Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

poruka: 7
|
čitano: 6.759
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

Poštovani veleumovi BUG online zajednice,

molim pogledajte topic koji sam možda pogrešno postao na ovom linku, pa su me tamo na kraju uputili na Vas, gurue mreže.

 

Dakle, u prilogu je skica setupa,

na linku su pojašnjenja,

dodat ću kros post zadnjeg posta s te teme za pojašnjenje.

 

Hvala za svaku pomoć unaprijed.

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/mrezni-problemi-kod-kuce-koje-rutere-izabrati/134610.aspx?page=0&jumpto=2606407&sort=asc&view=flat

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

"

Ready NAS ide na ruter žicom u podrum. Isto sa žicom s rutera na Sonos bridge pored njega, a s bridga wirelessom na sonos zvučnike u spavaću sobu (ili pp odnijeti u dvorište za roštilj).

 

Siemens gigaset je od T-coma radi konekcije na Tcomovu MaxADSL liniju jer s rutera nema konektora za telefon (i ne vidim da se može koristiti kao adsl modem?).

 

Kako je na slici, najbrži WiFi je uglavnom za bridge od multimedijalnog dijela kojem je access point TrendNet gaming adapter do TrendNet rutera i obrnuto. Ostali što se na wifi spajaju su par laptopa i mobitela te printer (HP 1102w) koji odlično radi u wireless modu!!

 

Kako da Trendnet spojim na telefonsku žicu? Naime, svi ti ruteri iz SADa nemaju telf. konektor nego mrežni WAN konektor+4LAN+ev USB+wifi i to je to! Radije bih izbacio Tcomov gigaset, al nemam pojma kako i dal se to može?

 

Oba Trendneta nisam kupio ali sam od svih na tržištu koji dolaze u obzir (linkovi za druge opcije su ispod u postu) na kraju njih izabrao primarno zbog brzine i stabilnosti koju nesebično svi hvale.

U svakom slučaju bih uzeo i AP i ruter od istog proizvođača da smanjim mogućnost "kajanja" jer iz SADa bi mi došlo ovamo, a ako ne radi ne vjerujem da ću moći vraćati robu na servis ili povrat hehe.

 

Corss postat ću link na mrežni forum.

 

Meni je najbitnija stvar da znam

1. da li kod nas ruter može zamjeniti Tcom modeme za ADSL.

2. koji ruter i AP od ovih navedenih da odaberem, tj. koji bi za ovo sve bio najbolji. (Trendnet ima dva minusa, koliko sam skužio, da nema USB konektora za HDD i printer - ne treba mi jer je printer wifi, a HDD planiram na NAS staviti te da ne podržava ipv6 - za što mi ljudi kažu da sada i koju godinu neće biti bitno, a da se firmwareom može riješiti??)

 

Od ostalih koje sam analizirao su Asus 56U, 66U, Cisco linksys 4200, Netgear 4500, 3800, D-Link DIR-825.

 

Eto, među njima, koji bi bio najbolji za ove uvjete.

 

Hvala!!"

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

bump.

Molim malo pomoći?

 

hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

što se tiće routera koje si ti gledao bolji su ovi sa 3 antene (Asus N66U, Netgear WNDR4500 i Trendnet TEW-692G) jer ako onda s druge strane imaš isto uređaj s 3 antene imaš 450Mbps bandwitha...

 

činjenica da routeri koje si ti gledao nemaju ulaz za telefonsku žicu nije specifična za SAD nego moraš tražiti uređaje sa integriranim ADSL modemom... od ovih proizvođača koje si gledao postoje takvi uređaji (Trendnet TEW-658BRM, Cisco Linksys X3000, Netgear DGND3700, Asus DSL-N12U) ali nijedan nema 3 antene, te stoga nude "samo" 300Mbps wireless signal

nadalje, prije kupnje takvog uređaja moraš biti siguran da podržava ADSL Annex B standard jer taj koristi T-Com... Trendnet i Asus su specificirali da su njihovi uređaji Annex A tako da oni nebi radili, a za Cisco i Netgear nisam uspio naći podatak

 

ja bi ti preporučio da si ne kompliciraš život sa routerima koji imaju integriran ADSL modem nego da nastaviš po prvotnom planu

naime, Siemens SX763 prebaciš u bridge mode rada te ga upikneš u WAN port TEW-692GR-a te iskofiguriraš ga da on diže PPPoE konekciju

na taj način Siemens glumi ADSL modem, a sve ostalo odrađuje Trendnet

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

Hvala, potvrdio si ono što sam i namjeravao.

Važnost ipv6 ruter mogućnosti nije  toliko značajna, pa ta manjkavost TrendNETa u tom pogledu nije toliko značajna.

 

No, kako vidim, dosta se ljudi raspisalo o asusu 66u da bi mogao biti The next big thing i da navodno ima čip koji open source communiti može koristiti sa svojim firmwareom ukoliko asus ne bude redovit u updatima..

 

dvoumim se i dalje među ta dva za rutere.....da barem znam nekoga ko ga ima pa da provjerim s njim hehe....

+

 

http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=6446

 

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=86437&postdays=0&postorder=asc&start=75&sid=e1ae7bfeae941921c56b3245e3f61afc

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 22:53 (diablo2211).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

samo mali komentar na shemu.. kaj već imaš PS4? {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji wifi ruter je nabolji - multimedijalni dom??

lol,

aha...

Ja zamislim, a on se materijalizira.

To mi cijela obitelj može, valjda smo vudreni.

Da vidiš kake igre drma, mrak!!!

ne treba mu TV za prikaz, holografski ide. A imaš i taktilne doživljaje koje žena i ja obožavamo u malo "ozbiljnijim" igricama. Nezgoda je da moraš uzet LSD prije toga hehe...

 

Šalu nastranu, samo wishfull thinking onoga što mi je sve palo na pamet.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice