Koji router kupiti ?

poruka: 108
|
čitano: 60.725
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Halo ljudi, da ne otvaram temu kad imam pitanje identično ovome iz naslova:: koji router kupiti?

Imam, naime, T-com ADSL i njihov router (Siemens Gigaset SX 763).

Razlog mijenjanja: prečesto puca WLAN veza (komp spojen kablom nema problema), i drugo: komp s Win7 ne može koristiti PrintServer funkciju, samo kompovi sa WinXP.

Eto, dakle - koji preporučate, a da obavezno ima USB utor za PrintServer funkciju, a i da je kompatibilan s Win7 u tim malo "naprednijim" stvarčicama?

Karlo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
karlo_tt kaže...

Halo ljudi, da ne otvaram temu kad imam pitanje identično ovome iz naslova:: koji router kupiti?

Imam, naime, T-com ADSL i njihov router (Siemens Gigaset SX 763).

Razlog mijenjanja: prečesto puca WLAN veza (komp spojen kablom nema problema), i drugo: komp s Win7 ne može koristiti PrintServer funkciju, samo kompovi sa WinXP.

Eto, dakle - koji preporučate, a da obavezno ima USB utor za PrintServer funkciju, a i da je kompatibilan s Win7 u tim malo "naprednijim" stvarčicama?

  Vidim da u ovoj temi ima većih experta od mene pa neću pametovati, smo ću navesti osobno iskustvo.

T-comov SX763 je odličan modem/router, meni nikadnije pukla veza, postavke su ugl lagane za namjestiti i sve funkcionira super, printer nemam tako da nemam iskustva s tim, ali za sve drugo je super. Znam priključiti po 3 kompa i mob na njega (preko wlan-a) i svi super rade. Za sada imam samo riječi hvale...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Svki router ti je manje vise takav. Nije to nikakva velika nauka. Evo pogledaj recimo tplinkove routere. Ovo jesimulator jednog od jednostavnijih routera.

 

http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR542G/userRpm/index.htm

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
logic kaže...

Svki router ti je manje vise takav. Nije to nikakva velika nauka. Evo pogledaj recimo tplinkove routere. Ovo jesimulator jednog od jednostavnijih routera.

 

http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR542G/userRpm/index.htm

  Logic, nezz jel si vidio kako izgleda control panel (nezz kak da to drugačije nazovem) sx763. Ovaj tvoj tp-link ne izgleda privlačno, naravno da nije cilj routera da ima što lijepše sučelje, već da što bolje obavlja zadaću i da ima što više mogućnosti, ali kada neki početnik vidi TP -ove opcije one izazivaju da korisnik što manje prčka po tome jer ga podsjeća na bios i na to da su to vjerovatno neke važne funkcije (neke jesu, ali ipak se čovjek ne treba užasavati "prčkati" po tome) koje ne smije dirati.

Sučelje sx763 je najlijepše i najjednostavnije sučelje koje sam ikada vidio (nisam vidio tako puno sučelja, negdje sveukupno oko 7-8) i mislim da će se na njemu n00b najlakše snaći.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
karlo_tt kaže...

Halo ljudi, da ne otvaram temu kad imam pitanje identično ovome iz naslova:: koji router kupiti?

Imam, naime, T-com ADSL i njihov router (Siemens Gigaset SX 763).

Razlog mijenjanja: prečesto puca WLAN veza (komp spojen kablom nema problema), i drugo: komp s Win7 ne može koristiti PrintServer funkciju, samo kompovi sa WinXP.

Eto, dakle - koji preporučate, a da obavezno ima USB utor za PrintServer funkciju, a i da je kompatibilan s Win7 u tim malo "naprednijim" stvarčicama?

Prvo ti nama ovamo stavi brojke suma na liniji i slicno koje ti modem prijavljuje. Tu mislim na "noise margin", "line attenuation", "output power", naci ces ih na status tabu, internet podmenu. Ako ti je linija losa, novi modem nece rijesiti stvar, a iz mog iskustva Gigaset SX 763 je odlican modem.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
max1919 kaže...
logic kaže...

Svki router ti je manje vise takav. Nije to nikakva velika nauka. Evo pogledaj recimo tplinkove routere. Ovo jesimulator jednog od jednostavnijih routera.

 

http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR542G/userRpm/index.htm

  Logic, nezz jel si vidio kako izgleda control panel (nezz kak da to drugačije nazovem) sx763. Ovaj tvoj tp-link ne izgleda privlačno, naravno da nije cilj routera da ima što lijepše sučelje, već da što bolje obavlja zadaću i da ima što više mogućnosti, ali kada neki početnik vidi TP -ove opcije one izazivaju da korisnik što manje prčka po tome jer ga podsjeća na bios i na to da su to vjerovatno neke važne funkcije (neke jesu, ali ipak se čovjek ne treba užasavati "prčkati" po tome) koje ne smije dirati.

Sučelje sx763 je najlijepše i najjednostavnije sučelje koje sam ikada vidio (nisam vidio tako puno sučelja, negdje sveukupno oko 7-8) i mislim da će se na njemu n00b najlakše snaći.

Za prckanje po bilo kojem routeru moras imati elementarno znanje. N00b ne bi trebao da prcka po routeru kao ni po biosu. T o nisu stvari za pocinjati jer ih vrlo lako dovedes u neoperativno stanje.

:)
15 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Gle, znas kaj sam htio reči, nemoj sada komplicirati... n00b ne bi trebao prckari po opcijama, ali mora na početku konfigurirati router, da bi net funkcionirao. Kažem da GIgaset ima lijepo i intuitivno sučelje, nezz da li si radio na njemu, ali po meni je dobar router i na njemu se lako snači.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Ajd klkni na quick setup gore lijevo na onom linku sto ti poslah. A da ne spominjem sto uz tplink dobije cd koji ti sam pokrene qucik setup a da nemas pojam ni koja je ip adresa niti lozinka za ruter. On sve sam odradi.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

SMC "ziher amen"

Life is cruel... Why should the afterlife be any different? I offer you a choice... Join my crew, and postpone the judgment... One hundred years before the mast... Will ye serve?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?
Bio sam tam... i ovo sa cd-om je zgodna stvar, ali ipak je dobro da znas neke osnovne stvari...
Ok, pusti to, to uopce nije tema, vidim da si veliki zagovornik TP-a (priznam da je dobra firma), ali nije tu cilj da raspravljamo o tp-u i gigasetu, nego da pomognemo covjeku...
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Nisam ja zagovornik tplinka vec kvalitetnog proizvoda uz prihvatljivu i odgovarajucu cijenu a tu tplink pruza mnogo plus sto sa njima imam iskustva pa mogu govoriti iz prve ruke. Ne tvrdim da drugi ne valjaju jer ne znam. Valjda je to pomoc koju covjek ocekuje.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Imam opticki net i Ericsson uredaj na koji je spojen opticki kabel, ali nema WiFi (WTF)

Trazio sam po netu i kazu da se "samo" spoji WiFi router na wan port


E sad koji WiFi router odabrati? Htio bih da ima b/g/n i da nije skup :P

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Moj glas za tp link jer imam model 841 i to je odlican rrouter za malo para. U firmi mi radi sa preko 40 racunara i nikad nikakvih problema. Mogucstima bogat a prihvatljiva cijena. Poslje toga linksys ali nema razloga da dajes 100 kn vise jer ti i ovaj ima sve sto ce ti ikad trebati.

 

Pogledaj i sam

 

http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR941ND_v2%26v3/index.htm

:)
13 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Hvala vam.

Svidja mi se Linksys WRT160NL, Wireless-N Broadband Router with Storage zbog toga jer se na njega moze spojiti USB disk na koji ce imati pristup svi spojeni na router. How cool is that? :)
Linksys je zapravo Cisco? Sto on nije najaci u mreznoj opremi?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Ako ti to treba neces pogrijesiti. linksys je vlasnistvo cisca ali ciscova oprema krece od 3000 kn pa navise. Ali i ovo je odlican uredjaj.

:)
15 godina
offline
Koji router kupiti ?

Jos jednom ako kome treva WAG120N na annex a nek mi se javi :D

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
Sta znaci to aneks a?
:)
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koji router kupiti ?

annex a/b su frekvencijski pojasevi koji se koriste za DSL signal u telefonskoj mreži.

 

Annex a (optima, možda još netko)

annex b (t-com i skoro svi ostali)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 23:54 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
logic kaže...
Sta znaci to aneks a?

  Čudim se što ti to neznaš  Belji se

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
Nije mi nikad trebalo ;)
Ne znam ni ja sve ali me nije sramota pitati ;)
:)
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
logic kaže...
Nije mi nikad trebalo ;)
Ne znam ni ja sve ali me nije sramota pitati ;)

Nisam ni ja znao, kupio krivi Annex i sad mi stoji u ladici :D

 

Tko pita ruter mu ne stoji u ladici. Stara narodna.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 0:14 (tnakir).
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
Sum_of_all_fears kaže...

annex a/b su frekvencijski pojasevi koji se koriste za DSL signal u telefonskoj mreži.

 

Annex a (optima, možda još netko)

annex b (t-com i skoro svi ostali)

Što je sa B-Net-om, pošto oni ne idu telefonskom mrežom nego koaksijalnik kabelom?

Imaju li i oni neki Annex i ako da koji, da se i ja ne zeznem i kupim pogrešni router. Namigiva

15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
Matozan kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

annex a/b su frekvencijski pojasevi koji se koriste za DSL signal u telefonskoj mreži.

 

Annex a (optima, možda još netko)

annex b (t-com i skoro svi ostali)

Što je sa B-Net-om, pošto oni ne idu telefonskom mrežom nego koaksijalnik kabelom?

Imaju li i oni neki Annex i ako da koji, da se i ja ne zeznem i kupim pogrešni router. Namigiva

Oni nemaju ADSL modeme vec kabelske. Opet je upitno hoce li ti raditi modem koji kupis jer mislim da su njihovi predkonfigurirani.

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
tnakir kaže...
Matozan kaže...

Oni nemaju ADSL modeme vec kabelske. Opet je upitno hoce li ti raditi modem koji kupis jer mislim da su njihovi predkonfigurirani.

Pa ja namjeravam na njihov žični kabel router spojiti novi Wireless router (još nisam odlučio kojeg čekam prijedloge od ekipe sa foruma).

To ne bi smio biti problem, jer Bnet uz svoj Wireless modem/router prodaje (nudi)  i normalne Wireless routere.

Samo su mi rekli, ako kupim/postavim neki svoj WiFi router (ne kupim od njih) da mi onda ne mogu pružiti podršku u slučaju

da mi nešto zašteka sa postavkama/konfiguriranjem.

15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
Matozan kaže...
tnakir kaže...
Matozan kaže...

Oni nemaju ADSL modeme vec kabelske. Opet je upitno hoce li ti raditi modem koji kupis jer mislim da su njihovi predkonfigurirani.

Pa ja namjeravam na njihov žični kabel router spojiti novi Wireless router (još nisam odlučio kojeg čekam prijedloge od ekipe sa foruma).

To ne bi smio biti problem, jer Bnet uz svoj Wireless modem/router prodaje (nudi)  i normalne Wireless routere.

Samo su mi rekli, ako kupim/postavim neki svoj WiFi router (ne kupim od njih) da mi onda ne mogu pružiti podršku u slučaju

da mi nešto zašteka sa postavkama/konfiguriranjem.

Mislim da svaki ruter koji ima WAN interfejs moze posluzit u tu svrhu. Pogledaj Linksys WRT54G. Onaj plavi. Imas ih jeftino naci na ebayu (cca 200 kn) a sa njim mozes sto hoces. Dignes mu DD-WRT ili openWRT i onda stvarno imas zvijer.

I'm going woo woo
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
tnakir kaže...

Mislim da svaki ruter koji ima WAN interfejs moze posluzit u tu svrhu. Pogledaj Linksys WRT54G. Onaj plavi. Imas ih jeftino naci na ebayu (cca 200 kn) a sa njim mozes sto hoces. Dignes mu DD-WRT ili openWRT i onda stvarno imas zvijer.

tnakire imas li prijedlog za 802.11n ruter?

Frajer logic predlaze TP-LINK (vidi par postova gore listu)

 

15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
guB kaže...
tnakir kaže...

Mislim da svaki ruter koji ima WAN interfejs moze posluzit u tu svrhu. Pogledaj Linksys WRT54G. Onaj plavi. Imas ih jeftino naci na ebayu (cca 200 kn) a sa njim mozes sto hoces. Dignes mu DD-WRT ili openWRT i onda stvarno imas zvijer.

tnakire imas li prijedlog za 802.11n ruter?

Frajer logic predlaze TP-LINK (vidi par postova gore listu)

 

Neznam kakvi su ovi TP-Linkovi... iskreno nisam nikada radio sa njima. Radio sam sa Linksysom i sa Mikrotikom (sto je definitivno druga kategorije - superteska) i to je to. Pogledaj malo na wifi.hr sto ekipa kaze o njemu. Za sto ti tocno treba wifi ruter? Cisto radi nekakvog share-anja neta ili?


Ali ako bi birao izmedju D-Linka i TP-Linka definitivno bi uzeo TP Link jer je Dlink u svijetu mreza nesto kao fiat uno u svijetu automobila. Vozi, za raju je, al to nije to. 

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 9:33 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
tnakir kaže...
guB kaže...
tnakir kaže...

Mislim da svaki ruter koji ima WAN interfejs moze posluzit u tu svrhu. Pogledaj Linksys WRT54G. Onaj plavi. Imas ih jeftino naci na ebayu (cca 200 kn) a sa njim mozes sto hoces. Dignes mu DD-WRT ili openWRT i onda stvarno imas zvijer.

tnakire imas li prijedlog za 802.11n ruter?

Frajer logic predlaze TP-LINK (vidi par postova gore listu)

 

Neznam kakvi su ovi TP-Linkovi... iskreno nisam nikada radio sa njima. Radio sam sa Linksysom i sa Mikrotikom (sto je definitivno druga kategorije - superteska) i to je to. Pogledaj malo na wifi.hr sto ekipa kaze o njemu. Za sto ti tocno treba wifi ruter? Cisto radi nekakvog share-anja neta ili?

Treba mi za sve sto koriste mladi. iPhone, laptop, drugi komp :)

Imam opticki net pa moram ovaj ruter spojiti na potojeci uredaj (wan port) na kojeg je direktno spojen opticki kabel... Samo da mi to uradi dobro.

15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
guB kaže...
tnakir kaže...
guB kaže...
tnakir kaže...

Mislim da svaki ruter koji ima WAN interfejs moze posluzit u tu svrhu. Pogledaj Linksys WRT54G. Onaj plavi. Imas ih jeftino naci na ebayu (cca 200 kn) a sa njim mozes sto hoces. Dignes mu DD-WRT ili openWRT i onda stvarno imas zvijer.

tnakire imas li prijedlog za 802.11n ruter?

Frajer logic predlaze TP-LINK (vidi par postova gore listu)

 

Neznam kakvi su ovi TP-Linkovi... iskreno nisam nikada radio sa njima. Radio sam sa Linksysom i sa Mikrotikom (sto je definitivno druga kategorije - superteska) i to je to. Pogledaj malo na wifi.hr sto ekipa kaze o njemu. Za sto ti tocno treba wifi ruter? Cisto radi nekakvog share-anja neta ili?

Treba mi za sve sto koriste mladi. iPhone, laptop, drugi komp :)

Imam opticki net pa moram ovaj ruter spojiti na potojeci uredaj (wan port) na kojeg je direktno spojen opticki kabel... Samo da mi to uradi dobro.

Ako mozes ici preko ebaya, uzmi si WRT54G, ako mislis vuci nekakav N ili ti ebay nije opcija onda ti se najvise isplati (radi cijene) uzeti nekakav TPLink.

 

Edit... optika ti nakon media convertera ide gdje? U switch ili na media converteru imas vise izlaza? Ako da i ako ti treba ruter eto samo da imas wireless onda uzmi neko najjeftinije smece za pokrit kucu, navrni na njega WPA i to je to.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 9:39 (tnakir).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice