Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.640
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
Ali sam s Nvidiom imao dobra iskustva: softver za snimanje gameplaya s 0% gubitka na preformansama, u driverima overclock refresh ratea, nekad i 2-3 drivera u tjedan dana ako otkriju grešku ili izlaze nove igre...Dal se isplati uzimati skuplji s DisplayPortom? Bolja slika? Future proof? Nešto treće?

 Future proof u smislu da možda i Nvidia jednog dana podrzi Freesync, ili možda za iduću grafičku odabereš AMD. A što se tiče ovog žutog, u zadnje vrijeme AMD izdaje više drivera mjesečno (izašli su već 3. ovom mjesecu, a tek je 13.).

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
TexW kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Ali sam s Nvidiom imao dobra iskustva: softver za snimanje gameplaya s 0% gubitka na preformansama, u driverima overclock refresh ratea, nekad i 2-3 drivera u tjedan dana ako otkriju grešku ili izlaze nove igre...Dal se isplati uzimati skuplji s DisplayPortom? Bolja slika? Future proof? Nešto treće?

 Future proof u smislu da možda i Nvidia jednog dana podrzi Freesync, ili možda za iduću grafičku odabereš AMD. A što se tiče ovog žutog, u zadnje vrijeme AMD izdaje više drivera mjesečno (izašli su već 3. ovom mjesecu, a tek je 13.).

 Ma to sam pitao čisto jer me iznenadilo micanje analogne (VGA) podrške s novih graf. kartica.

Da se slučajno takvo nešto ne dogodi i s HDMI-em.  Ili da DiplayPost podržava nešto što HDMI ne može (a da se odnosi na ovaj monitor).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

 Ma to sam pitao čisto jer me iznenadilo micanje analogne (VGA) podrške s novih graf. kartica.

Da se slučajno takvo nešto ne dogodi i s HDMI-em.  Ili da DiplayPost podržava nešto što HDMI ne može (a da se odnosi na ovaj monitor).

 Na 29UM68 display port donosi 75Hz (uz uključen freesync u izborniku na monitoru, bez obzira podržava li ga grafička), preko HDMI ide 60Hz (osim ako se nešto nije promjenilo u međuvremenu). Glupo je jedino što LG ne daje Displayport kabel sa monitorom.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
TexW kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Ma to sam pitao čisto jer me iznenadilo micanje analogne (VGA) podrške s novih graf. kartica.

Da se slučajno takvo nešto ne dogodi i s HDMI-em.  Ili da DiplayPost podržava nešto što HDMI ne može (a da se odnosi na ovaj monitor).

 Na 29UM68 display port donosi 75Hz (uz uključen freesync u izborniku na monitoru, bez obzira podržava li ga grafička), preko HDMI ide 60Hz (osim ako se nešto nije promjenilo u međuvremenu). Glupo je jedino što LG ne daje Displayport kabel sa monitorom.

 E, to, hvala!

Nego, kako onda 29UM58 podržava 75Hz a ima samo HDMI?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Neki od novijih modela podržavaju freesync i preko HDMI.

A što se tiče 29UM58 ovaj lik je radio custom resolution da bi dobio veći refresh rate 

(od 4:28), i to ne 75 nego 70Hz.

Nešto mi čudno izgledaju specifikacije tog 29UM58, na ovom linku se spominje 75Hz http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM58-P-ultrawide-monitor, a na ovome nije navedeno: http://www.lg.com/ca_en/desktop-monitors/lg-29UM58-P, doduše oba slinka su za 29UM58-P. Ovaj link za 29UM58 isto nema navedeno 75Hz http://www.lg.com/hr/monitori/lg-29UM58-ultrawide-ips-monitor.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 19:36 (TexW).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Skinuo sam manual.

Ništa od 75Hz, bar ne službeno.

 

Ako ga uzmem, ostaje mi nada da bude išao overclock :)

 

EDIT: Pogledaj video i pogledaj moju sliku. Lik je krivo podesio polaritete.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 20:03 (CyberDemonVZ).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sve neki strucnjaci a nitko na moj upit nebi odgovorio...ljudi od pomoci nema sta...
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tukx16 kaže...
Sve neki strucnjaci a nitko na moj upit nebi odgovorio...ljudi od pomoci nema sta...

 Ne znam šta bi ti odgovorio na tvoj upit, ja sigurno nebi tolike pare davao za TN monitore, pa i ako su 144Hz. Da se bavim Competetive gamingom pa da mi treba 144Hz monitor, možda bi imao 144Hz TN, pa bi ti mogao dati neku preporuku.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 20:07 (TexW).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Znam isto sto sam i znao...TN monitor? Kakav da trazim? Sta da kupim onda? Neka preporuka mozda
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nisi napisao za šta ćeš koristiti monitor? Samo igranje, ili i gledanje filmova/serija. S druge strane nisi nave ni konfiguraciju koju imaš (da li može vrtiti igre na 144Hz). Koja vrsta igara? Kompetitivno ili casual?

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Igranje prvenstveno---- amd fx 3.9GHz (eight-core), 16gb rama, Nvidia gtx 960 2gb... Fifa i battlefield najvise, ostalo tu i tamo

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
tukx16 kaže...

Igranje prvenstveno---- amd fx 3.9GHz (eight-core), 16gb rama, Nvidia gtx 960 2gb... Fifa i battlefield najvise, ostalo tu i tamo

 Ako ne mislis uzimati nekakav jaci GPU tesko ces s tim tjerat 144hz...

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
tukx16 kaže...

Igranje prvenstveno---- amd fx 3.9GHz (eight-core), 16gb rama, Nvidia gtx 960 2gb... Fifa i battlefield najvise, ostalo tu i tamo

 https://iponcomp.hr/webshop/product/benq_ew2775zh/1471896 evo ovaj ti je mrak za tu cijenu a pošto ti je gpu slab za 144hz gamerski monitor uzmi si ovaj koji sam ti linkao.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Planiram uzet jacu 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

U tom slučaju ne vidim potrebu za 144Hz monitorom, ako je 24" dovoljno onda ti je ovo dobar izbor http://www.nabava.net/monitori__90/lg-monitor-24mp58vq-p-ips-led__20757131, ili neki BENQ sa VA panelom.

A za 2000-2500kn možeš komotno uzeti http://www.nabava.net/search.php?q=29um68 + Displayport kabel da bi dobio 75Hz, ako ti ne smeta ultrawide. A što se tiče 27" 1080p monitora, sa tom kategorijom nisam baš upoznat (za mene je to premala rezolucija s obzirom na dijagonalu, za gaming i multimediju nije loše, al za neki ozbiljniji rad mi ne paše)

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

I ja sam imao benq xl2411z platio ga 2200kn ali da je slika na njemu banana je to je super šugavi tn panel koji je sranje osim za nekakav fps competitive gaming a za sve ostalo je sranje. Ako želiš imat lijepe boje lijepu sliku zaboravi 144hz sranja od monitora i kupi si rađe neki 1440p monitor veće dijagonale.A to da ćeš vrtit 144hz na max detaljima isto tako zaboravi osim ako ti lova nije problem pa imaš za neke sli kombinacije sa gtx 1070 1080.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 20:34 (Zuperjuicy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Hvala ti puno... pomogo si mi :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Samo da pitam jos jedno pitanje...dakle pala je odluka na ips, dali je 5ms odaziv ok? Da necu imat jeb... duhove po ekranu
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Samo da pitam jos jedno pitanje...dakle pala je odluka na ips, dali je 5ms odaziv ok? Da necu imat jeb... duhove po ekranu
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Samo da pitam jos jedno pitanje...dakle pala je odluka na ips, dali je 5ms odaziv ok? Da necu imat jeb... duhove po ekranu
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jbga...preko moba sam, malo steka pa mi je spamo poruke
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
tukx16 kaže...
Samo da pitam jos jedno pitanje...dakle pala je odluka na ips, dali je 5ms odaziv ok? Da necu imat jeb... duhove po ekranu

 Ma kakve duhove radit ce ko singerica nemas beda.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Haha :) ok
16 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ovdje je dosta puta bilo riječi da kod nas nema 27' FHD monitora s FreeSyncom a pristojne cijene? Sad mi na mail došao newsletter od Abrakadabre, i ima ovaj Samsung,piše da ima FreeSync ali ne mogu naći podatke o rasponu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 8:13 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prince-Artas kaže...

Ovdje je dosta puta bilo riječi da kod nas nema 27' FHD monitora s FreeSyncom a pristojne cijene? Sad mi na mail došao newsletter od Abrakadabre, i ima ovaj Samsung,piše da ima FreeSync ali ne mogu naći podatke o rasponu.

 u adm-u pise da mu je freesync raspon 48-72 hz

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...
Prince-Artas kaže...

Ovdje je dosta puta bilo riječi da kod nas nema 27' FHD monitora s FreeSyncom a pristojne cijene? Sad mi na mail došao newsletter od Abrakadabre, i ima ovaj Samsung,piše da ima FreeSync ali ne mogu naći podatke o rasponu.

 u adm-u pise da mu je freesync raspon 48-72 hz

 Skinuti manual i na kraju pod tehničkim specifikacijama uvijek pišu podržane rezolucije i njihova maksimalna frekvencija osvježavanja ekrana.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka monitora za posao (office, nešto stručnih softvera, autocada i/ili corela..).

 

Bio bi korišten uz 15,6" fullhd od Asusa N551, za rada, dok bi ovaj na lapu služio za manje bitne stvari..

 

E sad na što ići 27", 24"?

 

Cijena do 2500kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

Preporuka monitora za posao (office, nešto stručnih softvera, autocada i/ili corela..).

Bio bi korišten uz 15,6" fullhd od Asusa N551, za rada, dok bi ovaj na lapu služio za manje bitne stvari..

E sad na što ići 27", 24"?

Cijena do 2500kn.

 Uvijek je dobar izbor Dell 24" UM... Nešto.. ima na prošloj stranici točno ime. Mislim da bi uredske manje stolove 27" moglo biti preveliko. Najbolje odi u ducan gdje ima dosta izlozenih monitora, tipa Links, pa vidi veličinu.

 

I jos je bilo govora o monitorima s umanjenim plavim svijetlom, dobri za dugo gledanje u ekran. Nemam iskustva s njima, valjda ce netko od kolega imati dobar prijedlog.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Većina novih modela ima reducirano plavo svjetlo, barem ovih skupljih.

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

Preporuka monitora za posao (office, nešto stručnih softvera, autocada i/ili corela..).

 

Bio bi korišten uz 15,6" fullhd od Asusa N551, za rada, dok bi ovaj na lapu služio za manje bitne stvari..

 

E sad na što ići 27", 24"?

 

Cijena do 2500kn.

 Ako ces vec na njemu raditi mozda da dodas 300kn i uzmes benq 1440p@27" imas ga za 2800kn! Ak ti nije previse!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice