Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.043
|
čitano: 4.649.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupio bih monitor od 27", isključivo za programiranje/office work. Dakle nikakvo igranje niti bilo što drugo osim development/povremeno pisanje dokumentacije/Jira/Confluence. Budžet je 300 € max. Imate li nekakav prijedlog?

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

lg 42c3 za monitor ili nesto drugo?

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Marko_244 kaže...

Kupio bih monitor od 27", isključivo za programiranje/office work. Dakle nikakvo igranje niti bilo što drugo osim development/povremeno pisanje dokumentacije/Jira/Confluence. Budžet je 300 € max. Imate li nekakav prijedlog?

 Dell S2722DC, 280€, USB-C punjenje 60W, namještanje sve moguće, super slika, 27" 2,5k, nema boljega za tu namjenu i taj novac.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sa zidnim nosačem i dubokim stolom, definitivno

3 godine
online
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

lg 42c3 za monitor ili nesto drugo?

 pa ako ti je stol dubok 2m svakako meni se povraca i nemoguce mi je citati na bilo cemu grubljem od 32"@4k, sad sam na 28@4k! Vratio sam nazad Dell 32" 1440p G3223D koji je to ocaj bio neshvatljivo mi je kako ljudi mogu u to opce gledati!

8 godina
online
Koji monitor kupiti

ima negdje provjereni review za ovaj Samsung Odyssey Neo G7 G70NC

Jel valja to što?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
HowYesN0 kaže...

ima negdje provjereni review za ovaj Samsung Odyssey Neo G7 G70NC

Jel valja to što?

 Ima na PCMAG recenzija i prigovorili su sporom OnScreen izborniku kojeg ne trebas vise od jednom u zivotu, plus jos dvije debilne primjedbe. Uglavnom seru cisto da bi srali.

Ako te zanima pravo stanje onda pogledas recenzije na Amazonu.

Svi ti testeri i koje kakvi Youtube kanali su dobro podmazani i uvijek rade meh recenzije jer se nece nikome zamjeriti. 

Meni je dosta koliko ima zvjezdica na Amazonu i po tome mi se cini da je monitor best buy kad se usporedi sa drugima. Ne postoji savrseni monitor koji je jeftin.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 13:06 (NEW_MAN).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj moj pc pod moj pc bi trebao biti dosta za 1440p gaming jel? nekih 70-144fps ovisno o igrici, i uvijek mogu prebaciti na 1080p ako bude stucalo ili ukljuciti freesync? 

Znaci Dell G2724D bi bio neki soilidan buy, koje su mi druge bolje ili jeftinije opcije, zanimaju me monitori sa malim nogicama dole da mi ne ide u podlogu za misa, imam mali stol od 120cm, nema mjesta u sobi za vise 

I trebam preporuku za neki monitor arm da ima u instaru, linksu ili hgspotu. stavio bi ga desno, ako stavim gore onda je problem stavit pc kameru ispred sebe.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

sta kazete na ovaj monitor? 

trenutno imam neki msi 24 inca 1080p gaming monitor, ali bih uzeo nesto malo vece, bolje:

 

https://www.alternate.de/ASUS/TUF-Gaming-VG289Q1A-Gaming-Monitor/html/product/1707958

 

cijena se cini skroz ok, gledao sam po netu recenzije, i skroz je solidan monitor..

 

uzeti ili ne? mozda je po malo prevelik? meni je 24 inca skroz ok, ne znam oce mi 27 biti previse? 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imam ja slicnu verziju, sa boljim stalkom. Monitor je stvarno vrlo dobar, nije prevelik iako ima 28, a ne 27 incha.

 

 

maximum effort
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

To ti je 4k 60hz monitor, bježi od toga ako se misliš igrati....vidim nick.....sada si sa upgrejda računala i  kakti vrlo zadovoljan monitorom ipak i u potrazi za monitorom novim makar ti je 24 super i zadovoljan si....ti stvarno ne znaš šta bi  I onda još pikneš u 4k i 60Hz 

 

 

Gledaj si 2k i HRR tipa 180Hz ili ako već gledaš 4k onda neka bude sa 120hz na više, no taj sport te košta novog računala od 1700e+ i monitora od 500e+ ako hočeš da bude kako spada

 

tipa ovog, za 2k imaš i previše komentara i prijedloga od ranije

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 16:39 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj monitor ima zvucnike kojima se mozes posluzit, a ja  sam ga uzeo za RPG u kojima se super snalazi.

maximum effort
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

To ti je 4k 60hz monitor, bježi od toga ako se misliš igrati....vidim nick.....sada si sa upgrejda računala i  kakti vrlo zadovoljan monitorom ipak i u potrazi za monitorom novim makar ti je 24 super i zadovoljan si....ti stvarno ne znaš šta bi  I onda još pikneš u 4k i 60Hz 

 

 

Gledaj si 2k i HRR tipa 180Hz ili ako već gledaš 4k onda neka bude sa 120hz na više, no taj sport te košta novog računala od 1700e+ i monitora od 500e+ ako hočeš da bude kako spada

 

tipa ovog, za 2k imaš i previše komentara i prijedloga od ranije

 

 

 ne znam zasto sam mislio da je 240hz :o nisam ni skontao wtf 

 

naravno da ne zelim 60, sad imam 240 ali 1080p

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da, imaš gore u rasnijim postovima dobrih preporučivanih 2k monitora....ako bi 4k i 144hz onda je ovaj Gigabyte što sam naveo jako dobar.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel valja ovaj monitor ak nebi isao na c2 ili c3 ilida se protegnem do aw 34 oled,ili ima nesto jeftinije a dobro ko i revcimo ovaj predator

https://www.adm.hr/acer-predator-xb323qknv-315-ips-4k-2xhdmi-21-dp-14-4xusb-30-pow/79208/product/

 

BBall,Tech,Ink....all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 17:03 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

jel valja ovaj monitor ak nebi isao na c2 ili c3 ilida se protegnem do aw 34 oled,ili ima nesto jeftinije a dobro ko i revcimo ovaj predator

https://www.adm.hr/acer-predator-xb323qknv-315-ips-4k-2xhdmi-21-dp-14-4xusb-30-pow/79208/product/

 

 Za 100 eura više imaš aw3423dwf-34-qd-oled monitor.Doduše ekran je zakrivljen i širokog (21:9) omjera stranica ako te to ne smeta po meni je bolji izbor nego taj Acer mada nije ni on loš izbor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 18:22 (ghibli7).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...

 

 Za 100 eura više imaš aw3423dwf-34-qd-oled monitor.Doduše ekran je zakrivljen i širokog (21:9) omjera stranica ako te to ne smeta po meni je bolji izbor nego taj Acer mada nije ni on loš izbor.

 

Eto ja ga imam i sama zakrivljenost (1800) neće bit nikakav problem, a 21:9 to bi. Treba se samo naviknut. A ekran - nema smisla o tome prićati, to je..... ZAKON. Još kupio ruku za na stol u HGspotu za 30€. Htio uzet neki 42"-45", odustao jer neda mi se letiti s glavom po ekran dosta mi blizu ekran i nema potrebe za k....m.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

nekak sam najvise za 42c3 za 880 eura jedino me zeza kosina zida gdje mi je komp tako da moram sve izmjerit,a ako uzmem aliena imao saqm zakrivljenog g7 tak da bi se navikao brzo,on je bio 1000r,sve u svemu uzimam sutra tak da ovaj moj dell 3223d ide na bubanj

alien34 je dobar gledao recenzije,ali bih uzeo 4k monitor,nazalost jos nema kod nas 32 4k oled pretpostavljam

BBall,Tech,Ink....all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 20:39 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

nazalost jos nema kod nas 32 4k oled pretpostavljam

 Ima,ima,samo treba čekati na isporuku,kažu da imaju na "vanjskom skladištu".S obzirom da je i vani potražnja velika ugodno me iznenadilo da su nam postali već dostupni.Ja sam svog Asusa čekao nešto više od mjesec dana i vjerujte nije mi žao ni jednog jedinog centa koliko sam ga platio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 23:03 (ghibli7).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...

 Ima,ima,samo treba čekati na isporuku,kažu da imaju na "vanjskom skladištu".S obzirom da je i vani potražnja velika ugodno me iznenadilo da su nam postali već dostupni.Ja sam svog Asusa čekao nešto više od mjesec dana i vjerujte nije mi žao ni jednog jedinog centa koliko sam ga platio.

 

Preeeeessssssskupo, rađe bi isti 32 4k qled od Della. Samo zbog garancije i jeftiniji je, a kod panel (svi od Samsunga)samo razlika što je zakrivljen .

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prije jedno 3tj. je lg c3 42 bio u Iponu 819e, ja bi išao na njega bez razmišljanja, ovaj Acer nikako....1000+e za LCD ips.....ludost

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

bio je oko 830 do jucer,btw trebam dobro zmjerit visinu zbog c3,jer imam glupi pad s obje strane dnevnog boravka tak da ako i promjenim stranu banana

BBall,Tech,Ink....all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 12:32 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
rokonja kaže...

 

Preeeeessssssskupo, rađe bi isti 32 4k qled od Della. Samo zbog garancije i jeftiniji je, a kod panel (svi od Samsunga)samo razlika što je zakrivljen .

 Cijena Asusovog monitora u USA je 1300 USD a Dellovog 1200 USD.Kod nas je Asus između 1500(iPon,bio toliko zadnja pošiljka) i (Instar,trenutno dobavljivo)1700 eura,za pretpostaviti je da ni Dell neće biti osjetno jeftiniji,volio bih da se varam,budemo vidjeli.

 Garancija za Asusov PG32UCDM monitor je 3 godine uključujući jamstvo na burn in,isto kao i za Dell Alienware 32 4K QD-OLED-AW3225QF.

 QD-OLED panel je isti Samsungov,razlika je u opremi i mogućnostima na pr: KVM prekidaču kod Asusa odnosno ostalim gaming opcijama,namještanju slike i OLED care softveru.

 Svatko ima pravo na izbor,nekome paše zakrivljeni nekom više ravni ekran.Što se tiče cijene kod nas slažem se da je skup ali o tome ne možemo raspravljati jer kako sam rekao svatko ima pravo na izbor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 15:26 (ghibli7).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

bio je oko 830 do jucer,btw trebam dobro zmjerit visinu zbog c3,jer imam glupi pad s obje strane dnevnog boravka tak da ako i promjenim stranu banana

Ma nista, stavis CASE na lijevo i dobar si!!!

maximum effort
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

mjerio sve...stane taman izmedju casa i zvucnika ali jedan moram maknut negdje s strane,mozda uzmem neku malu policu samo za njega i uboram u zid..a case ak ide s druge strane onda nevidim rgb pjuk 😂😂😂

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uhhh to mi se čini na knap dosta, ja bi ga stavio na zid svakako ako ima mjesta, vidjet češ, no ako ništa drugo sljedeća preporuka je 27  oled Aoc Agon

 

 

nije 4k no na 27 oled 2k je taman....pričam kao da sebi uzimam, naravno da češ ti po svome....što se tiće RGB....čuči mi sastrane all black konfiguracija složena, samo da uhvatim vremena za novu instalaciju Os-a i programa i nema više cirkusa, dosta bi bilo 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 14:12 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naviknuo se na 32 inč tako da ništa ispod toga

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako se navikneš na plavu nebi jednu garu jeli?!

 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mali stol, mali prostor, 24 inch monitor tražim, do 200 eura, al bar 144hz, ips. Postoje opcije, koji bi preporučili 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hazar kaže...

Mali stol, mali prostor, 24 inch monitor tražim, do 200 eura, al bar 144hz, ips. Postoje opcije, koji bi preporučili 

 https://www.instar-informatika.hr/monitor-lenovo-245-r25i-30-67b7gacbeu-ips-gaming-amd-freesync-pr/222388/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

 

 Eto ga 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice