Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

poruka: 24
|
čitano: 21.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

Evo malo kratkih uputa ako netko zbog manjka prostora ili estetike želi objesiti monitor na zid?

 

1.) Kako ću znati koji stalak trebam uzeti?

Da biste izabrali odgovarajući stalak samo trebate znati koliko inča ima vaš monitor. Pritom morate paziti koliko je stalak razmaknut od zida.

 

2.) Kako ću znati ima li moj monitor odgovarajuće utore i razmake između utora?

Svi lcd monitori normirani su prema VESA standardima što znači da vaš razmak rupa na monitoru 50,75 ili 100 milimetara. 

 

3.) Koliko bi trebao biti odgovarjući razmak između monitora i očiju?

Preporuča se između 60-90 centimetara.

 

Instalacija je prilično jednostavna. Izbušite šest rupa i postavite tiple i zašarafite. (na slici)

 

EDIT: Sutra ću još postati slika a stalak sam kupio u H2 Shopu gdje je i najveći izbor

 

Evo ja sam kupio svoj zidni stalak pa da vidite kako to otprilike izgleda:

 

 

Proizvođač je Transmedia. Proizvođač je Transmedia.
Rupice za monitor promjera 50/75/100 milimetara Rupice za monitor promjera 50/75/100 milimetara
Svi šarafi koji su vam potrebni dobijete u paketu Svi šarafi koji su vam potrebni dobijete u paketu
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 19:21 (308gtsfan).
Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

a samsung T220 i ostali,oni nejdu na zid; ili je ipak moguće?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

Sad sam pogledao iza monitora i vidim 4 male rupice, tvore savršeni kvadrat.. Mislim da to ne paše sa onim stalkom koji si kupio, a ne znam kojeg da uzmem jer tvoj stalak ima 6 rupica,a moj monitor 4.. Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
AlienWare1 kaže...

Sad sam pogledao iza monitora i vidim 4 male rupice, tvore savršeni kvadrat.. Mislim da to ne paše sa onim stalkom koji si kupio, a ne znam kojeg da uzmem jer tvoj stalak ima 6 rupica,a moj monitor 4.. Neodlučan

Krivo si me skužio.

 

Uzmi metar ili ravnalo i vidjet ces razmak svake rupice. Ako je 75 mm zašarafiš monitor na stalku istih promjera. Ovo sa ostalih 8 rupica je i za ostale monitore tih promjera vesa standarda (50,75 ili 100 mm). 

 

Edit ima jedan dio koji nisam slikao a taj sa 6 rupica na koji si mislio ide na zid

Odaberi koja kockica najbolje paše tvom monitoru i zašarafi šarafe Odaberi koja kockica najbolje paše tvom monitoru i zašarafi šarafe
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 18:43 (308gtsfan).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
M4X kaže...

a samsung T220 i ostali,oni nejdu na zid; ili je ipak moguće?

E sad ne znam ima li iza rupice ali trebao bi ima i za to:

 

http://www.transmedia-germany.com/wandhalter-flachbildschirm-p-10255.html

15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
308gtsfan kaže...
AlienWare1 kaže...

Sad sam pogledao iza monitora i vidim 4 male rupice, tvore savršeni kvadrat.. Mislim da to ne paše sa onim stalkom koji si kupio, a ne znam kojeg da uzmem jer tvoj stalak ima 6 rupica,a moj monitor 4.. Neodlučan

Krivo si me skužio.

 

Uzmi metar ili ravnalo i vidjet ces razmak svake rupice. Ako je 75 mm zašarafiš monitor na stalku istih promjera. Ovo sa ostalih 8 rupica je i za ostale monitore tih promjera vesa standarda (50,75 ili 100 mm). 

 

Edit ima jedan dio koji nisam slikao a taj sa 6 rupica na koji si mislio ide na zid

Hvala care!! SmijehŠteta što više ljudi ne zanima ovo.. Meni bi ovo baš komotno pasalo, taman da oslobodim mjesta na stolu jer je odmah iza zid, a stalak se sa monitora može skinut pa se ne vidi..Namigiva

15 godina
protjeran
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

sve zavisi o potrebi za stavljanjem monitora na zid a i nemogu svi monitori na zid jer tvornički nisu pripremljeni za to moraju imat kako je več rečeno 4 rupice od 3 do 4 mm pogledate u rupicu i ako se naziru gevinti vaš monitor more na zid

 

a naji važnije je strogo provjerit dubinu rupice da se prilikom montaže ne ošteti elektronika koja se nalazi ispod tih rupica dobro provjerit šarafe koje ste dobili s nosačem  da nisu slučajno predugi ili nedaj bože pre kratki

I Jadantisi
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
giga kaže...

sve zavisi o potrebi za stavljanjem monitora na zid a i nemogu svi monitori na zid jer tvornički nisu pripremljeni za to moraju imat kako je več rečeno 4 rupice od 3 do 4 mm pogledate u rupicu i ako se naziru gevinti vaš monitor more na zid

 

a naji važnije je strogo provjerit dubinu rupice da se prilikom montaže ne ošteti elektronika koja se nalazi ispod tih rupica dobro provjerit šarafe koje ste dobili s nosačem  da nisu slučajno predugi ili nedaj bože pre kratki

A i u krajnjem slučaju staviš šarafe koje si imao i na postolju (barem ja)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 19:23 (308gtsfan).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
giga kaže...

sve zavisi o potrebi za stavljanjem monitora na zid a i nemogu svi monitori na zid jer tvornički nisu pripremljeni za to moraju imat kako je več rečeno 4 rupice od 3 do 4 mm pogledate u rupicu i ako se naziru gevinti vaš monitor more na zid

 

a naji važnije je strogo provjerit dubinu rupice da se prilikom montaže ne ošteti elektronika koja se nalazi ispod tih rupica dobro provjerit šarafe koje ste dobili s nosačem  da nisu slučajno predugi ili nedaj bože pre kratki

Je, je.. Pogledao sam i moj monitor može na zid.. Ima te 4 rupice i unutra se naziru navoji za vijke, samo je prije nisam primjećivao pa nisam znao da može.. Smijeh

15 godina
protjeran
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

A bi li se nekako mogao namjestiti u kut ????

Don't drink and drive just smoke and fly !!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
Perkan777 kaže...

A bi li se nekako mogao namjestiti u kut ????

Pogledaj ovdje

15 godina
protjeran
offline
RE: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
Perkan777 kaže...

A bi li se nekako mogao namjestiti u kut ????

evo tvog za kut

 

http://www.transmedia-germany.com/wandhalter-flachbildschirm-p-10266.html

I Jadantisi
14 godina
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

Pozdrav 

 

Trebam pomoć u vezi stalka za zid prijeko mi je potreban da imam više prostora na radnom stolu, inaće imam LED monitor LG E2441 22'' i raspored rupa na njemu je prikazan na slikama, koji stalak bi trebao za njega? 

 

Hitno mi treba pomoć, bio bi vam zahvalan

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
ERROR1911 kaže...

Pozdrav 

 

Trebam pomoć u vezi stalka za zid prijeko mi je potreban da imam više prostora na radnom stolu, inaće imam LED monitor LG E2441 22'' i raspored rupa na njemu je prikazan na slikama, koji stalak bi trebao za njega? 

 

Hitno mi treba pomoć, bio bi vam zahvalan

 

 

Itko?

12 godina
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

VESA zidni nosac.

Umjesto gubljenja vremena na cekanje odgovora mogao si procitati manual.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

Vesa je samo standard za nosace to mu nista neznaci, razmak rupa na tom monitoru koliko vidin je 10×20cm i kad budes u ducanu samo reci prodavacu da ti da takav stalak koji podrzava i to je to.

Znaci primjer nesto sta ima plocu kao na slici

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 23:46 (Smretko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

pozdrav pitanje imam dell u2412m i sad mislim jos jedan uzet

da bi ih stavio na zid dali je moguce isto pomicat ekran ili stoji samo ravno nov sam u ovome ?

Pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

To je stvar do nosaca. 

Mislim da je tvoj monitor 100x100 tako da ti je ovo dobar izbor (pise da dolazi sa 100x100 adaprerom).

 

http://www.magazinrs.hr/roline-nosac-drzac-za-lcd-monitor-do-8kg/17.03.1165

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

probat cu prvo kad uzmem drugi monitor ako nema mjesta idu na zid

 

Pero
9 godina
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

Bok! 

 Imam monitor koji nema mogucnost stavljanja na nosac, ( Samsung S24D590L ) pa me zanima dali netko zna ako ima i gdje za kupiti nekakav nosac za takav monitor! Tnx

Samsung S24D590L Samsung S24D590L
Samsung S24D590L Samsung S24D590L
Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
Ako nema mogućnost stavljanja na nosač, šta će ti nosač? Kupi par drvenih komada koji će biti veće površine od postolja i različitih debljina s kojima ćeš regulirati visinu postavljanja monitora.
Inače nosači monitora po postavljanju su najčešči oni koji idu na zid ili eventualno na stol.
9 godina
offline
Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

Uredu, ali vidio sam na netu negdje nosac koji drzi monitore koji nemaju mogucnost stavljanja na zid.Kada bi ga stavio na zid dobio bi vise mijesta na stolu, posto sam udaljen nekih 50cm!

Eto nasao sam to su adapteri nosaca monitora 79 kn, idu na standarni nosac! Sada da nadjem odgovarajuci zidni nosac, po razumnoj cijeni i bi bilo to! Pozdrav! http://www.ronis.hr/nosac-adapter-za-monitor-sbox-non-vesa/NON-VESA/product/ 

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid
Ufff izgleda gadno, al ako služi svrsi, dobro.
9 godina
offline
Re: Što je sve potrebno za objesiti monitor na zid

I meni tako izgleda, mozda imaju negdje bolje, budem potrazio!

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice