Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.462.955
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

zelim kupiti novi monitor, uglavnom za gaming (uglavnom FPS). Trenutno iman Asusov 27", 1440p, 144hz ali ima los free sync (do 75hz), mrtvih pixela i flickera. 

Imam i problem s ocima pa bih uzeo neki sta ima pogodan panel (cita sam i da su OLED dobri i IPS i VA tako da neznam jel ima iti jedan los :) .

Razmisljam o Samsung Odyseyy jer sam Samsung fan boy. 

Trenutno iman Radeon 7900 XTX.


Neznam bili uzeo 2k ili 4k
165hz ili 240HZ
32" ili vise?

HELP

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Čudna priča za Asus 144hz sa freesync do 75hz :)))  ako je 144hz  freesync raspon mu je od 45hz do 144hz, ne znam od kuda 75hz....probaj ga spojiti putem drugog dport kabela kolega.

 

Monitor novi....pa uzmi Samsunga Odisseya G7 27 ili 32, imaš ih u tim veličinama, dobar monitor

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zikko kaže...

Pozdrav, 

zelim kupiti novi monitor, uglavnom za gaming (uglavnom FPS). Trenutno iman Asusov 27", 1440p, 144hz ali ima los free sync (do 75hz), mrtvih pixela i flickera. 

Imam i problem s ocima pa bih uzeo neki sta ima pogodan panel (cita sam i da su OLED dobri i IPS i VA tako da neznam jel ima iti jedan los :) .

Razmisljam o Samsung Odyseyy jer sam Samsung fan boy. 

Trenutno iman Radeon 7900 XTX.


Neznam bili uzeo 2k ili 4k
165hz ili 240HZ
32" ili vise?

HELP

 Gigabyte M32U cijene

 

Recenzija 

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ispričavam se na offtopic, ali nisam našao skladnu temu za ovo pitanje.

Htio bi montirati 34 inca(vesa 75) i 22 inca(vesa 100) monitor na stolne nosače. zanima me koji nosač bi mi odgovarao za 22 inca s obzirom na prostor za montiranje.

za 34 inca monitor sam našao ovaj nosač : Stalak za monitor ARCTIC Z1 Gen3

I bitno mi je da stol mogu gurnuti što bliže zidu.

 

A=Prostor za montiranje nosača

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 13:28 (August).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel imate mozda kakvu preporuku monitora, koristio bi se vise za posao, terminali, vise raznim browsera, tekst mi je sve, boje mi za posao ne znace nista... ali, bilo bi super kad bih ga mogao koristiti i za gaming, potencijalno bi spojio PS5, ali sve vise me vuce da uzmem gaming PC... firma daje 600USD, ispod 27' nebih isao, nemam nista protiv nekog 34' widescreena ako nesto takvog postoji a da valja... ty 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

koji je od ovih monitora najbolji i najkvalitetniji izbor, zbog prostora bi htio max 22 incha, samo surfanje, gledanje filmova, videa i sl. ne igram igrice niti išta slično

dakle tipični nezahtjevni low user, planiram ga koristiti dok ne krepa

https://www.instar-informatika.hr/lg-22-led-ips-22mp410p-vga-dvi-fhd/211559/product/

malo bolje specke

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-215-22mr410-b-va-amd-freesync-100hz-vga-hdmi-full-hd/220354/product/

i najbolje specke od sva 3

https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-215-ka222qe3bi-umwx2ee302-ips-amd-freesync-100hz-/222715/product/

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 22:58 (mile59).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Pa za multitasking definitivno onda neki 34 uw monitor...ravni ekran, eventualno zakrivljeni ako ti ne smeta sa laganom krivuljom :)

 

Giga oko 500tinjak evra

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 17:35 (Wiz3m4n).
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
mile59 kaže...

koji je od ovih monitora najbolji i najkvalitetniji izbor, zbog prostora bi htio max 22 incha, samo surfanje, gledanje filmova, videa i sl. ne igram igrice niti išta slično

dakle tipični nezahtjevni low user, planiram ga koristiti dok ne krepa

https://www.instar-informatika.hr/lg-22-led-ips-22mp410p-vga-dvi-fhd/211559/product/

malo bolje specke

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-215-22mr410-b-va-amd-freesync-100hz-vga-hdmi-full-hd/220354/product/

i najbolje specke od sva 3

https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-215-ka222qe3bi-umwx2ee302-ips-amd-freesync-100hz-/222715/product/

 Ako gledaš iz ravnog pravca i više u noćnim satima iz mraka uzmi nešto sa VA matricom zbog kontrasta

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Bas sam taj i gledao, reviewi online su dosta pozitivni, jedino kaj su svi USA based, a tam vele da je to super monitor za 450usd, a kod nas ono 600 eura :D 

16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

nije 600....odbi 10% i ne uspoređuj sa amerikom, to su cijene bez poreza

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 20:41 (Wiz3m4n).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,tribala bi mi preporuka za monitor od 32 inch,ravni ekran.Nije za igranje igara.Biče korišten za čitanje knjiga u pdf formatu,gledanje videa na you tube,korištenje interneta.Cijena do 400 EUR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Koji monitor kupiti

Ako tražite neki OLED monitor imate na Computeruniverse Samsung Odyssey G8 OLED Gaming Monitor koji je sada na popustu. Cijena sa popustom je 912 eura, a inače košta 1499 eura

 

Samsung Odyssey G8 OLED Gaming Monitor

 
1 0 hvala 1
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Matt finish, šteta, toliko sam navikao na glossy premaz da nema nazad na Matu

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Matt finish, šteta, toliko sam navikao na glossy premaz da nema nazad na Matu

 Onda ocigledno na kompu ne radis nista bitno ako si navikao na glossy ili jednostavno ne provodiš previše vremena bulječi u tako nešto! Glossy paneli su s razlogom mrtvi

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rayman1 kaže...

Ako tražite neki OLED monitor imate na Computeruniverse Samsung Odyssey G8 OLED Gaming Monitor koji je sada na popustu. Cijena sa popustom je 912 eura, a inače košta 1499 eura

 

Samsung Odyssey G8 OLED Gaming Monitor

 Auuu, hvala!!

Kakav je ovaj prema Alienware AW3423DWF/AW3423DW?

Steam and EA: CyberDemonVZ
2 mjeseca
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
Rayman1 kaže...

Ako tražite neki OLED monitor imate na Computeruniverse Samsung Odyssey G8 OLED Gaming Monitor koji je sada na popustu. Cijena sa popustom je 912 eura, a inače košta 1499 eura

 

Samsung Odyssey G8 OLED Gaming Monitor

 Auuu, hvala!!

Kakav je ovaj prema Alienware AW3423DWF/AW3423DW?

 Samsung Odyssey G8 je odličan monitor, a i recenzenti ga dosta hvale

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-oled-g8-g85sb-s34bg85

16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Da, Lg serija Oleda C i G je mrtva, oba držim ugašena i gledam u odraz samo 

Prvo se zbediram na Cx-u na kompu a onda ssjednem u boravak i plačem na G.duru 

9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
Wiz3m4n kaže...

Matt finish, šteta, toliko sam navikao na glossy premaz da nema nazad na Matu

 Onda ocigledno na kompu ne radis nista bitno ako si navikao na glossy ili jednostavno ne provodiš previše vremena bulječi u tako nešto! Glossy paneli su s razlogom mrtvi

 pa sad, apple svi uređaji imaju glossy display, imac, mb air, mb pro, apple studio display... ne bi rekao da se na njima ne radi ništa i ne provodi vrijeme bulječi, kao ni da su to mrtvi displayi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 0:04 (millennial).
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
U odnosu na sve ostale su mrtvi, ovce se ne pita bitno da blješti..
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Borise pričaš gluposti ništa ne blješti, ne lupetaj 

 

Na kraju krajeva svi mobiteli imaju glossy ekrane, a kladim se da buljiš u njega, i mobiteli su onda isto mrtvi jel 

Biser nad biserima

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 14:26 (Wiz3m4n).
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kao što rekoh ocigledno ne koristis dovoljno racunalo da bi znao zasto se sjajni ekrani više ne rade. Prouci ako neznas nemoj zivjeti u neznanju nije grijeh.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Hahaha, ok 

9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
U odnosu na sve ostale su mrtvi, ovce se ne pita bitno da blješti..

 ovce ili ne ovce ne bi ulazio u tu raspravu, ali ako pogledaš profesionalne grafičke, foto, audio vizualne studije vidjeti ćeš da gotovo sve top firme koriste Apple proizvode. e sad, za jedne ovce i još na tim glossy beskorisnim monitorima stvaraju razna čuda.

 

Boris grozni kaže...
Kao što rekoh ocigledno ne koristis dovoljno racunalo da bi znao zasto se sjajni ekrani više ne rade. Prouci ako neznas nemoj zivjeti u neznanju nije grijeh.

 

3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Dobro jabučaru tvoji čine niti 10%  korisnika racunala u svijetu pa prema tome neznam tko radi čuda, jos kad odbijes da vecina to kupuje kao nekakav statusni simbol ovaca to vjerujem pada ispod 5% pravih korisnika koji Apple koriste iskljucivo zbog neke namjene.
Inace cak i u novom imacu su skresali sjajnu povrsinu kao i dijagonalu jer su se ljudi konstantno žalili na prevelike refleksije i sam sam koristio 27" verziju koja mi je bila odlicna no refleksije su zaista ubitacne da u to buljim po 8-12 sati pogotovo gdje je osvijetljeno.
 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Pa refleksije može biti ako ti je iza nešto užasno svijetlo, u boravku i u sobi gdje je komp prozori su bočno i nema nikakvih refleksija, ssamo jedno prekrasno iskustvo 

 

No Borisse neka si ti u pravu to je sve mrtvilo no hvala bogu neke budale od Lg, Samsunga i drugih još uvijek rade gloss verzije i to gle čuda mahom su to i Oled ekrani koji su u startu propali i napravili ih  za eto nas budale , mi koji smo promjenili ih po valjda 10 sa svake strane bilo mat ili gloss i koji imamo puno više godina u guzici nemamo pojima, no nikad nije kasno da naučimo  kako ti reče neka malo zaguglamo, no ja bi rekao ko ga jebe i da popijemo koje pivo 

9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...

Dobro jabučaru tvoji čine niti 10%  korisnika racunala u svijetu pa prema tome neznam tko radi čuda, jos kad odbijes da vecina to kupuje kao nekakav statusni simbol ovaca to vjerujem pada ispod 5% pravih korisnika koji Apple koriste iskljucivo zbog neke namjene.
Inace cak i u novom imacu su skresali sjajnu povrsinu kao i dijagonalu jer su se ljudi konstantno žalili na prevelike refleksije i sam sam koristio 27" verziju koja mi je bila odlicna no refleksije su zaista ubitacne da u to buljim po 8-12 sati pogotovo gdje je osvijetljeno.
 

 The glossy monitors market is expected to witness significant growth during the forecast period.

https://www.linkedin.com/pulse/glossy-monitors-market-size-examines-its-scope-primary-cjxke

 

The global Glossy Gaming Monitors market size is expected to reach $ 3812.5 million by 2029, rising at a market growth of 12.0% CAGR during the forecast period (2023-2029).

https://www.marketresearchreports.com/gir/global-glossy-gaming-monitors-supply-demand-and-key-producers-2023-2029

 

solidno za nešto što je mrtvo.

 

sad pogledaj statistiku prema industriji pa ćeš vidjeti da je 10% apple udjela u grafičkoj industriji preko 70%. mislim da je to ekipa koja ipak intenzivno koristi monitor i kojoj je kvaliteta prikaza jako bitna.

 

 

3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Bravo za tebe uspio si iskopati nesto, samo nemoj zaboraviti da je win usera preko milijardu u svijetu a njih 99,99% koristi mat finiš pa ti ta tvoja iskopana statistika nikako neide u prilog (pogledaj i samo oko sebe koliko ljudi ima glossy ekran). Jednostavno glossy ekran nema apsolutno ikakvih beneficija za tvoje oci čista marketinška kamuflaža da proizvod izgleda bolje i ništa više!

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...

Bravo za tebe uspio si iskopati nesto, samo nemoj zaboraviti da je win usera preko milijardu u svijetu a njih 99,99% koristi mat finiš pa ti ta tvoja iskopana statistika nikako neide u prilog (pogledaj i samo oko sebe koliko ljudi ima glossy ekran). Jednostavno glossy ekran nema apsolutno ikakvih beneficija za tvoje oci čista marketinška kamuflaža da proizvod izgleda bolje i ništa više!

 Hvala 

 

Za razliku od moje iskopane statistike ti imaš nekakav link gdje se može vidjeti da 99,99% win usera koristi matte monitore ili si to izvukao iz dupeta? Zanima me jer sa nekoliko desetaka glossy monitora oko sebe i na svima se vrte windowsi bilo bi cool saznati da smo mi u biti 0,01% korisnika. 

 

No dobro, ti uspoređuješ kruške i jabuke. Rasprava je krenula tvojom tvrdnjom da je glossy mrtav, na što sam ja reagirao da to nije točno. Koristim i matte i glossy već jako dugo, tako da nisam nekakav fanboy jednog ili drugog. Matte ima svoje prednosti i mane, glossy ima svoje. Također treba paziti kod usporedbe na kategoriju i level monitora jer top matte će pregaziti low budget glossy, međutim po pitanju kvalitete slike isti monitori, isti paneli sa različitim završnim slojem (glossy ili matte), glossy će imati bolje rezultate. Tako da tvoja tvrdnja iz zadnje rečenice pokazuje samo koliko nemaš pojma o tematici i sudiš prema limitiranom osobnom iskustvu. Brojke govore drugačije, pa idemo ovako za početak.

 

 

Pa imaš ovdje jako dobar video koji precizno prikazuje mane i vrline jednog i drugog, usporedba dva identična panela od kojih je jedan glossy, a drugi matte:

 

Idemo na fotografski forum:

https://www.dpreview.com/forums/thread/2311924

In a photo magazine a reader asked which type of monitor is best for photo editing - glossy or matte (flat) screen. The answer was glossy.

 

Pa još malo rasprave, matte vs glossy:

https://www.pcworld.com/article/1477123/matte-vs-glossy-monitors-ready-fight.html

According to Connor, matte finishes are less desirable for super high-res panels, because they diffuse light more frequently and make the individual pixels less distinct.

 

I malo tehničkih podataka i objašnjenja kako koji sloj utjeće na svjetlost, boje i ostalo:

https://pcmonitors.info/articles/matte-vs-glossy-monitors/

 

Bottom line je da će glossy imati bolji prikaz, ali da to ovisi o osvjetljenju i uvjetima u prostoriji gdje se koristi. Ovisno o tome negdje će bolji odabir biti matte, a negdje glossy. Gdje god imamo kontrolu nad vanjskim svjetlom glossy će biti bolji odabir.

2 godine
offline
Koji monitor kupiti

Sjajni ekrani su defakto mrtvi dobro ti je čovjek rekao, ovo što ti sad izvlačiš je beskorisno jer da je tako situacija na tržištu i trgovinama bi bila obrnuta a ne takva da je 99% monitora u trgovinama i policama s nekom vrstom mat panelima.m2c

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Kolega ne možeš protiv njih dvojice, odustani u startu....vidiš da ovaj ima bmw za avatara a drugi je Boris grozni i ima i9....izgubili smo u startu, popi pivo radije i ne sekiraj se, matt ili glosss, svejedno je poslje 5-6 piva isti drek

Moj PC  
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice