Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.480
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ti je taj najjeftiniji? Neznam zakaj je tak velika razlika od 500 i vise izmedju 75 hz i 144....kaj nisu bili po 1450 kn ak se dobro sjecam

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Ti je taj najjeftiniji? Neznam zakaj je tak velika razlika od 500 i vise izmedju 75 hz i 144....kaj nisu bili po 1450 kn ak se dobro sjecam

 Bili su po 1450, da.

 

Možeš naći u ekupi isti ovaj monitor koji ti ibme linkao (27" 144hz) za ~1780kn ako imaš VISA karticu (10% popust)

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Cija visa? Imam od reiffisena

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Cija visa? Imam od reiffisena

 Biločija

 

LINK

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 15:43 (dmanz).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dmanz kaže...
mariolla79 kaže...

Ti je taj najjeftiniji? Neznam zakaj je tak velika razlika od 500 i vise izmedju 75 hz i 144....kaj nisu bili po 1450 kn ak se dobro sjecam

 Bili su po 1450, da.

 

Možeš naći u ekupi isti ovaj monitor koji ti ibme linkao (27" 144hz) za ~1780kn ako imaš VISA karticu (10% popust)

 

nisam vidio da imaju akciju, eto super ponuda, ja bi to uzeo bez razmišljanja ako imaš 1.800kn za monitor

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prodao ovaj svoj nenadano za 700 kn...tak da nemam bas previse za nadodat za novi jer bi kupio i seasonic 750 prime tx snow silent..dobivam ga novog za 1100

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zato i kazem mozda bi bio ok i onaj od 75...navikao vec na 24..nadam se da je bolja slika neg 2590 vxq...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zasto bacas tolike pare na napajanje? Uzmes Enigma G2 650/750w za cca 700kn sa 120mj gare i ostatak love dodaj za monitor.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kak bu fhd izgledao na 27? Meni je dovoljan i ovaj od 24 sam da je bolja slika neg na ovom tn....cini mi se nekak kao da me i oci bole

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 16:47 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

 

Ja sam jučer isprobao taj famozni AOC Q3279VWFD8 (dakle, IPS) verziju i bome sam ga naručio, danas je stigao. Stvarno je za tu lovu skroz OK. Igrice ne igram, amaterski se bavim obradom fotografija i videom i ne vidim nekakvih ozbiljnijih anomalija. Skaliranje sam namjestio na 100% (po defaultu nudi 200%, ali onda su mi slova puno prevelika). Gledam ga s udaljenosti od 70-80 cm i stvarno je gušt vrtiti PS i Premiere. 2K reza je dovoljna, makar mislim da bi na tu dijagonalu i 4K bilo super. No, onda idemo u drugi cjenovni rang. Za pohvalu je da uz monitor dođu HDMI i DP kablovi. Kad bih od obrade fotki i videa vrtio neku ozbiljniju lovu, onda bih mogao opravdati kupnju nečeg skupljeg, ali za ono što meni treba, ovo ne da je zadovoljavajuće, nego je super.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koliko ja igram dosta je i 24g2u da odmorim malo oci od tn...vise mi je za serije i filmove da se bolje vide...hno i netflix...dobio ga za 1042 kn

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kaj je neka nestasica LG-a u hr ili wat, LG 27GL850 za nabaviti kod nas nemoguce. Gjde god pitam nigdje ga ne mogu nabaviti

twice the pride double the fall
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da i onog 32" pofalilo isto. Ima ga samo u par trgovina po paprenoj cijeni.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-samsung-32j590-lu32j590uquxen.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ja se ponovio u ovo...ima li tko i kakvi su dojmovi? Služit će za osnovni rad na računalu (internet, filmovi i office), te za gaming na konzolama (PS 4, kasnije PS 5). Da je 4k i 32 inča jeftinije nisam uspio naći, planirao ići na IPS 27 inča ali dobio sam preporuke da za 4k nejdem na navedenu dijagonalu pa se odlučio za ovog Samsunga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji od ova dva je po vama bolji odabir? Ne treba mi nista posebno vecinom za gaming 5-6 sati tjedno.

 

PRVI

 

DRUGI

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ford eleanor kaže...

Sada slijedi privikavanje sa 22 inča na 27 inča.

 

Brzo ces se naviknuti i nakon toga neces vise moci na manje, eto nakon mj dana koristenja probaj upaliti opet taj od 22", izgledat ce ti kao da zuris u ekran mobitela 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
BigD_Cro kaže...

 

Ja sam jučer isprobao taj famozni AOC Q3279VWFD8 (dakle, IPS) verziju i bome sam ga naručio, danas je stigao. Stvarno je za tu lovu skroz OK. Igrice ne igram, amaterski se bavim obradom fotografija i videom i ne vidim nekakvih ozbiljnijih anomalija. Skaliranje sam namjestio na 100% (po defaultu nudi 200%, ali onda su mi slova puno prevelika). Gledam ga s udaljenosti od 70-80 cm i stvarno je gušt vrtiti PS i Premiere. 2K reza je dovoljna, makar mislim da bi na tu dijagonalu i 4K bilo super. No, onda idemo u drugi cjenovni rang. Za pohvalu je da uz monitor dođu HDMI i DP kablovi. Kad bih od obrade fotki i videa vrtio neku ozbiljniju lovu, onda bih mogao opravdati kupnju nečeg skupljeg, ali za ono što meni treba, ovo ne da je zadovoljavajuće, nego je super.

 I ja gledam uzet taj monitor ali još razmišljam dal bi uzeo onog philipsa ali 27"..no isto 2k ips 75hz ko i aoc...i cijena je skoro ista...slika ce bit sigurno oštrija na 27" al ja igram samo flight i driving sim sa trackIRom i isto radim ps, pr i afteri...nisam pametan...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 14:06 (gnomisa).
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...

 I ja gledam uzet taj monitor ali još razmišljam dal bi uzeo onog philipsa ali 27"..no isto 2k ips 75hz ko i aoc...i cijena je skoro ista...slika ce bit sigurno oštrija na 27" al ja igram samo flight i driving sim sa trackIRom i isto radim ps, pr i afteri...nisam pametan...

 A gle, ja se uopće ne igram tak da tu nisam mjerodavan. Što se oštrine tiče, slažem se da bi 27" na istoj rezi trebao biti oštriji, ali tu je dosta bitno i s kolike daljine gledaš u monitor. Na 70-80 cm je meni ovo lijepo oštro, a nisam baš slijepac. A vjeruj mi, dok otvoriš PS na 32", to je fantazija. One neke primjedbe oko plastike me ne muče, pošto monitor gledam, a ne diram ga, spojevi su izvedeni bez lufta, a to da je bezel od glossy plastike me uopće ne smeta jer se na tu dijagonalu izgubi. Prešao sam na ovo sa setupa 2x22" i 15,4" lap i stvarno je ludnica. Sad u centru imam 32", lijevo od njega je 22", a desno laptop, s tim da su laptop i manji monitor zakrivljeni prema meni i navikao sam se na taj setup za par sati.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
BigD_Cro kaže...
gnomisa kaže...

 I ja gledam uzet taj monitor ali još razmišljam dal bi uzeo onog philipsa ali 27"..no isto 2k ips 75hz ko i aoc...i cijena je skoro ista...slika ce bit sigurno oštrija na 27" al ja igram samo flight i driving sim sa trackIRom i isto radim ps, pr i afteri...nisam pametan...

 A gle, ja se uopće ne igram tak da tu nisam mjerodavan. Što se oštrine tiče, slažem se da bi 27" na istoj rezi trebao biti oštriji, ali tu je dosta bitno i s kolike daljine gledaš u monitor. Na 70-80 cm je meni ovo lijepo oštro, a nisam baš slijepac. A vjeruj mi, dok otvoriš PS na 32", to je fantazija. One neke primjedbe oko plastike me ne muče, pošto monitor gledam, a ne diram ga, spojevi su izvedeni bez lufta, a to da je bezel od glossy plastike me uopće ne smeta jer se na tu dijagonalu izgubi. Prešao sam na ovo sa setupa 2x22" i 15,4" lap i stvarno je ludnica. Sad u centru imam 32", lijevo od njega je 22", a desno laptop, s tim da su laptop i manji monitor zakrivljeni prema meni i navikao sam se na taj setup za par sati.

 Mda, 32" na 2k ne treba raditi scaling u windowsima...na 27" treba bar 125% koliko čitam na forumima. I onda imaš manje prostora.

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ne, scaling na 100% ti je taman. Winsi "preporuče" 200%, ali to izgleda nakaradno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
BigD_Cro kaže...

Ne, scaling na 100% ti je taman. Winsi "preporuče" 200%, ali to izgleda nakaradno.

 Pisao sam u slučaju da uzmem 27".

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Toliko o AOC 27G2U na ekupi, upravo su mi javili da ga nisu u mogućnosti dobaviti i isporučiti te da odaberem kao zamjenu:

 

Acer nitro XV272Pbmiiprzx

 

ili

 

SAMSUNG LC27JG50QQUXEN

 

Ovaj drugi mi nikako ne odgovara jer je curved VA, a htio sam IPS, a prvi nekako imam dojam da nije toliko kvalitetan.

 

Što učiniti? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
BigD_Cro kaže...

Ne, scaling na 100% ti je taman. Winsi "preporuče" 200%, ali to izgleda nakaradno.

 Pisao sam u slučaju da uzmem 27".

 Naravno, 4K na 27" monitoru s dot pitchem 0.18  je IMO puno presitno, na 32" donekle, meni je 4K puno ugodniji za rad na 43" (0.24 dot pitch), ali opet, nekom možda odgovara ta oštrina na mnjem monitoru.

I ako radiš scaling iznad 100% onda je promašen izbor veličine monitora i rezolucije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...
gnomisa kaže...
BigD_Cro kaže...

Ne, scaling na 100% ti je taman. Winsi "preporuče" 200%, ali to izgleda nakaradno.

 Pisao sam u slučaju da uzmem 27".

 Naravno, 4K na 27" monitoru s dot pitchem 0.18  je IMO puno presitno, na 32" donekle, meni je 4K puno ugodniji za rad na 43" (0.24 dot pitch), ali opet, nekom možda odgovara ta oštrina na mnjem monitoru.

I ako radiš scaling iznad 100% onda je promašen izbor veličine monitora i rezolucije.

 I da i ne. Sa većom rezom na manjem monitoru dobiješ na oštrini i kvaliteti slike a scaling sad radi odlično, ne gubi se puno uopće. Sad je pitanje dal gledat u 27" 1440p sa 40cm (i 125% scalingom) ili u 32" 1440p sa 80cm (i 100% scalingom)....

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 17:22 (gnomisa).
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ludizao kaže...
sosta kaže...
Naravno, 4K na 27" monitoru s dot pitchem 0.18  je IMO puno presitno

 

I ja sam mislio da će biti presitno, ali nije. Windowsi naprave deaultni scaling na 150% i sve se vidi da bolje ne može. Naravno, ako onaj koji gleda nije pomalo ćorav. Na 100% scalinga ne bi valjalo. Tada je presitno i iako se još uvijek vidi čitati, nije ugodno za oči, a još manje mozakg.

 Kad imaš scaling 150% onda si izgubio radnu površinu monitora i nisi dobio ništa s time što si uzeo monitor veće rezolucije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dobio si ljepsi prikaz, slova koja nisu nazubljena itd.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Dobio si ljepsi prikaz, slova koja nisu nazubljena itd.

 Da ali i dalje me svrbi 32"...jbga znam da 27" bude dao oštriju sliku al u igri to i ne kužim toliko a za rad je bolje 32" i 100% scaling...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ako ti je bitniji rad, onda uzmi 32 zbog vece povrsine, biti ce ti lakse raditi makar je ista rezolucija. Za igre ti 32 nece biti problem jer ne igras nista kompetitivno.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Ako ti je bitniji rad, onda uzmi 32 zbog vece povrsine, biti ce ti lakse raditi makar je ista rezolucija. Za igre ti 32 nece biti problem jer ne igras nista kompetitivno.

 Ma da, igram netipicne igre tipa driving/flight sim...onda web, adobe...iako bi za to sve bio najbolji 34" 2k ultrawide ips ali to mi je preskupo...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Za to sto si nabrojao ti je 32" 1440p super izbor.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice