Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps

poruka: 11
|
čitano: 5.577
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps

Da li netko zna šta mi sve treba od opreme za spojiti dvije kuće udaljene manje od 100 metara, ali brzinom od barem 100 Mbps koja nikad ne pada? Cijena nije bitna, bitna je kvaliteta.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps

2 AP s antenema i N routerima pod uvjetom da imas 100% vidljivost izmedu antena....znaci nema nista izmedu njih...nista.....samo zrak....

 

 

16 godina
offline
Re: Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps
zoki.zlikowski kaže...

Da li netko zna šta mi sve treba od opreme za spojiti dvije kuće udaljene manje od 100 metara, ali brzinom od barem 100 Mbps koja nikad ne pada? Cijena nije bitna, bitna je kvaliteta.

Cijena nije bitna? Da li si svjestan činjenice da ćeš morati iskeširati barem 7-8 kilokuna za takvo što?

Jeftinije ti je povući kabel.

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps
zoki.zlikowski kaže...

Da li netko zna šta mi sve treba od opreme za spojiti dvije kuće udaljene manje od 100 metara, ali brzinom od barem 100 Mbps koja nikad ne pada? Cijena nije bitna, bitna je kvaliteta.

1. da li imaš LOS (line of sight) - ako nema zboravi

2. zašto 100? za što ti treba 100?

3. to je WLAN u njemu postoje kratki prekidi sa vremena na vrijeme

4. zašto ne kabel?

 

sad o opremi

trebaš 2 x AP (jedan sa client modom) - savjet neka oba AP budu istog proizvođača

2x vanjska antena

možeš kupiti gotove ili napravi sam

usmjeri antene jedu prema drugoj

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps
Test user kaže...

2 AP s antenema i N routerima pod uvjetom da imas 100% vidljivost izmedu antena....znaci nema nista izmedu njih...nista.....samo zrak....

Koliko sam našao po forumima izgleda da je N mreža kod point to point isto brza kao i g mreža. Razlika je samo kad je više klijenata, pa umjesto da djeli brzinu uspjeva dati svakom punu brzinu.

 

Father_Dougal kaže...

Cijena nije bitna? Da li si svjestan činjenice da ćeš morati iskeširati barem 7-8 kilokuna za takvo što?

Jeftinije ti je povući kabel.

Nije, jer je u naseljenom mjestu, pa bi morali tražiti lokacijsku i sl. 7-8 kkn bi bilo OK cijena za sigurnu 100 Mbps brzinu.

 

Darky kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Da li netko zna šta mi sve treba od opreme za spojiti dvije kuće udaljene manje od 100 metara, ali brzinom od barem 100 Mbps koja nikad ne pada? Cijena nije bitna, bitna je kvaliteta.

1. da li imaš LOS (line of sight) - ako nema zboravi

2. zašto 100? za što ti treba 100?

3. to je WLAN u njemu postoje kratki prekidi sa vremena na vrijeme

4. zašto ne kabel?

 

sad o opremi

trebaš 2 x AP (jedan sa client modom) - savjet neka oba AP budu istog proizvođača

2x vanjska antena

možeš kupiti gotove ili napravi sam

usmjeri antene jedu prema drugoj

 

1. Imam

2. Jer su na drugoj strani internet serveri koji imaju puno videa

3. Da, to se ne smije nikako desiti.

4. Između je tuđa kuća i cesta, pa ne možemo preko njihovog vrta i kuće vući kabel.

 

Našao sam opis tipa koji je to složio s US Roboticsom MaxG i maksimalna brzina mu je bila 25 Mbps.

15 godina
offline
Re: Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps
zoki.zlikowski kaže...

1. Imam

2. Jer su na drugoj strani internet serveri koji imaju puno videa

3. Da, to se ne smije nikako desiti.

4. Između je tuđa kuća i cesta, pa ne možemo preko njihovog vrta i kuće vući kabel.

 

Našao sam opis tipa koji je to složio s US Roboticsom MaxG i maksimalna brzina mu je bila 25 Mbps.

na G standardu je max brzina 27 mbit/s toliko mogu dati G čipovi

54 Mbit je ukupna brzina koju ruter može primati i slati

svi bežični korisnici dijele je među sobom

 

Za N standard nemam pojma koliko je stvarna brzina, ali ono što možeš očekivati je da ti je filmove dosta 10 mbit/s (mpg2) u live

povremene prekide moraš očekivati jer WLAN tako radi, što znači da se može (ali i ne mora) desiti da se slika malo zašteka s vremena na vrijeme

Osim toga imaj u vidu da je 2.5 GHz slobno područje u čemu rade svi mogući radio uređaji, od daljinskih, kučnih telefona, pa do mikrovalke - znači računaj da ti susjed može slučajno raditi smetnje

 

Za sve ovo ja bih ti preporučio da razmisliš o 5Ghz (A - standard) ako trebaš 100% čisti signal - iako je moguće da se za njega plaća radio frekvencija (za ovo nisam siguran kako je trenutno regulirano - provjeri)

 

13 godina
neaktivan
offline
Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps

Alo. Ja bi ti preporučio dvije AirMax2 antene. Ja ih imam i koristim ih na udaljenosti od 600 metara. Veza se nikad ne ruši,čak ni kad je jako nevrjeme. Inače sam ih isprobao i kod frenda koji je udaljen 2,5 km i radi isto sasvim solidno. Cijena im je oko 350 kn svaka.

uff..kako sam zgodan. sve mi se cure sviđaju. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps

jel ima tko ovakav wireless adapter da mi kaze jel se isplati kupovati ovo ili obicnu wireless karticu jer ovo reklamiraju kao nesto puno jace od obicnih wireless kartica,a nije nest extra skupo

 

http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/alfa-awus036h-wifi-wireless-mrezna-kartica-oglas-1133051

1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps
TriP kaže...

Alo. Ja bi ti preporučio dvije AirMax2 antene. Ja ih imam i koristim ih na udaljenosti od 600 metara. Veza se nikad ne ruši,čak ni kad je jako nevrjeme. Inače sam ih isprobao i kod frenda koji je udaljen 2,5 km i radi isto sasvim solidno. Cijena im je oko 350 kn svaka.

 

Kolika vam je brzina?
15 godina
offline
Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps

Mi smo sa ova dva http://www.mikrotik-hrvatska.com/komplet-routerboard-sxt-5hnd-p-466.html postigli brzinu od 130 Mbps na 300 metara. 

I am creationist. I believe man created god.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bežično spajanje 100 metara na 100 Mbps
zoki.zlikowski kaže...
TriP kaže...

Alo. Ja bi ti preporučio dvije AirMax2 antene. Ja ih imam i koristim ih na udaljenosti od 600 metara. Veza se nikad ne ruši,čak ni kad je jako nevrjeme. Inače sam ih isprobao i kod frenda koji je udaljen 2,5 km i radi isto sasvim solidno. Cijena im je oko 350 kn svaka.

 

Kolika vam je brzina?

Ako misliš na brzinu interneta,onda je situacija takva. Ja imam 10 Mbitnu vezu. Na 600 metara udaljenosti od rutera,mi se gubi 0.5 mbps,dakle imam oko 9.5 mbps. Kod frenda koji je udaljen 2,5 km zračne udaljenosti je bila brzina oko 5.5 mbps,tj. smanjila se brzina za oko 4.5 mbps. Ako bi ti koristio te antene na 100 metara zračne udaljenosti,i da je 100% vidljivost između antena mislim da bi se gubilo jako malo ili čak ništa.

uff..kako sam zgodan. sve mi se cure sviđaju. :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice