No signal error - monitor odjednom prestao raditi

poruka: 7
|
čitano: 2.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
No signal error - monitor odjednom prestao raditi

Monitor (vidi pod moj PC) je jednostavno prestao pokazivati sognal nakon sto sam veceras stavio komp u stand by dok odem pojesti.. kd sam se vratio stisnuo mis, komp se upalio... Monitor nista i tako 5 min.. resetirao komp, ugasio upalio monitor, ista stvar "no signal"

 

Nije mi jasno što se moglo desiti u 30 min što me nije bilo.. monitor i svi dijelovi pc-a su niti 2 mjeseca stari

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: No signal error - monitor odjednom prestao rad

Pozdrav, probao si iskopcati kabel od monitora iz pc? Imas li jos koji ulaz na grafickoj pa da provjeris?

16 godina
moderator
offline
Re: No signal error - monitor odjednom prestao rad

Kad odspojiš monitor s računala piše li ti išta? Tipa da nema signala?

13 godina
offline
Re: No signal error - monitor odjednom prestao rad
Ivan_cno kaže...

Pozdrav, probao si iskopcati kabel od monitora iz pc? Imas li jos koji ulaz na grafickoj pa da provjeris?

 

mbaksa kaže...

Kad odspojiš monitor s računala piše li ti išta? Tipa da nema signala?

 

Jesam, probao sam i izvaditi bateriju s maticne... prvi put nije upalilo, maknuo je na 15 minuta, drugi put evo sad preko 20ak minuta i sada radi normalno

Ali svejedno mi ostaje problem, nije mi jasno sto se dogodilo? Jel se zna to dogadati ljudima pa je nesto normalno ili ce se vjv ponoviti? Ne znam sto bi moglo biti problem, graficka, kabel i monitor su novi skroz

Da iskopcao sam sve, ponovno ukopcao, i pisalo "No signal". Restart, odspojio kabel za struju, ma ugl. sve sto sam mogao napraviti i sto bi "klasicno" napravio bez otvaranja kompa... Imam hdmi ulaz na grafickoj isto, al nemam kabel.. Ugl. sada radi, eto pomoglo micanje cmos baterije, al stvarno ne znam sto mu je bilo

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 1:04 (ficosime).
16 godina
moderator
offline
Re: No signal error - monitor odjednom prestao rad

Jedini način za to dijagnosticirati i riješiti je da mijenjaš komponentu po komponentu i kad ti se problem više neće javljati, znaš da je kriva zadnja komponenta koju si promijenio.

14 godina
offline
Re: No signal error - monitor odjednom prestao rad
ficosime kaže...
Ivan_cno kaže...

Pozdrav, probao si iskopcati kabel od monitora iz pc? Imas li jos koji ulaz na grafickoj pa da provjeris?

 

mbaksa kaže...

Kad odspojiš monitor s računala piše li ti išta? Tipa da nema signala?

 

Jesam, probao sam i izvaditi bateriju s maticne... prvi put nije upalilo, maknuo je na 15 minuta, drugi put evo sad preko 20ak minuta i sada radi normalno

Ali svejedno mi ostaje problem, nije mi jasno sto se dogodilo? Jel se zna to dogadati ljudima pa je nesto normalno ili ce se vjv ponoviti? Ne znam sto bi moglo biti problem, graficka, kabel i monitor su novi skroz

Da iskopcao sam sve, ponovno ukopcao, i pisalo "No signal". Restart, odspojio kabel za struju, ma ugl. sve sto sam mogao napraviti i sto bi "klasicno" napravio bez otvaranja kompa... Imam hdmi ulaz na grafickoj isto, al nemam kabel.. Ugl. sada radi, eto pomoglo micanje cmos baterije, al stvarno ne znam sto mu je bilo

Odigraj neku igru, pa vidi hoće li se ponavljati pod opterećenjem.

15 godina
odjavljen
offline
Re: No signal error - monitor odjednom prestao rad
ficosime kaže...
Ugl. sada radi, eto pomoglo micanje cmos baterije, al stvarno ne znam sto mu je bilo

Vjerojatno je došlo do korupcije postavki BIOS-a, što se može dogoditi ako je baterija slaba, iako je čudno što se dogodilo tijekom stand-bya. Moguće i da se dogodio neki pad napona. Uglavnom, najvjerojatnije se BIOS prešaltao na integriranu grafičku. Ako ti se drugi put to dogodi, probaj prebaciti kabel na integriranu, pa vidi jesi dobio sliku.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice