Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.044
|
čitano: 4.649.344
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
žoss-2 kaže...
ParaNO1d kaže...

 Grafa ti ima DVI-D, HDMI i DP. Monitor ima 2 HDMI-a i DP tako da ide ove osim DVI-D, al' ko bi to i koristio pored HDMI-ja i DP-a.

 Hvala! A, mislio sam, dali bez problema konfiguracija tjera 144 Hz, ako je bitno?

 Aha, teško da će to ići. FullHD ali neće moći to raditi na 144Hz. Neke MOBA igre i tako nešto da, al ostalo teško ili gotovo nemoguće.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Grafa je problem?
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
žoss-2 kaže...
Grafa je problem?

 Primarno grafa da, za igre koje su i CPU demanding će i CPU počet bottleneckat.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
žoss-2 kaže...
Grafa je problem?

 

nabavi nesto tipa rx5600xt i good to go si za 1080p 144hz

 

ParaNO1d kaže...
 za igre koje su i CPU demanding će i CPU počet bottleneckat.

 

čuj to, pa nema G4560 da mu cpu radi bn, ima r5 1600 AF koji je = r5 2600 i uz neku grafu ranga GTX1070Ti/Vega56/RX5600XT/RTX2060 to tera 1080p 144hz bez beda, naravno da neće imati svuda 144fps-a ali nemaju ni puno jace konfe, ali sve moze igrati preko 75-80fps-a a tu je vec osjetan razliak naspram 60-75Hz monitora, a neke manje zahtjevne igre ili starije igre će imati konstantno preko 100.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 11:05 (ibme74).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trenutno imam Samsung C27F390 zakrivljeni monitor. Ne muči me previše 60Hz i 60 fps ali bi htio veću rezoluciju pošto 1080p ne izgleda idealno na 27 inča pa zato ciljam na 1440p. Makar ne škodi ako bude 144Hz za future proofanje da ne kupujem novi monitor.

 

Neke ostale funkcionalnosti koje bi također htio su

 

  1. - FreeSync + DisplayPort
  2. - zakrivljeni ekran (jer nisam previše udaljen od monitora i puno mi je lakše za oči da se ne okrećem lijevo-desno na velikom monitoru).

 

Išao bi na neku cifru od 2000-2500 kn, ili ako je to premalo onda barem čim bliže cifri od 2500.

 

Grafulja koju koristim je RTX 2060 Super (8gb) , a CPU Ryzen 5 3600

 

 

EDIT: nabasao sam na ovu zvijer za 2400 kn pa me zanima ako je best-buy (Samsung me služio dugi niz godina po kvaliteti) ili ima nešto bolje od toga? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 11:35 (Imperijas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hvala obojici. Više mi se sviđa odgovor od @ibme74.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bi mi novi monitor za ovu konfiguraciju. Max 2k kn.

 

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF, 12nm (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4)

Gainward GF GTX1660 PEGASUS

Patriot Viper4, 3000Mhz, 16GB

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

AOC 27G2U 144Hz ili ASUS VG279Q 144Hz

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Još nešto. Dali će https://www.nabava.net/monitori/aoc-24g2u-monitor-cijena-ips-238-24-16-9-94951051 sa mojom trenutačnom konfiguracijom raditi, samo neće moći iskoristiti svoj cijeli potencijal i hoće li to biti napredak vrijedan ulaganja? Sada imam nekog starog TN PHILIPSA 226V la od 21,5" kojeg bi htio zamijeniti. Komp moji dečki osim malo online škole uglavnom koriste za igre.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 10:59 (žoss-2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
žoss-2 kaže...

Jop nešto. Dali će https://www.nabava.net/monitori/aoc-24g2u-monitor-cijena-ips-238-24-16-9-94951051 sa mojom trenutačnom konfiguracijom raditi, samo neće moći iskoristiti svoj cijeli potencijal i hoće li to biti napredak vrijedan ulaganja? Sada imam nekog starog TN PHILIPSA 226V la od 21,5" kojeg bi htio zamijeniti. Komp moji dečki osim malo online škole uglavnom koriste za igre.

 

Ma kupi slobodno, to ili ovo

ASUS je nesto kvalitiniji i ima nesto vise featurea ali po speckama isti monitori a cijena je tu

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Samo koristenje racunala na tom monitoru (144Hz) ce izgledati fluidnije i oku ugodnije. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Tnx!

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kupio AOC, a barabe doma još ništa ne znaju. He-He!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sada znaju. Dakle, osim općenarodnog veselja, i ja vidim koliko su bili zakinuti sa onim starim monitorom. Hvala još jednom na pogurancu!

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 16:08 (žoss-2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo ovako ekipa, trebam preporuku monitora, trenutno sam na 31.5 IPS AOCu, 1440p..

 

Na isti monitor spajam laptop(za posao), desktop za gejming(Radeon 5700XT) i PS5(koji baca ili 1080p ili 4k).. Sta da uzmem do nekih max 4000kn? Razmisljao sam o Samsungu G7 32 inca,ali ima 2 drawbacka, cijena i to sto je 1440p, a ps5 ne moze da baci tu rezu, a i moj GPU ne moze toliko framea da baci koliko ovaj ima refresh rate.. 

Mozda onaj 4k BENQ, VA, 60hz, HDR10, oko 3000kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

mozes li mi objasniti u cemu je aoc bolji, i ako je ovaj philpsov noviji godinu i pol a po spec mi se cine vrlo slicni.. 1 ipo god u tech svijetu je ogromna.. izvini ako puno trazim

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
derozen21 kaže...

mozes li mi objasniti u cemu je aoc bolji, i ako je ovaj philpsov noviji godinu i pol a po spec mi se cine vrlo slicni.. 1 ipo god u tech svijetu je ogromna.. izvini ako puno trazim

 Po slici, IPS ekran, nesto bolji za gaming (i opcenito sve ostalo), 24G2U je monitor koji za svoju cijenu odvaljuje sve ostale 144hz monitore u tom cjenovnom rangu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

hvala puno, onda odoh do instara po njega...

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
derozen21 kaže...

hvala puno, onda odoh do instara po njega...

 Imas ga i u protisu za 1474kn, ostalu lovu potrosis na par porcija cevapa i pivu 

 

 Btw zaboravio sam gore napomenut da je bolji i zbog toga sto je 24" na 1080p sto je perfektno, 27" na 1080p je vecini ljudi cudno i nije idealno

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 17:28 (hahhaajaads).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

hvala na informaciji, ali radi mi prika u instara pa se nadam malo povoljnijoj cijeni hah

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima!

U nedoumici sam koji monitor izabrati od ova dva;
1. Agon AOC 27G2U - https://eu.aoc.com/en/gaming-monitors/27g2u-bk
2. BenQ EX2710 - https://www.benq.com/en-me/monitor/gaming/ex2710.html

Cijenovno u Hrvatskoj nisu niti slični, AOC 27G2U ima vec od 1900kn, dok je BenQ EX2710, najjeftinije sto sam vidio, oko 3300kn. Medutim, ukazala mi se prilika pa sam nasao preko stranog weba spomenuti BenQ EX2710 za cca 2200kn. Dakle, cca 300-injak kn više nego AOC 27G2U, s cime mogu zivjeti.

E sad, kontekst i pozadina zasto kupujem monitor - koristit cu ga iskljucivo i samo za gaming na PS5, ni za sto drugo. PC cak ni nemam (samo laptopi doma). Nadalje, da stvar bude, slobodno mogu reci, tuznija, vec posjedujem fenomenalan monitor - Agon AOC AG271QX, 1440p, 144Hz, 1ms gtg bestiju, preko kojeg sam igrao sve na PS4 do prelaska na PS5.

Zasto onda kupujem (osim ekrana) inferiorniji monitor? Zato što prokleti Sony zbog određenih tehnikalija vezanih uz kojekakve "standarde" ne podržava moj trenutni monitor (a i mnoge druge) koji je i više nego sposoban vrtiti 1080p@120Hz (Na Xbox Series S vrti bez problema). Iz tog razloga, da mogu vrtiti npr novi COD Black Ops Cold War na 120Hz/fps, trebam novi monitor. Glupo zvuci, ali jos je gluplja odluka da Sony takvo nesto napravi. Ne samo to, nego Sony ni ne nudi 1440p rezu uopce. Tragikomedija od kompanije, ali to je za neki drugi razgovor.

Bilo kako bilo, razlog mog posta ovdje je da vidim isplati li se dati cca 300kn vise za BenQ XE2710 koji nudi 1ms input lag ali i 2ms GTG sto je sjajno samo po sebi za IPS monitor.

AOC 27G2U takoder IPS, takoder 1ms input lag, ali 5ms GTG response time. I sad, na samo moje pitanje, koliko cu ja biti osjetljiv na povecanje GTG vremena s trenutnih 1ms (AOC AG271QX) na potencijalnih 2ms (BenQ EX2710) ili 5ms (AOC 27G2U)? Hoce li motion blur biti vidljiviji izmedu 2ms kod BenQa ili 5ms kod 27G2U? (oba se "kunu" da nema ghostinga, oba imaju overdriveove, motion blur reductione, bla bla, sve znate). Ono sto sam jos primjetio je to da 27G2U ima HDMI 1.4 dok BenQ ima 2.0. Ali, koliko znam, HDMI 1.4 je sposoban vrtiti 1080p@120Hz.

Kuzim otprilike samu razliku izmedu input laga i greytogrey response timea, ali me zanima praksa, pogotovo jer dolazim s 1ms gtg (TN) monitora. Ne samo to nego i nisam sam po sebi dovoljno tehnoloski potkovan da donesem sam odluku. Nekako, ovako na prvu, mozda cak i naginjem prema BenQu jer su recenzije sjajne. Ali, i za 27G2U su takoder sjajne.

Za referencu sam uzeo video od Hardware unboxed -

, tu se za 24inch model G2U vidi da je GTG cca 4.9s, vjerujem da je za 27G2U isti/slican.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poz isplati li se ovaj monitor kupiti te dali je pouzdana ta firma i dali podrzava gsync.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo 

imas review tog monitora.

 

ukratko,

boje super, input lag visok i klimavo postolje

 

 

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi. Sklopio sam računar, procesor ry 5 3600, grafa smeće rx580 8GB... I sada želim monitor za productivity / programiranje i naravno nekakav gaming. Gaming se može malo izuzeti.

I sad...

  • Razmišljao sam o AOC-u 31.5 IPS panel, međutim, pročitao sam da ima problema s kvarenjem pixela... opet mi je super jeftin - 1700 kn
  • Onda sam razmišljao od Dell-u 32 VA s3220dgf, za njega sam pročitao da je glomazan (bole oči), da sav prostor nije iskoristiv i da je bolje uzimati ultrawide... Također, treba imati i stol da monitor bude udaljen 80 cm - 3100 kn
  • Onda sam našao Xiaomi 34, taj je ultrawide, VA panel, ne znam kakav je u odnosu na dellov i zašto je taj dellov toliko skup... - 3229 kn

 

Gledao sam 27 ips monitore, nema dobrih ponuda...

Koji biste vi monitor uzeli?? Može mi netko dati preporuku monitora da je najmanje 27 inča i da je dobra ponuda...

I još nešto, može li moja grafa iskoristiti nekakav potencijal navedenih monitora? Ili nema smisla uzimati navedene monitore s mojom grafom.

Svaka pomoć dobro dođe.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima tko Dell Alienware AW2518HF? official ne podrzava G sync medjutim meni je opcija enabled ... Gsync ,G sync compatible.. i kad stavim kvacicu da pokazuje ..in game pokaze G  Sync ON 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Molim preporuku za novi monitor prvenstveno za rad, gledanje filmova, surfanje...
Poželjno 27" ugodan za oci.

 

Stari samsung 22 full hd je otkazao. Mislim da je kostao 2000 kn, a toliko otprilike bi platio novi, ako moze manje jos bolje.

 

(Malo sam procitao forum i mogao bi se rastegnut ako bas treba za AOC Q27G2U/BK  2300 kn, ali igre ne stignem bas igrati, a i moja konfa je kao bivsi monitor, dobra sredina od prije 5-6 godina, ne znam koliko bi mogao iskoristit sve mogucnost tog monitora.

Da li vrijedi Dell S2721D ili Dell S2721HGF za 1800 kn?
https://www.nabava.net/search.php?q=S2721D
https://www.nabava.net/search.php?q=S2721HGF

Frend je uzeo zakrivljeni prije koji dan i zadovoljan je, ja sam skloniji ravnom modelu jer mi igranje nije bas prioritet, nego vise gledanje filmova sa par metara udaljenog kauca.)

 

I druge preporuke su dobrodošle 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znaci trebam 4 k monitor za igranje sp igara kao sto je gta.5 witcher cp277 itd znaci nista esport herci ovo ono.primarno kvaliteta slike.velicina 27 28 najvise

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
GSP kaže...

Znaci trebam 4 k monitor za igranje sp igara kao sto je gta.5 witcher cp277 itd znaci nista esport herci ovo ono.primarno kvaliteta slike.velicina 27 28 najvise

Dobro razmisli, 32"@4k je vele savrsena kombinacija! Bolje je igrati na vecem!

https://www.bug.hr/recenzije/philips-328e1ca-isplativi-4k-velikog-formata-14682

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 11:42 (kobe38).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice