Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

poruka: 14
|
čitano: 5.156
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

Provlačim 20 m kabela kroz stan pa sam išao kupiti utp kabel u chipoteci i uzeo sam cat7 jer je 20 lipa skuplji po metru od cat6 tako da je razlika nikakva. I trebao sam uzeti i konektore ali ekipa je imala samo jedan jedini sto mi je beskorisno pa nisam uzeo. Rekao je lik da ima sigurno negdje za kupiti u zg pa sam ajde uzeo. I sad gledam po nabavi i ne mogu naci nigdje taj konektor za cat7 osim u chipoteci a ne zelim  dat 35 kn za dostavu za te sitnice. Znam da je cat7 fizički i elektronički kompatibilan za konektorima za cat6 i cat5 al pokušavam naći baš ovaj. Stavit cu link na konektor u chipteci. pa ako je netko nabasao na nesto tog tipa u nekoj maloj trgovini koja nije na nabavi bio bih zahvalan kada bi to podijelio. Hvala

 

Link chipoteka: https://www.chipoteka.hr/artikl/136551/konektor-telm-8-8-pol-cat-7a-rj-45-logilink-4050003508

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

Oprosti malo sam zbunjen ali kakva dostava ako si iz Zagreba? U kojoj Chipoteci si bio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

cat7 ....meni od rutera do sobe 20m tankog fleksibilnog tel. kabla (4 žice) radi na 100Mbps.

Sa cat5e na 20m imaš 10Gbps

4 godine
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?
Lil Dice kaže...

Oprosti malo sam zbunjen ali kakva dostava ako si iz Zagreba? U kojoj Chipoteci si bio?

 U vukovarskoj,dostava jer nemaju u trgovini,tj imaju jedan jedini ali imaju na skladistu ako naucis online

4 godine
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?
AF139 kaže...

cat7 ....meni od rutera do sobe 20m tankog fleksibilnog tel. kabla (4 žice) radi na 100Mbps.

Sa cat5e na 20m imaš 10Gbps

 Ma uzeo ovo jer je razlika u cijeni nikakava skoro pa rekoh zasto ne

15 godina
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?
AF139 kaže...

cat7 ....meni od rutera do sobe 20m tankog fleksibilnog tel. kabla (4 žice) radi na 100Mbps.

..

 -praksa koju treba eliminirati.. (osim kad postoji razlog-nužda..). Štednja na pogrešnom mjestu često ispadne suprotno a danas već 100 postaje 'problem'... ne samo s korištenjem telefonskog kabla koji nije primjeren (ali ok, može) nego i korištenje jednog mrežnog, tj 4žice dok se ostale koriste za tel .. i tad je 100 ograničenje dok se 'majstori' čude zašto neće 1000, operater resetira opremu itd.. ponekad treba dva kabla, ne štediti, tj ako se danas uštedi može za koju godinu biti trošak.

 

netflix kaže...
AF139 kaže...

cat7 ....meni od rutera do sobe 20m tankog fleksibilnog tel. kabla (4 žice) radi na 100Mbps.

Sa cat5e na 20m imaš 10Gbps

 Ma uzeo ovo jer je razlika u cijeni nikakava skoro pa rekoh zasto ne

 -ok, zašto ne.. :) bolji razlog nego 'štednja'. Pa nemaš baš ponudu kao što vidiš, jer normalan trgovac naručuje rj45 za kunu, dok npr links ima (tooless) za 20-30kn... (nije cat7, nego 5-6).. no ako ne želiš platiti dostavu 30kn, ne vidim da želiš platiti 30kn konektor x komadi.. :) i možda 'ohrabrenje', može običan za kunu, samo je teže ugurati žice. Nije za početnike. Postoje razni modeli (ne u našim trgovinama, neisplativo) koji su čak preporučljivi za početnike, tj sigurno će žice biti pravilno posložene + porevnate + dužina.. kao što ovaj ima 'češalj' imaš konektor s prolazom za žicu i tek kad provučeš (kao konac-igla) i krimpaš, višak se reže. Tim modelom ne možeš pogriješiti ali kako ga pronaći.. teško. Obiđeš razne el.materijale i trgovine pc opremom.. možda kao ovaj u chipoteci imaju koji komad a cijenu ne mogu ni bubnuti, može biti par kuna, može par desetaka kao u linksu :)) a ako je pakung od 10-100 kom.. matematiku znaš. Tad uzmeš običan koji ti je dostupan i napraviš (ali računaj da ćeš nekoliko puta napraviti loše, rezati kabel itd.. jer to je tako).

 

-savjet, kad ravnaš razmotani dio kabla-žice, slažeš B-raspored.. mora biti savršeno ravno + pusti kabel da se stisne .. jer nakon rezanja se lako povuče nazad cca milimetar i tad možda ne dohvati dovoljno duboko do konektora i moraš sve ponovo. Olabavi ga, protresi, da se stisne nazad i tek tad režeš višak inače imaš manjak bar jednu žicu koja se 'stisne' tj imaš problem-kontakt i ponavljaš a debljina je takva da baš moraš naguravati u konektor kao uvođenje konca u ušicu igle, .. puta osam. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

dućan elmaž

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

to sam i krenuo, vec mi je gospodin klokan057 preporučio. Svejedno hvala :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

Ako ti kabel nije na graničnom području po pitanju duljine, običan konektor bi trebao raditi, eventualno može biti teže montirati. Možda najbolje ići na opklopljeni cat 6.

 

Međutim, ja bih išao na drugačiji pristup. Uzeo bih kvalitetne opklopljene utičnice i terminirao bih kabel na njih, a onda patch kabel prema potrebi. Ako si već provukao cat 7 kabele, onda nek oni stoje u zidu gdje se neće dogoditi da netko na njih spusti nožicu od namještaja, prelomi ih i slično. Patch kabel kasnije možeš mijenjati ako se ošteti ili ti treba dulji/kraći.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?
MrBlc kaže...

..Patch kabel kasnije možeš mijenjati ako se ošteti ili ti treba dulji/kraći.

 + birati po debljini-krutosti-boji.. dok su cat6-7 nepraktični (tvrdi). Da, utičnica u zidu je važnija.. (no ne spominje se zid pa dobar podsjetnik) :)

 

+ edit. ... i sjetio sam se, npr conrad (ako čipoteka ali 'jača') .. eto isti/sličan kao u linksu, uz istu cijenu cca 30kn cat6, tako da za usporedbu to nije nešto što se isplati tražiti po bespućima interneta, tj skupi su tooless modeli, dok bi običan morao biti jeftiniji. Evo i jedan 'normalnije' cijene, vjerojatno sličan kao iz čipoteke.. + pitanje je i količine-pakunga, 1-10-100 kom.. i svi su deklarirani kao cat6 (kompatibilno 7..) što je 'poštenije' nego deklarirati kao cat7.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 14:50 (ihush).
14 godina
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

samo pazi kakva kliješta za krimpanje imaš kod cat.7 moraš bez srednjeg pipca krimpati. Ako nemaš onda ti je lakse kupiti kabel od 20 m ili keystone modul u njega obično pašu sve kategorije

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
4 godine
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?
ihush kaže...
MrBlc kaže...

..Patch kabel kasnije možeš mijenjati ako se ošteti ili ti treba dulji/kraći.

 + birati po debljini-krutosti-boji.. dok su cat6-7 nepraktični (tvrdi). Da, utičnica u zidu je važnija.. (no ne spominje se zid pa dobar podsjetnik) :)

 

+ edit. ... i sjetio sam se, npr conrad (ako čipoteka ali 'jača') .. eto isti/sličan kao u linksu, uz istu cijenu cca 30kn cat6, tako da za usporedbu to nije nešto što se isplati tražiti po bespućima interneta, tj skupi su tooless modeli, dok bi običan morao biti jeftiniji. Evo i jedan 'normalnije' cijene, vjerojatno sličan kao iz čipoteke.. + pitanje je i količine-pakunga, 1-10-100 kom.. i svi su deklarirani kao cat6 (kompatibilno 7..) što je 'poštenije' nego deklarirati kao cat7.

 a po čemu je poseban ovaj "cat7" konektor iz chipoteke, tj cemu služi ovaj gornji metalni dio koji se preklopi na kabel? Za uzemljenje stisnuti ili?

15 godina
offline
Re: Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

-da, +statički (ono kad se primiš za radijator..) da struja koja putuje površinom izolatora (plastika-guma) može nekamo van, često samo alufolija i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Gdje kupiti konektor za cat7 utp kabel?

Evo uspio sam pronaci konektor za cat7. Pa ako ce nekome trebati. U Elmatisu za 14 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice