Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

A jebemu, morat cu upit poslat kad stize...
ASUS ROG Swift PG279Q(3500kn polovan) ili LG 27GL850-B(novi)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 18:37 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
psihoroba kaže...

A jebemu, morat cu upit poslat kad stize...
ASUS ROG Swift PG279Q(3500kn polovan) ili LG 27GL850-B(novi)

 LG novi bez razmišljanja, PG279Q poznat po bleedu (no ako možeš probati prije možda ali opet zavisi koliko još ima garancije).

Osim toga nekako mi 3500kn malo previše (4700kn bili su u Mallu).

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
psihoroba kaže...

A jebemu, morat cu upit poslat kad stize...
ASUS ROG Swift PG279Q(3500kn polovan) ili LG 27GL850-B(novi)

 Sta fali tom sto imas 2719? kaj se isplati davati punu cijena jos jednog takvog za promjenu samo vrste panela?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrssmit kaže...
psihoroba kaže...

A jebemu, morat cu upit poslat kad stize...
ASUS ROG Swift PG279Q(3500kn polovan) ili LG 27GL850-B(novi)

 Sta fali tom sto imas 2719? kaj se isplati davati punu cijena jos jednog takvog za promjenu samo vrste panela?

 Iskreno 2000kn dobijam za ovaj pa zato... kontao dodat jos 1000kn i uzet IPS pa iskreno ne znam dal mi se isplati dok ne uzmem i vidim razliku :D

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrssmit kaže...
psihoroba kaže...

A jebemu, morat cu upit poslat kad stize...
ASUS ROG Swift PG279Q(3500kn polovan) ili LG 27GL850-B(novi)

 Sta fali tom sto imas 2719? kaj se isplati davati punu cijena jos jednog takvog za promjenu samo vrste panela?

 Uf ja gledam oko 5200kn do 6000kn se vrti  :S

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dali itko ikakvim slučajem ima ovaj monitor

https://www.mall.hr/lcd-monitori/philips-ips-led-monitor-272p7vptkeb?tab=parameters

 

Gledam neki 27" 4K monitor, najviše za obradu fotografija tako da mora pokrivat 100% srgb, adobe rgb mi nije tako bitan, frekvencija mi isto tako nije bitna jer igrice jako malo nabijam i 60Hz za povremeno igranje mi je više nego dosta. Iskreno neda mi se pljunit previše para a po par testova ovaj čak ne izgleda kao loš 4k monitor. Trenutno sam na 24 "1080, i sad zašto ne idem na 1440 na 27" - hmm iskreno više zbog toga što 4K na 27" ima cca 150ppi, 2k ima cca 109 (čini mi se) i kod obrade fotografija i ponekad videa, svaki detalj mi je bitan. Uz to da sam žrtva podlog marketinga i monitore mjenjam na 6/7 godina pa radije bi skočio na 4k vlak sada a ne 2030

Gledamo sam i 32" 4k ali tu cjene več skaču a iskreno to mi je preveliko za moje potrebe, a ako trebam veču sliku prištekam komp radije na 55" tv.

 

Pa da zaključim sa pitanjem dali itko ima ovaj monitor i šta misli o njemu, jer meni na prvu loptu izgleda odličan za svoju cijenu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
nikonja kaže...

Dali itko ikakvim slučajem ima ovaj monitor

https://www.mall.hr/lcd-monitori/philips-ips-led-monitor-272p7vptkeb?tab=parameters

 

Gledam neki 27" 4K monitor, najviše za obradu fotografija tako da mora pokrivat 100% srgb, adobe rgb mi nije tako bitan, frekvencija mi isto tako nije bitna jer igrice jako malo nabijam i 60Hz za povremeno igranje mi je više nego dosta. Iskreno neda mi se pljunit previše para a po par testova ovaj čak ne izgleda kao loš 4k monitor. Trenutno sam na 24 "1080, i sad zašto ne idem na 1440 na 27" - hmm iskreno više zbog toga što 4K na 27" ima cca 150ppi, 2k ima cca 109 (čini mi se) i kod obrade fotografija i ponekad videa, svaki detalj mi je bitan. Uz to da sam žrtva podlog marketinga i monitore mjenjam na 6/7 godina pa radije bi skočio na 4k vlak sada a ne 2030

Gledamo sam i 32" 4k ali tu cjene več skaču a iskreno to mi je preveliko za moje potrebe, a ako trebam veču sliku prištekam komp radije na 55" tv.

 

Pa da zaključim sa pitanjem dali itko ima ovaj monitor i šta misli o njemu, jer meni na prvu loptu izgleda odličan za svoju cijenu.

 

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=14-354832&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Bio je i LG ud58 za 2600kn

a 32" 4k?:

https://www.senetic.hr/product/LU32J590UQUXEN?gclid=Cj0KCQjwm9D0BRCMARIsAIfvfIbVjF5PZJNJ0-0MAa37CPDJ_EAy0d5sbfLP8Zf-N0L2p5i1n2lOec8aAnU3EALw_wcB

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Trebao bi preporuku nekog best buy monitora koji je pogodan za dugotrajni rad na računalu (čitanje, Autocad, Solidworks, SolidCAM)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti

Thorin.. gledaj da je IPS i to ti je to.. 60 Hz ti je dosta. Velicina i dizajn je na tebi. u nabava.net ukucas parametre i biras :)

 

BTW. vidim nestasica novih 2020. monitora. doslovno nigdje u europi nema nista za kupit.

Kolega me zaintrigirao sa ovim MSI MAG251RX i zaljubio sam se u monitor nema ga nigdje za uzet :( 350 dolara u USA , samo jedna noname trgovina u HR ga nudi za 4000 kn.

Neznam gdje bih jos mogao pogledat u EU?

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
markec997 kaže...

Thorin.. gledaj da je IPS i to ti je to.. 60 Hz ti je dosta. Velicina i dizajn je na tebi. u nabava.net ukucas parametre i biras :)

 

BTW. vidim nestasica novih 2020. monitora. doslovno nigdje u europi nema nista za kupit.

Kolega me zaintrigirao sa ovim MSI MAG251RX i zaljubio sam se u monitor nema ga nigdje za uzet :( 350 dolara u USA , samo jedna noname trgovina u HR ga nudi za 4000 kn.

Neznam gdje bih jos mogao pogledat u EU?

 

 

 

Ma EU je nažalost goli k za hardware, nema ni ja jednom amazonu. Ima nešto po njemačkoj:

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/200079248_-optix-mag251rx-msi.html

 

Da, na nabavi je team media, ali to zaboravi, vjerojatno nemaju i ne mogu nabaviti, imam loša iskustva po tom pitanju s njima. Stave sve online da iskaču na nabavi, ali realno nemaju ništa.

 

Ako ovo čita netko od njih neka mi slobodno dokažu suprotno.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Tek su lansirani monitori sa tim panelima, naravno da ih jos nema svuda.

Ova tri modela imaju iste panele sa drugacijom konfiguracijom od proizvodjaca:

https://geizhals.at/?cmp=2237591&cmp=2233919&cmp=2267203&active=2

 

Naravno, MSI nudi najvise - makar to je samo gamerski monitor, sva tri ce biti podjednako dobra/slicna/identicna.

 

Meni je ispod 27"/1440p idealna velicina kad koristim jedan monitor, odnosno 2x 24" 16:10 za pro posao - 1920x1200,

al svatko mora gledati sta mu je najbitnije - neki zele visoko osvjezenje, netko velicinu, netko zakrivljenost, svatko si mora naci sta mu pase.

 

A monitora ima tisuce na izbor.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Zbog nesto vece rezolucije ce morat i nesto malo smanjiti detalje u igrama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok,

 

Što mislite o ovome:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Monitori/LED-monitori/Acer-monitor-Nitro-VG271UPbmiipx%2C-IPS%2C-WQHD%2C-144Hz%2C-HDR400/p/EK000253474

 

Sa visom cijena ispadne cca 2250kn. Imate li možda neki alternativni prijedlog u tom cijenovnom rangu?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Što mislite i je li itko imao iskustva s ovim monitorom - DELL P2419H. Koristio bi ga primarno za internet, programiranje i tu i tamo neki film/seriju. Igrice uopce ne bi pokretai na ovom monitoru.

Why?
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
L3x1c0n kaže...

Bok,

 

Što mislite o ovome:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Monitori/LED-monitori/Acer-monitor-Nitro-VG271UPbmiipx%2C-IPS%2C-WQHD%2C-144Hz%2C-HDR400/p/EK000253474

 

Sa visom cijena ispadne cca 2250kn. Imate li možda neki alternativni prijedlog u tom cijenovnom rangu?

 

 

 Iskreno monitor je ok za tu cijenu... ali gledajući performanse i nije baš bajan za competitive FPS gaming, za druge igre odličan isto tako ako si casual player kupi ga.

Iako bi ja skupljao za lg-27gl850-b

 

everyday i'm shuffling...
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

Buljim 12 sati na dan u monitor, nisam gejmer, pretežno čitanje i pisanje. Ne vidim najbolje i oči mi se umaraju. Trebam kupiti novi monitor - što biste mi savjetovali? Minimalno mi treba 27 inča. Koje karakteristike da gledam? Ima li razlike 4k i 5k (ne trebaju mi savršene boje)? PPI - što više to bolje? IPS? Cijena nije toliko važna ako je monitor zbilja dobar za dugotrajno čitanje i pisanje - naravno, neke astronomske cifre od 1000 Eur i više ne dolaze u obzir.

Molim pomoć!

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 18:10 (Egregora).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

@The real...Za te novce bi ja uzeo 24g2u5 aoc s 75hz..i miran si za office i cak tu i tamo koji game..po meni

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 18:10 (mariolla79).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ljudi ako zna itko hitno je. 

Why?
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
THErealPiVeNzI kaže...

Ljudi ako zna itko hitno je. 

S obzirom na povijest Dellove P serije u tom rangu na 24" monitoru, P2419H je skroz ok odabir s obzirom na namjenu. U odnosu na konkurenciju mu fali Freesync i 75Hz, ali ti nije bitno posto nije za gaming. Dell inace koristi LG matrice, nista ekstra u odnosu na konkurenciju. Kosta malo vise radi ergonomije, pivot i ostaloga. Ako ti ne treba ta ergonomija mozes ustedjet nekih 200-injak kn.

7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako ima tko DELL S2719DGF, neka se, molim, javi u inbox da mi kaže neke informacije gdje je to najbolje kupiti!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Egregora kaže...

Pozdrav!

Buljim 12 sati na dan u monitor, nisam gejmer, pretežno čitanje i pisanje. Ne vidim najbolje i oči mi se umaraju. Trebam kupiti novi monitor - što biste mi savjetovali? Minimalno mi treba 27 inča. Koje karakteristike da gledam? Ima li razlike 4k i 5k (ne trebaju mi savršene boje)? PPI - što više to bolje? IPS? Cijena nije toliko važna ako je monitor zbilja dobar za dugotrajno čitanje i pisanje - naravno, neke astronomske cifre od 1000 Eur i više ne dolaze u obzir.

Molim pomoć!

Hvala!

 Ako imaš problema sa vidom onda ne znam kolko ti ima smisla 4k/5k. Svakako ćeš trebat scaling na 27" a onda pak dolazi u pitanje potreba za 4k/5k rezolucijom.

Da, imaš više iskoristivog prostora, koji opet postane besmislen ako imaš problema sa vidom.

Najbolje možda 32" sa QHD ili 34" sa 3440x1440 ako trebaš prostora.

IPS panel svakako.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel se isplati uzet asus vg248QG 165 g sync za 1100 kn star 3 mjeseca iz linksa..jel valja to sto ili da se nezezam s asus tn-om?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Što kažete za ovaj monitor? Treba mi za osnovne stvari na PC-u(net, filmovi, office), te Playstation 4, a kasnije i sljedeću generaciju konzola.

https://www.nabava.net/monitori/philips-278e1a-00-monitor-cijena-ips-27-16-9-101439171

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 0:09 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Losiji je sigurno.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na info!

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 20:40 (Egregora).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kaj kupit do 1500 i do 2000? Ima ko kakvu ideju..da se maknem.s ovog tn...ima za 1100 24g2u 75 hz...bu to sto bolji prikaz neg na ovom mom 2590vxq?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 15:15 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tak sam i mislio do 2000? A do 1500? 24g2u?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

dap, ali isto 144hz gledaj

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice