Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.062
|
čitano: 4.658.108
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Vise ne znam ni sam sto zelim. imate kakve preporuke za neki dobar ips za oko 2000kn?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja ti imam monitor 27 inch 1080p, udaljen sam 0.6-0.9 metar od monitora i sve mi je divno i krasno.

To ne znaci da bi i tebi bilo.

Ako imas kakav ducan ili prijatelja, pogledaj uzivo i procijeni da li ti odgovara. 

Ili ces napravit eventualni kompromis u velicine ekrana (24 1080p) ili kompromis u igrama (1440p). 

Za 1440p procijeni kad ces i koliko nadogradivat ostale komponente.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 22:58 (GdjeSuBikovi).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 gtx 1060 6gb gura 1440p bez vecih problema, nije da mora u svakom naslovu nabijati 4xaa,

trenutno svijetski best-buy u svijetu medu monitorima:

VA

https://www.nabava.net/search.php?q=aoc+q3279vwf

IPS

https://www.nabava.net/search.php?q=Q3279VWFD8

Ovdje vam je i tema o doticnom, 99% ljudi je iznimno zadovoljna.

lp

 kristian9873 

 

Na 1440p ces imati kresanja detalja sa 1060 6gb na sve strane, naravno sve ovisi od igre do igre. Dodatni problem je sto tvoja kartica ne podrzava freesync pa kad budes dropao ispod 75 FPS (a budes na 1440p) javljat ce ti se tearing. Ako bas zelis jedan od ovih monitora idi na IPS verziju jer je VA model puno losiji izbor za gaming, pogotovo za shootere koje si spomenuo.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poštovanje ,

trebao bi monitor za ovu konfiguraciju:

AMD Athlon 64 x2 dual core 5000+ , socket AM2

RAM:2 GB

AMD Radeon HD 5570

Asustek M2N68 AM SE2

NVIDIA GeForce 7025

+prastari monitor od prije 15 godina 

 

Imam stari kvadratni monitor pa me zanima šta noze ići na ovo, najjeftinija varijanta a da je nije kvadratni monitor, ili ako netko  od vas prodaje , ponavljam sto jeftinije to bolje naravno :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Poiuztrewq kaže...

Poštovanje ,

trebao bi monitor za ovu konfiguraciju:

AMD Athlon 64 x2 dual core 5000+ , socket AM2

RAM:2 GB

AMD Radeon HD 5570

Asustek M2N68 AM SE2

NVIDIA GeForce 7025

+prastari monitor od prije 15 godina 

 

Imam stari kvadratni monitor pa me zanima šta noze ići na ovo, najjeftinija varijanta a da je nije kvadratni monitor, ili ako netko  od vas prodaje , ponavljam sto jeftinije to bolje naravno :)

 imas ovo za 1200kn

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 11:44 (Gorstak79).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo malo mojih dojmova u vezi svehvaljenih monitora sa 144Hz

 

Nakon prelaska s 60Hz na 144Hz, na prvu nema neke razlike, al dok sam se spustio sa 144 na 60, sve nekak šteka, trza, ne znam, nije dobro nikak:)

Sad nakon dužeg vremena korištenja, rad za kompom, surfanje, gejmanje itd. sve to tak fluidno radi, milina za oči, nema više povratka na monitore od 60Hz.

 

Ah bilo je blaženo neznanje, ne znaš bolje od 60Hz, pa si misliš ovo je čist dost, al dok sam isprobao blagodati 144Hz monitora, bilo je ovo

Nakon prelaska s hdda na ssd, pomak je bio ogroman, ovo je sljedeći veliki vidljivi pomak, s 60 na 144hz monitor.

 

 

 

Čak i BB koji je vidljiv po kutevima nije me uspio oneraspoložit ak uzmemo same specke monitora tj blagodati koje one nose..

Da, BB je prisutan, al pošto svaki monitor pati od tog problema, pomirio sam se s tim, doduše, prethodni monitor Filips 27" 1440p je imao manje izražen bb spram Acera..

 

Acer Predator 27" 1440p

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dvoumim se izmedu ovih monitora 

 

viewsonic g2401

LG 24GM79G-B

samsung c24fg73 

 

Koji je po vasem misljenju najbolji?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Lol veli na prvu nema neke razlike?pa onda kao kad na njemu spustis s 144 na 60hz sve "trza"? Loooollp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 9:36 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gorstak79, možda da sam badava dobio od sponzora

 

Števa, dobro ne moraš doslovno shvatit moj upis moram više smajlića stavljat. Nego, znam dok sam ga spojil, upalil, prvih par min. nije bilo nekaj ekstra, al nakon dok su mi se oči  "kalbirirale" na 144Hz onda je došlo do dramatičnih razlika.

 

Baš jučer gejmal BF4 MP, fps je bio 170-200, onda sam išao malo isprobat 60Hz, onak, ST prisutan, uglavnom slika nekak trza, šteka, hitno se vratio na 144Hz.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 10:14 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Neloša ponuda...tko traži dobar Tn 

IIII
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

Neloša ponuda...tko traži dobar Tn 

 Bez garancije i TN panel jako loše.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

S obzirom da ga nema ispod 3.5 tko trazi tn panel nema kaj misliti...ili misliš da nema korisnika istih(Tn?

IIII
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

S obzirom da ga nema ispod 3.5 tko trazi tn panel nema kaj misliti...ili misliš da nema korisnika istih(Tn?

 Ma dobar je to panel ali bez garancije je rizična kupovina.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozz

trebao bi stručno mišljenje za 

https://www.nabava.net/search.php?q=LC27F390FHUX%2FEN

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
friški11 kaže...

pozz

trebao bi stručno mišljenje za 

https://www.nabava.net/search.php?q=LC27F390FHUX%2FEN

hvala

 Cijena i specifikacije su više manje ok ali osobno rezolucija je malo mala za 27 incha.

 

Drugima riječima 1920x1080 je super na 24 incha dok za 2560x1440 je super za 27 incha pogotovo ako pričamo o crnom tekstu na bijeloj pozadini.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, trebam pomoć oko dvojbe. Monitor ne bi kupovao još sad, s obzirom da još nemam vremena za igre već bi to obavio negdje oko Božića pa se možda nađe i neki popust. Od igri igram više manje sve žanrove, igra se SP i MP. Najbitnija stavka je visoki refresh rate, a uz to još i IPS i G-sync. 

No sad se dvoumim s obzirom na ponude. Prvobitno sam tražio 2560×1440, 27", IPS, G-sync, 144 Hz ili više i trenutno jedino što mi ulazi u cijenu je ovo .

A vidim danas i ponudu za

mrcinu za 5050 kn na PCE tržnici, i radi se o 34", 3440×1440, IPS, G-sync, 120 Hz ultrawide monitoru, ali bez garancije.

Da ne zaboravim, u planu je GTX 1080 Ti sukladno monitoru, prema tome, što bi vi odabrali? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

I ovdje ti je

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver/66513.aspx?page=184

 

(Da ne štedim za auto, uzeo bi ovaj i nadao se da neće crknut)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 19:13 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...

Trebaš i procesor mijenjati ako ideš na ovakav ekran, a s njime matičnu ploču i RAM.

Po meni ti je pametnije uzeti neki 4k ekran 60 Hz i 1080 Ti.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, trebam pomoć oko dvojbe. Monitor ne bi kupovao još sad, s obzirom da još nemam vremena za igre već bi to obavio negdje oko Božića pa se možda nađe i neki popust. Od igri igram više manje sve žanrove, igra se SP i MP. Najbitnija stavka je visoki refresh rate, a uz to još i IPS i G-sync. 

No sad se dvoumim s obzirom na ponude. Prvobitno sam tražio 2560×1440, 27", IPS, G-sync, 144 Hz ili više i trenutno jedino što mi ulazi u cijenu je ovo .

A vidim danas i ponudu za

mrcinu za 5050 kn na PCE tržnici, i radi se o 34", 3440×1440, IPS, G-sync, 120 Hz ultrawide monitoru, ali bez garancije.

Da ne zaboravim, u planu je GTX 1080 Ti sukladno monitoru, prema tome, što bi vi odabrali? 

 ja osobno nikad nebi veći monitor od 27" za gaming, ali ti si naveo da miksaš razne gaming žanrove,tak da se logičniji izbor čini taj alienware...

 

mislim da ga imaš i ovdje na forumu u oglasima, a s obzirom da još čekas sa nabavkom, mogao bi se zalomiti neki z34 i slično na nekom popustiću, crni petak i dalje...

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, trebam pomoć oko dvojbe. Monitor ne bi kupovao još sad, s obzirom da još nemam vremena za igre već bi to obavio negdje oko Božića pa se možda nađe i neki popust. Od igri igram više manje sve žanrove, igra se SP i MP. Najbitnija stavka je visoki refresh rate, a uz to još i IPS i G-sync. 

No sad se dvoumim s obzirom na ponude. Prvobitno sam tražio 2560×1440, 27", IPS, G-sync, 144 Hz ili više i trenutno jedino što mi ulazi u cijenu je ovo .



 Acer je odličan monitor, jedino ima problema sa BB zavisi kakav te primjerak dopadne, generalno gledajući, odličan monitor..

 

Trebaš malo osvježit hardver, ak misliš izvuć max. iz 1080ti grafe..

Kaj, 1080ti ide na konfu iz siga ili?

Doduše nije ni ovaj od 34" loš, al dat 5tkn a bez garancije, hmm..

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 19:29 (zvonac).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, trebam pomoć oko dvojbe. Monitor ne bi kupovao još sad, s obzirom da još nemam vremena za igre već bi to obavio negdje oko Božića pa se možda nađe i neki popust. Od igri igram više manje sve žanrove, igra se SP i MP. Najbitnija stavka je visoki refresh rate, a uz to još i IPS i G-sync. 

No sad se dvoumim s obzirom na ponude. Prvobitno sam tražio 2560×1440, 27", IPS, G-sync, 144 Hz ili više i trenutno jedino što mi ulazi u cijenu je ovo .

A vidim danas i ponudu za

mrcinu za 5050 kn na PCE tržnici, i radi se o 34", 3440×1440, IPS, G-sync, 120 Hz ultrawide monitoru, ali bez garancije.

Da ne zaboravim, u planu je GTX 1080 Ti sukladno monitoru, prema tome, što bi vi odabrali? 

 Ne uzimaj te gluposti:

ovo je monitor za tebe:

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+32GK850G

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5939374_-32gk850g-b-lg-electronics.html

jedino sto te koci je cpu jer s tim haswellom ces rijetko preci 100fps-a.lp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

nabavio polovan Asus PG278Q, znači TN, 2560x1440, 144hz sa Gsync.
E sad, ne znam jeli do monitora, do pixel densitija ili do TN matrice, ugl. preočito vidim pixele za razliku od drugog monitora.

Koristim već dugo Dell U2515 2560x1440, IPS na 25" i navikao sam se na njega, pa možda je samo do navike, što vi mislite?.


Inače probao sam i igre i gledao filmove, stvarno jako dobar monitor, i slika je odlična i sa različitih kuteva.
Probao sam i 144hz + gsync, puno glađe igre i lakše mi je igrati, nisam očekivao baš toliko osjetnu razliku.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
markoal kaže...

Pozdrav ekipa,

nabavio polovan Asus PG278Q, znači TN, 2560x1440, 144hz sa Gsync.
E sad, ne znam jeli do monitora, do pixel densitija ili do TN matrice, ugl. preočito vidim pixele za razliku od drugog monitora.

Koristim već dugo Dell U2515 2560x1440, IPS na 25" i navikao sam se na njega, pa možda je samo do navike, što vi mislite?.


Inače probao sam i igre i gledao filmove, stvarno jako dobar monitor, i slika je odlična i sa različitih kuteva.
Probao sam i 144hz + gsync, puno glađe igre i lakše mi je igrati, nisam očekivao baš toliko osjetnu razliku.

 10% ti je razlika u gustoci pikesela(zvuci malo), no za ljudske oci na toj udaljenosti je to vidljiva razlika. ali da te utjesim i na 4k se pikseli brutalno vide pri 27".lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
markoal kaže...

Pozdrav ekipa,

nabavio polovan Asus PG278Q, znači TN, 2560x1440, 144hz sa Gsync.
E sad, ne znam jeli do monitora, do pixel densitija ili do TN matrice, ugl. preočito vidim pixele za razliku od drugog monitora.

Koristim već dugo Dell U2515 2560x1440, IPS na 25" i navikao sam se na njega, pa možda je samo do navike, što vi mislite?.


Inače probao sam i igre i gledao filmove, stvarno jako dobar monitor, i slika je odlična i sa različitih kuteva.
Probao sam i 144hz + gsync, puno glađe igre i lakše mi je igrati, nisam očekivao baš toliko osjetnu razliku.

 10% ti je razlika u gustoci pikesela(zvuci malo), no za ljudske oci na toj udaljenosti je to vidljiva razlika. ali da te utjesim i na 4k se pikseli brutalno vide pri 27".lp

 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
markoal kaže...

Pozdrav ekipa,

nabavio polovan Asus PG278Q, znači TN, 2560x1440, 144hz sa Gsync.

 

 Ti si mnogo brz ako je to ovaj kaj je danas osvanuo na Njuškalu za 2k?!

IIII
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da, trenutno bi 1080Ti išao na ovu konfu, svjestan sam da performanse neće bit na 100%, ali bi trebalo biti dovoljno na višim rezolucijama dok se ne skupi lova za pojačanje, a to mi trenutno ne ulazi u budžet sa monitorom i grafom. Znači sa Acerom mi je lutrija BB, a i još mora stići izvana, pa je veća zajebancija sa garancijom. 

S druge strane Alienware nema garanciju, a puno je to love u igri... Ali opet na AW-u bi 1080Ti bio više iskorišten i treba ga tjerati samo do 120 fps-a za razliku od 165 na Predatoru...

Onako nešto što je Stjepanj preporučio ne bi uzimao jer patim na veličinu piksela i 1440p iznad 27" bi mi bio muka, čak i ovaj trenutni mi je na granici sa prihvatljivim PPI-om.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Unimatrix 007 ako imas para  na bacanje i igranje s skoro 4k na min 120+ fps-a kolega moram vas razocarati morat ces doslovno svake godine kupovati novi cpu i gpu, i to najjace u suprotnome ce ti oci iscuriti. Ako to nikad nisi vidio u zivo rade se neupustaj u to jer ces popljugati brdo love.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

će se vuče ko dete na nastavu u škola...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice