Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.873
|
čitano: 4.514.612
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
offline
Koji monitor kupiti

Znaš što me "cimnulo"? Kad sam procitao jednu recenziju za dostavu iz Sancta Domenice kad je liku dosao TV s polomljenim ekranom i onda trgovina optuzi njega da ga je on polomio (da mu je pao) i na kraju nije dobio povrat novca.. Al ok, kupio sam i ja kod njih TV prije 2 godine pa je bilo sve ok, radi i dan danas.. 

 

Sad u Vacomu je ta cijena jer imam njega u blizini, Ronis, Elipso, pevex, Links.... - VŽ-ČK lokacije trgovina ako bih osobno prikupio.. mada za nešto bolje u rangu 120€ bih riskirao i web kupovinu i osobno podizanje u poslovnici ili čak i dostavu.. 

 

Nije mi toliko bitno onih 1ms odaziv.. mislim da po onome za šta ga koristim je važnije i garancija, istina, ali da opet i primjetim razliku u odnosu na ovo što imam sad.

 

Usput - plaćam kešom pa možda ide negdje popust na gotovinu ako mahnem novcima :) 

 

P.S. - ovaj ViewSonic koji si mi stavio u Linksu - jel on bolji od Acera kojeg sam ja naveo? Ili je LG sa 5ms odazivom a možda boljom slikom? 

Jel postoji neka relevanta stranica za usporedbu monitora ili je to više stvar ljudskog oka?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 7:58 (darek5cro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
darek5cro kaže...

Znaš što me "cimnulo"? Kad sam procitao jednu recenziju za dostavu iz Sancta Domenice kad je liku dosao TV s polomljenim ekranom i onda trgovina optuzi njega da ga je on polomio (da mu je pao) i na kraju nije dobio povrat novca.. Al ok, kupio sam i ja kod njih TV prije 2 godine pa je bilo sve ok, radi i dan danas.. 

 

Sad u Vacomu je ta cijena jer imam njega u blizini, Ronis, Elipso, pevex, Links.... - VŽ-ČK lokacije trgovina ako bih osobno prikupio.. mada za nešto bolje u rangu 120€ bih riskirao i web kupovinu i osobno podizanje u poslovnici ili čak i dostavu.. 

 

Nije mi toliko bitno onih 1ms odaziv.. mislim da po onome za šta ga koristim je važnije i garancija, istina, ali da opet i primjetim razliku u odnosu na ovo što imam sad.

 

Usput - plaćam kešom pa možda ide negdje popust na gotovinu ako mahnem novcima :) 

 

P.S. - ovaj ViewSonic koji si mi stavio u Linksu - jel on bolji od Acera kojeg sam ja naveo? Ili je LG sa 5ms odazivom a možda boljom slikom? 

Jel postoji neka relevanta stranica za usporedbu monitora ili je to više stvar ljudskog oka?

 Ima ova za recenzije, nemaju baš sve i jedan monitor na tržištu ali imaju solidnu bazu, 300 monitora su recenzirali do sada.

 

https://www.rtings.com/monitor

Tigar Krezumica
16 mjeseci
offline
Koji monitor kupiti

https://www.links.hr/hr/monitor-24-viewsonic-vg2448-fhd-75hz-5ms-250cd-m2-1000-1-crni-1003001024  - vrijedi dati ovih 10€ više od mojeg budžeta?

 

 https://pevex.hr/monitor-acer-nitro-23-8-zeroframe-va-100hz-4ms-gtg-vga-hdmi-audio-out-hdr10-freesync-black - isto pitanje :) 

 

 https://vacom.hr/proizvod/monitor-acer-ka240ybi-23-6/ - ovaj je VA panel

 

Evo sad napravih anketu pa nek ostane kao referenca za one koji ne mogu odvojiti više od 120€ za monitor 

 

- naravno možete i predložiti neke druge u tom rangu - pa da pljunem taj novac što prije :) 

0 Viewsonic - vg2448
2 Acer Nitro 23.8- QG240YH3
1 Acer KA242YEbi, UM.QX2EE.E05
0 VIEWSONIC VA2432-H
1 LG 24MR400
0 Acer KA240Ybi, UM.QX0EE.005
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 10:24 (darek5cro).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

1ms je markentinški trik, ne gledaj na to

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 mjeseci
offline
Koji monitor kupiti

Onda gledam gdje je najbolji omjer Hza i kvalitete slike. Jel onda LG pobjednik iz one liste iznad u anketi? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sve ti je to tu negdje, na popisu imaš vidim i VA i IPS modela, vagni koji bi, gdje ti je monitor pozicioniran, tko će ga gledati, samo ti ili još tko sa strane, koristiš li računalo u mraku ili više pri svijetlu....u svakom slučaju uzmi model sa 100hz i podrškom za freesync/gsync ako gejmaš, nečeš tu puno fulat a panel kakav te strefi je i sreća.....

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
darek5cro kaže...

Onda gledam gdje je najbolji omjer Hza i kvalitete slike. Jel onda LG pobjednik iz one liste iznad u anketi? 

 https://pcmonitors.info/reviews/dell-p2414h/
Imam ti taj monitor ako hoces 80€, Mint stanje! Pm

16 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na ponudi, ali to nije ono što tražim - (60Hz imam i sad) pa nek se i zove DELL.. rađe ću uzet IIYAMA.. ako je dobar ovima u ljekarnama koji gledaju u njih 8h onda.bude dobar i meni za 3h dnevno.. 

 

Uglavnom, uzet cu jedan od onih gore iz ankete

 

Čitao sam članak o razlikama između TN, VA i IPS panela i tek mi sad nije ništa jasno.. jedino mi je jasno da svi koji kupuju monitore iznad 250€ traže IPS panel sa odazivom ispod 1ms jer onda  "oni prije vide mene nego ja njih" u nekom online combatu i dok metak doleti do mene na mojem monitoru oni na svojem već reloadaju oružje.. 

 

Tako da, idem na što dužu garanciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 20:57 (darek5cro).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jutro!
Krajem 2021. kupio AOC 27G2U i upgradeao klincima PC, s Ryzen 5 2600 i RTX 2060.
Sada razmišljam promijeniti navedene komponente, za početak bih kupio (novi) monitor, pa gledam AOC Q27G2S ili Q27G2U.
Bitno je da izgleda isto kao stari, da novome nosač staroga odgovara.
Tražim samo upgrade rezolucije. Prvi je IPS, drugi VA.
Što odabrati?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako skupa sjede za kompom i koristi se više po danu onda Ips, ako je svako zasebno i koristi se više u mračnoj prostoriji može i VA, mada može i jedno i drugo, po noći/u mraku se više vidi manjkavost IPS panela, dok pri gledanju više osoba u tv ili monitor koji je VA gubi se jasnoća slike i boje...uglavnom pogledaj malo recenzije jednog i drugog, uzmite sve u obzir pa odlučite sami. Ja imam doma Panasonic VA tv i vidi se iz kuteva razlika no ne jako, kod roditelja je stariji LG VA i tamo je negledljivo iz kuteva, današnji VA paneli su bolji i brži od prijašnjih, tako da su OK i za igranje, no sve je to već napisano od kolega i mene u prijašnjim postovima.

 

Dosta su ta 2 modela popularna, vjerujem kako će se netko nači tko ih ima da da svoje dojmove

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala.
Gledao sam recenzije, a onda sam još više zbunjen.
Uglavnom ne igraju zajedno, tj. vrlo rijetko. Volim VA tv, na to sam navikao i odgovara mi, ali brine me gaming na VA panelu, recenzije govore o ghostingu, a neki tvrde da je nema pa nisam pametan. Pošto im je stari monitor IPS, tu ne bi trebalo biti neke negativne promjene, valjda.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja bi im čak uzeo zakrivljeni Va model iskreno, ovaj Aoc VA nije ili je?!

 

Vidim bolje da je ocjenjen nego IPS mu brat, nisam imao AOC monitore no kolega je radio u Macromicro i rekao kako su rekalmacije bile izuzetno rijetke

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 8:26 (Wiz3m4n).
5 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imao sam 27gr95qe sto je isti kao asus samo slabiji brightness, uglavnom vratio sam ga. tekst je odvratan grozan. ako imas veci stol lg c2 ili c3, tekst je daleko bolji i 4k rezolucija, glossy panel a pri tome dosta jeftinji. Imao sam i c2 ali mi je bio prevelik, vise preferiram monitore, ali kada bi birao izmedu trenutnih oled monitora uzeo bi lg c2, daleko najbolja opcija
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pričali o AOC a ne Asus.. malo je razlika u cijeni :-)
Kupih Q27G2S. Ne bude li mrtvih pixela, vjerujem da ću biti zadovoljan..
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,

 

potreban mi je monitor 24" ili 27". Budget je do 180€.

Treba mi nešto primarno za uredski rad konkretno obrada teksta i rijetko photoshop.

Više se baš ne kužim u specifikacije monitora pa je svaka pomoć dobrodošla. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 15:47 (Dash).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Koji monitor kupiti

Pozdrav, može preporuka za novi monitor. 32'', da je maksimalna visina sa stalkom 53 cm jer sam ograničen prostorom, širina 71 cm, 144 hz, rezolucija može 2k ili 4k. Marka monitora nije bitna. Do nekih 300 eura, no može i preko ako se isplati.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Widowmaker kaže...
SnakeEyes kaže...

Jako dobra cijena ako je stvarno 230 bio. Ne znam kakvi su samsung monitori općenito, čitam da ih ima koji imaju prevelik kontrast, tj. ne prikazuju realno boje

 Ima ga i sada u Instaru za 239 Eura i još 5% popusta za plaćanja internet bankarstvom.

 

Monitor Samsung 28" LU28R550UQPXEN, IPS, AMD FreeSync, HDR10, 2xHDMI, (instar-informatika.hr)

 

Inače je u Linksu za BF bio 170 Eura.

 Uzeo sam ga i mogu reci monitor ima brutalan ekran, boje bolesno dobre, stovise cak je i kontrast fantastican za IPS-a! Veliki nedostatak je sto se nemoze nista na njemu fizicki namjestati od postolja no ima vesa mount pa neku pomicnu ruku bilo bi idealno!

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzeo sam ga i ja i slažem se da ima prilično dobar prikaz i kontrast.

I nije baš da se ništa ne može podešavati, ima tilt. :)

 

Ja sam odmah kada sam ga kupio uzeo pomičnu ruku, ali se nisam još natjerao da je namontiram.

Naletim na kutiju svakih desetak dana pa onda odgodim za sutra :)

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Widowmaker kaže...

Uzeo sam ga i ja i slažem se da ima prilično dobar prikaz i kontrast.

I nije baš da se ništa ne može podešavati, ima tilt. :)

 

Ja sam odmah kada sam ga kupio uzeo pomičnu ruku, ali se nisam još natjerao da je namontiram.

Naletim na kutiju svakih desetak dana pa onda odgodim za sutra :)

 Ima monitor nedostataka zato i nije 360 ili 600€, najbitniji dio a to je prikaz da je fantastican doslovno 3d kad se gledaju fotke, za 240€ je nobrainer kome treba za obradu fotki i sl. Malo se nezgodno izvlaci stand i gdje ide vesa mount nije bas donji dio fiksan plastika se uvija ostalo sve odlicno. Uzeo sam Arctic Z1 basic vesa mount.

  

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo si ViewSonic 32" VX3276-2K-mhd-2, 75Hz i istu arctic ruku kao kolega iznad.

Za 230 eura monitor je vrhunski, za nekoga tko ne igra high end igrice ovo je i više nego dovoljno.

Za rad, filmove 10/10

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
offline
Koji monitor kupiti

Sretna nova 2024. svima

 

Eto nastavno na neke od recenzija, a s obzirom da za ništa veće od 24 incha nemam potrebe a ni mjesta, uzeo sam AOC - Q24G2A, IPS, QHD, 165Hz, 1ms pa nek krepa krava.. ako nece biti dobar, imam 14 dana da ga vratim..

 

P.S. - do kraja tjedna bi morao doći, pa javim utiske s obzirom da ima svakakvih komentara što se tiče možebitnih problema kod downscalinga rezolucije ali i setupa preko G-Synca

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 13:09 (darek5cro).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trazim monitor od 24-27" za citanje i gledanje filmova u rangu od 100-120e.

Nalazim se u Italiji pa gledam njihove ponude, dvoumim se izmedu LG 27MR400  za 100e ili Acer Nitro KG272Ebmiifx za 120. Koliko vidim oba monitora su na 100hz/IPS/1080p, acer navodno ima integrirane zvucnike koji bi dobro dosli ali mogu i bez njih.

Ima li sta bolje za tu cijenu?

 

Idealno bi bilo kada bih nasao ultrawide kao ovaj LG 26WQ500 koji je bio na 100e prije mj. dana, ali od tada se ne spusta ispod 150.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

UW ništa ispod 29 no za te novce takvoga solidnog nema, 26 UW  je otužno, smiješno i promašeno, uzmi si onog LG 24 i amen 

16 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti

27 incha a 1920x1080 rezolucija.. kako ce onda meni biti sa 1440 na 24incha.. :D  valjda neće biti potrebe vraćati - prilagode se oči :) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 13:46 (darek5cro).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne znam o čemu pričaš, tražio si mišljenje oko kupovine monitora od 24 inch i 75 do 100hz 1080p rezolucije za do 120e, sada si na 24 i 2k koji su po 200e, odnosno na ničemu jer još nisi ništa kupio ili?? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 14:40 (Wiz3m4n).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
darek5cro kaže...

27 incha a 1920x1080 rezolucija.. kako ce onda meni biti sa 1440 na 24incha.. :D  valjda neće biti potrebe vraćati - prilagode se oči :) 

 Yo! Imaš 24" i 1440p rezu? Kako ti je na tome?
Ja si gledam uzeti jednoga Della takvih specki za rad pa se dvoumim uzeti 1080p ili 1440p rezu na 24", bojim se da će mi na ovoj većoj sve biti presitno, samo za rad i surfanje ću ga koristiti.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti

@Wiz3m4n 

 

Znas, kako ti pises kad netko pita za savjet oko kupovine monitora - " prolisataj par stranica unatrag" - tako sad ja tebi kazem sto se tice moje kupovine.. 

Jesam kupio sam, uzeo sam na rate spomenuti monitor ( 2-3 posta urikverc)  jer sam odlucio na temelju reviewa po drugim forumima i stranicama jer ovdje ionako ima 3-4 aktivna korisnika koji su ionako vec "prerasli" 24 inchne monitore i sad teraju na skoro duplo vecima igre pa takve savjete uzimam sa dozom opreza. 

A s druge strane, kad dođe monitor moj review ce biti irelevantan s obzirom da do dolaska novog cu gledati u Philips iz 2012 sa TFT panelom i velicini 22 incha.. meni ce ovo biti kao kad netko sa velikom dioptrijom stavi nove naocale.. ali ono sto sam do sad vidio iz reviewa - 1440p na 24 incha ce biti ili brutalno dobro ili brutalno lose - a za obje situacije postoji rjesenje - ili cu biti brutalno zadovoljan sa kvalitetom prikaza ili necu pa cu vratiti monitor i uzeti isti takav model ali bez oznake "Q" 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 16:03 (darek5cro).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sve 5, no tražio si savjet za jedno pa sad drugo, reko šta je....naravno da treba uvjek prolistati par stranica u natrag, tako je u svemu 

 

Kvaliteta prikaza će ti biti dobra, e sad je druga stvar bude li ti na 100% bez skaliranja sitno za vid ili ne, na text naravno mislim, no to je popravljivo sa skaliranjem.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Sve 5, no tražio si savjet za jedno pa sad drugo, reko šta je....naravno da treba uvjek prolistati par stranica u natrag, tako je u svemu 

 

Kvaliteta prikaza će ti biti dobra, e sad je druga stvar bude li ti na 100% bez skaliranja sitno za vid ili ne, na text naravno mislim, no to je popravljivo sa skaliranjem.

 

 Ovo baš i nije tocno, ako je ppi premali skaliranjem ce mu tekst biti samo nazubljeniji dakle slika bude gora!

16 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
Wiz3m4n kaže...

Sve 5, no tražio si savjet za jedno pa sad drugo, reko šta je....naravno da treba uvjek prolistati par stranica u natrag, tako je u svemu 

 

Kvaliteta prikaza će ti biti dobra, e sad je druga stvar bude li ti na 100% bez skaliranja sitno za vid ili ne, na text naravno mislim, no to je popravljivo sa skaliranjem.

 

 Ovo baš i nije tocno, ako je ppi premali skaliranjem ce mu tekst biti samo nazubljeniji dakle slika bude gora!

 A ni to baš nije točno.. jer po onom šta pišu oni koji već par godina koriste 24inch - 1440p monitore - koristili su "slabije" grafičke kartice i preko synca su imali te probleme tj. nisu ni koristili display port .. U slučaju spomenutog modela AOCa i njegovog 1ms odaziva (MPRT) i 165HZ - skaliranjem se to toliko ne primjećuje... ali.... ali.... sve to ovisi o tome s koje udaljenosti se gleda u monitor, kontrastu a najvaznije od svega o ljudskom oku koje gleda u ekran.. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice