?

Moje iskustvo .

Ljetos sam bio nekoliko puta u prilici isprobati hot - spot sa moba dijeliti na laptop na kojemu sam probao igrati Bf 3 , 4.

Sama mreza ( T com ) u pocetku je znala biti lte pa 3g te se znala spustiti sve do h.

Naravno ping je znao skakati sve do 200 - 300 .

Po meni mobilni internet kod nas je jos uvjek nedovoljan za gaming.

Posto nisam imao srece s mobilnim netom probao sam sa wlan om od hotela - .

U nocnim i ranojutarnjim satima bilo je cist ok , medjutim kad se ekipa probudi i nakaci na raznorazne fejsove i ine drustvene tvorevine - zaboravi gaming .

Ping isko skace preko 300 i preostaje jedino ugasit igru .

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Wi-Fi routera?

Hvala na odgovoru,
Adsl ovdje gdje živim je stvarno spor i imao sam ga 2 god i nisi video na youtube-u mogo normlno pogledat ali ping je bio uredan 
Sad imam zadovoljavajući mobilni net i komp za gaming hahaah ali mobini internet je zagnih par mj poceo uzasno jebat s tim pingom i nekad kad se svi uređaju odspoje buse super i ping je 60 ms ali nekad cak i sa odspojenim uređajima bude 60 pa skoci na 400- 800 ahaahaha u takvim uvjetima gaming je nezamisliv a glupo mi je da sam kupovo gaming komp a ni g od gaminga...

Prije je sve bilo super i nisam nikad pažnju obračao na ping i bio je otprilike 80 i sasvim solidno bez laggova ali sad je fakat nepodnosljivo i bio bi zadovaoljan da je 100ms 

13 godina
offline
Odabir Wi-Fi routera?

Imas Tp-Link rutere u koje se ukopca usb dongle u kojem je kartica za mobilni net i onda ruter to kao wifi sharea ali mozes i preko lan-a na komp spojit

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Wi-Fi routera?

Znam ja to i sve to stoji, to je ovaj router  ali dali ce ping opet skakat ili bi to moglo omogucit barem nekakav gaming 
Glupo je bacit 300 kn bezveze ako je ista situacija

12 godina
neaktivan
offline
Odabir Wi-Fi routera?

Koliko je jak signal od t.mobilea ?  

Dosta toga ovisi i o tome .Jer ako je signal los  ne pomaze ni ruter .


Teoretski bi HSPA isao od  600Kbps do 10Mbps . 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Wi-Fi routera?

Evo ovo je brzina
nekad can i do 8 ide ovisi o danu, ali prije ping nije takav bio sadnjih par mjeseci je tako
Mene samo zanima jel bi uzimajuci router dolazi do mogucnosti smanjenja pinga?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice