Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.985
|
čitano: 4.592.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
arweny_ kaže...

Molim vas pomoć. Ne kontam se baš u monitore, a uzela bih suprugu za rodjos. Nije gamer, ali zbog posla provodi dosta vremena na njemu pa ne bi trebao umarati oči... Grafička je AMD Radeon R7 200 Series. Nekih 25in na više... Možda i neki na akcijici ovaj vikend... :-)

Hvala!!

Jako fina gesta i na pravom mjestu si pitala 
Napiši i koji ti je budžet ili voliš muža toliko puno da nema tog cjenovnog limita (šala) 

win4crazzy kaže...

Da ne otvaram novu temu, uzeo sam AOC 31.5 incha, ovaj o kojem se stalno priča, sve mi je za sad oke, zadovoljan sam...jedino što me malo rezolucija muči, trenutno mi je na 1920x1080 i slika je oke, kao na starom monitoru samo je sve uvećano, no kad prebacim na 2560x1440 slika se skroz uništi, ne znam opisati uglavnom izgleda otprilike kao na slici dolje, samo što se primijećuju i pixeli. 2 sata pokušavam riješiti problem, updateo sam i drivere od grafičke i monitora, nema šta nisam mijenjao u postavkama displeya i grafičke, bezuspješno.

Spojen sam preko DVI-a, radi se o ovoj grafičkoj https://www.cnet.com/products/msi-n460gtx-cyclone-1gd5-oc-graphics-card-gf-gtx-460-1-gb/specs/

pokušao sam se i preko HDMI-a spojiti(converter DVI to HDMI), kad se tako spojim, nemam uopće opciju za veću rezoluciju od 1920x1080

Pada li nekom na pamet šta bi moglo biti i kako bi mogao riješiti ovo...može i na pm da ne spamamo temu...hvala i izvinite na

Roki, na tvom bih mjestu probao eventualno još s direktnim mini-HDMI > HDMI.
Mislim da DVI ne supporta 1440p@75Hz (ako je riječ o tom AOC-u).
DVI analogni kabal je svojevremeno bio super ali u današnje doba visokih rezolucija i refresh ratea gubi bitku.

 

Evo, ovo bi ti možda moglo pomoći.

 

Eventualno ako si primoran koristiti DVI (iz nekog razloga), onda bi ti trebao neki bolje kvalitete, u suprotnom si zapeo.

BeLLicus kaže...
Chayy kaže...

Monitor je prva liga inače, ali bojim se da spadam u skupinu ljudi koja izrazito primječuje piksele na 27" u 1080p, čak i u igrama.

 Vidiš piksele na 27 incha 1080p? WTF? Šta je sa ljudima koji imaju full hd televizore od 49 incha i više i igraju ps4 na njima. Kako bi ti tek vidio sliku na toj veličini, vjerovatno kao da gledaš htv :D

Onaj tko ne vidi piksele na 27" 1080p imam jako loše vijesti. Provjerite vid. Ili jednostavno nemate dovoljno izoštren vid.

1080p na 23" = 95,78 PPI

1080p na 27" = 81,59 PPI

1440p na 27" = 108,79 PPI

 

Jel sad vidiš koja je to razlika?

 

A ovo što kažeš za 1080p TV od 49" i više. I have bad news.

Oni igraju konzolu i vizuali im nisu pretjerano bitni, očigledno. Jer su limitirani na 30/60 FPS-a. Zakinuti za grafiku i bitniji im je ugođaj kauča od sjedenja pred kompom.

+ ono najvažnije, gledaju taj TV s udaljenosti od 3m ili više (u idealnim slučajevima).
Iskreno, tko je voljan danas gledati 1080p na 49"+ taj stvarno ne mari pretjerano za ono što i kako gleda.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
win4crazzy kaže...

Da ne otvaram novu temu, uzeo sam AOC 31.5 incha, ovaj o kojem se stalno priča, sve mi je za sad oke, zadovoljan sam...jedino što me malo rezolucija muči, trenutno mi je na 1920x1080 i slika je oke, kao na starom monitoru samo je sve uvećano, no kad prebacim na 2560x1440 slika se skroz uništi, ne znam opisati uglavnom izgleda otprilike kao na slici dolje, samo što se primijećuju i pixeli. 2 sata pokušavam riješiti problem, updateo sam i drivere od grafičke i monitora, nema šta nisam mijenjao u postavkama displeya i grafičke, bezuspješno.

Spojen sam preko DVI-a, radi se o ovoj grafičkoj https://www.cnet.com/products/msi-n460gtx-cyclone-1gd5-oc-graphics-card-gf-gtx-460-1-gb/specs/

pokušao sam se i preko HDMI-a spojiti(converter DVI to HDMI), kad se tako spojim, nemam uopće opciju za veću rezoluciju od 1920x1080

Pada li nekom na pamet šta bi moglo biti i kako bi mogao riješiti ovo...može i na pm da ne spamamo temu...hvala i izvinite na

 Taj monitor mora raditi na rezoluciji od 2560x1440 i na 75Hz. To mu je nativna rezolucija, kakvih 1920x1080 na toliko inča, to je užaš. Provjeri kabele, provjeri sa drugim računalom ili kompom i u najgorem slučaju reklamiraj.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

:-D

Pa racunala sam potrositi oko 2000kn, malo gore/dolje nije problem...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:43 (arweny_).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
arweny_ kaže...

Molim vas pomoć. Ne kontam se baš u monitore, a uzela bih suprugu za rodjos. Nije gamer, ali zbog posla provodi dosta vremena na njemu pa ne bi trebao umarati oči... Grafička je AMD Radeon R7 200 Series. Nekih 25in na više... Možda i neki na akcijici ovaj vikend... :-)

Hvala!!

Jako fina gesta i na pravom mjestu si pitala 
Napiši i koji ti je budžet ili voliš muža toliko puno da nema tog cjenovnog limita (šala) 

 :-D

Pa planirala sam potrositi oko 2000kn, malo gore/dolje nije problem...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...
Chayy kaže...

Monitor je prva liga inače, ali bojim se da spadam u skupinu ljudi koja izrazito primječuje piksele na 27" u 1080p, čak i u igrama.

 Vidiš piksele na 27 incha 1080p? WTF? Šta je sa ljudima koji imaju full hd televizore od 49 incha i više i igraju ps4 na njima. Kako bi ti tek vidio sliku na toj veličini, vjerovatno kao da gledaš htv :D

 Nije tako, ti kad se udaljis dovoljno od TV-a oko ne registruje piksele, isto tako i ispred monitora na odredjenoj udaljenosti oko ne registruje vise piksele.


https://www.designcompaniesranked.com/resources/is-this-retina/

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 15:19 (Dinno).
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Što kažete na ovu ponudu (programiranje, faks, filmovi) AOC 24B1H

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovo mi se čini bestbuy danas

Samsung 32''

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivan72478 kaže...

Ovo mi se čini bestbuy danas

Samsung 32''

 31 inč i FHD rezolucija. Užas.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 9:53 (Paolo Maldini).
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ipak danas uzimam monitor, moze preporuka za gaming monitor 27” do 3000 kn..vrtit ce se na Rtx 2070 i ryzen 7 2700x 

moze i izvana ako je besplatna dostava

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ekipo, informativno pitanje za monitor. Grafa je ASUS ROG Strix 1060 OC 6GB. Je li neka optimalna rezolucija za tu grafu 1440p na 27", ili bez beda ide i veca reza? Monitor bi sluzio iskljucivo za serije, filmove i netflix. Thnx i lp.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
deepshitcro kaže...
Ekipo, informativno pitanje za monitor. Grafa je ASUS ROG Strix 1060 OC 6GB. Je li neka optimalna rezolucija za tu grafu 1440p na 27", ili bez beda ide i veca reza? Monitor bi sluzio iskljucivo za serije, filmove i netflix. Thnx i lp.

 za to što si naveo možeš i 4k bez greške, ali za gaming na toj rezi nije neka sreća

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imam gaming monitor, fullhd 144Hz, pa bi uzeo jedan iskljucivo za gledanje gore navedenog. Hvala na odgovoru kolega ! :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel naletio gdje tko na nekakvu dobru punudu za BF za 1440p monitor od 27" do 32", po mogucnosti 144Hz?

Kad bude grafa RTX 2080 da bude i monitor kako spada. Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
2 C24G1
0 VG248QE
0 GN246HLBbid
0 LS25HG50FQUXEN
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 14:17 (SkidrowGG).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kako vam se cini ovaj Samsung?

 

Ne treba biti gaming, ali da se može na njemu duže raditi bez zamora... I slaže li se uz AMD Radeon R7 200 Series graficku?

Hvala! :-)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 evo ja sam nakon pola godine potrage odlucio uzet c24g1 , odustao sam od tn jer nisam mogao naci xg2402 , i za sad mislim da je pun pogodak, dobis masu bolje boje a minus jos nisam uspio naci, na pcmonitors.info ima optimal settings guide i mislim da ce bit keeper ovaj monitor.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ima li neko da koristi Dell P2419H ili Dell U2415? Po internetu nalazim na slučajeve loših panela i probijanja pozadinskog osvjetljenja. Na snimku se vidi probijanje, recimo, a covjek kaze da to kamera uhvati ali da nije problem u radu. Takodje može se vidjeti nesto kao "zavisi kakav ti dodje panel" i slično. Mada P2419H nema bas puno informacija. Ne treba mi za igranje.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
LunKraljPonoci kaže...
Ima li neko da koristi Dell P2419H ili Dell U2415? Po internetu nalazim na slučajeve loših panela i probijanja pozadinskog osvjetljenja. Na snimku se vidi probijanje, recimo, a covjek kaze da to kamera uhvati ali da nije problem u radu. Takodje može se vidjeti nesto kao "zavisi kakav ti dodje panel" i slično. Mada P2419H nema bas puno informacija. Ne treba mi za igranje.

 svaki ips kad slikas sa kamerom ce imat probijanje pozadinskog , sve zavisi koliko je dobra kamera kojom slikas toliko je naglasenije na slici, u stvarnisti je drugacije, opet lutrija i neces znat sta imas dok ne upalis i sam pogledas

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Greška.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 6:36 (BeLLicus).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

 evo ja sam nakon pola godine potrage odlucio uzet c24g1 , odustao sam od tn jer nisam mogao naci xg2402 , i za sad mislim da je pun pogodak, dobis masu bolje boje a minus jos nisam uspio naci, na pcmonitors.info ima optimal settings guide i mislim da ce bit keeper ovaj monitor.

 Veliki minus je ghosting, a manji minus je curve na premalenoj dijagonali. 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

nema ghostinga, curve neprimjetan. a veliki je plus ne gledat boje isprane izbjelivačem nakon 365 pranja. ako cemo pretjerivat, jelte.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa sam si linkao recenziju gdje se vidi naglaseni ghosting... Kaj opet moram sliku staviti? 

 

I da, ne postoji neprimjetan curve na 24''...

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja gledam u njega, i nevidim ghosting, daj sliku svog i ovog pa da usporedimo, curve je neprimjetan

btw gledo sam testufo za tn skupe panele i jedva profi kamera ulovi iole neku razliku, cak va izgleda ljepse na testufo

ako je to zrtva da na benchmark testu pobjedjuje tvoj isprani panel naspram predivnog panela koji ipak koristis i za druge stvari a ne taj placebo ekfekt koji mislis da imas u igrama e pa ja bi izabro ljepse boje i bolju imerziju sveukupnu.

i da, ja nevidim ghosting, nezz kako da se zalim onda :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 11:19 (Djozaa).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
To kaj ti branis svog konja i "ne vidis" ghosting je klasicna prica sa ovog foruma, cinjenice su naravno drugacije.

Ovo za boje je isto urnebesno, pricas kao da si uzeo ne znam kakav panel, a ne najjeftiniji high rr va koji je marginalno bolji od kvalitetnih tn panela, tolko o placebu...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 11:29 (war3_tft).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

btw, problem bi mogao biti va glow? ili je ovo backlight bleed, tesko je kameru poštelat da se vidi kako je u stvarnosti, uvijek je prenaglašena exposture. ali sta vi mislite, je ovo za vratit monitor ipak

 

usporedba stari va panel gw2760 vs novi va aoc c24g1

 

https://imgur.com/a/wyqsrbS

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
To kaj ti branis svog konja i "ne vidis" ghosting je klasicna prica sa ovog foruma, cinjenice su naravno drugacije.

Ovo za boje je isto urnebesno, pricas kao da si uzeo ne znam kakav panel, a ne najjeftiniji high rr va koji je marginalno bolji od kvalitetnih tn panela, tolko o placebu...

 dosadan si i naporan, pito sam te ako ces stavit slike svog ispranog panela na testufo cisto da usporedimo tvoj ghosting sa va panelom, ako neces , nemoras smarat ljude vise, idi i gledaj varakinirani monitor i uzivaj.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stavio sam ti sliku sa tvoje pro stranice gdje se vidi monstruozni ghosting na tamnoj pozadini i ti si rekao da ne vidis nista, a sad hoces raditi usporedbe sa mobitelima, tugo moja...

Uzivaj na svom popiganom mrljavcu sa tuznim bojama za jedan va panel.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Stavio sam ti sliku sa tvoje pro stranice gdje se vidi monstruozni ghosting na tamnoj pozadini i ti si rekao da ne vidis nista, a sad hoces raditi usporedbe sa mobitelima, tugo moja...

Uzivaj na svom popiganom mrljavcu sa tuznim bojama za jedan va panel.

 Ti vidis ghosting ko hdzovci tita , iskace ti iz pastete koliko si isprepadan i neupucen, na toj stranici ak ides usporedjivaz vidi se da nema neke razlike vs tn panela jer nemoze to kamera uhvatiti a kamo li tvoje neiskusni oko, umjesto da si kupio 2x ova panela i uzivo u igrama ti sav neupucen uzo tn panel od 3k kuna i sad se boris svim silama pokazat kako si pametan bio, opet sam tw pito da slikas svoj ghosting a ja cu svoj pa da usporedimo.  Ako te strah onda tako reci i povuci se u svoju spilju sa svojim ispranim preskupim panelom.

 

Ispricavam se adminu koji ce morat brisat ovu raspravu, ali nemogu a da ne odgovorim neupućenom trollu i smjestim ga nazad u spilju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 11:47 (Djozaa).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice